Oktobar 01, 2024, 09:21:56 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.295 poruka u 18.762 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Ralphfaf
X3MShop banner

Autor Tema: Obrok posle treninga i PMW - vremeski razmak izmedju jednog i drugog  (Pročitano 1943 puta)

Van mreže Bojan92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 107
Obrok posle treninga i PMW - vremeski razmak izmedju jednog i drugog
« poslato: Decembar 12, 2015, 08:38:18 posle podne »
Pozdrav svima !
Interesuje me vremenski razmak suplementacije posle treninga (whey+dex sa 200-250 ml vode) i klasican obrok posle treninga. Da pojasnim u mom slucaju: Npr. ako trening zavrsim u recimo 19:00 h i odmah popijem PMW i posto idem peske kuci iz teretane , obrok mi je oko 19 :40. E sad nekad se desi da imam prevoz do kuce i dodjem u 19 : 15 i odmah uzimam da jedem.
Pitam iz razloga sto sam negde cuo da ne valja uzimati tecnost bar pola sata  pre jela jer kao tecnost razblazuje kiselinu i otezava varanje i pravilnu razgradnju hrane. Pa me interesuje koliko otprilike treba da bude razmak izmedju toga ? Nadam se da sam bio jasan koliko toliko ? Poz !

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.616
Odg: Obrok posle treninga i PMW - vremeski razmak izmedju jednog i drugog
« Odgovor #1 poslato: Decembar 12, 2015, 10:41:48 posle podne »
nema ti to veze, ako tebi ne smeta onda nemas problema sa tim ... ako imas stomacnih problema onda pravi razmak...

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Obrok posle treninga i PMW - vremeski razmak izmedju jednog i drugog
« Odgovor #2 poslato: Decembar 14, 2015, 11:44:57 pre podne »
Ja ne mogu da jedem mnogo blizu pwm-a uvek jedem na oko 1h posle treninga. Ali ako mozes, ne vidim zasto bi smetalo. Mislim da je 45 min pwo ok.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Obrok posle treninga i PMW - vremeski razmak izmedju jednog i drugog
« Odgovor #3 poslato: Decembar 14, 2015, 12:06:28 posle podne »
Ja ne mogu da jedem mnogo blizu pwm-a uvek jedem na oko 1h posle treninga. Ali ako mozes, ne vidim zasto bi smetalo. Mislim da je 45 min pwo ok.

upravo tako!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.616
Odg: Obrok posle treninga i PMW - vremeski razmak izmedju jednog i drugog
« Odgovor #4 poslato: Decembar 14, 2015, 12:20:13 posle podne »
zavisi i koliki ti je pwm , neko stavi jednu mericu , nego dve,tri... neko  natrpa u sejker toliko da jedva vode stane u njega da rastvori  .. :) eto recimo da stavis tri merice proteina, glm 10g , bcaa 10 g , neki secer uz to... posle toga stvarno ti treba vremena da dobijes apetit, meni se medjutim vise puta desilo da budem toliko gladan posle treninga da moram da odmah dohvatim da klopam , sto znaci da preskocim pwm tj. ne mogu da pijem neki slatkasti ukus, kada mi se jede konkretna hrana... zato je recimo protein bez ukusa , natural ukus nesto najbolje sto je iko izmislio u fitnes industriji, mozes da napravis i meal replacement (banana, ovsene, prot), mozes na keto sa lesnikom, ma moze sta hoces... granice ne postoje...