Septembar 20, 2024, 12:22:16 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Upotreba  (Pročitano 1902 puta)

Van mreže LeeVu

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
Upotreba
« poslato: Novembar 08, 2015, 03:35:35 posle podne »
Zanime me koliko ZMA dnevno da koristim, kod proizvodjaca svasta citam, uzecu od THE NUTRITION pa je l treba uzimati 1/2/3 kapsule dnevno, takodje kaze uzeti pred spavanje na prazan stomak, msm da je to tesko izvodljivo jer po nekom planu pred spavanje jedem ellu i orasaste plodove a kaze izbegavati hranu bogatu Ca, znaci skoro mi je nemoguce na prazan stomak uzeti ZMA(msm mogu da stavim jaja za veceru nije to problem ali koliko treba proci vremena da bi to bilo na prazan stomak... po tom planu ja za san vremena necu imati). U sustini kako vi koristite ZMA i koje su doze i pravila koriscenja. Takodje interesuje me koliko grama dnevno treba uneti BCAA i Glutamina, trenutna kilaza je mozda oko 72/73 nisam bas siguran posto mi je netacna vaga, protein je na 2+, uh na ~3,5 a masti su na 0,6-1 mada pokusavam sada da ih drzim oko 1

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Upotreba
« Odgovor #1 poslato: Novembar 08, 2015, 05:01:10 posle podne »
Zanime me koliko ZMA dnevno da koristim, kod proizvodjaca svasta citam, uzecu od THE NUTRITION pa je l treba uzimati 1/2/3 kapsule dnevno, takodje kaze uzeti pred spavanje na prazan stomak, msm da je to tesko izvodljivo jer po nekom planu pred spavanje jedem ellu i orasaste plodove a kaze izbegavati hranu bogatu Ca, znaci skoro mi je nemoguce na prazan stomak uzeti ZMA(msm mogu da stavim jaja za veceru nije to problem ali koliko treba proci vremena da bi to bilo na prazan stomak... po tom planu ja za san vremena necu imati). U sustini kako vi koristite ZMA i koje su doze i pravila koriscenja. Takodje interesuje me koliko grama dnevno treba uneti BCAA i Glutamina, trenutna kilaza je mozda oko 72/73 nisam bas siguran posto mi je netacna vaga, protein je na 2+, uh na ~3,5 a masti su na 0,6-1 mada pokusavam sada da ih drzim oko 1

nemoj da vodis racuna o tome u tolikoj meri sta ponistava sta i u kojoj meri
Licno uzimam 4 caps pred spavanje
tako da 3 kom ,mislim da je ok.
ako ides na spavanje,odmah posle vecerce (ella..) onda uzmi 3 kom 10 min pred obrok,veceras i na spavanje..

glutamin i bcaa 10 gr pred i posle treninga-top

Van mreže LeeVu

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
Odg: Upotreba
« Odgovor #2 poslato: Novembar 14, 2015, 07:15:27 posle podne »
Uzeo sam the nutrition BCAA i sad me zanima pise tamo da je jedna merica 3 g, je l to znaci pre treninga da uzmem 3 merice i posle treninga 3 merice?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Upotreba
« Odgovor #3 poslato: Novembar 15, 2015, 10:09:15 pre podne »
Uzeo sam the nutrition BCAA i sad me zanima pise tamo da je jedna merica 3 g, je l to znaci pre treninga da uzmem 3 merice i posle treninga 3 merice?

upravo tako
merica je UNIVERZALNA jer jednostavno nije moguce da se u svaki proizvod stavlja posebna merica tj to niko i ne radi
pa tako ta jedna merica npr kreatina iznosi 5 gr,glutamina oko 5 itd itd..