Septembar 20, 2024, 01:25:43 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: pwm pomoc.  (Pročitano 4621 puta)

Van mreže mutne glave

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
pwm pomoc.
« poslato: Oktobar 13, 2014, 03:38:46 posle podne »
Pozdrav ljudi, recite mi jel ok ovako. idem u teretanu od pon. do petka. Pon, sredom i pet. sam ubacio i box. Znaci 5xnedeljno teretana, 3x box. U teretani radim BB vezbe (split. sve odvojeno),i  kako je pedja nekog savetovao, pravim kratke pauze, prelazim bukvalno sa klupe na klupu. Posle teretane klasicno whey,monohidrat,dex,malt. zanima me da li je ok da posle boxa uzmem neki dobar gejner, ili da dokupim jos proteina (gejner bi mi zbog finansija bila bolja opcija) Sto se hrane tice,trenutno sam na 600gr belog, 350gr pirinca, malo masti i nekad padne neki junk. Prioritet mi je da se ugojim ali ujedno da ne postanem krut i fleksibilan. Zanima me da li je bolje da izaberem neki drugi program u teretani,da nebi imao prevelika opterecenja na boksu? Hvala unapred na pomoci !

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: pwm pomoc.
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 13, 2014, 03:45:21 posle podne »
Ako mozes finansiski podnijeti onda isti taj pwm koji uzimas poslije treninga sa tegovima uzmi i poslije boxa.
Nisi napiso nista o sebi kg, god itd? Kolicina hrane mislim da je ok s obzirom da ne znamo nista o tebi.

I bilo bi dobro da nesto imas za prije treninga Bcaa, aminokiseline ili neki koplekesni preworkout.
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže mutne glave

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: pwm pomoc.
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 13, 2014, 03:51:29 posle podne »
ako ne budem u mogucnosti ok  je merica gejnera posle treninga boksa+pola merice wheya da dodam? kila 78, godina 23 . iskustva u teretani i borilackim vestinama, preko 5,6 godina rekreativno. Na koji trening si mislio kada si spomenuo bcaa? teretana ili boks i gde je su amino kiseline potrebnije? Reci mi jel ok split raditi posto je cilj masa ili da menjam nesto?

Van mreže djonsi

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: pwm pomoc.
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 13, 2014, 05:09:34 posle podne »
Ima li smisla ici na box 3,4 puta nedeljno i ici u teretanu PON,SRE,PETK i raditi samo puno osnovnih vezbi? Primer, ponedeljkom radim Bench i military , sredom radim prednji i zadnji cucanj, a petkom zgibove i mrtva dizanja? Subotu i nedelju ostaviti skroz off ? naravno uz dobru klopu, odmor i supl.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pwm pomoc.
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 13, 2014, 06:07:54 posle podne »
Ima li smisla ici na box 3,4 puta nedeljno i ici u teretanu PON,SRE,PETK i raditi samo puno osnovnih vezbi? Primer, ponedeljkom radim Bench i military , sredom radim prednji i zadnji cucanj, a petkom zgibove i mrtva dizanja? Subotu i nedelju ostaviti skroz off ? naravno uz dobru klopu, odmor i supl.

zasto ne bi bilo smisla?
samo ovisi STA ti ockujes konrketno od takvih vrsta treninga itd itd itd

Van mreže djonsi

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: pwm pomoc.
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 13, 2014, 09:39:37 posle podne »
misicne mase uz dobru klopu naravno.. cilj izgledati lepo a ujedno biti jak,stamen,pun kondicije.. treba dosta odmora, mislim da cu probati neko vreme,videcu da li napredujem u masi..

Van mreže djonsi

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: pwm pomoc.
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 13, 2014, 09:48:53 posle podne »
ishrana bi bila ovakva :
1.obrok 5 cela jaja + 100gr ovsenih + bademi
posle teretane pwm whey + mono + 15gr dex+ 15gr malt
2. 200gr belog + 100gr pirinca
3. isto
pre treninga boksa malo voca
posle boksa pwm merica gejnera + pola merice wheya + dex,malto
4. 6 belanca + 200gr pomfrita
5. ella + bademi

Van mreže djonsi

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: pwm pomoc.
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 13, 2014, 09:50:49 posle podne »
trenutna kilaza 71kg .  24 godine

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pwm pomoc.
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 14, 2014, 05:53:06 pre podne »
ne vidim smisao gainera i pomfrita u ovoj prici apsolutno
kao ni u NEPLANSKOM odradjivanju treninga.
Dakle
OSNOVNE vezbe jesu primarne,ali mi ovo nekako lici na pricu koju sam negde vec cuo tipa,samo trci,rokaj zgbove i sklekove i dobiti ces na masi,i biti jako ko konj..
Ne kazem da je kod tebe slucaj,ali mi prica lici
jer
napisati da ces raditi propadanja,zgibove i mrtva dizanja i pricati o msicnoj masi su ono....da ne kazem sta.

Van mreže djonsi

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: pwm pomoc.
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 14, 2014, 07:09:37 pre podne »
ne vidim smisao gainera i pomfrita u ovoj prici apsolutno
kao ni u NEPLANSKOM odradjivanju treninga.
Dakle
OSNOVNE vezbe jesu primarne,ali mi ovo nekako lici na pricu koju sam negde vec cuo tipa,samo trci,rokaj zgbove i sklekove i dobiti ces na masi,i biti jako ko konj..
Ne kazem da je kod tebe slucaj,ali mi prica lici
jer
napisati da ces raditi propadanja,zgibove i mrtva dizanja i pricati o msicnoj masi su ono....da ne kazem sta.
pa gejner zbog finansija.. isplativije mi je da uzmem neki gejner posle treninga boksa jer vise kalorija potrosim, a da whey ostavim za posle teretane. Gadno mi je malo da jedem jaja i pirinac,ako moze korekcija sta mogu da ubacim od UH uz jaja, pomfrit cu izbaciti (ili povecati!? ).
Sto se treninga tice,to je neko moje (verovatno pogresno) vidjenje.. Split mi nebi puno pomogao na boxu, mislim da bi me dosta ukrutio. Sto se tice ovih vezbi u teretani primarni cilj mi je dobiti na snazi malo, a samim tim ce uz ishranu doci i masa (ne moguce da se ne ugojim, smrsao sam tokom leta 10 kila, tako da mogu samo dobiti koju kilu) verovatno masa nece doci brze nego sto bi dosla da napravim split u teretani, ali sam siguran da ce kile ici na gore..
Ako imate jos neku korekciju o treningu,ishrani,bilo cemu, rado bih je cuo.

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: pwm pomoc.
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 14, 2014, 08:00:47 pre podne »
^^^ nema kako čovek da te posavetuje kad ti nemaš jasan plan

Znači moraš da izabereš jednu od dve opcije:

1. Želim da izgledam lepo i da budem koliko toliko u formi

2. Želim da budem super bokser, pristojnog izgleda. ali sa ovek rupama poput prejakog zadnjeg ramena i malo neskladnosti koje to sve vuče

Opcija 1 --> teretana split 5 x nedeljno + 2 x boks (obavezno jednom izbaciti ako su treninzi pravi boks treninzi)
Opcija 2 --> boks 4 x, teretana 2 puta. (teretana 5 x 5 najbolje u ovom momentu dok ne izgradiš bazu, posle preći na neki sistem gde nema kečeva, ali recimo 532 se meni pokazao da najbolje radi kod ljudi koji imaju takve ciljeve).

Gejner, pomfrit, Peđa ti je sve rekao već. Ako ćeš da se baviš sportom ili nauči da jedeš pirinač, jaja i meso ili traži neku alternativu kroz ovsene i posle treninga. Manje praška, više čvrste klope, generalije o količinama pišu na forumu...

Whey pij posle teretane + šećer, ako imaš para i posle boksa, ako nemaš jednostavno idi kući i jedi, nemoj mozgati oko uštede kad za gejner možeš da kupiš brdo jaja i pirinča, pre bih tu išao oko treninga bcaa

Iskreno meni ta ela smeta pre svega zbog ph vrednosti uveče i nikako mi ne odgovara, uvek mi je bolje neko meso, junetina ili slično, ali sigurno ti neće na izgled to uticati dokle god pratiš bilo koji vid ishrane sa foruma...

Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže djonsi

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: pwm pomoc.
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 14, 2014, 09:10:20 pre podne »
moze neki link gde su objasnjeni 532 treninzi,video,bilo sta da pogledam kako to izgleda?

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: pwm pomoc.
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 14, 2014, 09:24:17 pre podne »
moze neki link gde su objasnjeni 532 treninzi,video,bilo sta da pogledam kako to izgleda?

Pa ne može :D jer ne postoje takvi treninzi, nego moraš modifikovati postojeći program 531. Znači nađi Wendlerovu knjigu i skini da bi upoznao celu filozofiju treinga i onda samo modifikuj da 1+ stvarno uvek bude 1+, a nikada čist kec

https://www.google.rs/search?q=jim+wendler+531+pdf+book&aq=f&oq=jim+wendler+531+pdf+book&aqs=chrome.0.57.7089&sourceid=chrome&ie=UTF-8 prvi link, odmah download
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pwm pomoc.
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 14, 2014, 10:09:45 pre podne »
Ne bih dodao nista vise na ono sto je  Velja rekao!