Septembar 29, 2024, 06:24:45 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.293 poruka u 18.762 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: OPTIMALNA KOMBINACIJA NUTRIJENATA U PERIODU OKO TRENINGA  (Pročitano 2127 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
OPTIMALNA KOMBINACIJA NUTRIJENATA U PERIODU OKO TRENINGA
« poslato: April 02, 2015, 06:50:02 posle podne »
U poslednje vreme mnoge respektabilne studije jasno zaključuju da uzimanje važnih nutrijenata poput esencijalnih aminokiselina – EAK (u studijama se koristila doza od 6g), u kombinaciji sa prostim hidratima (u studijama se koristila doza od 35g sukroze) pre i tokom težinskog treninga indukuje stanje poznato kao hyperaminoacidemia, kao i hyperemia.


Ova stanja znatno utiču na umanjivanje razgradnje mišićnog tkiva do kojeg obično dolazi tokom i nakon treninga, pa stoga imaju veliki značaj za uvećavanje efekata mehanizma rasta, što dovodi do izraženije mišićne hipertrofije.


U jednoj studiji, rukovodioci su vršili biopsije tkiva kvadricepsa kod šest zdravih volontera, od kojih su trojica bili muškarci, troje devojke. Svi ispitanici su pre početka studije obavili analizu krvi kako bi se utvrdio nivo aminokiselina u krvi pre početka studije. Tri uzorka krvi na svakih deset minuta uzimani su iz femoralne arterije i vene kod svakog ispitanika, kako bi se izmerilo prisustvo arterijske plazme i aminokiselina u venama, kao i promene njihovog nivoa.

NASTAVAK teksta,procitajte na nasem BLOGU klikom na link ispod:

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2015/04/optimalna-kombinacija-nutrijenata-u.html

Van mreže Mare012

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 112
Odg: OPTIMALNA KOMBINACIJA NUTRIJENATA U PERIODU OKO TRENINGA
« Odgovor #1 poslato: April 02, 2015, 11:52:54 posle podne »
nemoj linkovati

Ovde u jednom pasusu pise da ne bi trebalo da se nepotrebno pre treninga unosi sukroza, dok u studiji koju je Pedja okacio pise suprotno.
Da se ogradim, ja nisam upoznat sa materijom, pa me samo interesuje komentar iskusnih vezbaca, sta imaju da kazu na ovu temu i koja su njihova iskustva :)
« Poslednja izmena: April 03, 2015, 06:16:54 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: OPTIMALNA KOMBINACIJA NUTRIJENATA U PERIODU OKO TRENINGA
« Odgovor #2 poslato: April 03, 2015, 06:18:45 pre podne »
nemoj linkovati

Ovde u jednom pasusu pise da ne bi trebalo da se nepotrebno pre treninga unosi sukroza, dok u studiji koju je Pedja okacio pise suprotno.
Da se ogradim, ja nisam upoznat sa materijom, pa me samo interesuje komentar iskusnih vezbaca, sta imaju da kazu na ovu temu i koja su njihova iskustva :)


pre svega treba voditi racuna uvek KO prica a ne STA prica!
to je osnova i polaz svega
onda
studije,tekstove i sve ostalo treba shvatati GLOBALNO a ne da jepisano samo za mene ili samo za tebe npr ili Peru ili ZIku.
Dakle
ovaj tekst sam izvodjio,obradio i priredio iz razloga sto ga smatram za relevatnim
razlog tome je poamam unosa vestackong inuslina u strahovitom narastucjem broju i u svim uslovima itd itd itd
mislim da sam rekao dovljno..

Van mreže Mare012

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 112
Odg: OPTIMALNA KOMBINACIJA NUTRIJENATA U PERIODU OKO TRENINGA
« Odgovor #3 poslato: April 03, 2015, 12:18:52 posle podne »
Slazem se skroz. Onaj tekst je bio preveden sa t-nationa, slucajno naleteh na njega, pa reko ajde da pitam. ;)
Hvala na odgovoru :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: OPTIMALNA KOMBINACIJA NUTRIJENATA U PERIODU OKO TRENINGA
« Odgovor #4 poslato: April 03, 2015, 01:32:15 posle podne »
Slazem se skroz. Onaj tekst je bio preveden sa t-nationa, slucajno naleteh na njega, pa reko ajde da pitam. ;)
Hvala na odgovoru :)


ma nema na cemu Marezi
guramo JAKO i jace nego ikada ;)