Septembar 27, 2024, 09:19:06 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.290 poruka u 18.763 tema - 20.973 članova - Poslednji član: moviesgrankengibia
X3MShop banner

Autor Tema: theanimal - ishrana  (Pročitano 6983 puta)

Van mreže JohnnyQuid

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
  • petrolhead
Odg: Gojenje
« Odgovor #15 poslato: Jun 25, 2015, 02:47:22 posle podne »
Ovo sto sam napisao jedem u zadnje vreme ali moram to da menjam malo p tu ima i nije izbalansirano danas sam tek izracunao koliko mi cega treba :) A treniram ovako:
pon Grudi/triceps
uto Ledja/biceps
sre Noge/ramena
cet pauza
pet grudi/stomak
sub ruke
ned pauza

Kao sto rece pirat gore, tebi je akcenat na kvalitetnoj i kontinuiranoj ishrani i dugorocnim rezultatima! Trening, svi ce reci kao i meni u vise navrata, split ko split, vazno je kako ga odradis. Prioritet neka ti budu osnovne vezbe i pravilno izvodjenje. Samo cepaj i budi strpljiv :)

Van mreže theanimal

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 61
Odg: Gojenje
« Odgovor #16 poslato: Jun 25, 2015, 03:01:15 posle podne »
Hocu ! :D

Van mreže DonNbg

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 188
Odg: Gojenje
« Odgovor #17 poslato: Jun 25, 2015, 11:00:13 posle podne »
Trening ti je jako LOŠ. Nije dobro da radis grudi 2 puta nedeljno i biceps/triceps 2 puta.. takodje noge bi bilo dobro da radis same.
"Ne mozemo resiti problem koristeci isti nacin razmisljanja kao kad smo stvorili problem" -Albert Einstein-

Van mreže theanimal

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 61
Plan ishrane za dobijanje masee :D
« Odgovor #18 poslato: Jul 30, 2015, 01:55:39 posle podne »
Imam 17 godina 63kg 179 visok,treniram 4 puta nedeljno i sastavio sam neki okvirni plan za dane treninga s tim sto bi na dan odmora sve bilo isto samo bih UH spustao malo.

Prvi obrok u 8 h 100g ovsenih ,5belanaca,nes kafa*pijem je pre dorucka ali ajde...posle toga idem na trening
Drugi obrok akka PWM 11:30h 150 g pirinca 200g belog mesa i salata
Treci obrok 15h 100g pirinca i 200g belog mesa
Cetvrti obrok 18:30h ovde ne znam sta da ubacim zato sto imam proteine pre spavanja a ako bih i ovde ubacio otisao bi sa P na 3g/kg sto mi je previse iskreno...
Peti obrok 21:30h ella sir i kikiriki
U cetvrti obrok bih ubacio masti zato sto ih nemam nigde osim u obroku pred spavanje ali ne znam sa cime da ih kombinujem.I da li je rano da jedem u 21:30 a zaspim uvek oko 23h.Ispravite me gde gresim ,sa treningom nemam problema ali ova ishrana me ubi :P

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Plan ishrane za dobijanje masee :D
« Odgovor #19 poslato: Jul 30, 2015, 02:39:28 posle podne »
slobodno ti sinak ubaci jednu tunu i neki krompir u taj 4 obrok...
puno je samo kada TUKU.
u tvom slucaju,1 konzerva tune ti sigurno nece skoditi
ishrana ok-ako je se budes pridrzavao

Van mreže theanimal

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 61
Odg: Plan ishrane za dobijanje masee :D
« Odgovor #20 poslato: Jul 30, 2015, 02:53:37 posle podne »
slobodno ti sinak ubaci jednu tunu i neki krompir u taj 4 obrok...
puno je samo kada TUKU.
u tvom slucaju,1 konzerva tune ti sigurno nece skoditi
ishrana ok-ako je se budes pridrzavao
Hocu imam volje i zelje previse,samo mi treba znanje nekog strucnijeg,naravno i sam citam tekstove svih iskusnijih ljudi od mene ovde i cak sam neke knjige poskidao koje proucavam vec par dana . Znaci nije ovo lose ? Koliko dugo se vari kazein u kombinaciji sa mastima posto uglavnom jedem oko pola 10 uvece a zaspim oko 11 a stvarno bi bio veliki razmak izmedju 4 i poslednjeg obroka da jedem u 22:30 :P

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Plan ishrane za dobijanje masee :D
« Odgovor #21 poslato: Jul 30, 2015, 03:17:32 posle podne »
pa popij kazein + neke masti u 22.30 pa si miran i resio si problem do ujutro

Van mreže theanimal

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 61
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #22 poslato: Avgust 09, 2015, 02:59:49 posle podne »
Krenuo sam od skoro na masu ,znaci u dane treninga uh su mi na 5-6 ,p 2 najnize pa i preko ,masti 1-1.5 maks ali sam se vec za kratki vremenski period zamastio ,ako ovako budem nastavio jos koji mesec previse cu se zamastiti a necu nabaciti puno misica da bih se rezao...Sta da radim ?

Van mreže Marko Dj.

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #23 poslato: Avgust 09, 2015, 03:11:49 posle podne »
pa to nije bas mala kolicina hidrata,cak i na masi..mada nisi napisao nista o sebi,kilazu,trenutno stanje,jesi tek izasao iz dijete,jesi sklon gojenju,slika neka,itditd
probaj da spustis hidrate,pa prati stanje..ali cim vidis da se tako brzo mastis znaci da negdje grijesis,sto znaci odmah mijenjaj nesto..u ovom slucaju pocni sa hidratima.
proteine nemoj ispod 2g/kg..
masti tu oko 1g/kg..

Van mreže theanimal

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 61
Odg: Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #24 poslato: Avgust 09, 2015, 03:24:44 posle podne »
pa to nije bas mala kolicina hidrata,cak i na masi..mada nisi napisao nista o sebi,kilazu,trenutno stanje,jesi tek izasao iz dijete,jesi sklon gojenju,slika neka,itditd
probaj da spustis hidrate,pa prati stanje..ali cim vidis da se tako brzo mastis znaci da negdje grijesis,sto znaci odmah mijenjaj nesto..u ovom slucaju pocni sa hidratima.
proteine nemoj ispod 2g/kg..
masti tu oko 1g/kg..
pre 3 meseca sam izasao iz dijete tj iz rezima jakog gladovanja koje je trajalo 9 meseci i koje me je svuklo sa 114 na 58 kilograma,sada imam oko 63 kg 17 godina 179 visok ,idem 4 puta nedeljno u teretanu ,radim split treninge i ishrana mi je veoma cista ,ali salo mi se opet vraca kako na stomaku,bokovima,licu i to za veoma kratko vreme.a inace odrzavao sam jedno mesec i po dana kilazu tako da nema veze sa ins. osetljivoscu,nadam se :D

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #25 poslato: Avgust 09, 2015, 03:28:52 posle podne »
Mislim da problem lezi u tom jakom gladovanju tj. nacinu na koji si skinuo tako veliki broj kilograma..Kako si tacno skinuo taj visak?

Van mreže theanimal

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 61
Odg: Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #26 poslato: Avgust 09, 2015, 03:31:28 posle podne »
Mislim da problem lezi u tom jakom gladovanju tj. nacinu na koji si skinuo tako veliki broj kilograma..Kako si tacno skinuo taj visak?
Pa dok sam skidao bukvalno nista nisam znao o ishrani,nego sam uvrteo sebi u glavu zablude o ishrani,sad kontam da sam na dnevnom nivou unosio oko 800 kcal najvise 1000 jeo salate,belo meso 200g najvise dnevno,plasio sam se da bilo sta goji,a prvih 20 kg sam skinuo nekom ekstremnom dijetom koju sam nasao negde,tek zadnja 3 meseca kako ucim o hrani vidim koliko sam gresio...Znaci gladovao do besvesti

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #27 poslato: Avgust 09, 2015, 03:40:30 posle podne »
Tako sam i mislio..Nije bilo potrebe da gladujes vec da planski odradjenim dijetama kao sto su, rotacije uh,low carb i na kraju ketogena, skines to ali dobro sta je bilo bilo je..A sto se tice unosa UH moze biti mnogo a i ne mora tj. kako za koga..Najbolje bi bilo da otvoris svoju temu,okacis par slika da se vidi trenuntno stanje i napises svoju trenutnu ishranu jer ovako na ''slepo'' je malo tesko da se ista pise i predlaze...

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #28 poslato: Avgust 09, 2015, 06:35:32 posle podne »
Mnogo masti i uh za tebe, ako je bilo jako gladovanje moglo se stvoriti milion problema. Insulinska rezintencija npr. T3 se zapucao sigurno tada, a ako si krenuo odmah da jedes ovako, ne cudi sto si se zamastio.

Van mreže theanimal

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 61
Odg: Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #29 poslato: Avgust 09, 2015, 06:40:32 posle podne »
Mnogo masti i uh za tebe, ako je bilo jako gladovanje moglo se stvoriti milion problema. Insulinska rezintencija npr. T3 se zapucao sigurno tada, a ako si krenuo odmah da jedes ovako, ne cudi sto si se zamastio.
Pa sta da radim sad da ih spustim ? :D