Septembar 28, 2024, 01:16:52 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.302 poruka u 18.764 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: Dikić: Besmislene su priče da su Amerikanci dopingovani  (Pročitano 21677 puta)

Van mreže Bolo Yeung

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 114
Dikić: Besmislene su priče da su Amerikanci dopingovani
« poslato: Septembar 17, 2014, 03:25:31 posle podne »
Intervju sa predsednikom Anti doping agencije Srbije  o upotrebi doping sredstava od strane vrhunskih Američkih NBA igrača.




Dikić: Besmislene su priče da su Amerikanci dopingovani!

Direktor ADAS Nenad Dikić tvrdi da su i igrači Sjedinjenih Američkih Država tretirani podjednako kao i ostali sportisti

Ni trunka sumnje

Direktor Antidoping agencije Srbije Nenad Dikić tvrdi da u pogledu korišćenja nedozvoljenih supstanci ne postoje sportisti oslobođeni kontrole, dok za američke košarkaše kaže da su verovatno jedni od najčešće pregledanih.

- Sećam se dobro da sam u Londonu, tokom Olimpijskih igara, lično kontrolisao Kevina Duranta, za koga smatram da je jedan od najboljih košarkaša današnjice. Tokom procesa uzimanja uzorka razgovarali smo i on mi je rekao da su ga te godine četiri puta kontrolisali ljudi iz NBA, pa je u kampu za vreme priprema reprezentacije opet došla NBA kontrola da bi ga pre susreta sa mnom još i Olimpijski komitet proverio - priča Dikić za Kurir.

Svesno se zaboravlja da u mnogim evropskim selekcijama igra i po nekoliko košarkaša iz NBA klubova, ali pošto se njihove mogućnosti ne dovode pod sumnju, Dikić kaže da svi razgovori na temu dopinga američkih sportista postaju besmislene.

Nema povlašćenih

- Pa, šta je sad, Gasol i Raduljica su ispravni, a ostali NBA igrači su dopingovani. Besmislice - zaključio je Dikić.

http://www.kurir-info.rs/sport/kosarka/dikic-besmislene-su-price-da-su-amerikanci-dopingovani-clanak-1556221


Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: Dikić: Besmislene su priče da su Amerikanci dopingovani
« Odgovor #1 poslato: Septembar 17, 2014, 05:32:11 posle podne »
Mene zanima da li negde postoji neka odredba gde piše da su Amerikanci pošteđeni doping kontrole i da za njih garantuje njihova vlada, ili bar takva izjava neke relevantne osobe u domaćem ili svetskom sportu? Ne računam pisanja po forumima i fejsbuku i ponavljanja istih fraza, zanima me odakle je uopšte potekla ta informacija?

Ameri su pobedili jer su bolji. Ne malo nego su 3 svetlosne godine ispred svih ostalih i uvek su bili. To je i razumljivo imajući u vidu ljudski potencijal i ulaganja. Pa nama je Arena, kad je izgrađena, bila kao spejs šatl, a oni takve hale imaju na koledžima bre. O ostalim uslovima da i ne govorim. Prvaci smo ostatka sveta i to je veliki uspeh, 200 zemalja sveta i milioni košarkaša na svetu sanjaju da igraju to finale a mi smo 3 puta na poslednjih 5 prvenstava.
« Poslednja izmena: Septembar 17, 2014, 05:40:24 posle podne filip85 »

Van mreže Dzon90

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 92
Odg: Dikić: Besmislene su priče da su Amerikanci dopingovani
« Odgovor #2 poslato: Septembar 17, 2014, 06:33:30 posle podne »
Za one trojke ne treba doping.. a sto se tice izgleda, ljudi zaboravljaju da mi igramo aerobnu kosarku a oni ne. Nama trening verovatno pocinje sa desetinama krugova oko terena a oni imaju licne trenere.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dikić: Besmislene su priče da su Amerikanci dopingovani
« Odgovor #3 poslato: Septembar 17, 2014, 07:30:49 posle podne »
Mene zanima da li negde postoji neka odredba gde piše da su Amerikanci pošteđeni doping kontrole i da za njih garantuje njihova vlada, ili bar takva izjava neke relevantne osobe u domaćem ili svetskom sportu? Ne računam pisanja po forumima i fejsbuku i ponavljanja istih fraza, zanima me odakle je uopšte potekla ta informacija?

Ameri su pobedili jer su bolji. Ne malo nego su 3 svetlosne godine ispred svih ostalih i uvek su bili. To je i razumljivo imajući u vidu ljudski potencijal i ulaganja. Pa nama je Arena, kad je izgrađena, bila kao spejs šatl, a oni takve hale imaju na koledžima bre. O ostalim uslovima da i ne govorim. Prvaci smo ostatka sveta i to je veliki uspeh, 200 zemalja sveta i milioni košarkaša na svetu sanjaju da igraju to finale a mi smo 3 puta na poslednjih 5 prvenstava.

si siguran u to sta pricas?

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: Dikić: Besmislene su priče da su Amerikanci dopingovani
« Odgovor #4 poslato: Septembar 17, 2014, 07:35:28 posle podne »
Na šta misliš?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dikić: Besmislene su priče da su Amerikanci dopingovani
« Odgovor #5 poslato: Septembar 17, 2014, 07:42:13 posle podne »
Na šta misliš?

ma ovaj deo oko govrment of nama omiljene i nikada neprezajane i tako prijateljske USA :)

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: Dikić: Besmislene su priče da su Amerikanci dopingovani
« Odgovor #6 poslato: Septembar 17, 2014, 07:46:20 posle podne »
Nisam ja tu nista tvrdio da bih bio siguran, samo sam pitao gde to moze da se vidi jer o tome citam samo na forumima i fejsbuku. :)

Van mreže Fat Dragon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 370
Odg: Dikić: Besmislene su priče da su Amerikanci dopingovani
« Odgovor #7 poslato: Septembar 17, 2014, 10:30:33 posle podne »
Mutno se nešto sjećam da sam čitao kako je kongres ako se ne varam garantovao za njihove olimpijce da su čisti.Vjerovatno u smislu da nije bilo kontrola do olimpijskih igara.Ali njihova anti-doping agencija je optužila armstronga pa valjda i nešto rade.Sad da li je tu sve u redu ili je ona priča da uhvate samo islužene rage , ne znam.

Van mreže guliver123

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 439
Odg: Dikić: Besmislene su priče da su Amerikanci dopingovani
« Odgovor #8 poslato: Septembar 18, 2014, 12:45:20 pre podne »
Sad su svetlosnu godinu ispred svih ali kad se setim kakvu smo ekipu 2002 imali...

Van mreže Sljivko

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
Odg: Dikić: Besmislene su priče da su Amerikanci dopingovani
« Odgovor #9 poslato: Septembar 18, 2014, 02:35:25 pre podne »
Ja mislim da je u svakom vidu profesionalnog sporta prisutna odredjena vrsta dopinga.
Sad radi se o kosarci ili cemu vec nije bitno. Velika ulaganja u sport donose i velika ocekivanja publike,a publici nije zanimljivo ono obicno sto covek moze postici. Publika voli one rezultate koji se granice sa mogucim i od toga sport zivi, a to se postize posezanjem za dopingom.
Ogromne su to cifre da bi se mi zamarali tim, veliki interesi i pokrivanja ljudi zarad dobiti.

Van mreže BBBbbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
Odg: Dikić: Besmislene su priče da su Amerikanci dopingovani
« Odgovor #10 poslato: Septembar 18, 2014, 05:39:04 pre podne »
ALo bre o cemu pricate pa onaj lebron djems se ne skida sa hemare ,decko se puca iglom ko besan godinama...deka durabolin je tata za kosarku
Koliko ovaj treba da lupa i ovako vredja neciji trud da bi dobio ban.

Mislim da su ameri sad u sistemu antidoping kontrole na olimpijadi, ali i ostali to uredno prolaze.

Generalno, malo vredja kad se superiornost americkih kosarkasa svaljuje iskljucivo steroide. Pa 20% igraca NBA nije iz US, vecina je iz evrope. Prosto i jednostavno tamo je kosarka na drugom nivou od svih ostalih.
A dopingovanih i u KLS (domaca liga) ima koliko hoces.


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dikić: Besmislene su priče da su Amerikanci dopingovani
« Odgovor #11 poslato: Septembar 18, 2014, 06:04:47 pre podne »
Citat
Generalno, malo vredja kad se superiornost americkih kosarkasa svaljuje iskljucivo steroide.

da-ovo je tacno

Citat
Nisam ja tu nista tvrdio da bih bio siguran, samo sam pitao gde to moze da se vidi jer o tome citam samo na forumima i fejsbuku.

jbg...ima svega moj drugar..a i rekao sam ti  ;)

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: Dikić: Besmislene su priče da su Amerikanci dopingovani
« Odgovor #12 poslato: Septembar 18, 2014, 07:11:01 pre podne »
Ja koliko znam svi učesnici OI imaju sada biološki pasoš. Naravno znam tu priču Kongres ovo ono US, ali nisam nikada pročitao na netu neki zvaničan stav US vlade o otme, ne kažem da ga nema

Od kada se aktivira biološki pasoš  http://en.wikipedia.org/wiki/Biological_passport  je suspendovanje u svakom trenutku olimpijca, e sada vidim da ih ima već na toj listi

Ta priča postaje tek aktuelna, jer se u teoriji stalno meri tj kontroliše odnos i ukoliko čovek ima narušen odnos u odnosu na prethodno ispitivanje ide dalje, mislim svi znamo da test može da skoči tribulusom, ali znamo i koliko :D

Biološki pasoš je zamišljen da bi počeo da se zaustavlja gene doping. U BB smislu on i neće imati i nema toliku primenu, koliko u sportovima izdržljivosti. Gde god je potreban veći dotok kiseonika, to može EPO da reši (probaću te jednom mamu ti :D tvoju). Sve u svemu tretiranjem ćelija nekog drugog organizma može da se u tom organizmu napravi funkcionalan mehanizam koji se onda kopira i insertuje u drugi.

U teoriji mi to zovemo gmo, ali nije baš, jer ne ide kompletna insercija, nego recimo neki fejk tretman anemijom i ubacivanje samo sadržaja, fuck sad moram slike al sam se ujebao





Posle genskog dopinga skočiće red blood cells u velikoj meri i poboljšaće se protok kiseonika i posredno dići igf1

Znači jednog dana ću ja to nekome uraditi u ovoj Srbiji kad tad  ;D
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dikić: Besmislene su priče da su Amerikanci dopingovani
« Odgovor #13 poslato: Septembar 18, 2014, 09:31:02 pre podne »
Veljo
odlicno si odgovrio na zadatu temu.
Ono sti bih dodao,a nisam ja majke mi  ;D
je npr da se gen doping (kao i sto se neke stvari koriste sada kod nas,a u nama tako obozvanaoj USA se koriste vec 20-25 god tj tipican primer su npr BB-i koji su kod nas,pa i u tadasonoj JEVROPI,oralne sterose poceli da koriste 20ak godina nakon sto su  sergio,arni,mike,franko and Co to sve lepo konzumiralu godinima pre)
Da se samo osvrenem na pricu  upotrebi HUMANOG HORMONA RASTA u USA,koji su sporitsti koristli i oboljevali grandizono sto od parkinsa,alchjm...kao i sto upotrebu HUMANOG prisuju razvoju razno raznoh anomalija u potpmstvu onih koji su ga upotrebljavali,a sve je bilo iz razloga sto se zna kako se dobija humani i kako je delovao na ljudkse celije,samo sto se to objavilo tek nedavno.Narvno,za sve ovo postoji pisano tako da nije pisanje po fb ili formuima isto kao i za pricu o USA SPORTISTMA

ELEM
gen dopoing je cuvana tajna mnogo godina u nazad,ali je sada opste prihacena ali ne iz razloga sto je neko provalio foru (da se tako beveze izrazim) vec iz razloga sto je jednostavno doslo vreme da se zver oslobodi.
Setite se samo do kada je KRETIN bio na listi i kada je on skinut (kada su ga USA lab izlovali u farm uslovima),nedugo zatim je skinut sa liste,a bio je na listi jer se znalo da ga ruski sportisi upotrebljavaju (mislim..znalo se...mnogo glupa rec,ali ..)

igra sa myostatinom i ostalim stvarima je odavno poznata.Seti se Ian Thorpa,njegovih stopala sa brojem 57 kao i 4 doktora od kojih su 3 bila injzieri za gen istrzivanja i njegovih perofmasni u bazenu-A ZA RAZLIKU OD KONKURENCIJE. I sta se desilo-Ian thorp se povukao sa scene-a svi znamo kako,ali nikada (tj nekada mozda i hcoe) zasto .

Upotreba EPO,MYO,i ostalih blokera NIJE TAJNA
ali je NAUKA,koja je "malim" zemlajma decenijama DALEKO (seti se price sa pcoetka i uptrebe bobica od strane seriga,kada sport kao bb da i nije postojao).

Postoje supstance koje se detektuju,postoje one koji sigurno ne,ali je jedna stvar da to "obican" sporsita niti moze da prati niti ima vremena niti bilo sta drugo.
ne pricam o "obicnim" doping kontrolama vec na kontrolma na OI koje su veoma rigorzne,ali je cinjenica da je sve manji broj sportista koji padaju,i kada padaju..jbg..

Price o Marion,Armstrongu,Johnsonu...molim vas...kao i90% stvari sto oni rade,tako je i ovo-FARSA

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: Dikić: Besmislene su priče da su Amerikanci dopingovani
« Odgovor #14 poslato: Septembar 18, 2014, 10:26:13 pre podne »
:) bravo i hvala

Uvek je dobro čitati tvoje postove kada su duži malo i upakovani ovako
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.