Jun 28, 2024, 02:20:59 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.244 poruka u 18.758 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Problem oko kombinovanja ishrane  (Pročitano 6534 puta)

Van mreže mareee

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
Odg: Problem oko kombinovanja ishrane
« Odgovor #15 poslato: Novembar 21, 2015, 12:15:51 pre podne »
Ma samo se promeni literatura, i nije problem... Uglavnom, glupost je ne mešati hidrate i proteine.

Van mreže x3mmmm

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: Problem oko kombinovanja ishrane
« Odgovor #16 poslato: Novembar 21, 2015, 12:23:38 pre podne »
Ma samo se promeni literatura, i nije problem... Uglavnom, glupost je ne mešati hidrate i proteine.

Sto se tice izgleda naravno da je glupost....sto se tice varenje...nikako se ne bih slozio. Ja ako u jednom obroku pojedem malo vecu kolicinu hidrata....npr 100+ uz proteine imam ogromnih problema sa nadutoscu posle i sa zvukovima iz stomaka. Pretpostavljam da ko nema problema sa ovim smatra da je glupost, ali za ljude koji imaju problem veruj mi da nije tako...ja sam poceo kada radim punjenje da smanjujem proteine taj dan na minimum bas iz ovog razloga, dok ostalim danima svejedno ne jedem UH...i tako vec neko vreme. Ali pre kada dodjem sa treninga pa kada uzmem meso sa pirincem zaista ne planiram da izlazim nigde iz kuce iz gore pomenutih problema. Uglavnom...svugde gde se pominje da ne treba mesati proteine i hidrate se misli zbog varanje...a ne da ne stetno po zdravlje ili "boze me sacuvaj" izgled :P

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Problem oko kombinovanja ishrane
« Odgovor #17 poslato: Novembar 21, 2015, 09:09:06 pre podne »
Nije sve u bb svrhe, tako da se slazem sa ovim iznad.
suck it up, buttercup

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Problem oko kombinovanja ishrane
« Odgovor #18 poslato: Novembar 21, 2015, 12:55:00 posle podne »
ono sto sam ja cituckao,a iz slicnih razloga se kosi sa BB ishranom je poslednji obrok...
gde se iz ugla bb preporucuje obrok koji se dugo vari (posni sir ili govedo + masti) da bi tokom sna misic imao "napajanje".. a sa strane sveukpnog zdravlja se akcenat stavlja da poslednji obrok mora da bude lagan, pa cak da se moze i izbeci..
isto tako kada sam citao o varenju i zeludacnoj kiselini, ne preporucuje se odlazak u krevet posle jela, da se hrana vari dok smo u horizontali.

pa me zanima da prokomentarisete to..?
 ja generalno jedem pre spavanja, ali sam primetio da je sve navika,zavisi u kom sam periodu... nekada ne mogu da zaspim dok ne gricnem nesto,a nekada kada naviknem ne jedem nista pre spavanja..
a kada zaspim preko dana sat vremena posle treninga,onako dobro napunjen hranom,pa mi se prispava i ne prija mi bas kada ustanem

Van mreže Ragnar Lothbrok

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Problem oko kombinovanja ishrane
« Odgovor #19 poslato: Novembar 21, 2015, 06:06:43 posle podne »
Uveče pred spavanje samo nešto lagano, ja na primer pojedem pred spavanje Ella sir, nekih 225gr, to jest polovinu onog pakovanja. Pre sam jeo i malo kikirikija ili badema, ali mi to ne prija pred spavanje, pošto Ellu pojedem bukvalno 5-10 minuta pre nego što legnem. Dosad nikad nisam imao problem samo sa Ellom pred spavanje.

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Problem oko kombinovanja ishrane
« Odgovor #20 poslato: Novembar 22, 2015, 02:45:59 posle podne »
Individualna stvar. Ja ne mogu praznog stomaka nikako. U poslednje vreme opet junetina. Puno uh pred spavanje je problem, ostalo ne. To i kad se kaze nesto lagano.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Problem oko kombinovanja ishrane
« Odgovor #21 poslato: Novembar 23, 2015, 06:17:22 pre podne »
Individualna stvar. Ja ne mogu praznog stomaka nikako. U poslednje vreme opet junetina. Puno uh pred spavanje je problem, ostalo ne. To i kad se kaze nesto lagano.

x2
mada umesto mesine,uglavnom uzimam kazein i to nekada cak sa 2/3 ,mlekom (razblazeno sa vodom)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.584
Odg: Problem oko kombinovanja ishrane
« Odgovor #22 poslato: Novembar 23, 2015, 10:36:17 pre podne »
ono sto sam ja cituckao,a iz slicnih razloga se kosi sa BB ishranom je poslednji obrok...
gde se iz ugla bb preporucuje obrok koji se dugo vari (posni sir ili govedo + masti) da bi tokom sna misic imao "napajanje".. a sa strane sveukpnog zdravlja se akcenat stavlja da poslednji obrok mora da bude lagan, pa cak da se moze i izbeci..
isto tako kada sam citao o varenju i zeludacnoj kiselini, ne preporucuje se odlazak u krevet posle jela, da se hrana vari dok smo u horizontali.

pa me zanima da prokomentarisete to..?
 ja generalno jedem pre spavanja, ali sam primetio da je sve navika,zavisi u kom sam periodu... nekada ne mogu da zaspim dok ne gricnem nesto,a nekada kada naviknem ne jedem nista pre spavanja..
a kada zaspim preko dana sat vremena posle treninga,onako dobro napunjen hranom,pa mi se prispava i ne prija mi bas kada ustanem

Zavisi koja hrana, uglavnom to su problemi koji dolaze od zeluca. Ja ih isto imam i masti pred spavanje mi prave problema , ali isto tako ne mogu ni kazein direktno pred spavanje, kako legnem tako osetim da mi je tesko pao. Ali zato belo meso mi ne predstavlja problem , tuna ... itd... casa jogurta da to sve zalije ponekad, kriska integralnog hleba... Voleo bih da mogu kazein direktno pred spavanje pogotovo sto sam ga zbog toga i kupio, ali nema sanse ... ima pola godine skoro nisam ni pola kutije popio...

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Problem oko kombinovanja ishrane
« Odgovor #23 poslato: Novembar 23, 2015, 12:28:20 posle podne »
U kom smislu ti prave problem?

Van mreže Ragnar Lothbrok

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Problem oko kombinovanja ishrane
« Odgovor #24 poslato: Novembar 23, 2015, 01:02:25 posle podne »
Mislim da ima isti problem kao i ja, kada uvece pojedem npr. 50 grama kikirikija, nakon toga imam neki težak osećaj u želudcu i ne mogu da zaspim dosta dugo. Zato gledam da mi ujutru bude najteži obrok, nakon toga svaki sledeći je sve lakši i sve lakši i onda uveče naravno samo sir. Tako mi najviše odgovara, jer ujutru na prazan stomak mi ne smeta da pojedem veliki obrok, dok naprimer uveče sam nekako idalje pun, čak iako nisam jeo 4-5h i onda se sve osim sira baš teško vari. Možda mi je probava loša...

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Problem oko kombinovanja ishrane
« Odgovor #25 poslato: Novembar 23, 2015, 01:11:59 posle podne »
Bez namere da ikoga uvredi ili slicno nije mi bas jasno na osnovu cega obroke kategorisete kao lake, teske, najteze,srednje teske itd.Verovatno mislite na kolicinu uh u istim? @ragnar lothbrok Smanji kikiriki..

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.584
Odg: Problem oko kombinovanja ishrane
« Odgovor #26 poslato: Novembar 23, 2015, 01:29:42 posle podne »
U kom smislu ti prave problem?
Imam neki tezak osecaj u zeludcu , kao da nece da mi se svari da mi se zaglavi kod zeludca i nece dalje, a ne mogu ni da podrignem...  ali zato belo meso i tunu sa bilo kojim uh mogu da jedem bez problema bilo kada... u svakom slucaju masti me zezaju , ne mogu odmah u lezeci polozaj... isto sa kazeinom...

Van mreže Ragnar Lothbrok

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Problem oko kombinovanja ishrane
« Odgovor #27 poslato: Novembar 23, 2015, 01:39:00 posle podne »
Bez namere da ikoga uvredi ili slicno nije mi bas jasno na osnovu cega obroke kategorisete kao lake, teske, najteze,srednje teske itd.Verovatno mislite na kolicinu uh u istim? @ragnar lothbrok Smanji kikiriki..

Moraću. :D
Inače ne, ja pod teške ubrajam one sa dosta masti i sa dosta UH. I ja isto teze varim masti nego UH. Pojedem po 300gr pirinca nekad i ne osetim.

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Problem oko kombinovanja ishrane
« Odgovor #28 poslato: Novembar 23, 2015, 02:19:11 posle podne »
U kom smislu ti prave problem?
Imam neki tezak osecaj u zeludcu , kao da nece da mi se svari da mi se zaglavi kod zeludca i nece dalje, a ne mogu ni da podrignem...  ali zato belo meso i tunu sa bilo kojim uh mogu da jedem bez problema bilo kada... u svakom slucaju masti me zezaju , ne mogu odmah u lezeci polozaj... isto sa kazeinom...
i
Vrv pojacana kiselina.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.584
Odg: Problem oko kombinovanja ishrane
« Odgovor #29 poslato: Novembar 23, 2015, 02:48:19 posle podne »
Pa ne znam cime to da regulisem...