Jun 29, 2024, 06:50:39 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.245 poruka u 18.758 tema - 20.950 članova - Poslednji član: Lavilldaumb
X3MShop banner

Autor Tema: Ketogena! Pomoc! Krajnje vrijeme!  (Pročitano 11828 puta)

Van mreže mmarkovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Ketogena! Pomoc! Krajnje vrijeme!
« poslato: Mart 05, 2015, 09:44:32 posle podne »
Pozdrav,

evo ovako. Trenutno stanje: 200 cm i 130 kg, 20g. Masne naslaga ne želim opće komentirati. Bf ono boli glava. Odlučio krenuti na keto dijetu od sutra. Rekao konačno STOP. Zanima me da li sam odredio dobro parametre koje sam trebao jer neki kalkulatori kažu ovako neki onako pa molim iskusnije za pomoć.

Unos: 3225 kcal
Od čega masti: 1980 kcal (220g) - negdje sam našao da 1g masti = 9 kcal?
Od čega proteini: 1245 kcal (310g) - našao da je 1g proteina = 4 kcal?

Koje izvore masti da koristim? Imam osjećaj kad mi neko kaže masne sireve i slično da radim kontra efekt? Molim pomoć i namirnice tj izvore masti!

Dosta sam čitao i pratio i odlučio sam se na keto dijetu 2 mjeseca jer je svi dosta hvale, a i sam sam prije dosta pazio na prehranu dok sam se aktivno bavio sportom (košarka) gdje sam ne svijesno bio u ketozi (nisam konzumirao UH osim vikendom) te sam tada također dosta smršavio, ali jbg-a, od toga nema kruha te je faks dao svoj doprinos a ja plaćam danak na svoj izgled! Cilj mi se vratiti na mojih nekih 100kg!

Od suplemenata posjedujem: Dymantize Multivitamin, Ketone maline, L glutamin my proteina, Impact whey my protein, omega 3 kapsule natrol te lipofenom koji sam odlučio izbaciti trenutno!

Trening: 3,4 x tjedno teretana (što manje ponavljanja do 10max a što više serija , min 4)
2x tjedno trčanje - koliko dozvoli organizam jer ipak je godinu dana mirovao!

Vrijeme je za promjene i nekakava priprema za ljeto! CUT BF CUT CUT!

Molim Vas za pomoć da li sam dobro odredio parametre da mogu sastaviti jelovnik koji bih tu postavio.

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: Ketogena! Pomoc! Krajnje vrijeme!
« Odgovor #1 poslato: Mart 05, 2015, 09:52:58 posle podne »
Mozes ti da ides i na keto ali posto ti je bf veliki bilo bi bolje da krenes malo drugacije.
Ja bih prvo par nedelja ocistio ishranu, izbacio sve preradjevine, slatkise, i da ne nabrajam......
Posle toga rotacije ili ovo http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12074.0.html i na kraju keto.

Van mreže mmarkovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Ketogena! Pomoc! Krajnje vrijeme!
« Odgovor #2 poslato: Mart 05, 2015, 09:58:56 posle podne »
Frende odma keto... ovo je gadljivo... okačim slike ubrzo...

Van mreže mareee

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
Odg: Ketogena! Pomoc! Krajnje vrijeme!
« Odgovor #3 poslato: Mart 05, 2015, 10:53:16 posle podne »
Pa upravo zato i treba da krenes postepeno, a ne odmah keto... Sta ces posle keto?

Van mreže mmarkovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Ketogena! Pomoc! Krajnje vrijeme!
« Odgovor #4 poslato: Mart 05, 2015, 10:54:39 posle podne »
onda se vracam na normalno održavanje... neko vrijeme i onda opet keto dok ne srezem dokle zelim. Ne zelim u ovom stanju dočekat ljeto. Zelim trenutno skinut sto je više moguce.

Van mreže mareee

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
Odg: Ketogena! Pomoc! Krajnje vrijeme!
« Odgovor #5 poslato: Mart 05, 2015, 10:59:13 posle podne »
Sta znaci normalno odrzavanje? Mislis da ce keto i drugi put da te radi tako dobro kao prvi put? Do leta imas 5 meseci, kratak je razmak da 2 puta radis keto. A druga stvar, ako ti je bf toliko veliki ti treba da razmisljas u skroz drugom pravcu, kao sto ti je iznad receno. Cisto se hraniti neki period, tu ce vec otici kilogrami, zatim postepeno rotirati hidrate, razmisljati o prvoj nuli, drugoj... A ne odmah keto. Ako si pratio forum, jasno si mogao da vidis da svi savetuju keto za nekoga ko nema mnogo da skida, znaci ostavlja se za sam kraj. A ne odmah keto.

Van mreže bbc

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 220
Odg: Ketogena! Pomoc! Krajnje vrijeme!
« Odgovor #6 poslato: Mart 05, 2015, 11:04:35 posle podne »
onda se vracam na normalno održavanje... neko vrijeme i onda opet keto dok ne srezem dokle zelim. Ne zelim u ovom stanju dočekat ljeto. Zelim trenutno skinut sto je više moguce.

ne ide to bas tako kako si zamislio,svi bi odma i sad i sto vise,poslusaj drugare sa foruma..

Van mreže mmarkovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Ketogena! Pomoc! Krajnje vrijeme!
« Odgovor #7 poslato: Mart 05, 2015, 11:15:17 posle podne »
evo ljudi slike stanje... čisto sramota.... strije i sve..  :'(

http://postimg.org/image/6z0vcwor9/

http://postimg.org/image/7xh8f7239/

http://postimg.org/image/n2dccpqad/

Da li mi mozete pomoc na odgovor na gornja pitanja?

Znam da sam tvrdoglav i sve to al ajde me razumite pa da krenem bar tako da imam želju! To ce mi definitivno dati dodatni poticaj

Van mreže mareee

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
Odg: Ketogena! Pomoc! Krajnje vrijeme!
« Odgovor #8 poslato: Mart 05, 2015, 11:24:09 posle podne »
Da je trenutno stanje lose - jeste. Ali isto tako moze da se popravi pravilno koncipiranom ishranom i treningom. I posle ovih slika je definitivno da ti ne treba keto. To sto si tvrdoglav, kako sam kazes je tvoja stvar i nece ti doneti nista dobro, jer ovde nema nista brzo i nista preko noci.

Odgovoricu ti da od masti dobar izvor su maslinovo ulje, omega 3, kostunjavo - badem, lesnik, indijski orah, naravno sve peceno, eventualno jos i kokosovo ulje...

I da, sta god da odlucis, nemas potrebe na pocetku da radis kardio... Mislim, taj 1 ili 2 kardia ako bas zelis lagano odradi, a kasnije razmisljaj o ozbiljnijem kardiu ako bude potrebe.

Van mreže mmarkovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Ketogena! Pomoc! Krajnje vrijeme!
« Odgovor #9 poslato: Mart 06, 2015, 12:02:39 pre podne »
Hvala ti. Jbg, idemo sada na keto pa sto bude. Da li sam kcal sobro odredio i omjere masti i proteina? Koje sireve mogu jesti. Dobio sam info od ronija kovacica da bademi i sve orasasto izbacuje iz ketoze! Stoga neznam sto da od ostaloga jedem. Sirevi? Koji? Sto?

Van mreže mareee

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
Odg: Ketogena! Pomoc! Krajnje vrijeme!
« Odgovor #10 poslato: Mart 06, 2015, 12:20:37 pre podne »
Tvoje je pravo da radis sta god hoces, tako da ja napustam konverzaciju. Jer kad vec imas svoje misljenje i kad si odlucio, sta ti znaci bilo cija pomoc odavde? Sad treba ja, ili neko mnogo iskusniji da ti napise: e nemoj toliko ili toliko masti, nego uzmi toliko, i ti ces reci: ne, ja sam odlucio da cu tako. I onda nema svrhe. Kao i kad ti budemo rekli nemoj ni elu na keto... Ili uzmi slobodno orasaste...  Tebi se svidelo to sto si cuo da mozes sireve na keto i prihvatas to... Ja nesto nisam video da je Pedja u onom primeru svoje keto dijete navodio da je jeo fetu, mocarelu, ili sir sa pijace sa 30% masti.... Vec sam video maslinovo, omegu...
A sad da je lep neki masniji sir, to svakako.
Toliko od mene, sve najbolje! I srecno.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena! Pomoc! Krajnje vrijeme!
« Odgovor #11 poslato: Mart 06, 2015, 05:48:41 pre podne »
Tvoje je pravo da radis sta god hoces, tako da ja napustam konverzaciju. Jer kad vec imas svoje misljenje i kad si odlucio, sta ti znaci bilo cija pomoc odavde? Sad treba ja, ili neko mnogo iskusniji da ti napise: e nemoj toliko ili toliko masti, nego uzmi toliko, i ti ces reci: ne, ja sam odlucio da cu tako. I onda nema svrhe. Kao i kad ti budemo rekli nemoj ni elu na keto... Ili uzmi slobodno orasaste...  Tebi se svidelo to sto si cuo da mozes sireve na keto i prihvatas to... Ja nesto nisam video da je Pedja u onom primeru svoje keto dijete navodio da je jeo fetu, mocarelu, ili sir sa pijace sa 30% masti.... Vec sam video maslinovo, omegu...
A sad da je lep neki masniji sir, to svakako.
Toliko od mene, sve najbolje! I srecno.

naravno
a drugaciji je izvor masti iz kackavalja a drugaciji iz ribjeg ili maslnovog ulja
i naravno da bademi NE IZBACUJU iz ketoze
ali jbg...ocigledno da se rpica,sto nekome prija usima ili slicno..sta znam
u svakom slucaju

Van mreže mmarkovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Ketogena! Pomoc! Krajnje vrijeme!
« Odgovor #12 poslato: Mart 06, 2015, 06:44:41 pre podne »
Vidi. Nemoj se ljutit no razumi j mene. Mislim da keto mogu najbolje drzati trenutno. Jel mi moze neko pomoc koliko kcal da unosim da budem u deficitu jer svaki kalkulator mi drugacije daje. Takoder koji omjer?

Pedja koje izvore masti preporucujes? Hvala!

Van mreže Marko Dj.

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Ketogena! Pomoc! Krajnje vrijeme!
« Odgovor #13 poslato: Mart 06, 2015, 09:27:56 pre podne »
drug mnogo si komplikovan..
evo ti http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12046.1965.html ,pocni sa citanjem poslednjih 30-40str pa kaaad sve to procitas onda dodji u ovu tvoju temu sa pitanjima :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena! Pomoc! Krajnje vrijeme!
« Odgovor #14 poslato: Mart 06, 2015, 11:42:58 pre podne »
Vidi. Nemoj se ljutit no razumi j mene. Mislim da keto mogu najbolje drzati trenutno. Jel mi moze neko pomoc koliko kcal da unosim da budem u deficitu jer svaki kalkulator mi drugacije daje. Takoder koji omjer?

Pedja koje izvore masti preporucujes? Hvala!

ja tebe razumem i podrzavam
ali je problem u tome sto ti ne cenis tudje vreme,niti cenis tudje dobrnamnere savete koji ti kazu DA TO NECES izdrzati i da nema smisla to sto radis,jer je stanje veoma lose (tvog tela)
Ne treba da racunas kalorije,iz milion razloga,ali i to je jedan od problema u kojem se nalazis,jer te ne intrsuje edukacija,vec gotova i napisana stvar i da za to neko garantuje
a ja ti kazem,da cak i da zelis da PLATIS nekoga da ti napise u detalje ono sto zelis,zaista mora imati veliku hrabrost i da ti obeca (slaze) da ce sve biti TOP a pod uslovima koje ti diktiras
o tome se radi