Septembar 27, 2024, 11:31:50 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.290 poruka u 18.763 tema - 20.973 članova - Poslednji član: moviesgrankengibia
X3MShop banner

Autor Tema: Veteran - sada vise amater teretane :)  (Pročitano 2063 puta)

Van mreže URAGAN

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Veteran - sada vise amater teretane :)
« poslato: Avgust 10, 2015, 04:58:32 posle podne »
Cao ljudi, evo da iznesem moju problematiku, pa da me posavetujete. :)

Pre jedno 7 godina sam redovno ucestvovao, mada vise citao forum. Prosao sam 'celokupnu problematiku' teretane... ishrana, koliko cega, kako sa tegovima, kako sa kardiom...itd. E sad JBG, malo se zaboravilo :)

Visok sam 179 cm, star 32 godine. Februara prosle godine sam nabio kilazu na 115 kg.(jedenje svaceka i u svako vreme, bez fizicke aktivnosti). Od februara do septembra sam skinuo sa 115kg na 92 kg pomucu Hrono ishrane i lsgsnr gixickr sktivnosto(basket, brzo hodanje, po neki sklek...). Skinuo sam 23 kg, ali onako, proporcionalno. Eh da je to 23kg masti, kako bih izgledao :) , ali nebitno, 23 kg je 23 kg i ja sam bio srecan :). Onda sam se opustio ponovo i do sada vratio na 102kg.
Probao sam opet hrono ishranu, ali mi ne ide nesto, pa resio da se vratim na STARU DOBRU TERETANU I TERETANSKI ISHRANU.

CILJ mi je... Necu da imam planove koliko da smrsam do kada, jednostavno zelim da treniram i hranim se zdravo(onako kako vi nalazete), pa kako ide neka ide, a icice sigurno bolje nego sto je sada :)

Planiram da unosim:
1. 200 g proteina dnevno(piletina, curetina, junetina, pileca prsa, cureca prsa, sir, jogurt, jaja)
2. 50  g masti(orah, badem, lesnik, omega 3)
3. ??? g UGLJENIH HIDRATA (ovsene, pirinac, crni hleb)
+ merica way proteina sa dextrozom i amino kiseline posle treninga .

Nedoumica mi je koliko UH? :) Nisam nesto za rotaciju UH :( Da li mogu recimo da svakog dana unosim 100g , ili neku konstantnu cifru. Recimo mesec dana, pa da posle promenim ako treba.

Radio bih teretanu 4 puta nedeljno. 1. Grudi i triceps 2. Ledja i biceps 3. Noge 4. Ramena. I svakog dana bi setao po sat vremena.

DDAKLE, imam neku sliku u glavi kako i sta samo mi POMOZITE MOLIM VAS SA UGLENIM HIDRATIMA? :)

Ne moram da se nesto vajam i definisem, furacu ovako zdravo, a neki izgled ce da dodje sam po sebi :)

HVALA U NAPRED ! :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Veteran - sada vise amater teretane :)
« Odgovor #1 poslato: Avgust 10, 2015, 07:00:06 posle podne »
Ne kapiram iz kog razloga si mene pitao (nadam se da nisi jos  nekoga) na PM i onda+ dodatno tema na formu?
Dakle
kao i sto sam ti rekao
 s obzirom da si do sada jeo sve i svasta,onda ce tako neka varijatna sigurno da ti odgovara NEKO vreme,gde ces kasnije morati da se prilagodjavas celoj prici da bi imao bolje reuzlatete
Ovo ostalo je sigurno korketno,ali opet kaze s obzirom na hranu koju si do sada jeo

a whey protein+ amino kiseline posle treninga  :o
Koja svrha,poenta,cilj ili je neko imao viska nekiih AK na lageru pa ono...ajd  ;D

Van mreže URAGAN

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: Veteran - sada vise amater teretane :)
« Odgovor #2 poslato: Avgust 10, 2015, 09:24:53 posle podne »
U pravu si za ovo dupliranje pitanja. :(  Jbg, ja poslao tebi prvo samo za kolicinu UH, pa posle rekoh ajde da malo opsirnije stavim na forum. Da postavim neku temu posle 7 godina. :) Jbg, ne zameri... moja greska  :-\


1. pitanje: Koliko da traje to 'neko' vreme svakodnevno po 100-150 g UH? Koliko je optimalno, jel moze recimo 4 nedelje?

2. pitanje: Da li je ok da posle toga sprovodim rotaciju UH 4 nedelje, pa da predjem na keto 4 nedelje?
Ili predlazes drugaciji vremenski raspored?

Za amino kiseline i za way protein sa mislio da uzimam onako kako treba , kako sam citao u vasim postovima.Ovo iznad nisam lepo formulisao :)

Pozdrav!

Van mreže mareee

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
Odg: Veteran - sada vise amater teretane :)
« Odgovor #3 poslato: Avgust 11, 2015, 01:09:11 pre podne »
Tesko je reci unapred koliko vremena da budes na nekoj dijeti. Svakako, moras da pratis kako reagujes i da menjas po potrebi.
Ti kreni sa tim konstantnim unosom hidrata, prati jedno 4 nedelje. Onda vidi kako ide, pa nesto menjaj. Pitanje je da li ti ima potrebe uopste da radis keto posle 8 nedelja, kako si ti naveo.
I moje misljenje je da ne ides bas nisko sa hidratima na pocetku, jer tebi sad svaka promena u ishrani donosi rezultat,, a steta je da to ne iskoristis.
Ja bih mozda probao jedno 2 nedelje 150-200uh, pa onda malo smanjio hidrat. Kao sto i sam kazes, ne zuris nigde, nemas neki rok, pa je pametnije ovako psotepeno ici.
To je moje misljenje.

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Veteran - sada vise amater teretane :)
« Odgovor #4 poslato: Avgust 11, 2015, 01:24:16 pre podne »
Po mom misljenju to ''neko'' vreme traje dok imas rezultata tj. dok imas rezultata sa tim unosom hidrata(unos UH koji prilagodis sebi) tako idi...Nema veze ako je to 5,6,7 nedelja...Nema potrebe da menjas ako sve ide kako treba..Ako gresim ispravice me ali msm da je tako...Pozz ,sve najbolje samo napred..

Van mreže URAGAN

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: Veteran - sada vise amater teretane :)
« Odgovor #5 poslato: Avgust 11, 2015, 01:42:26 pre podne »
Puno hvala ljudi! :)

Evo poceo od danas, pa cemo da vidimo kako ide. Bas sam se 'upalio' :)

Izvestavam za par nedelja... ;)

Pozdrav!