Septembar 20, 2024, 04:52:41 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc u vezi treninga  (Pročitano 2301 puta)

Van mreže ShadowFire

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Pomoc u vezi treninga
« poslato: Novembar 15, 2015, 01:14:37 posle podne »
Pozdrav, dakle imam jedan problem u vezi teretane.. Treniram vec nekih 3 meseci aktivno i pre toga ali to ne shvatam ozbiljno. Pored toga svaki dan imam treninge kick box-a, od 4 do 6 puta nedeljno :) i sada je problem u tome sto koliko god da jedem preko dana sve sagorim i mislim da malo skodi teretani. Naravno boks mi je bitniji ali treniram u teretani da bih imao zadovoljavajuci izgled pa ne znam kako sve da sklopim :) inace jedem od 150-170g proteina dnevno, secer nista 0% ugljeni isto retko kad. Ishrana skroz 100% sredjena od suplementa koristim whey 100% bez arome i krea7 superalkaline neki novi kreatin sa 7 vrste kreatina. U teretanu idem Ponedeljak,Utorak,Subota,Nedelja a boks svaki dan :) nekad ne bas svaki. Inace visok sam 180cm i 75kg , ima jos uvek masti koje treba izgubiti ali ja koliko god cisto da jedem preko dana uvece sagorim na boksu.. Da li steti taj svaki dan kardio teretani ili ne? Inace ja masu ne mogu da imam i da hocu jer mi je r boksujem za 75kg tako da mi je to max sto sad imam..

Pitanje je sta vi predlazite da se radi po tom pitanju i sta bi najbolje bilo :)
« Poslednja izmena: Novembar 15, 2015, 01:31:37 posle podne ShadowFire »

Van mreže LeeVu

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
Odg: Pomoc u vezi treninga
« Odgovor #1 poslato: Novembar 15, 2015, 02:34:38 posle podne »
Sta ti uopste zelis, ako imas dovoljno misica onda trebaju mozda neke rotacije, da se iseces ali izgubices kilazu u tom slucaju, a ako nemas dovoljno misica onda trebas da radis neki lean mass pa da se seces, ali u tom slucaju ces dobiti par kg pa secom ces da ih skines. Kako izgleda ta tvoja dobra ishrana, cudno je to sto nemas UH a kazes da je ishrana dobra, verovatno nemas ni masti. A ne bih preporucio svaki dan trening jer telo treba odmor i mentalni i fizicki, moguce da ce svaki dan treninga dovesti do umora i pretreniranosti.

Van mreže ShadowFire

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Pomoc u vezi treninga
« Odgovor #2 poslato: Novembar 15, 2015, 03:16:43 posle podne »
Pa fora je u tome imam 75kg i solidno sam odradio misice.. Hocu da napredujem ali da ne rastem sa kilazom jer mora da drzim ravno 75kg.. Inace za teretanu odmaram ali za boks svaki dan mi ne smeta trening kada sam mrtav umoran onda preskocim i prespavam i sutra ko nov :D , nije mi cilj neki bilder cisto da dodju misici do izrazaja

Rekao sam dobra ishrana nisam mislio nesto najbolja, problem je sto ne mogu da radim lean mass jer skoro svaki mesec ili drugi takmicenje pa ne smem da rizikujem.. Ugljene imam ali ne stalno ,masti ne znam sta podrazumevas pod tim?

Dorucak: Vocni jogurt(125g bez secera i masti) sa 35g whey.

Uzina:Pirincane galete,badem ili tako nesto uvek nesto drugacije ali da bude dobar izvor necega :)

Rucak:300g piletine, curetine,ribe(sve zavisi u vecim kolicinama) uz to nekad i pire od crvenog krompira koji je dobar izvor ugljenih..

Uzina:Whey, da ne bude cist whey sa vodom dodam neko voce ili tako nesto...

Vecera:Uglavnom za veceru 10 kuvanih jaja(samo belanca), 100g ribe i piletina(Ribu npr uzmem pola kilograma pa svako vece 100g uz piletinu ili curetinu sve zavisi) da bi imalo vise proteina :)

I pre spavanja 35g whey.



Van mreže Цветко

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 928
Odg: Pomoc u vezi treninga
« Odgovor #3 poslato: Novembar 15, 2015, 03:38:31 posle podne »
Vidim dosta se oslanjas na whey sto je pogresno, razmisli? Jel bolje da pojedes meso/jaja/ribu ili da popijes sejk?

Sto se dorucka tice, kakav vocni jogurt bez secera? Ubaci ko covek nesto u taj dorucak tipa ovsene ili galete.
Umesto wheya mozes jaja, ali moze i whey ako ti odgovara.

Podeli 300g piletine na 2 obroka ako ti je tako lakse i uz oba dodaj pirinac, krompir, galete..

Uzina moze da ti bude whey+badem i etoo "kompletnog obroka"

Kako ti nije zao da bacis 10 zumanaca? Daj bre jedi cela jaja! Ajde da odvojis 3-4, ali 10...

Solo whey pred spavanje? Jedino kazein, nema logike uzeti solo whey, jer ce samo projuriti kroz telo kao brz izvor, dodaj uz to neke masti.


Generalno vali ti slozenih hidrata u ishrani posto si i sam rekao da si dosta aktivan i samim tim ti treba vise energije.
« Poslednja izmena: Novembar 15, 2015, 03:40:09 posle podne Цветко »

Van mreže ShadowFire

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Pomoc u vezi treninga
« Odgovor #4 poslato: Novembar 15, 2015, 03:45:59 posle podne »
Pa ne oslanjam se samo na whey. Whey pijem dorucak, posle treninga i uvece.. Ili nekad zamenim raspored, nikad ne menjam obrok za whey vec whey samo dodam gde moze. :) Trebao sam da izgubim nekoliko kg zbog takmicenje pa cu da vratim sad dorucak kakav je bio sa ovsenim. Inace odlicno si napisao :) Verujem da ce uz to jos bolji napredak da bude..
A to sto se tice aktivnosti cak i preterano.. Hvala mora da se menja

Van mreže ShadowFire

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Pomoc u vezi treninga
« Odgovor #5 poslato: Novembar 15, 2015, 09:27:07 posle podne »
Inace ja sa ovim kardiom i treninzima bih mogao da opravdam i koji junk tokom nedelje? Jer taman bih sprecio malo mrsavljenje, ne mogu toliko zdrave namirnice uneti koliko mi trb da odrzavam tezinu. Tjs zbir potrosenih kalorija na nedeljnom nivou je preveliki. Bukvalno 2h svaki dan

Van mreže Ragnar Lothbrok

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Pomoc u vezi treninga
« Odgovor #6 poslato: Novembar 18, 2015, 01:03:14 posle podne »
Koji to voćni jogurt nema šećera i masti? Ja bih to izbacio iz ishrane, nepotrebno je skroz. Za doručak nek idu ovsene uz naprimer 4 cela jaja ili mericu wheya.

Ne treba ti dve užine u toku dana, nego nek bude 4 obroka dnevno. Drugi obrok i treći nek ti bude naprimer po 150gr piletine i 100gr pirinča.

Posle treninga udari whey.

Za večeru ti je dovoljno naprimer 3-4 belanca i 100gr ribe/piletine.

Pred spavanje umesto whey-a ili kazein ili ella sir naprimer 200gr sa malo orašastih plodova.

Ovo što sam ti ja ovde ispisao uopšte nema puno kalorija i siguran sam da nećeš moći da se ugojiš sa ovakvom ishranom s obzirom da treniraš svaki dan 2h.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Pomoc u vezi treninga
« Odgovor #7 poslato: Novembar 19, 2015, 08:07:16 posle podne »
Moras sam sa sobom da se dogovoris sta hoces,pa to kad skontas lako ti se oko ishrane pomogne i otvore oci.

Hoces malo da se istopis,i da dobijes misic,a da ostanes na ravno 75kg ? (j'bao bi se a da ti ne udje)
Znaci mora doci do nekih promena u kilazi bilo da guras misicnu masu ili se seces.
Valjda imas  neki offseason od boksa kad ne moras da  drzis 75kg gde mozes da izgradis zeljeno telo i da dovedes kilazu na potrebnu za boks ? :)