Jun 21, 2024, 10:11:44 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.205 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Problem sa bubrezima i jetrom ?  (Pročitano 7004 puta)

Van mreže Microlab

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Problem sa bubrezima i jetrom ?
« poslato: April 03, 2015, 11:55:19 pre podne »
Treniram vec 10 meseci od suplemenata koristim arginin, amino, bcaa, kreatin, glutamin, protein, no reaktor. Radi se o tome da imam povisenu ureu kao i problem sa jetom. Vrednost ureje je od 2.8 do 7.2 a meni je rezultat 9.1 dok je normalna vrednost za AST i ALT od 0 do 40 a meni je AST 54 i ALT 43. Bio sam na ultrazvuku i rekli su mi da imam te probleme zbog koriscenja suplemenata, u toku dana unesem do 220g proteina iz hrane i 25g iz suplemenata. Molim vas, pomozite mi, imam 17 godina, doktor mi je rekao da prekinem momentalno sa koriscenjem suplemenata.  :'( :'( :'(

Van mreže Microlab

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Problem sa bubrezima i jetrom ?
« Odgovor #1 poslato: April 03, 2015, 11:57:24 pre podne »
Da napomenem da protein koristim jos od oktobra dok ove ostale suplemente od pre dva meseca.

Van mreže nebojsaprotic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 165
Odg: Problem sa bubrezima i jetrom ?
« Odgovor #2 poslato: April 03, 2015, 12:04:03 posle podne »
što si uopšte otišao kod doktora, koje si probleme imao?  ne verujem da si otišao čisto da bi ti dali uput da odradiš enzime jetre i ureu , kreatinin...

Van mreže Стрелок

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 544
Odg: Problem sa bubrezima i jetrom ?
« Odgovor #3 poslato: April 03, 2015, 01:21:02 posle podne »
Naši doktori nemaju veze blage s životom. Ja više ni zdravstvu ne verujem. Skoro sam se bio prehladio i sednem ja kod doktorice i ona mene pita "Šta da ti dam?". Čast izuzecima.
Mislim da ti je bespotrebno da unosiš toliko proteina, koliko si težak? Ako si oko 70kg, ta količina za tebe kao rekreativca i naturalca (pretpostavljam) je besmislena

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.319
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Problem sa bubrezima i jetrom ?
« Odgovor #4 poslato: April 03, 2015, 01:35:30 posle podne »
Treniram vec 10 meseci od suplemenata koristim arginin, amino, bcaa, kreatin, glutamin, protein, no reaktor. Radi se o tome da imam povisenu ureu kao i problem sa jetom. Vrednost ureje je od 2.8 do 7.2 a meni je rezultat 9.1 dok je normalna vrednost za AST i ALT od 0 do 40 a meni je AST 54 i ALT 43. Bio sam na ultrazvuku i rekli su mi da imam te probleme zbog koriscenja suplemenata, u toku dana unesem do 220g proteina iz hrane i 25g iz suplemenata. Molim vas, pomozite mi, imam 17 godina, doktor mi je rekao da prekinem momentalno sa koriscenjem suplemenata.  :'( :'( :'(

a zasto si rekao "doktoru" da koristis bilo sta i sa tim tebi napravio MEDVEDJU uslugu da su okrivli suplemetaciju kao uzrok,a sebi olakasli posao da ne rade nista i ne traze dalje?

zzao mi je sada sto ne mogu da se setim coveka koji je pre nekoliko otisao u bolnicu sa poremecenim vrednostima jetre itd itd itd
I naravno
napadi su bili odmah upuceni na protein i kreatin itd itd itd
Dok je on inzistirao na daljim lab testovima po privatnoj vezi.
Naravno
ustaniilo se da ima virusnu upalu ili tzv mononukelozu,..

ja prosto ne mogu da verujem!!!

Van mreže Стрелок

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 544
Odg: Problem sa bubrezima i jetrom ?
« Odgovor #5 poslato: April 03, 2015, 01:46:48 posle podne »
Treniram vec 10 meseci od suplemenata koristim arginin, amino, bcaa, kreatin, glutamin, protein, no reaktor. Radi se o tome da imam povisenu ureu kao i problem sa jetom. Vrednost ureje je od 2.8 do 7.2 a meni je rezultat 9.1 dok je normalna vrednost za AST i ALT od 0 do 40 a meni je AST 54 i ALT 43. Bio sam na ultrazvuku i rekli su mi da imam te probleme zbog koriscenja suplemenata, u toku dana unesem do 220g proteina iz hrane i 25g iz suplemenata. Molim vas, pomozite mi, imam 17 godina, doktor mi je rekao da prekinem momentalno sa koriscenjem suplemenata.  :'( :'( :'(

a zasto si rekao "doktoru" da koristis bilo sta i sa tim tebi napravio MEDVEDJU uslugu da su okrivli suplemetaciju kao uzrok,a sebi olakasli posao da ne rade nista i ne traze dalje?

zzao mi je sada sto ne mogu da se setim coveka koji je pre nekoliko otisao u bolnicu sa poremecenim vrednostima jetre itd itd itd
I naravno
napadi su bili odmah upuceni na protein i kreatin itd itd itd
Dok je on inzistirao na daljim lab testovima po privatnoj vezi.
Naravno
ustaniilo se da ima virusnu upalu ili tzv mononukelozu,..

ja prosto ne mogu da verujem!!!
Peđa, tako i moji roditelji krive protein koji sam tada pio, i dobio mononukleozu. Odma su počeli da urlaju da je to zbog proteina. Jbg, ja razumem ljudi ne znaju i to, al kad ne znaju i NEĆE da saslušaju i nauče, mene to užasava
A za naše doktore... šta reći

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.319
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Problem sa bubrezima i jetrom ?
« Odgovor #6 poslato: April 03, 2015, 02:37:04 posle podne »
Treniram vec 10 meseci od suplemenata koristim arginin, amino, bcaa, kreatin, glutamin, protein, no reaktor. Radi se o tome da imam povisenu ureu kao i problem sa jetom. Vrednost ureje je od 2.8 do 7.2 a meni je rezultat 9.1 dok je normalna vrednost za AST i ALT od 0 do 40 a meni je AST 54 i ALT 43. Bio sam na ultrazvuku i rekli su mi da imam te probleme zbog koriscenja suplemenata, u toku dana unesem do 220g proteina iz hrane i 25g iz suplemenata. Molim vas, pomozite mi, imam 17 godina, doktor mi je rekao da prekinem momentalno sa koriscenjem suplemenata.  :'( :'( :'(

a zasto si rekao "doktoru" da koristis bilo sta i sa tim tebi napravio MEDVEDJU uslugu da su okrivli suplemetaciju kao uzrok,a sebi olakasli posao da ne rade nista i ne traze dalje?

zzao mi je sada sto ne mogu da se setim coveka koji je pre nekoliko otisao u bolnicu sa poremecenim vrednostima jetre itd itd itd
I naravno
napadi su bili odmah upuceni na protein i kreatin itd itd itd
Dok je on inzistirao na daljim lab testovima po privatnoj vezi.
Naravno
ustaniilo se da ima virusnu upalu ili tzv mononukelozu,..

ja prosto ne mogu da verujem!!!
Peđa, tako i moji roditelji krive protein koji sam tada pio, i dobio mononukleozu. Odma su počeli da urlaju da je to zbog proteina. Jbg, ja razumem ljudi ne znaju i to, al kad ne znaju i NEĆE da saslušaju i nauče, mene to užasava
A za naše doktore... šta reći

o tome govorim
Problem je sto se uvek trazi LINIJA manjeg otpora,a ako bi se sei ustedilo vreme i prikirlo neznanje.
to je veliki problem.
Razumeno je da se ljudi boje,necega sto ne poznaju-i to je ok.
Ali hala Bogu pa nije bilo nekih vecih posledica,a koje su mogle biti prouzrokovane POGRESNOM dijagnozom
Mislim i npr..ALT i AST ti je uvecano od proteina!
Ok-super
prestanem da oijem proteine i idem kuci i zdrav sam-super
nakon 30 dana,lagano dolazi do otkaza odredjenih stvari,povisene temprtaruu bla bla bla i sta ce mo onda?
a ne pijem proteine vise?

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Problem sa bubrezima i jetrom ?
« Odgovor #7 poslato: April 03, 2015, 03:13:58 posle podne »
Kod mene (i kod par mojih dobrih drugara) je vrlo jednostavna stvar bila u pitanju - odmoris od treninga 7 dana pred davanje krvi i nalazi budu po ps-u...

A na UZ treba prvo da se vidi da li jetra uvecana, i da li imas neke bolove kada te pritisne lekar...

Van mreže Microlab

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Problem sa bubrezima i jetrom ?
« Odgovor #8 poslato: April 03, 2015, 06:44:51 posle podne »
Iskreno ja sam otisao cisto radi reda da proverim krvnu sliku a onda kada su videli rezultate odmah su me napali da je zbog proteina, nakon toga sam otisao na ultra-zvuk snimanje i receno mi je da je sve uzrok od suplemenata koji meni stete, cak mi je doktorka rekla da zna ljude koji su umrli od koka kole i da cu ja mozda dobiti cirozu jetre ako nastavim sa konzumacijom suplemenata ? Strasno jos mi je rekla kako ovo sve sto mi je rekla nista nije izmisljeno niti laz, kako je ona imala mnoge takve slucajeve, itd, itd. Ja iskreno nikakve bolove nisam imao, nisam nista lose osecao, sve je teklo u full-u i onda odjednom su me terali da odem da dam krv i sve je to pocelo. Ja sam visok 192cm i imam trenutno 90kg, jedem 5 puta dnevno, u toku dana iz hrane unesem 220g proteina i 30g iz suplemenata. Shvatam da tom kolicinom svoje bubrege preopterecujem i smanjicu kolicinu hrane ali takodje mislim da ne trebam prekinuti sa konzumiranjem suplemenata jer smatram da je sve to laz, ja sam imao problem sa vidom, nakon sto sam poceo sa proteinom na sledecem pregledu meni je doktor rekao da mi je dioptrija nekim cudom smanjena iz razloga jer mi je oko poraslo ? I posle protein je stetan, sve je to farmaceutska mafija dragi moji, jos mi je ona napisala na papiru neke lekove koje trebam da kupim, ne nameravam uopste.

Van mreže LazarPopovic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 196
Odg: Problem sa bubrezima i jetrom ?
« Odgovor #9 poslato: April 03, 2015, 07:13:53 posle podne »
jbt sa 17 godina uspijes da prijustis sve ove suplemente,a ja krpim jedva sa kazeinom i wheyem :D

Van mreže Стрелок

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 544
Odg: Problem sa bubrezima i jetrom ?
« Odgovor #10 poslato: April 03, 2015, 08:06:09 posle podne »
Ja jedva hranu priuštim :D

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.573
Odg: Problem sa bubrezima i jetrom ?
« Odgovor #11 poslato: April 03, 2015, 08:31:04 posle podne »
te vrednosti koje su tebi povisene nisu alarmantne ... za ureu ne znam ali alt i ast nisu ti mnog poviseni, to moze i od obicnog virusa da skoci ... nema to veze sa supsima...

Van mreže Microlab

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Problem sa bubrezima i jetrom ?
« Odgovor #12 poslato: April 03, 2015, 09:14:03 posle podne »
Ja iskreno mislim da bih trebao da se proverim za viruse, jedan moj drug bodibilder koji se profi bavi time mi je takodje rekao da nema sanse da je sve ovo zbog suplemenata vec da je mozda zbog nekog virusa i da bi bilo pozeljno da ne uzimam suplemente kao i da smanjim hranu sa 250g proteina na dan na pola sto bi bilo 125g iz obroka cistih proteina, i tako posle mesec dana da odradim ponovo test ?
« Poslednja izmena: April 03, 2015, 09:26:39 posle podne Microlab »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.319
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Problem sa bubrezima i jetrom ?
« Odgovor #13 poslato: April 04, 2015, 05:58:51 pre podne »
Iskreno ja sam otisao cisto radi reda da proverim krvnu sliku a onda kada su videli rezultate odmah su me napali da je zbog proteina, nakon toga sam otisao na ultra-zvuk snimanje i receno mi je da je sve uzrok od suplemenata koji meni stete, cak mi je doktorka rekla da zna ljude koji su umrli od koka kole i da cu ja mozda dobiti cirozu jetre ako nastavim sa konzumacijom suplemenata ? Strasno jos mi je rekla kako ovo sve sto mi je rekla nista nije izmisljeno niti laz, kako je ona imala mnoge takve slucajeve, itd, itd. Ja iskreno nikakve bolove nisam imao, nisam nista lose osecao, sve je teklo u full-u i onda odjednom su me terali da odem da dam krv i sve je to pocelo. Ja sam visok 192cm i imam trenutno 90kg, jedem 5 puta dnevno, u toku dana iz hrane unesem 220g proteina i 30g iz suplemenata. Shvatam da tom kolicinom svoje bubrege preopterecujem i smanjicu kolicinu hrane ali takodje mislim da ne trebam prekinuti sa konzumiranjem suplemenata jer smatram da je sve to laz, ja sam imao problem sa vidom, nakon sto sam poceo sa proteinom na sledecem pregledu meni je doktor rekao da mi je dioptrija nekim cudom smanjena iz razloga jer mi je oko poraslo ? I posle protein je stetan, sve je to farmaceutska mafija dragi moji, jos mi je ona napisala na papiru neke lekove koje trebam da kupim, ne nameravam uopste.

a nista
pitaj onda lekarku da li je ok
da svaki dan jedes jednom ili ni jednom i to uglavnom pizze bureke i pljeske
da vikenodm odvalis flasu jacka i dva pakla cigartea
i da ces onda biti dobar narednih 4 dana i uzimati caj od persuna da te ocisti i sredi za sledci vikend
verovatno to VRH

Van mreže Стрелок

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 544
Odg: Problem sa bubrezima i jetrom ?
« Odgovor #14 poslato: April 04, 2015, 08:31:58 pre podne »
hahaha ja mislim da doktori još smatraju da je čaška rakije ujutru dobra za cirkulaciju :D