Jul 02, 2024, 01:09:00 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Program za masu  (Pročitano 10437 puta)

Van mreže GRiNCHBAG

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Program za masu
« poslato: Septembar 06, 2014, 06:19:11 posle podne »
Prije svega pozdrav svima, treniram neko vrijeme i potreban mi je plan i program treninga za masu, kvalitetno se hranim  i napredovao sam sa 81 kg na 87 za 3 mjeseca (visok sam 193). Volio bih, ako je moguce naravno, da mi neko ukratko napise  sta da mi bude glavni fokus, pokusavam naci neki balans izmedju guranja maksimuma i treniranja sa vecim brojem ponavljanja pa bih volio da mi pojasnite na sta da se baziram.

Dosadasnji program mi je bio:

pon: prsa, biceps (benc, kosi potisak, razvlacenje na klupi i propadanja za prsa, ez curl siroki hvat i uski hvat na skotu, hammer, ez curl reverse grip i standardno dizanje bucica stojeci)
uto: ledja, triceps (lat prednji zadnji, veslanje sipkom, tbar i deadlift ledja, french press, kick i sajle za triceps)
srijeda: ramena (military sipkom, arnoldov potisak, letenja i dizem plocu ispred sebe, odradim traps)
cetvrtak: odmor
Petak: prsa i noge (radim kosi benc, ravnu potisak razvlacenje i propadanja za prsa, cucanj presa sut i listove noge)
subota: ruke (iste vjezbe kao kad radim ruke uz prsa i ledja)
nedjelja: odmor

Da li da se drzim ovoga ili nesto da mijenjam. Hvala unaprijed

Van mreže bane802

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 213
  • 200cm 132 kg
Odg: Program za masu
« Odgovor #1 poslato: Septembar 06, 2014, 08:33:55 posle podne »
Plocice - trbusnjaci  se prave u kuhinji  isto vazi i za masu.

Van mreže GRiNCHBAG

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Program za masu
« Odgovor #2 poslato: Septembar 07, 2014, 11:51:42 pre podne »
hvala ti na odgovoru to mi je jasno, treba mi pomoc oko toga da li mi je uredu program da li trebam nesto promijeniti, fokusirati se na vec broj ponavljanja ili koliko mogu puta maksimum na velikim vjezbama

Van mreže Millan B

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 351
  • OLD SCHOOL BB
Odg: Program za masu
« Odgovor #3 poslato: Septembar 07, 2014, 08:26:55 posle podne »
hvala ti na odgovoru to mi je jasno, treba mi pomoc oko toga da li mi je uredu program da li trebam nesto promijeniti, fokusirati se na vec broj ponavljanja ili koliko mogu puta maksimum na velikim vjezbama
   
            Program ti je po meni pre-obiman... Svaka misicna partija dva puta sedmicno a pri tome recimo samo
             za biceps u prvom treningu imas cetiri vezbe. Generalno za tako nesto ti treba brdo hrane, dosta
                kvalitetnog odmora a i supsi imaju svoju ulogu.

             Ne kazem da treba nuzno tako ali ja bih treninge sveo na 4-5 dana sedmicno,
              za vece partije 3-4 vezbe, za manje 2 su ti sasvim ok... Opseg ponavljanja od
                 8-12. Forsiraj osnovne vezbe i ne juri max jer ti je to precica ka povredi.
LARGER THAN LIFE, STRONGER THAN EVER ! 

AKO UM HOCE, TELO MOZE !

Van mreže urlich

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 192
  • Храброст није порицање ни одсутност страха
Odg: Program za masu
« Odgovor #4 poslato: Septembar 07, 2014, 09:53:21 posle podne »

Plocice - trbusnjaci  se prave u kuhinji  isto vazi i za masu.
Trbusnjaci se ne prve u kuhinji, svi vole da lupetaju i da pametuju oko toga, trbusnjaci se prave raznim vezbama za abdomen, ili vezbama u kojima ucestvuju, a b.f. naravno da mora da se smanji da bi se videli kao i svaki drugi misic.

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Program za masu
« Odgovor #5 poslato: Septembar 07, 2014, 10:23:56 posle podne »

Plocice - trbusnjaci  se prave u kuhinji  isto vazi i za masu.
Trbusnjaci se ne prve u kuhinji, svi vole da lupetaju i da pametuju oko toga, trbusnjaci se prave raznim vezbama za abdomen, ili vezbama u kojima ucestvuju, a b.f. naravno da mora da se smanji da bi se videli kao i svaki drugi misic.

Reci kad se to oni uopste ne ukljucuju? Kad ne stisnes stomak da se stabilizujes, ispravis i podignes tezak teg? To je toliko koriscena misicna grupa u svakom trenutku da sa milion glupih trbusnjaka neces nesto da je opteretis.

Evo jednom da vam ne brisemo potpuno neosnovane komentare, da se ne zalite, ali sad odgovari samo ako imas neki kvalitetan argument, dodaj, ako ne, da ne trujemo temu ili otvori posebnu diskusiju na ovu temu ako ti je srcu milo.



suck it up, buttercup

Van mreže GRiNCHBAG

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Program za masu
« Odgovor #6 poslato: Septembar 07, 2014, 10:31:51 posle podne »
hvala vam na odgovorima iako nisam pitao za trbusnjake haha

jos ako mi mozete savjetovati konkretno sta da izbacim a sta da ostavim u citavom programu, shvatio sam da imam previse vjezbi za manje grupe misica, da li mi nesto takodjer fali u vjezbama za vece grupe misica?

Van mreže bane802

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 213
  • 200cm 132 kg
Odg: Program za masu
« Odgovor #7 poslato: Septembar 08, 2014, 12:12:35 pre podne »

Plocice - trbusnjaci  se prave u kuhinji  isto vazi i za masu.
Trbusnjaci se ne prve u kuhinji, svi vole da lupetaju i da pametuju oko toga, trbusnjaci se prave raznim vezbama za abdomen, ili vezbama u kojima ucestvuju, a b.f. naravno da mora da se smanji da bi se videli kao i svaki drugi misic.

Gde se smanjuje BF ?  Hajde malo da citas pa pametuj. 
Sry za off.

Van mreže urlich

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 192
  • Храброст није порицање ни одсутност страха
Odg: Program za masu
« Odgovor #8 poslato: Septembar 08, 2014, 12:15:00 pre podne »
Ako kvari temu obrisi kom.

Van mreže bane802

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 213
  • 200cm 132 kg
Odg: Program za masu
« Odgovor #9 poslato: Septembar 08, 2014, 12:19:12 pre podne »
GRiNCHBAG  Napisi svoj plan ishrane za masu  pa ces dobiti odgovor i korekciju plana ako treba.

Van mreže urlich

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 192
  • Храброст није порицање ни одсутност страха
Odg: Program za masu
« Odgovor #10 poslato: Septembar 08, 2014, 12:31:18 pre podne »
Evo jos ovo pa obrisite moje komentare. Milena jedno je stabilizacija a drugo puna kontrakcija. Stoji da neki ljudi koji provedu puno vremena trenirajuci sa slozenim pokretima koji ukljucuju abdomen nemaju potrebe da ih rade, ali prosecnom klincu mislim da ne bi skodio neki abdominalni rad , naravno nigde nisam rekao da treba da se rade 1000 dnevno, vec pravilna kontrakcija i forma koja ce malo uvecati misic da bi imalo sta da se vidi kad se skine b.f.  BAne tebi sam odgovorio.

Van mreže GRiNCHBAG

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Program za masu
« Odgovor #11 poslato: Septembar 08, 2014, 01:54:54 pre podne »
GRiNCHBAG  Napisi svoj plan ishrane za masu  pa ces dobiti odgovor i korekciju plana ako treba.

jedem sve zivo u sustini... jaja ujutro zobene rucak piletina ili crveno meso, riza krompir, neke salate (to je ono sto jedem vecinom), za veceru jedem sta ima, izmedju obroka sta se nadje, sve sto mati spremi, izbjegavam junk food

Van mreže bane802

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 213
  • 200cm 132 kg
Odg: Program za masu
« Odgovor #12 poslato: Septembar 08, 2014, 07:52:21 pre podne »
Druze ako vec trazis pomoc i sugestiju ne treba da budes toliko tajanstven, moras dati  precizne informacije  da bi se videlo na cemu si , jer raditi i uraditi nije isto.
Koliko  proteina , UH , masti  unosis i koliko obroka imas u toku dana.

Van mreže GRiNCHBAG

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Program za masu
« Odgovor #13 poslato: Septembar 08, 2014, 11:44:35 pre podne »
ja stvarno ne znam tacno koliko cega unosim da znam napisao bi .. ali nisam bas upoznat sa hranjivim vrijednostima pojedinih namirnica .. jedem 5-6 puta dnevno omjer je vjerovatno 2:1 uh-proteini

evo ti primjer jednog dana:

ujutro jaja sa zobenim
pojedem neku vocku izmedju obroka
rucak piletina ili neko drugo meso s rizom ili krompirom ali vecinom je piletina
poslije toga opet neka vocka, pretezno banane i jabuke
navece dosta jedem med i maslac to mi je lagano ili neku tunu

ako ogladnim izmedju obroka pojedem sta se nadje nemam ti nista konkretno reci to i to pojedem
« Poslednja izmena: Septembar 08, 2014, 11:49:46 pre podne GRiNCHBAG »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Program za masu
« Odgovor #14 poslato: Septembar 08, 2014, 01:16:38 posle podne »
Evo jos ovo pa obrisite moje komentare. Milena jedno je stabilizacija a drugo puna kontrakcija. Stoji da neki ljudi koji provedu puno vremena trenirajuci sa slozenim pokretima koji ukljucuju abdomen nemaju potrebe da ih rade, ali prosecnom klincu mislim da ne bi skodio neki abdominalni rad , naravno nigde nisam rekao da treba da se rade 1000 dnevno, vec pravilna kontrakcija i forma koja ce malo uvecati misic da bi imalo sta da se vidi kad se skine b.f.  BAne tebi sam odgovorio.

ovde nije rec o tome da li nekom klincu ili profesinalcu moze da SKODI to sto radi trbunjsake (sto je naravno nonsens)
ali da ce RADECI trbusnjke iste imati- TO NIJE TACNO!!

I ne laprda niko-evo ja odgovrno sa svojih 25 god iskustva u ovom sportu i tu i tamo po nekom titulom odgovrno tvrdim DA SE TRBUSNJACI PRAVE U KUHINJI.

Ne pricamo u separacjima,dubini,itd...