Septembar 28, 2024, 01:19:51 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.302 poruka u 18.764 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: Dikić: Besmislene su priče da su Amerikanci dopingovani  (Pročitano 21679 puta)

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: Dikić: Besmislene su priče da su Amerikanci dopingovani
« Odgovor #45 poslato: Septembar 19, 2014, 09:57:07 posle podne »
Bleki, potpis :)

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Dikić: Besmislene su priče da su Amerikanci dopingovani
« Odgovor #46 poslato: Septembar 19, 2014, 11:10:20 posle podne »
@denza
'de mi nije srce puno,pogotovo sto mi je kosarka omiljena...
pratim  sport,naravno da nisam ravnodusan..pogotovo kada si na tribini i tvoja zemlja pobedjuje srcem favorizovane timove..i onaj osecaj kada su ocni kanali uvek u grcu da ne puste suzu :) ..

ali to je samo razonoda,neki osecaj pripadnosti i na kraju kada prodje vreme lepa secanja... i nisa vise..
a mrzim kada se od toga pravi neka ludnica,kada se porazeni osudjuju na linc bukvalno (a svi su osudjivali djordjevica pre takmicenja),da moramo po svaku cenu da pobedimo i poraz dozivimo kao sramotu veliku,jer smo mi super narod-bezgresni...
nikada ne mrzim protivnicki tim...a kenja mi se od meceva sa hrvatima,amerima,od skora crnogorcima i te fore, gde se poraz smatra krajem sveta i uzivamo u tudjem porazu..ameri dosli sa b timom,posteno nas dobili jer su bolji... i onda price,ma to je radi dopinga..pa priznaj posteno poraz sportski...kakve veze ima,nije to rat nego nadmetanje..i ja kada sam igrao utakmice najsrdacije se pozdravim sa onim koji me cuvao,iako me u zaru borbe mozda zabo laktom i krcka mi vilica..pa sta..

jedina korisna stvar od titule je popularizacija sporta,pa ce klinci zeleti da treniraju basket...
kazem da mi je mnogo draze od titule da vidim da je teren u kraju pun klinaca (u dresu hardena ili bogdanovica svejedno) i da na klupici ceka druga ekipa da igra,a ne da oko nje bleje samo limenke,pikavci i flopovi..
a najvise mi smeta taj nas cuveni lazni patriotizam gde se jedva ceka da se svi ponapijaju,deru,divljaju,tri prsta okostala.. a kada treba da se napravi teren niko nigde,u svakoj ulici po 2 varioca,a niko ne moze napravi vratila,golove..svuda djubre,ako kanta nije na 3 metara od tebe ne postoji..niko nece se seti sredi ispred zgrade travnjak,posadi nesto..nema se vremena da se ne pretrcava ulica ako je dete pored tebe,da ne dajes primer..niko ne bi dao dinar za nesto sto nije samo za njegovu korist,a drzavu bi ogulio za svaki dinar,samo bahato,uzimaj dok mozes...a sve to sa 3 prsta u vazduhu..kod mene u kraju covek dosao kupio tablu,kos,mrezicu od svojih para,okrecio teren izvukao linije i ode da cepa pivo :P on je za mene patriota..a pre toga kosa nigde na vidiku,sve izlomljno..1 kos stavila opstina i to neki vrljavi niko nece igra na njemu,obruc fi 5 milimetara,trese se..nigde kosa,a sve zgrade okolo hiljade ljudi...





Van mreže guliver123

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 439
Odg: Dikić: Besmislene su priče da su Amerikanci dopingovani
« Odgovor #47 poslato: Septembar 19, 2014, 11:27:16 posle podne »
Jedna od boljih tema u poslednje vreme... deckerovo objasnjavanje sa kojim se u potpunosti slazem i dosta korisnog infoa o dopingu i kontrolama na osnovu cega sam skapirao koliko pojma nemam o tome nista ko tele neko...

Van mreže bole gym

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 968
Odg: Dikić: Besmislene su priče da su Amerikanci dopingovani
« Odgovor #48 poslato: Septembar 20, 2014, 04:38:17 posle podne »
A koji je doping da se onako sutiraju trojke? Ili je to zato sto treniraju ljudi po 6-7 sati dnevno u maksimalnim uslovima?!
Ako ti kažem sutiraces 8/8 otići u NBA a mene ko ebe :P

Van mreže Bolo Yeung

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 114
Odg: Dikić: Besmislene su priče da su Amerikanci dopingovani
« Odgovor #49 poslato: Septembar 20, 2014, 04:49:20 posle podne »
A sto ga ako postoji nisu dali Sekilu da malo poboljsa slobodna bacanja. Dok je bio aktivan desavalo mu se da od 50 suteva 18 ubaci u kos a ovim novima skoro svaki pokusaj za 3 poena prolazi. ;D

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: Dikić: Besmislene su priče da su Amerikanci dopingovani
« Odgovor #50 poslato: Septembar 20, 2014, 05:21:12 posle podne »
Mutno se nešto sjećam da sam čitao kako je kongres ako se ne varam garantovao za njihove olimpijce da su čisti.Vjerovatno u smislu da nije bilo kontrola do olimpijskih igara.Ali njihova anti-doping agencija je optužila armstronga pa valjda i nešto rade.Sad da li je tu sve u redu ili je ona priča da uhvate samo islužene rage , ne znam.

Bilo je o tome u prici o Cavicu i Felpsu.  :)

I kada su Lensa oborili.

A u vezi igre nase reprezentacije i igre u finalu, rekao bih da im je sut za 3 poena bio katastrofalan. Teodosic i Bogdanovic se nisu videli na terenu po pitanju trojki, u odnosu na prethodne 3 utakmice. Dal su se us**** od Amera i crnja sto skacu u nebesa nznm. Trojke su potrebne da otvore igru tokom utakmice, i podignu samopouzdanje cele ekipe. Sto nasi nisu imali u finalu, crnje su nas pregazile/preletele, retji kako hoces, tako je. A da li se dopinguju ili ne je smesno pricati o tome, a Phelps je covek od 13000 kcal. Smesno.  :-\
« Poslednja izmena: Septembar 20, 2014, 05:31:24 posle podne sky »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dikić: Besmislene su priče da su Amerikanci dopingovani
« Odgovor #51 poslato: Septembar 22, 2014, 08:57:45 pre podne »
a nije posvecenost samo... ima svuda ljudi koji mogu da treniraju po ceo dan,ali sta imaju od toga..koji one uslove imaju za treniranje jos od malih nogu,moras da imas dobre i posvecene trenire za svaki sport i da radis pametno,ucis,napredujes, nije dovoljna samo zelja..cutis i slusas,nema vremena za gubljenje i greske..
za profi sport moras da imas i profi medicinu,povrede su uvek uz vrhunski sport..a kome da se obrati nas klinac iz surdulice lupam..ovi po unutrasnjosti lekari kao da su u dilu sa grobarima,mogu samo da mu kazu ma cuti dobro je kada mozes da hodas,bolje nista ne diraj sine...
za vecinu tih crnaca je jedini izlaz sport ,imaju sta da i dobiju ..stipendije,ozbiljan kes.. i koje oni uslove imaju za trening,u nba licne trenere,na sve sitnice se obraca paznja...
imaju i profesiju sportski psihijatar...vrlo bitna stavka za mladog coveka sa naglim usponima i padovima,povredama,naglim promenama,selidbe,konkurencije...samopouzdanje mu je najbitnije.. pa ne brinu ni oko ishrane,supsa..svako radi svoj posao..
kod nas treniras po raspalim salama,njivama,jedas ko bivol,ne znas ni sta,a matori ti sklapaju kraj sa krajem,povrede,moras da zapostavis i drustveni zivot,zivis drugacije od okoline,menadzerske muljacine,raspali klubovi i onaj mali broj sto uspe ne pliva bas u parama... sta mislite da kod nas nema klinaca koji se dopinguju?

kada bi mi imali vrhunske uslove  bili bi mnogo jaki u sportovima..za ovo sto imamo i koliko nas je preuspesni smo u sportu...ali to nije ni bitno i onako imamo raspale lige..mora da bude jaka ekonomija za jak profi sport..ko ce koga da sponzorise i gleda kada niko nista nema...

kao da je bitno da li cemo u nekom sportu uzeti medalju,sta ko ima od toga? 
imam utisak da mi sportska takmicenja dozivljavamo kao neki rat,osvetu,a ne kao sport...da li smo toliko iskompleksirani i od svega moramo da pravimo mrznju, ne znam..

meni je zalije sto drzava nema  bolju politiku prema sportu,omladini i prvenstveno zdravlju osnovaca,srednjoskolaca,pa kasnije i odralsih..sto se bolje ne organizuju takmicenja,sistematski pregledi(svako drugo dete kuburi sa drzanjem tela i tek ce da kubure komp generacije),upucivanje na sport,davati neke privilegije deci koja treniraju,omoguciti bolje uslove za treniranje...a ne fizicko smatrati igrarijom i 45 minuta blejanja.. ali ne samo u cilju da se osvoji neka medalja nego da nacija bude zdravija,ne samo fizicki neko i  psihicki...
znam da je pre u obrenovcu bilo fora da opstina placa (da li ceo iznos ili deo) za clanarinu klincima za sve sportove..super stvar...nije ni lako danas roditeljima odvojiti od bednih plata za jedno dete 3000,drugo 2500 din+ oprema,cepaj patike,jedi tamo vamo..jos je jbt postalo i privilegija poslati decu na trening

al se raskenja jbt..



   

SJAJAN osvrt Blcaky
ja bih samo dodao
da PROF sport i BVALJENJE sportom treba razdvojiti jer su apsolutno i totalno dva razlicita pojma.
Kod nas je problem taj koji si uocio
Tamo "negde" preko,sport je JEDINO sto ostane tim ljudima (kako si ih ti nazvao,a uglavnom crncima) da isplivaju sa druistvenih margina.
Kod nas je obrnuto proporicionalno.Roditelji,a trudeci se da im deca budu neki novi Djokovici,Stankovici,Bidorige itd itd,ulaze u nemile probleme oko finansiranja cele price da bi se obicno zavrsilo sa neuspehom detata i financsijskim krahom roditelja jer su za to na zalost danas potrebne ogromne pare.
A da ne pricamo o siutacijima gde se u nasem sportu (samo da ovo pogresno neko ne shvati) uglavnom i uvek guraju obrnuto proporcinalne vrednosti,tj gura se neko ciji otac ili majka ili deda ili..imaju novac,ali dete nema talenta,dok oni koji bi zaista mogli u nekoj daljoj perpsektivi da budu neki novi  Djokovici....se ostalvjaju u zapecak.
Sport nam je degradiran jako jako mnogo.
Pravdanje sa tim da nemam uslove,da nemam ovo ili ono-ma to nije tacno.
Sagledjmo globlano i kada je vec rec o kosarci.
Setite se samo postavke koja je zavrsila u NBA (kukoc,divac,radja....da ne nabrajam i deo momaka koji je ostao u evropi).Oni nisu imali sigurno nista bolje uslove nego sto mnogi imaju danas,ali je to bila neka druga prica i nije se razmisljalo zatvorenih ociju i usiju.
Nema ovo sve mnogo veze sa upotrebom o dopingu u sportu.Niti ima veze sa bilo cim slicno tome,vec samo osvt na tvoje sjajno pisanje i nekako sam imao potrebu da nakuckam i ovo..

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.615
Odg: Dikić: Besmislene su priče da su Amerikanci dopingovani
« Odgovor #52 poslato: Septembar 22, 2014, 09:51:00 pre podne »
Kukoc , Divac ... i ta generacija je bila u nekimdrugim vremenima i iskoristili su trenutak , ugrabili priliku... Slazem se u svemu sto je Black@Decker rekao osim sa delom za medalje... bitene su medalje i to jako... ovom medaljom smo vratili kosarku u zemlju iz prostrog razloga sto ce se sada deca opametiti, baciti rekete u uzeti kosarkaske lopte :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dikić: Besmislene su priče da su Amerikanci dopingovani
« Odgovor #53 poslato: Septembar 22, 2014, 09:57:51 pre podne »
Kukoc , Divac ... i ta generacija je bila u nekimdrugim vremenima i iskoristili su trenutak , ugrabili priliku... Slazem se u svemu sto je Black@Decker rekao osim sa delom za medalje... bitene su medalje i to jako... ovom medaljom smo vratili kosarku u zemlju iz prostrog razloga sto ce se sada deca opametiti, baciti rekete u uzeti kosarkaske lopte :)


deca treba da uzmu KNJIGE a ne da bacaju nesto (reket) a da uzimaju drugo (loptu)
Jer opet se svodji na isto da ta deca ostaju slepa i gluva kraj zdravih ociju i usiju!
Sta ce ako to dete koje sada baci reket (a pottosilo nemile pare na to) da se uhvati lopte i za 4 ili 5 godina ne bude NIGDE a obicno se zavrsi da NE BUDE,jer NEMOGU DA BUDU SVI TEODSIC ILI BOGDANOVIC ner svi,vec od 100 ako dobijemo jednog-SUPER..i sta onda?

O tome se radi.
Medalje JESU bitne ali ne u tom kontekstu kao sto je bleki rekao-ako je ta medlja simbol nekog rata-onda nije ok

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.615
Odg: Dikić: Besmislene su priče da su Amerikanci dopingovani
« Odgovor #54 poslato: Septembar 22, 2014, 10:01:41 pre podne »
ne mora da bude profesionalni kosarkas , ali moze da uzme sportsku stipendiju i na konto toga postigne nesto u zivotu drugo ... a ako se desi slucajno da uspe nesto u sportu , pre ce uspeti u kolektivnom nego u solo ... to je makar moje neko zapazanje ...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dikić: Besmislene su priče da su Amerikanci dopingovani
« Odgovor #55 poslato: Septembar 22, 2014, 10:12:35 pre podne »
ne mora da bude profesionalni kosarkas , ali moze da uzme sportsku stipendiju i na konto toga postigne nesto u zivotu drugo ... a ako se desi slucajno da uspe nesto u sportu , pre ce uspeti u kolektivnom nego u solo ... to je makar moje neko zapazanje ...

slazem se
samo sto
sportska stipednija u srb je u domenu SF
Ne zelim da imenujem sport ili sportiste koji IMAJU stipendije a NE SAZLUJU i OBRATNO (tj vise je onih koji bi trbealo da ih imaju-a nemaju) i problem je generalno u percepciji sprta kod nas ,gde se rodistelji pokuavaju izvuci preko dece iz govana.
Da ne ispadne da ja koji sam citav zivot u sportu i kojemu je stariji sin prof sportista sa 19 god ,a mladji na zalost na putu da bude i on,nesto kenjam PROTIV SPROTA-NE.!!!!!!! I ASPOLUTNO NE!!

Samo
iz kog razloga npr moje dete treba da ide vanredno u skolu da bi ostao koliko toliko u dodiru za realnoscu?
Pa iz razloga sto ima dva treninga dnevno,iz razloga sto su utakmice sredas*/subota i iz razloga sto sam JA decidan po pitanju da mi mesecno daje jedan ispit.

Postoje ljudi koji ce to sve da puste niz vodu i sta ce mo onda,ako se dete POVREDI (a u danasnjem sprotu bilo da je kolektivni ili pojedinacni) povrede su SVE CESCE i SVE STRASNIJE (pricam iz iskustva na zalost ,gde znam 200 ljudi sa prosekom od 24 god da su operisali prednje ukrstene npr ,gde opercija kosta 2500-3000 eu OSNOVNA a beze daljenjih terpaija...i sta onda?
Mnogo je slozena situacija kod nas po tom pitanju
A DA SE TREBA BAVITI SPORTOM-sigurno je bolje nego otpadati po kafanama,smrkati,duvati i sta ti ja znam
samo sto mi je zao sto mnogi imaju pogresnu percpeciju bavljenja sportom

Ako budes prof sportisa ,bitno je da to budes JER TI TO ZELIS i sto su se namestile kockice,a ne zbog bolesnih ambiacja nekih menadzera,roditelja,striceva i sta ti je znam-jer tu onda nema SRECE.
Ako te niko ne tera,i uspeh dodje sam po sebi (bogadnovic npr) -onda je to SJAJANO
ali ako imas drugu stranu..e tu dolazi do pucanja

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.615
Odg: Dikić: Besmislene su priče da su Amerikanci dopingovani
« Odgovor #56 poslato: Septembar 22, 2014, 10:22:30 pre podne »
da to svakako ! bavljenje sportom je produktivno smao ako se to radi iz pravih zelja i razloga , nego mislio sam konkretno na sportske stipendije koje se dobijaju za odlazak u USA. Nije tesko doci do njih, a pruza se jako kvalitetno obrazovanje i uslovi za rad... Isto ne propagiram nista ali znam dosta ludi koji su i vise nego zadovoljni , pogotovo oni koji su se time izvukli iz bede... A roditelje sa bolesnim i nerealnim ambicijama za svoju decu treba spaliti , jer samo mogu da naprave idiote na taj nacin od istih...


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dikić: Besmislene su priče da su Amerikanci dopingovani
« Odgovor #57 poslato: Septembar 22, 2014, 10:28:50 pre podne »
da to svakako ! bavljenje sportom je produktivno smao ako se to radi iz pravih zelja i razloga , nego mislio sam konkretno na sportske stipendije koje se dobijaju za odlazak u USA. Nije tesko doci do njih, a pruza se jako kvalitetno obrazovanje i uslovi za rad... Isto ne propagiram nista ali znam dosta ludi koji su i vise nego zadovoljni , pogotovo oni koji su se time izvukli iz bede... A roditelje sa bolesnim i nerealnim ambicijama za svoju decu treba spaliti , jer samo mogu da naprave idiote na taj nacin od istih...



ma dobro
ja sam mislio da ti pricas o stipendiima kod nas
za USA stipendije...slazem se.Mnogima je to pomoglo da se izvuku iz bed

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Dikić: Besmislene su priče da su Amerikanci dopingovani
« Odgovor #58 poslato: Septembar 22, 2014, 10:46:04 pre podne »
Ja bih samo dodao da je mozda i najveci problem nestrucan rad odnosno priuceni treneri u pokusaju koji jako lose rade sa decom. Dobar trener je ogroman deo uspeha, pogotovo za sportiste koji nisu ekstra talentovani sto je 90 posto igraca.
 
Ko je bio u Americi ili Francuskoj moze da shvati kolika je razlika, koliko se studiozno radi i svemu poklanja paznja i tek tada moze da se shvati  kakav je uspeh kada nadmasimo te crnce.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dikić: Besmislene su priče da su Amerikanci dopingovani
« Odgovor #59 poslato: Septembar 22, 2014, 11:38:59 pre podne »
Ja bih samo dodao da je mozda i najveci problem nestrucan rad odnosno priuceni treneri u pokusaju koji jako lose rade sa decom. Dobar trener je ogroman deo uspeha, pogotovo za sportiste koji nisu ekstra talentovani sto je 90 posto igraca.
 
Ko je bio u Americi ili Francuskoj moze da shvati kolika je razlika, koliko se studiozno radi i svemu poklanja paznja i tek tada moze da se shvati  kakav je uspeh kada nadmasimo te crnce.

a da
to je posebna prica dobijanje zvannja TRENERA kod na s u sportu i ko sebe sve ne naziva i zove trenerom!!
ZALOSNA PRICA SRBIJE u kojoj nema kraja na zalost!