Septembar 20, 2024, 08:21:20 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Dannie1981 - Ishrana  (Pročitano 5339 puta)

Van mreže Dannie1981

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 164
Odg: Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #15 poslato: Avgust 20, 2014, 03:43:21 posle podne »
Verovatno zbog toga sto po sastavu gore ima manje-vise isti udeo proteina i masti u gramima (videh kada ponovo proverih kolicinu nutritijenata po gramima), a poenta je da drzim KETO dijetu a ne high-protein dijetu. Ja koliko sam shvatila iz iscitane teme foruma i knjige Lyle-a McDonald-a - The Ketogenic Diet, poenta je da najveci deo dnevnog unosa hrane bude iz masti, sto ako mi dnevni jelovnik ima 150 gr proteina a 80-ak gr masti, definitivno NIJE slucaj.

Drugi razlog koji mi pada na pamet je - kada telo ostaje bez goriva, u ovom slucaju ce poceti da trosi proteine, sto ja nikako ne bih zelela da se desi. :)

Ova kolicina proteina je mozda dobra za prvu fazu keto dijete, za prve 3 nedelje, dok mozak bude "trazio" onih svojih 100-ak gr glukoze za funkcionisanje, koju ce dobijati razlazuci proteine (skraceno receno, da ne idem sad u objasnjavanje procesa kao u knjzi... E sad, kako dijeta bude odmicala, tako ce i potreba za tim biti manja, te se kolicina proteina moze smanjiti...

Ja sam bar tako razumela taj deo iz knjige...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #16 poslato: Avgust 20, 2014, 04:10:32 posle podne »
Verovatno zbog toga sto po sastavu gore ima manje-vise isti udeo proteina i masti u gramima (videh kada ponovo proverih kolicinu nutritijenata po gramima), a poenta je da drzim KETO dijetu a ne high-protein dijetu. Ja koliko sam shvatila iz iscitane teme foruma i knjige Lyle-a McDonald-a - The Ketogenic Diet, poenta je da najveci deo dnevnog unosa hrane bude iz masti, sto ako mi dnevni jelovnik ima 150 gr proteina a 80-ak gr masti, definitivno NIJE slucaj.

Drugi razlog koji mi pada na pamet je - kada telo ostaje bez goriva, u ovom slucaju ce poceti da trosi proteine, sto ja nikako ne bih zelela da se desi. :)

Ova kolicina proteina je mozda dobra za prvu fazu keto dijete, za prve 3 nedelje, dok mozak bude "trazio" onih svojih 100-ak gr glukoze za funkcionisanje, koju ce dobijati razlazuci proteine (skraceno receno, da ne idem sad u objasnjavanje procesa kao u knjzi... E sad, kako dijeta bude odmicala, tako ce i potreba za tim biti manja, te se kolicina proteina moze smanjiti...

Ja sam bar tako razumela taj deo iz knjige...

pa dobro
iz obadva razloga se izvuce po prvi deo (od glave) i dobijes zakljucak mnogo sazetiji i mnogo jednostaviji za razumeti..hahahhah
ali da..generalno je to ok
a knjige koje si citala...
ehhhhhh sto ne zivim u USA...
nebo je plavo,a trava zelene
i kada nestane novca onda idemo sa REVISTED izdanjom tj REVOLUCINARNIM

TRAVA je zelena a NEBO je plavo :)

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Dannie1981 - Ishrana
« Odgovor #17 poslato: Avgust 20, 2014, 04:12:29 posle podne »
EAT FAT to BURN FAT
x2
Sto je veci procenat masti u organizmu to bi trebalo vise zdravih masti (omega3) da se unosi.


Van mreže Dannie1981

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 164
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #18 poslato: Avgust 20, 2014, 06:23:07 posle podne »

ehhhhhh sto ne zivim u USA...
nebo je plavo,a trava zelene
i kada nestane novca onda idemo sa REVISTED izdanjom tj REVOLUCINARNIM

TRAVA je zelena a NEBO je plavo :)

Hahahahaahah odlican komentar Pedja. :))))

Van mreže Dannie1981

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 164
Odg: Dannie1981 - Ishrana
« Odgovor #19 poslato: Avgust 21, 2014, 12:06:43 posle podne »
Pedja, jedno pitanjce samo: Ako bih ostala na rotacijama, da li bi odnos 150 - 0 - 50 - 0 - 150 - 0 - 100 (za razliku od prethodnog cetvoromesecnog ciklusa, da ubacim jos jedan 0 dan) bio OK? Ako jeste, koliko gr proteina po kg da bude i masti?

Nesto se razmisljam, strah me da ne ispucam keto sada pa da stane nakon 7-8 nedelja, a ima tu jos lepo kg za skidanje... Pa sam eto mislila da dok god je moguce pravim alternacije rotacija, sve do zadnjih 8-10 kg.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dannie1981 - Ishrana
« Odgovor #20 poslato: Avgust 21, 2014, 01:11:28 posle podne »
Pedja, jedno pitanjce samo: Ako bih ostala na rotacijama, da li bi odnos 150 - 0 - 50 - 0 - 150 - 0 - 100 (za razliku od prethodnog cetvoromesecnog ciklusa, da ubacim jos jedan 0 dan) bio OK? Ako jeste, koliko gr proteina po kg da bude i masti?

Nesto se razmisljam, strah me da ne ispucam keto sada pa da stane nakon 7-8 nedelja, a ima tu jos lepo kg za skidanje... Pa sam eto mislila da dok god je moguce pravim alternacije rotacija, sve do zadnjih 8-10 kg.

pa kao neki pripremni period za keto-ja bih radie tako
ubacio jos jednu 0 i umesti tih 150 gr Uh ubacio 125 i tako vozio narednih 4-6 ned
U dane kada je nula-samo povecas M za 25% u odnosu na dane u kojima imas Uh

Van mreže Dannie1981

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 164
Odg: Dannie1981 - Ishrana
« Odgovor #21 poslato: Avgust 21, 2014, 01:28:07 posle podne »
A kazi mi jel ok da recimo u danima kada je 0 UH unos proteina bude 2 gr / kg a kada je 150 UH bude 1 gr po kg?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dannie1981 - Ishrana
« Odgovor #22 poslato: Avgust 21, 2014, 01:38:58 posle podne »
A kazi mi jel ok da recimo u danima kada je 0 UH unos proteina bude 2 gr / kg a kada je 150 UH bude 1 gr po kg?

pokusaj
ako rezultati ne budu adekvatni onda skratina 1.5

Van mreže Dannie1981

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 164
Odg: Dannie1981 - Ishrana
« Odgovor #23 poslato: Avgust 21, 2014, 01:50:45 posle podne »
Cemo da probamo! Fala velika za ovo!  :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dannie1981 - Ishrana
« Odgovor #24 poslato: Avgust 21, 2014, 03:13:33 posle podne »
Cemo da probamo! Fala velika za ovo!  :D

no problemo