Septembar 16, 2024, 10:07:17 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Osnovni suplementi  (Pročitano 2466 puta)

Van mreže zrilman

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Osnovni suplementi
« poslato: Septembar 25, 2014, 04:28:52 posle podne »
Pozdrav ekipa,danas sam se registrovao na ovaj forum tako da ako vec postoji slicna tema molio bih vas da me usmjerite na nju,a ovu da obrisete.
Od sljedeće sedmice krećem u teretanu,preko ljeta sam trenirao samo u parku,sklekovi,zgibovi i propadanja sa i bez tezina.
Inace treniram Street Workout (Ne znam da li hejtujete taj ,,sport" ili ne,vaše lično mišljenje :D ) i kik boks.
U teretanu krećem da ,,odradim" noge,podlaktice,trapez i gornji dio grudi.
Dakle,cilj mi je povećanje mišićne mase,a u isto vrijeme  što manje sala da dobijem.
Prije nisam koristio suplemente,iskljucivo domaća hrana (home made)  i znam ono osnovno što se tiče zdrave ishrane.
E sad volio bih znati koje mi suplemente preporučujete za moj cilj (mišićna masa i što manje sala)?
Takođe planiram koristiti Švarcov trening za listove( 5x sedmično se rade listovi po programu),pa ako je neko imao iskustva da mi napiše svoje mišljenje.
Prihvatam sve kritike  :)

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Osnovni suplementi
« Odgovor #1 poslato: Septembar 25, 2014, 04:36:54 posle podne »
Od suplemenata whey i kreatin monohidrat za pocetak...
Plus recimo dekstroza i maltodekstrin kao prosti seceri koje ces uzimati u PWM-u...
Od suplemenata ovi gore navedeni uz dobro osmisljen plan ishrane,i dobijaces misicnu masu...

Van mreže zrilman

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Osnovni suplementi
« Odgovor #2 poslato: Septembar 25, 2014, 04:56:03 posle podne »
Hvala na odgovoru  :)

Takođe da ne otvaram novu temu.
Kako se vi uspijete nagovoriti da ne jedete slatko?
Ja uspijem izdrzati npr. pola mjeseca ili 3/4 mjeseca na ketogenoj dijeti i dodjem do trenutka da ne mogu izdrzati vise i onda za 1 dan  vratim sve sto sam izgubio.

Van mreže S T E F A N

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 464
  • MMA and GYM
Odg: Osnovni suplementi
« Odgovor #3 poslato: Septembar 25, 2014, 05:19:10 posle podne »
Hvala na odgovoru  :)

Takođe da ne otvaram novu temu.
Kako se vi uspijete nagovoriti da ne jedete slatko?
Ja uspijem izdrzati npr. pola mjeseca ili 3/4 mjeseca na ketogenoj dijeti i dodjem do trenutka da ne mogu izdrzati vise i onda za 1 dan  vratim sve sto sam izgubio.
Ne mozes da izdrzis zato sto odmah krenes na keto dijetu, mnogo je bre keto odjednom, ja ako rotaciju krenem naglo i odma srezem ugljene hidrate, ocu da poludim.
Prvo iscisti ishranu, pocni zdravo da se hranis pa onda kreni na dijetu/masu..

Van mreže Metak

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 760
Odg: Osnovni suplementi
« Odgovor #4 poslato: Septembar 25, 2014, 08:07:08 posle podne »
mnogo ti je 5 puta listovi nedeljno

Van mreže 1234509876

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 259
Odg: Osnovni suplementi
« Odgovor #5 poslato: Septembar 26, 2014, 01:18:50 posle podne »
 dosta uh , proteina i masti...ako hoces ozbiljnu masu pravac teretana...street workout je i onako za devojcice  8)