Septembar 23, 2024, 09:18:40 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: UTICAJ KONZUMACIJE ALKOHOLA NA ZDRAVLJE I FORMU  (Pročitano 4838 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
UTICAJ KONZUMACIJE ALKOHOLA NA ZDRAVLJE I FORMU
« poslato: Oktobar 02, 2014, 06:44:08 posle podne »

Evo šta bi trebalo zapamtiti:

-alkohol ne utiče na skladištenje masnoća u telu u toj meri kao što ima uticaja na umanjivanje sagorevanja telesnih masnoća

-opijanje za posledicu ima veoma umanjenu proteinsku sintezu, kao i veoma spor i nekvalitetan oporavak od treninga

-takmičari koji priušte sebi alkohol nakon takmičenja izgleda da ne osećaju neke značajnije štetne posledice od toga, pod uslovom da alkohol dođe nakon par dana posle takmičenja

-uticaj alkohola na naše telo i formu umnogome zavisi od vrste pića koje se pije (pivo, vino, kokteli), kada, koliko, na koji način se pije i šta se jede uz to piće

-sve dok se ne pretvorite u alkoholičara, ne bi trebalo da imate briga od štetnih posledica ponekog pića koje sebi dozvolite s vremena na vreme..

NASTAVAK TEKSTA ,procitatajte na nasem BLOGU,klikom na link ispod

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2014/10/uticaj-konzumacije-alkohola-na-zdravlje.html

Van mreže Tommy

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 90
Odg: UTICAJ KONZUMACIJE ALKOHOLA NA ZDRAVLJE I FORMU
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 02, 2014, 11:19:11 posle podne »
Ovo okaciti na bilborde treba ! ne gotivim ni ljude koji se lese ko krmace vikendom ,ali gora sorta su mi one picajzle koje piju saamo guste sokice i vodu a pritom izgledaju ko prosecan alkoholicar .Druze razumem na hemiji si pa ne smes ,i u tim situacijama slazem da sam bolestan ili da pijem lekove ,al ne mozes nikako reci sportista sam i traziti obicnu vodu u izlasku a ne uzimas ni osnovne suplemente (gadno bude posle reaktora nekog ,oce da protera )  :'(

Van mreže Sljivko

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
Odg: UTICAJ KONZUMACIJE ALKOHOLA NA ZDRAVLJE I FORMU
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 02, 2014, 11:23:15 posle podne »
Zasto neko mora izgledati kao bb da bi bio sportista?
BB je samo jedan od sportova. Za nekog maratonca bi se moglo reci da je na heroinu, gledano iz tvog komentara.

Van mreže kaljestro

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: UTICAJ KONZUMACIJE ALKOHOLA NA ZDRAVLJE I FORMU
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 03, 2014, 12:49:03 pre podne »
Ја веће проблеме имам ако попијем чоколадно млијеко него ако лочем након НО реактора, тачније од локања немам никакве проблеме...


У принципу знам по себи, као што и пише за оне рагбисте два дана након опијања нема видљивих промјена ни у снази ни у било чему, али зато први дан након алкохола си оно распад система...

Обично то изгледа да читави дан пијем воду, па ако сам већ надушен од пива надушујем се још више од воде, па нешто немам вољу за храном и онда на силу једем не бих ли се опоравио мало, па кад одем на тренинг осјетим да сам доста слабији, што у снази, што по концентрацији итд, а све то повлачи лошији тренинг...

Али као закључак бих извео следеће:

Треба попит', провеселит' се и сломит' коју чашу и тако то, па $утра трк на тренинг и умири тамо, магарче, ко ти је крив што лочеш  :D

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: UTICAJ KONZUMACIJE ALKOHOLA NA ZDRAVLJE I FORMU
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 03, 2014, 12:54:21 pre podne »
ne znam zasto se ne konzumiranje alkohola obavezno vezuje za bavljenje sportom i izgledom..
to sto je sada moderno da budemo nacija alkosa i klonova to je druga stvar... ima ljudi koji ne vole da izlaze ni piju,vole druge stvari...
a u kafanu se sigurno ne ide da se slusa kvalitetna muzika :P
meni je za rekreativce 1 cit mejl mesecno i slicne stvari robovanje telu,ali ima nas raznih... mada se lako covek opusti,izmedju 2 piva i 6 je tanka granica :)

Citat
па $утра трк на тренинг и умири тамо
nije bas preporucljivo dehidriran da treniras...bolje pauzirati taj dan...skloniji si i povredama
inace multivitamin,voce,voda...pomaze :)
« Poslednja izmena: Oktobar 03, 2014, 12:56:57 pre podne Black&Decker »

Van mreže kaljestro

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: UTICAJ KONZUMACIJE ALKOHOLA NA ZDRAVLJE I FORMU
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 03, 2014, 12:59:31 pre podne »
Citat
nije bas preporucljivo dehidriran da treniras...bolje pauzirati taj dan...skloniji si i povredama
inace multivitamin,voce,voda...pomaze :)

А знам ја то све, тог дана од ране зоре једем разне ствари, тачније свашта, само да се повратим и да одем на тренинг...
Оно, кад сам већ синоћ бурдикова', могу данас и на тренинг :))

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: UTICAJ KONZUMACIJE ALKOHOLA NA ZDRAVLJE I FORMU
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 03, 2014, 06:18:25 pre podne »
Citat
to sto je sada moderno da budemo nacija alkosa i klonova

mi smo druze male mace ,cega sam se nagledao napolju..veruj mi
a svi su fini,i svi su dragi-dok ne dodje vikend

Van mreže kaljestro

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: UTICAJ KONZUMACIJE ALKOHOLA NA ZDRAVLJE I FORMU
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 03, 2014, 02:25:52 posle podne »
Citat
a svi su fini,i svi su dragi-dok ne dodje vikend
Управо.
Сви су углађени и фини, али кад дође викенд настаје убијање, али буквално убијање од алкохола

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: UTICAJ KONZUMACIJE ALKOHOLA NA ZDRAVLJE I FORMU
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 03, 2014, 02:27:31 posle podne »
Sta se desi kada se napijete kao svinja:


Van mreže Tommy

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 90
Odg: UTICAJ KONZUMACIJE ALKOHOLA NA ZDRAVLJE I FORMU
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 03, 2014, 03:10:17 posle podne »
Sljivko govorim za ove pacijente iz teretana .Inace ne moras se olesiti ,ni ja to ne volim trening mi bude sranje ne mogu 3 dana da dodjem sebi itd .Ali brate jedno toceno pivo ,jedan vinjak ,casa vina nikog nisu ubili  ;)

Van mreže каскадер

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 179
Odg: UTICAJ KONZUMACIJE ALKOHOLA NA ZDRAVLJE I FORMU
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 03, 2014, 06:02:31 posle podne »
a sta ako neko ne moze da se zaustavi na jednoj pivi, vinjaku ili sl pa iz tog razloga radije uzme kiselu vodu i to je to :D

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: UTICAJ KONZUMACIJE ALKOHOLA NA ZDRAVLJE I FORMU
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 03, 2014, 06:18:53 posle podne »
De malo tu gramatiku kaskader regulisi, bar da se zna je li napisano pitanje ili odgovor ili sta vec...

Van mreže medjoni

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 88
Odg: UTICAJ KONZUMACIJE ALKOHOLA NA ZDRAVLJE I FORMU
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 04, 2014, 03:09:54 posle podne »
Ovo okaciti na bilborde treba ! ne gotivim ni ljude koji se lese ko krmace vikendom ,ali gora sorta su mi one picajzle koje piju saamo guste sokice i vodu a pritom izgledaju ko prosecan alkoholicar .Druze razumem na hemiji si pa ne smes ,i u tim situacijama slazem da sam bolestan ili da pijem lekove ,al ne mozes nikako reci sportista sam i traziti obicnu vodu u izlasku a ne uzimas ni osnovne suplemente (gadno bude posle reaktora nekog ,oce da protera )  :'(

pa? mozda neko jednostavno ne voli ili ne zeli da pije alkohol.. sta treba neko na silu da pije da bi tebi ugodio..svasta cu procitati

Van mreže S T E F A N

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 464
  • MMA and GYM
Odg: UTICAJ KONZUMACIJE ALKOHOLA NA ZDRAVLJE I FORMU
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 04, 2014, 09:55:31 posle podne »
Ovo okaciti na bilborde treba ! ne gotivim ni ljude koji se lese ko krmace vikendom ,ali gora sorta su mi one picajzle koje piju saamo guste sokice i vodu a pritom izgledaju ko prosecan alkoholicar .Druze razumem na hemiji si pa ne smes ,i u tim situacijama slazem da sam bolestan ili da pijem lekove ,al ne mozes nikako reci sportista sam i traziti obicnu vodu u izlasku a ne uzimas ni osnovne suplemente (gadno bude posle reaktora nekog ,oce da protera )  :'(

pa? mozda neko jednostavno ne voli ili ne zeli da pije alkohol.. sta treba neko na silu da pije da bi tebi ugodio..svasta cu procitati
Evo ja prvi, par puta sam u zivotu popio nesto alkoholno, ne volim jednostavno, ne zato sto ce to uticati ili nece uticati na formu, jednostavno to ne volim... Kada izadjem popijem guaranu i tome slicno i cao..

Van mreže Стрелок

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 544
Odg: UTICAJ KONZUMACIJE ALKOHOLA NA ZDRAVLJE I FORMU
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 04, 2014, 11:30:11 posle podne »
Ni ja ne volim ništa od alkohola, ali ništa!
Kad izađem pijem uvek espreso.