Septembar 19, 2024, 11:23:21 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Whey?  (Pročitano 6890 puta)

Van mreže dmg

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Whey?
« poslato: April 13, 2015, 10:16:15 posle podne »
Pozdrav
Imam 62 kilograma a visina 181(16 godina).
.Treniram skoro svaki dan(subotom i nedeljom ne)radim sklekove,zgibove,sa tegovima od po 5kg uglavnom vezbe u kucnoj varijanti,preskacem vijacu skoro svaki dan  po 30-40 min,da li uopste ima smisla  da pijem whey protein ili nesto drugo iako ne idem u teretanu.Cilj mi je dodavanje mase posto mi se cini previse sam mrsav za moju visinu :D
Izvini te ako sam pogresno postavio temu.

Van mreže Bogdan99

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 198
Odg: Whey?
« Odgovor #1 poslato: April 13, 2015, 10:33:14 posle podne »
Ako hoces masu nemoj preskakati vijacu, whey uzmi ako imas dobru ishranu, ne moze ti naskoditi, a sto ne uplatis teretanu?

Van mreže Pulss

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 120
  • Sky's the limit.
Odg: Whey?
« Odgovor #2 poslato: April 13, 2015, 10:39:12 posle podne »
Od wheya mozes imat samo koristi. Al od preskakanje vijace svakodnevno u periodu dobijanja mase, i nemas bas neke koristi.  :D
The ones who say ''you can't'' and ''you won't'' are probably the ones scared that ''you will''.

Van mreže dmg

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Whey?
« Odgovor #3 poslato: April 13, 2015, 11:01:10 posle podne »
Znaci mogao bih da preskacem vijacu 1-2 nedeljno?
A za ove vezbe sta mislite,mogu li malo da se napravim uz sklekove,zgibove,trbusnjake?radim ja i sa bucicama od po 5 kg razne vezbe koje sam video na netu,da ojacam malo pa ako treba kasnije i u teretanu :D

Van mreže Pulss

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 120
  • Sky's the limit.
Odg: Whey?
« Odgovor #4 poslato: April 13, 2015, 11:08:16 posle podne »
Skaci vijacu 1 put ako bas oces cisto da se ne zamastis. Al opet sve to ovisi o tome kako se hranis.

Mozes sa tim osnovnim krenit za pocetak, al bilo bi dobro da razmislis o teretani ubrzo.
The ones who say ''you can't'' and ''you won't'' are probably the ones scared that ''you will''.

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Whey?
« Odgovor #5 poslato: April 14, 2015, 11:07:17 pre podne »
kupi whey i kreni u gym izbaci preskakanje vijace skroz...
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže Стрелок

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 544
Odg: Whey?
« Odgovor #6 poslato: April 14, 2015, 09:58:34 posle podne »
Napiši nam bolje kako se 'raniš, ovako džaba whey i sve
Ako ne krkaš muški, c

Van mreže dmg

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Whey?
« Odgovor #7 poslato: April 14, 2015, 11:22:46 posle podne »
Pa jedem bas razno:jaja,mlecne proizvode dosta tune,sardine,razno meso,hleb jedem onako za rucak ponekad,jedino kad sam u skoli kupim neko pecivo a nekad i musli i pecivo.

Van mreže Стрелок

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 544
Odg: Whey?
« Odgovor #8 poslato: April 15, 2015, 07:02:05 pre podne »
Izbaci hleb i peciva i ubaci ovsene, krompir, pirinač,
tunu nemoj često ako je konzervirana
uostalom, imaš dosta o ishrani ovde korisnih tekstova, da se ne ponavljam :)
a musli je pun šećera

Van mreže milojica1991

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: Whey?
« Odgovor #9 poslato: April 17, 2015, 06:13:25 posle podne »
Whey je hrana. Znaci, ako ti je tesko unijeti dovoljnu količinu proteina iz krute hrane, tu whey pomaze.
Tuna je totalno neisplativa, barem ova u konzervama. Za te pare dobijes 60g proteina iz posnog sira recimo,.
Cardio ima svoje benefite na masi, naravno. Tu je zdravlje, kondicija. A te kalorije koje potrosis kardijanjem, nadoknadis kroz hranu, tako da ne vidim zasto bi cardio usporavao ili kocio misicni prirast. Zapravo ga jos moze i potaknuti

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Whey?
« Odgovor #10 poslato: April 17, 2015, 06:36:24 posle podne »
Whey je hrana. Znaci, ako ti je tesko unijeti dovoljnu količinu proteina iz krute hrane, tu whey pomaze.
Tuna je totalno neisplativa, barem ova u konzervama. Za te pare dobijes 60g proteina iz posnog sira recimo,.
Cardio ima svoje benefite na masi, naravno. Tu je zdravlje, kondicija. A te kalorije koje potrosis kardijanjem, nadoknadis kroz hranu, tako da ne vidim zasto bi cardio usporavao ili kocio misicni prirast. Zapravo ga jos moze i potaknuti

super
i sta jos dobijes iz xxx gr SIRA da bi dobio 60 gr belancevina?

Van mreže Стрелок

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 544
Odg: Whey?
« Odgovor #11 poslato: April 17, 2015, 07:07:47 posle podne »
Kako whey tu pomaže? Ne pomaže.. ti whey unosiš posle treninga i on samo "proleti" kroz telo i odradi svoje, PWM ne računaš u kalorijski unos, taj whey i dex

Van mreže Hukojlo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 56
Odg: Whey?
« Odgovor #12 poslato: April 17, 2015, 08:36:31 posle podne »
Kako whey tu pomaže? Ne pomaže.. ti whey unosiš posle treninga i on samo "proleti" kroz telo i odradi svoje, PWM ne računaš u kalorijski unos, taj whey i dex

A zasto ne bi racunao whey? Ajde razumem da dex moze da "proleti" (prosti seceri, insulin itd.) ali to nije slucaj i sa whey-em.

Van mreže Стрелок

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 544
Odg: Whey?
« Odgovor #13 poslato: April 17, 2015, 08:58:38 posle podne »
Kako whey tu pomaže? Ne pomaže.. ti whey unosiš posle treninga i on samo "proleti" kroz telo i odradi svoje, PWM ne računaš u kalorijski unos, taj whey i dex

A zasto ne bi racunao whey? Ajde razumem da dex moze da "proleti" (prosti seceri, insulin itd.) ali to nije slucaj i sa whey-em.
wtf, oćeš da kažeš da je whe sporo varljiv?

Van mreže Hukojlo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 56
Odg: Whey?
« Odgovor #14 poslato: April 17, 2015, 09:03:03 posle podne »
Kako whey tu pomaže? Ne pomaže.. ti whey unosiš posle treninga i on samo "proleti" kroz telo i odradi svoje, PWM ne računaš u kalorijski unos, taj whey i dex

A zasto ne bi racunao whey? Ajde razumem da dex moze da "proleti" (prosti seceri, insulin itd.) ali to nije slucaj i sa whey-em.
wtf, oćeš da kažeš da je whe sporo varljiv?

Ne, samo ne razumem zasto whey ne bi racunao u dnevni unos proteina??