Septembar 21, 2024, 06:54:52 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Teretana nema squat rack/power cage samo smith mach. Kako da radim cucnjeve?  (Pročitano 14321 puta)

Van mreže okarin

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Teretana nema squat rack/power cage samo smith mach. Kako da radim cucnjeve?
« poslato: Februar 22, 2015, 11:25:07 pre podne »
Cuo sam da nije dobro raditi cucnjeve na smith machini a sve 3teretane u gradu nemaju ni squat rack ni power cage. Ne znam sta da radim jer mislim da je cucanj jedna od najboljih vezbi.

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Teretana nema squat rack/power cage samo smith mach. Kako da radim cucnjeve?
« Odgovor #1 poslato: Februar 22, 2015, 11:27:08 pre podne »
Pogresno si cuo...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Teretana nema squat rack/power cage samo smith mach. Kako da radim cucnjeve?
« Odgovor #2 poslato: Februar 22, 2015, 11:57:12 pre podne »
Smith masina je najbolja za cucnjeve...

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Teretana nema squat rack/power cage samo smith mach. Kako da radim cucnjeve?
« Odgovor #3 poslato: Februar 22, 2015, 01:10:22 posle podne »
idi napusi vlasnike sve 3 teretane xd inace koji je grad u pitanju?
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže BBBbbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
Odg: Teretana nema squat rack/power cage samo smith mach. Kako da radim cucnjeve?
« Odgovor #4 poslato: Februar 22, 2015, 02:28:07 posle podne »
Smith masina je najbolja za cucnjeve...
Pojasnjenje?

Van mreže kaljestro

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Teretana nema squat rack/power cage samo smith mach. Kako da radim cucnjeve?
« Odgovor #5 poslato: Februar 22, 2015, 02:32:48 posle podne »
Ја нпр дижем тег на разбој па одатле радим, што ћу, принуђен сам....

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: Teretana nema squat rack/power cage samo smith mach. Kako da radim cucnjeve?
« Odgovor #6 poslato: Februar 22, 2015, 03:05:33 posle podne »
« Poslednja izmena: Februar 22, 2015, 03:57:36 posle podne filip85 »

Van mreže Millan B

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 351
  • OLD SCHOOL BB
Odg: Teretana nema squat rack/power cage samo smith mach. Kako da radim cucnjeve?
« Odgovor #7 poslato: Februar 22, 2015, 03:10:31 posle podne »
Smith masina je najbolja za cucnjeve...
Pojasnjenje?
 
 
 On verovatno misli zbog osećaja stabilnosti i putanje koju Smith pruža...
Smith može da bude rešenje ako teretana nema opciju za izvođenje klasičnih čučnjeva ali meni
lično najviše prija kombinacija - npr jednom mesečno uradim na mašini ..
LARGER THAN LIFE, STRONGER THAN EVER ! 

AKO UM HOCE, TELO MOZE !

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Teretana nema squat rack/power cage samo smith mach. Kako da radim cucnjeve?
« Odgovor #8 poslato: Februar 22, 2015, 03:22:15 posle podne »
Smit treba da sluzi cisto radi nekih varijacija cucnja i ako neko hoce da stavi tenziju na odredjeni deo noge. Po emni drugu svrhu nema.

Bas taj osecaj stailnosti oduzima mnogo, jer se ne moze aktivirati dovoljno kao kod slobodnog cucnja.

Van mreže BBBbbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
Odg: Teretana nema squat rack/power cage samo smith mach. Kako da radim cucnjeve?
« Odgovor #9 poslato: Februar 22, 2015, 03:27:58 posle podne »
Sigurnost/stabilnost sigurno nije bolja na smith-u. Tu imas pokret koji ti je fiksiran i uslovljen tim mehanizmom, bilo kakav problem u pokretu ti ne mozes korigovati i izbeci eventualnu povredu.

Drugo pokret i polozaj na smithu su dosta razliciti u odnosu na slobodnu tezinu i realno nema preterano dodira sa klasicnim SQ.

Naravno, ovo ne znaci da se noge/kvad ne mogu pogoditi na smitu i on moze naci mesta u BB treningu, ali to ovde nije pitanje, vec da li je zamena za cucanj, a to definitivno nije.

Po meni tforsiranje kilaze na smithu za cucanj je ludost.

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Teretana nema squat rack/power cage samo smith mach. Kako da radim cucnjeve?
« Odgovor #10 poslato: Februar 22, 2015, 03:33:26 posle podne »

Po meni tforsiranje kilaze na smithu za cucanj je ludost.

x2

Van mreže Millan B

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 351
  • OLD SCHOOL BB
Odg: Teretana nema squat rack/power cage samo smith mach. Kako da radim cucnjeve?
« Odgovor #11 poslato: Februar 22, 2015, 04:11:54 posle podne »

Naravno, ovo ne znaci da se noge/kvad ne mogu pogoditi na smitu i on moze naci mesta u BB treningu, ali to ovde nije pitanje, vec da li je zamena za cucanj, a to definitivno nije.

Po meni tforsiranje kilaze na smithu za cucanj je ludost.

              Nije zamena za čučanj - tu nema velike priče...

Ali pitanje koje je postavio @okarin na vrhu stranice - neko mu je rekao da nisu dobri
čučnjevi na Smith mašini ? Ne vidim razlog da se ne rade ako neko nema problema recimo zbog
telesne konstitucije, eventualne povrede i sll.. Npr - ja ne radim bench na ravnoj klupi sa šipkom zbog problema sa ramenom ali mi zato bućice extra leže..
Pošto nema mogućnost za trening sa slobodnim tegom treba da iskoristi Smith ako mu odgovara a ne da se vodi pričom
nešto valja ili ne zbog tuđeg lošeg iskustva ili ne-znanja
LARGER THAN LIFE, STRONGER THAN EVER ! 

AKO UM HOCE, TELO MOZE !

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Teretana nema squat rack/power cage samo smith mach. Kako da radim cucnjeve?
« Odgovor #12 poslato: Februar 22, 2015, 04:30:06 posle podne »
Citat
Tu imas pokret koji ti je fiksiran i uslovljen tim mehanizmom, bilo kakav problem u pokretu ti ne mozes korigovati i izbeci eventualnu povredu.

tacno i BAS IZ TIH RAZLOGA koje si naveo,a
i zbog toga ako ne vezbas EGO a bavis se sa pokusaj hipetrofije ,je bolje raditi na smtihu

Citat
Naravno, ovo ne znaci da se noge/kvad ne mogu pogoditi na smitu i on moze naci mesta u BB treningu,

to znaci da UPRAVO AKO znas sta radis i koji ti je cilj,na smithu mozes bolje da pogodis ono sto zelis,a da vezbas PL na smithu je glupost-i tos e podrazumeva

naravno
PONOVO NAGLASVAM TRENIRANJE EGA,jer ziista ne izlgeda imeprisvno kada stanes ispotd smihta gde imas ogrnien radijues pokreta,ogranicenu kretnju itd itd itd itd i nemozes nikoga da imeprsioniras sa tim,a ko vezba i gleda kako se rade cucenjevi na smtihu..zaista je FUJ  ;)

BUKAS je rekao sve po pitanju ovoga..
a slobodno mogu i sebe da uzmem za primer.
u zadnjih 15 godina,nisam radio cucanj u kavezu-NIKADA (pricam i o periodu pre povrede,tako da se ne povezuje povreda sa cucnjem u kavezu)

Van mreže BBBbbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
Odg: Teretana nema squat rack/power cage samo smith mach. Kako da radim cucnjeve?
« Odgovor #13 poslato: Februar 22, 2015, 04:42:17 posle podne »
Momak koji je otvorio temu je rekao da smatra da je cucanj jedna od najboljih vezbi i hteo bi da ih radi, ali ima samo smith opciju.
Odmah je dobio odgovor da je smith cucanj najbolji (Pirat)

Pitao sam za pojasnjenje, ali nisam dobio, pa sam izneo svoje vidjenje, a to je da CUCANJ i "SMITH" CUCANJ nisu zamenske vezbe, niti su isti tip vezbe.

E sad momak na osnovu svega napisanog i svojih ciljeva vidi da li mu se smith uklapa u planove.

A za hipertrofiju moze bez obe vezbe (dosta bildera-takmicara ne radi uopste klasican cucanj). U BB-u ni jedna vezba nije obavezna, sve ima alternativu.
« Poslednja izmena: Februar 22, 2015, 04:45:21 posle podne BBBbbb »

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Teretana nema squat rack/power cage samo smith mach. Kako da radim cucnjeve?
« Odgovor #14 poslato: Februar 22, 2015, 05:19:43 posle podne »
Citat
Momak koji je otvorio temu je rekao da smatra da je cucanj jedna od najboljih vezbi i hteo bi da ih radi, ali ima samo smith opciju
Petre,
salzem se,ali posto si pitao pirata za dodatno objasnjenje,a on ti nije odgovrio,ti si onda ostavio jedan veoma dugacak post u kojem se APSOLUTNO nista ne odnosi a kao odgovor na postavljeno pitanje,vec na objasnjenje kao je cucanj u kavezu bolji od smtih cucnja.

Citat
A za hipertrofiju moze bez obe vezbe (dosta bildera-takmicara ne radi uopste klasican cucanj)

znaimljivo?
mozes mi navesti jednog?

i mozes navesti primer nekoga da je upseo da postigne reuzlatete,a da ne radi neke od varijacija cucnja?
« Poslednja izmena: Februar 22, 2015, 05:22:14 posle podne Pedja_Petrovic »