Septembar 20, 2024, 07:42:33 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Potreban savjet  (Pročitano 6239 puta)

Van mreže kamboo

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Potreban savjet
« poslato: Septembar 21, 2015, 02:23:56 posle podne »
Pozdrav svima,imam 32 god,visok sam 190cm  i trenutno imam 88.7 kg.Prije par mjeseci sam otisao na analizu u Herbalife i vaga je pokazala 92,7 kg.... BMI 25,7 a misici 37 %. Nakon toga sam poceo da koristim njihove proizvode(protein powder ,proteinske cokoladice i Shake) do prije 15 dana.Rezultate mozete vidjeti na slici ispod,iz njihove analize.

 

Pocetnik sam ,prvi mjesec ipo sam imao samo bucicu od 7 kg dok nisam skupio novac i kupio 2 bucice od po 10 kg i nakon toga sam uzeo sipku sa tegovima od 45 kg(prije 2 nedelje)
Treniram 3-4 puta nedeljno: grudi-biceps,ledja-triceps,noge-ramena...nekad odradim samo noge a nekad samo ramena,odatle taj cetvrti trening u nedelji.
Prije nego sto napisem kakva mi je ishrana,moram da kazem da sam dosao do situacije kad ne znam sto dalje da radim,jer skinuo sam par kg,a oko stomaka imam jos sala sto cete vidjeti na slikama kasnije.Ono sto me najvise interesuje je vas savjet da li treba ici dolje sa kilazom na takav izgled ili raditi na masi.Evo 3 dana o tome razmisljam pa kako nisam iskusan rekoh bolje pitati ljude koji znaju bolje od mene.Evo mojih slika:






Ishrana:
Suplementi- PRO WHEY SHAKE od Olymp Nutrition-a
Obroci:
09:00 Ovsene 80 gr,1 mjerica od 35gr  WHEY
11:45 5 bjelanaca+1zumance+kriska integralnog hleba+solja jogurta
13:45 200 gr piletine + 200 gr mijesanog povrca
16:00  Tuna u ulju 110 gr(prethodno isprano ulje koliko je moguce),parce integralnog hleba
18:30  110 gr kravljeg sira (ovo mi je uzina jer sam na poslu u to vrijeme)
20:00  50 gr pirinac + 5 bjelanaca
20:45 TRENING
PWM- 1,5 mjerica WHEY+20 gr suvog grozdja
22:00  tuna 110 gr +paradajz ili mijesano povrce
spavanje od 00:00-08:45

Eto to bi bila otprilike moja svakodnevna ishrana s tim sto svakako za rucak bude i teletina,govedina.Sto se uzina tice tu dodam po saku badema uz sir recimo.Uglavnom se trudim i uspijevam da mi proteinski unos bude 2gr po kg tezine.
Buni me i kad izmjerim BMR koji je 2024 kcal a ukupna dnevna potrosnja energije mi je 3137 kcal.Ova moja ishrana je oko 2100 kcal kad se sabere sve i ispada deficit oko 1000 kcal dnevno.Da li je to previse?
I ako bi trebalo ici na masu,sto da ubacim u obroke jer ocigledno je da ce mi nedostajati kalorija :)
Znam da sam pocetnik i da je mozda jos rano da glavoboljam,ali kako sam vec izgubio par kg,vec me hvata frka sto dalje da radim.
Hvala vam unaprijed





Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Potreban savjet
« Odgovor #1 poslato: Septembar 21, 2015, 02:58:32 posle podne »
U cemu se tacno vidi razlika osim sto si za 15 dana izgubio dve ned  ;D ;D

salim se malo,ali to je elementarna sala
dakle
ja bih te molio da odes kod tih strucnjaka i da im postavis pitanje: dobar dan,dobar dan,da li Vi znate sta je kalipmetar?
E kada dobijes odgovor na to pitanje (ili ne dobijes),onda sam siguran da ce ti neke stvari biti MNOGO MNOGO jasnije,kao i da ces sve ovo sto si ovde napisao,i  izgubio xxx min svog vremena,smatrati aposlutno i totalno promasenom stvari-a mi ti mozemo pomoci naravno oko daljnjih koraka.,

ALi jednsotavno nema smisla da se ide dalje,bez da ti se odgovr na pitanje sta je kalipmetar i mozes da postavis jos dodatno pitanje o nacinu funkcoisnjanja el vage zza merenje bf-cisto da ti objasne pomocu kojih mehanizama se to  odredjuje  :)

Van mreže kamboo

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Potreban savjet
« Odgovor #2 poslato: Septembar 21, 2015, 03:20:28 posle podne »
Pedja hvala na odgovoru,neka i treba se saliti :) Ovo su moje trenutne slike,ne prije i posle :) :) Ma samo imaju tu vagu jer sam ih pitao vec je li to jedini nacin na koji mjere body fat. Nema druge nego da kupim kalipmetar i da to odradim uz neciju pomoc :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Potreban savjet
« Odgovor #3 poslato: Septembar 22, 2015, 06:05:31 pre podne »
Pedja hvala na odgovoru,neka i treba se saliti :) Ovo su moje trenutne slike,ne prije i posle :) :) Ma samo imaju tu vagu jer sam ih pitao vec je li to jedini nacin na koji mjere body fat. Nema druge nego da kupim kalipmetar i da to odradim uz neciju pomoc :)
pa ja ti i govorim da na slikama pre i psole-nema razloga
ako ti vaga i pokazuje 1-3 kg to su LITRE a ne kg
a nemas razloga a kupujes kalipmter,vec odes u bilo koju ozbiljniju teretanu i tamo vec postoje momci koji rade
kod nas toga imas koliko hoces,a kako je u BiH..zaista ne bih znao
ali defitivno,te vage su obicna igracka koja nema veze sa zdravom pameti...
razzmisli sam
to je DIGUTALNA vaga i ona je PROGRAMIRANA da automatski racuna,na osnovu zadatih paramtera..dakle..tezina,visina
pa tako
meni je npr 2008 god kada sam bio i najboljoj formi u zivotu ta vaga pokazala da imam 34% BF.zasto
pa iz razloga sto sam UKUCAO paramatere
171 cm visine i 96.7 kg tezine..i TRAAS....naravno,to je glupi komp koji je automatski doneo zakljucajk....ako me kapiras ssada

Van mreže kamboo

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Potreban savjet
« Odgovor #4 poslato: Septembar 22, 2015, 01:28:01 posle podne »
Kapiram te sada u potpunosti.Iz Crne Gore sam,vidjecu da izmjerim BF u nekoj od teretana pa se javljam za dalje savjete.Hvala ti jos jednom

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Potreban savjet
« Odgovor #5 poslato: Septembar 22, 2015, 01:49:05 posle podne »
Kapiram te sada u potpunosti.Iz Crne Gore sam,vidjecu da izmjerim BF u nekoj od teretana pa se javljam za dalje savjete.Hvala ti jos jednom

ili na nekoj od sportskih akademija
kod nas i tamo rade npr na DIF-u i sl

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Potreban savjet
« Odgovor #6 poslato: Septembar 22, 2015, 02:52:11 posle podne »
Meni nekako najvise bode oci ovaj HERBALIFE...

Ne bacaj pare dajuci ih toj sekti!

Batali vezbanje u kucnim uslovima,vec kreni u neku teretanu. Imas dosta clanaka o ishrani,suplementaciji i treninzima na forumu. Citaj lagano i neke stvari ce ti biti mnogo jasnije za par dana...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže kamboo

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Potreban savjet
« Odgovor #7 poslato: Septembar 22, 2015, 10:31:57 posle podne »
Citao sam ovdje misljenja o herbalife-u i vidim da to nista ne valja.Koristio sam ga,vise ne.Uzeo sam whey od optimum nutritiona,Pro Whey Shake.Sto se teretane tice,naravno da cu ici ali s obzirom da sam tek kupio tegove a i pocetnik sam,sacekacu oko dva mjeseca da dobijem najvise snage sto mogu,sredim ishranu pa tek onda u teretanu.Mislim da mi ishrana nije losa trenutno,izbjegavam stetne masti i uh koliko god mogu.Jednom u 10 dana pojedem sladoled ili neki keks.Skinuo sam aplikaciju gdje unosim ishranu.Trudim se da unosim 2 gr proteina po kg.Definitivno se bolje osjecam od kad sam regulisao ishranu na 5 obroka,skinuo sam malo stomaka ali ima tu jos dosta dosta da se radi.Vjerovatno ce mi malo teze ici  napredak zbog godina ali necu da se predajem,cvrsto sam odlucio da uradim nesto po pitanju treninga i ishrane.

Van mreže kamboo

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Potreban savjet
« Odgovor #8 poslato: Februar 01, 2016, 11:51:17 pre podne »
Prije 2 nedelje sam konacno krenuo u teretanu,do sad sam vjezbao kuci...trenutna kilaza 87.5 kg.Cilj mi je doci na 91-92 kg.Htio sam da pitam da li je ovaj plan ishrane+trening 4 puta nedeljno dovoljan za nabacivanje misicne mase:
09:00: kajgana 6 jaja(3cijela),1 kasika maslinovog ulja,120 g ovsenih,banana,2 omega 3(750 mg),multivitamin
12:00:  80 g integralnog pirinca,200g piletine,brokoli
13:15 pre workout 5 gr creatin
13:30-14:30 trening
pwm: 1.5 mjerica whey,dex 55 gr,5gr creatin
15:15 : 80 g integralnog pirinca,200 gr piletine,kasika maslinovog ulja,brokoli
18:00: 70 g pirinca,200 g piletine
20:30: tuna 120g
23:00 : kazein 45 gr
Ovo je za dane kad treniram,danima kad ne treniram smanjim UH a dodam masti tj.orahe,bademe,masl.ulje
Kad unesem sve u tabelu kalorija to bude 3000 kalorija u dane treninga.
265 proteina
330 uh
67 masti



Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Potreban savjet
« Odgovor #9 poslato: Februar 01, 2016, 12:19:51 posle podne »
Pozdrav druze..NIje ovo lose,cak sta vise korektno je, s tim sto bih ja dodao par stvari..
Smanjio bih dekstrozu u PWM,mislim da nema ptrebe za 55gr dexa...
Takodje bih proteine spustio dole, definitivno je ta gramaza previsoka za tvoju kilazu...
Obroku u 20:30 dodaj neki izvor masti kao sto su omega 3, bademi itd.itd..
Posto vidim da si trenirao kuci do skoro ako ima neko pitanje u vezi treninga tu smo...

Van mreže kamboo

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Potreban savjet
« Odgovor #10 poslato: Februar 01, 2016, 12:34:23 posle podne »
Hvala Vojo na brzom odgovoru.Htio sam da pitam za dex jer iskreno tih 55 g stavljam jer nisam uspio da nadjem koliko bi bilo dovoljno,i super je sto si to prokomentarisao.Od sada cu uzimati 35 g dex-a a proteine da smanjim na 220 g pa da pratim stanje.A za obrok u 20:30 cu te poslusati.
Hvala jos jednom :)

Van mreže Цветко

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 928
Odg: Potreban savjet
« Odgovor #11 poslato: Februar 01, 2016, 12:51:15 posle podne »
Proteine slobodno smanji na 2g po kg.

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Potreban savjet
« Odgovor #12 poslato: Februar 01, 2016, 12:53:06 posle podne »
Nema na cemu drug, samo napred, tu smo...:)

Van mreže kamboo

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Potreban savjet
« Odgovor #13 poslato: Februar 22, 2016, 10:45:37 pre podne »
evo mene opet :) zadnje 4 nedelje kilaza ne mrda,stojim na 87-87.5 kg konstantno,u dane treninga UH su mi bili na 330 gr,proteini oko 190-200,masti oko 60-70 gr.U dane odmora UH oko 160 gr,proteini 200 a masti 90 gr.Sto bi po vama trebalo dodati da bih krenuo 'rasti',je li ok u dane treninga UH drzati na 400 g,proteine 200 a masti 60 gr.Evo i takvog jelovnika:

09:00 - ovsene 150 g,kajgana 4 jaja(2cijela),banana,multivitamin,2 kapsule Omega 3
12:00- piletina 100 gr,integralni pirinac 80 gr
13:30-14:30 trening,u toku treninga: 1.5 mjerica whey+35 g dex+5g kreatin
15:30- piletina 150 g,integralni pirinac 150 g
18:00- piletina 100g,integralni pirinac 80 g
21:00- kazein 30 g,orasi 40 g
da li bi sa ovakvim jelovnikom trebalo ocekivati postepeno povecanje kilaze? hvala

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Potreban savjet
« Odgovor #14 poslato: Februar 22, 2016, 10:50:49 pre podne »
evo mene opet :) zadnje 4 nedelje kilaza ne mrda,stojim na 87-87.5 kg konstantno,u dane treninga UH su mi bili na 330 gr,proteini oko 190-200,masti oko 60-70 gr.U dane odmora UH oko 160 gr,proteini 200 a masti 90 gr.Sto bi po vama trebalo dodati da bih krenuo 'rasti',je li ok u dane treninga UH drzati na 400 g,proteine 200 a masti 60 gr.Evo i takvog jelovnika:

09:00 - ovsene 150 g,kajgana 4 jaja(2cijela),banana,multivitamin,2 kapsule Omega 3
12:00- piletina 100 gr,integralni pirinac 80 gr
13:30-14:30 trening,u toku treninga: 1.5 mjerica whey+35 g dex+5g kreatin
15:30- piletina 150 g,integralni pirinac 150 g
18:00- piletina 100g,integralni pirinac 80 g
21:00- kazein 30 g,orasi 40 g
da li bi sa ovakvim jelovnikom trebalo ocekivati postepeno povecanje kilaze? hvala

Zasto se opterecujes i dizes UH u dane treninga a prepolovis ih u dane kad odmaras ?

Ako ne rastes,to je bar lako resiti MOOOOORE FOOD... ;D ;D ;D