Septembar 21, 2024, 10:13:31 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: zeljko.veseljko - Plan treninga, pomoć - početnik  (Pročitano 5239 puta)

Van mreže zeljko.veseljko

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
zeljko.veseljko - Plan treninga, pomoć - početnik
« poslato: Jun 25, 2015, 12:40:43 posle podne »
Pozdrav drugari, zovem se Željko i iz kg-a sam. Krenuo sam u teretanu, ne da bih imao neke basnoslovne six pekove, ili bozanske bicepse, krenuo sam jer sam kilav i bivam kilaviji iz dana u dan, jer veci deo radnog vremena provedem uz komp, kicma mi se krive sve više iz dana u dan i postajem sve deblji i deblji. Cenim da sam imao savršenu figuru kad sam bio u vojsci, no nemam neku sliku iz tog perioda da priložim.

Imam par pitanja, u vezi treninga, ishrane, suplimentacije. Verovatno sad svi prevrćete očima u fazonu ˝po koji put˝, ali eto, gde je tu drugarstvo, uzajamno pomaganje, ne obavezno čavrljanje ako za sve koristim google :)

Visok sam 174 i imam 82kg, mereno juce





Slike su od pre 7,8 dana.

Cilj mi je nešto ovako



Znači, ništa nešto posebno

Krenuo sam sa teretanom 01.06. ove god, do sad sam radio na jačanju mišića, radio sam cikluse sa vežbama celog tela, sve pomalo i planiram od sledeće nedelje da krenem sa fokusiranjem na određenu grupu mišića.

E sad, idem u teretanu koja nije baš ni najbolja i nema baš puno sprava, ali eto tu ide par ortaka pa ajd kao i ja, svakako ima boljih, ali nije loša, tako da sam možda ograničen sa vežbama koje mogu da izvodim.

Razmišljam:

Ponedeljak - Grudi
Utorak - Leđa
Sreda - Ramena
Četvrtak - Ruke
Petak - Kardio (Noge, Trbušnjaci)
Subota, Nedelja - Odmor (+ mi odgovara, pošto živim na selu da ne bi bio put:)

Tip vežbi koje bi radio, tu bi mi trebala pomoć, jer još ne znam kako da nađem vežbe pogodne za mene. Trudim se da pazim na formu i na disanje, kontam da je bitno da bi vežba imala uticaja na konkretni mišić za kojeg je i namenjena.

NPR.

Grudi (sklekovi, benč, kosi benč, razvlačenje bučicama)
Leđa (zgib, povlačenje na lat mašini, veslanje, hiperekstenzija)
Ramena (Arnold potisci, potisci ispred glave, bučice u pretklonu, prednje pod. bučica, lateralno pod. bučica)
Ruke (Pregib na Skotovoj klupi, pregib bučicama, dijamant sklekovi, ležeća tric. ekstenzija)
Kardio (bicikla pola h, čučnjevi, podizanje na prstima, varijacije trbušnjaka)
????

Dve, tri nedelje sam mislio ovako, pa da menjam tip vežbi. Jel valja ovo čemu? Kako da radim, explozivno, lagano, jel da stavljam što veću kilažu ili manju a više ponavljanja? Mislio sam po 4 seta svaku vežbu ili da menjam?

Ishrana
Trenutno se trudim da uvedem neki plan ishrane, ali mi teško ide, volim bre da krkam. Polako se popravljam, tako da za

Doručak: (oko 7h) cepam 3 jaja, malo hleba (ne mogu bez njega), ako ima jogurt i popijem cedevitu :) i to mi teško ide, valjda sam navikao da ne doručkujem, pa mi bude malo muka.

Ručak: ako nešto kupim, to je

Večera: uglavnom jedem što majka spremi, izbacim hleb maksimalno

To je to, ali planiram da promenim, ostaviću za početak doručak kako jeste, počeću da užinam neki kikiriki, ručam neki sendvič sa belim mesom koji ću da spremim kući, ručak opet kući, večera riba i neke žitarice ću da ubacim.

Kako da organizujem klopu, pošto stalno radim prvu, od 8 do 16, u gym bi posle posla, dakle oko 16:30, 17:00.

Od suplimentacije sam uzeo assault, bcaa i dextrozu sa ukusom.

Assault popijem mericu u 2dl pola h pre treninga, bcaa smućkam sa dex i pijuckam u toku treninga, jel to ok? Da li bi mi trebalo još nešto?

Nemam neki rok do kad bi trebao da postignem rezultat, nije mi bitno, hoću da povratim snagu telu.

Primedbe, kruitike, sugestije veoma poželjne!!

Živi bili i veseli
« Poslednja izmena: Jun 26, 2015, 11:46:26 posle podne mica86 »

Van mreže DonNbg

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 188
Odg: Plan treninga, pomoć - početnik
« Odgovor #1 poslato: Jun 25, 2015, 01:10:02 posle podne »
Evo tebrex mog misljenja a to je iskreno da VECINU toga jako POGRESNO radis. moj ti je savet da umesto par treninga prelistas forum. A ja cu ti ukratko nesto precizirati. Ne analiziraj sad trening toliko,radi osnove..jer..ishrana ti je uzas,taj plan. A pazi sad ,na tvoje razocarenje:) ta slika brata Pita iz tog dojajnog filma inace..je i vise nego nesto posebno za tvoju polaznu tacku i to bi bio VRH uspeh,pa onda mozes na vise ciljeve..zatim..ne znam zasto si se opredelio za te suplemente(njihovu kombinaciju), bolje pit. ko te je to savetovao da uzmes..los izbor, ne jer su losi, nego jer tebi treba neka osnovna varijanta,a to je whey+dex, multivitamin za pocetak..a pocetak je kad klopu sredis. Samo citaj i strpljenje..
"Ne mozemo resiti problem koristeci isti nacin razmisljanja kao kad smo stvorili problem" -Albert Einstein-

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Plan treninga, pomoć - početnik
« Odgovor #2 poslato: Jun 25, 2015, 01:14:55 posle podne »
Kritika - nećeš skoro da tučeš Edvarda Nortona sa tim jelovnikom :D
suck it up, buttercup

Van mreže zeljko.veseljko

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Plan treninga, pomoć - početnik
« Odgovor #3 poslato: Jun 25, 2015, 01:24:49 posle podne »
Evo tebrex mog misljenja a to je iskreno da VECINU toga jako POGRESNO radis. moj ti je savet da umesto par treninga prelistas forum. A ja cu ti ukratko nesto precizirati. Ne analiziraj sad trening toliko,radi osnove..jer..ishrana ti je uzas,taj plan. A pazi sad ,na tvoje razocarenje:) ta slika brata Pita iz tog dojajnog filma inace..je i vise nego nesto posebno za tvoju polaznu tacku i to bi bio VRH uspeh,pa onda mozes na vise ciljeve..zatim..ne znam zasto si se opredelio za te suplemente(njihovu kombinaciju), bolje pit. ko te je to savetovao da uzmes..los izbor, ne jer su losi, nego jer tebi treba neka osnovna varijanta,a to je whey+dex, multivitamin za pocetak..a pocetak je kad klopu sredis. Samo citaj i strpljenje..

Hvala na odgovoru,

Pa pretpostavio sam da će biti tako nešto, jer u svemu ovome sam početnik

Trudim se, stvarno, da promenim način ishrane, to mi nekako najteže dođe, još kad baba spremi ručak a ono celo dvorište miriše ...

Jbga, čitam, tražim, googlam, pa rekoh aj da postavim temu sa konkretnim pitanjem, opet javiće se neko iskusniji, jelte :)

A sto se tiče suplimentacije, jbga sad, konstatovao sam se sa ortakom, koji je profesionalni sportista i on mi je to preporučio, znam, greška, ali šta sad.

A da, wta je sa ovom potvrdom, moram da je otvorim u posebnom prozoru da bih video karaktere

Kritika - nećeš skoro da tučeš Edvarda Nortona sa tim jelovnikom :D
Ne diraj mi Nortona :) tek sad skontah da čitam tvoju temu sa receptima :)
« Poslednja izmena: Jun 25, 2015, 01:30:34 posle podne zeljko.veseljko »

Van mreže Стрелок

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 544
Odg: Plan treninga, pomoć - početnik
« Odgovor #4 poslato: Jun 25, 2015, 01:50:55 posle podne »
Kritika - nećeš skoro da tučeš Edvarda Nortona sa tim jelovnikom :D
HAHAHAHA

Van mreže DonNbg

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 188
Odg: Plan treninga, pomoć - početnik
« Odgovor #5 poslato: Jun 25, 2015, 01:54:56 posle podne »
Haha..e a pazi, ako dobro popravis klopu, za pola godine mozes na Edvarda N. iz Fatalni kurs X(ako znas,isto bruka film,samo je on u neprepoznat. formi)..ja bi cuvao taj bcaa(super sups)..za neki dr period..ako mozes kupi whey..mozda bcaa taman uz dijetu neku, ako se odlucis jer imas bas viska b.f. a moze i ovako samo nebi ja jos to..kao i taj asault,prvo ishrana!! Cepaj ovsene ujutru pa pirinac,kromphr, povrce,salate,zdrave masti..a od mesa pile file,jun.but,riba, jaja..a posto volis da krkas:) moj ti je savet, menjaj jednu losu naviku dobrom svaki dan,na par dana, jer neces ti sve ovo odjednom. mozda i oces ali kljuc je..strpljivo i pametno.. 8)
"Ne mozemo resiti problem koristeci isti nacin razmisljanja kao kad smo stvorili problem" -Albert Einstein-

Van mreže zeljko.veseljko

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Plan treninga, pomoć - početnik
« Odgovor #6 poslato: Jun 25, 2015, 02:04:59 posle podne »
Cetiri stvari koje volim su film, muzika, klopa i pivo, tako da naravno da znam u kakvoj je formi tad bio.

Definitivno hoću da promenim ishranu, treba mi vremena da se naviknem, prilagodim. Misliš da batalim te suplimente na neko vreme? Jel će nešto da im fali ako stoje a već sam ih otvorio?

Danas idem u zdravu hranu, pa ću da kupim ovsene. Jbga, sporo ide ali hoću da se promenim

Hvala na svakom odgovoru

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Plan treninga, pomoć - početnik
« Odgovor #7 poslato: Jun 25, 2015, 02:41:11 posle podne »
Samo polako, it takes time to be the fit all singing all dancing crap of the world ;)
suck it up, buttercup

Van mreže Стрелок

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 544
Odg: Plan treninga, pomoć - početnik
« Odgovor #8 poslato: Jun 25, 2015, 03:59:09 posle podne »
Nebitno kolko brzo ide, ako imaš volje- biće

Van mreže zeljko.veseljko

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Plan treninga, pomoć - početnik
« Odgovor #9 poslato: Jun 25, 2015, 05:41:07 posle podne »
Kupljene pahuljice i musli Sport (jerri smo u takvoj mogucnosti)  ;D ;D


Van mreže DonNbg

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 188
Odg: Plan treninga, pomoć - početnik
« Odgovor #10 poslato: Jun 25, 2015, 11:14:24 posle podne »
Vidi rok trajanja tih supsa, nema veze sto si ih otv ako je dug rok tr. Msm nije greska uopste ni da ih iskoristis odma, pogotovo ako nemas druge, samo ti kazem da bih se ja na pocetku opredelio za whey dex i multi..podseti me ova prica da upalim fatalni kurs x na popcorn,nisam gledao 100 dina:) al gledanje uz kazein, ne kao uz pivo ko pre :)
"Ne mozemo resiti problem koristeci isti nacin razmisljanja kao kad smo stvorili problem" -Albert Einstein-

Van mreže pokoliko

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Plan treninga, pomoć - početnik
« Odgovor #11 poslato: Jun 26, 2015, 09:10:40 posle podne »
Imas problema sa stavom tela. Imas tzv. okrugla ramena i imas lordosu.

Van mreže zeljko.veseljko

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: zeljko.veseljko - Plan treninga, pomoć - početnik
« Odgovor #12 poslato: Jun 27, 2015, 12:10:04 pre podne »
Da stav mi je katastrofa i kicma mi je u haosu, sad da li su ramena okrugla i da li imam lordosu to ne bih znao, ali jesam grbav :D

Ova dva dana preko vikenda se polako uvodim u pravilniju ishranu, citam i od ponedeljka bi trebalo da krenem kako valja

za supse sada nemam love, plata kasni ohhoho tako da cu jedva i ishranu da ispostujem, sva sreca te sam sa sela pa ne moram dosta toga da kupujem, al pilici mi mali :( tako da cu dosta love da dam na belo :D

Van mreže LazarPopovic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 195
Odg: zeljko.veseljko - Plan treninga, pomoć - početnik
« Odgovor #13 poslato: Jun 27, 2015, 09:51:50 pre podne »
Da stav mi je katastrofa i kicma mi je u haosu, sad da li su ramena okrugla i da li imam lordosu to ne bih znao, ali jesam grbav :D

Ova dva dana preko vikenda se polako uvodim u pravilniju ishranu, citam i od ponedeljka bi trebalo da krenem kako valja

za supse sada nemam love, plata kasni ohhoho tako da cu jedva i ishranu da ispostujem, sva sreca te sam sa sela pa ne moram dosta toga da kupujem, al pilici mi mali :( tako da cu dosta love da dam na belo :D

Provjeri to za lordozu,imam je i ja zato ti kazem,moze bit zajebano.
Ako se ispostavi da imas onda trebas da ojacas donja ledja i trbusne misice,a to takodje podrazumijeva drasticno smanjenje kilaze.

Van mreže pokoliko

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: zeljko.veseljko - Plan treninga, pomoć - početnik
« Odgovor #14 poslato: Jun 28, 2015, 03:22:42 posle podne »
U principu probleme sa stavom tela mozes da popravis za 3 meseca. Odi kod fizijatara i dace ti vezbe koje ce to da ti poprave. Zapamti samo ramena nazad, sternum napred, vrat nemoj da teras napred.