Septembar 20, 2024, 07:31:32 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Plato u treniranju  (Pročitano 1898 puta)

Van mreže gavra

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Plato u treniranju
« poslato: Avgust 07, 2014, 12:55:05 posle podne »
Pozdrav ljudi. Poceo sam da vezbam tegovima kuci odavno, a u teretanu idem nekih 3.5 godina, tako da je to zajedno preko 5 godina. Ali to je aktivno treniranje bez pauza duzih od mozda 10-tak dana na letovanju ili slicno.

Tip gradje mi je koliko sam do sada zakljucio ektomorfan, ali onaj "skinny-fat" ektomorf, siroki kukovi, proporcionalno uska ramena, 196cm i to.. Ispada da se lako gojim, a tesko dobijam misice.

Pre nego sto sam krenuo da vezbam sam bas imao taj mrsavo-debeli izgled, ali sad je to manje vise korigovano. Problem mi je sto stagniram vec prakicno vise od godinu dana. Sto se tice snage, benc mi recimo nije napredovao, pa ja mislim bar godinu ipo, ako ne i vise. I cisto primera radi, benc mi stoji na 90kg i ne mrda, da ne ispadne da su to neke velike brojke pa da je zbog toga spor napredak.

Verovatno se tokom godina malo poboljsao odnos u mastima i misicima, ali opet mi nije jasno zbog cega takva stagnacija. Skoro svake godine se zimi ugojim, budem jaci, na leto odradim neku defku kao, smanjim i masti i misice i vratim se na isto, i u toku godine idem cak i preko 10kg gore dole. Eventualno ko sto sam spomenuo gore, malo sredim odnos masti-misici na kraju, ali nista znacajno.

Ishrana nije idealna, ali ja mislim da bi trebalo da bude dovoljna za neki lagani napredak. Dzank maksimalno izbegavam, od suplemenata posle treninga uzimam 40-setak grama whey-a i 20g dekstroze.. Trenutno radim neku rotaciju, vise uh danima kad treniram , a manje kad pauziram. Proteine drzim na nekih 1.5g po kg.

Nije sad da sam ocajan zbog toga, nije mi cak ni toliko bitno, popravio sam se bas dosta u odnosu na ono kad sam krenuo i zadovoljan sam sa tim, ali nebi lose doslo malo napretka. Ustvari me samo interesuje da li ima jos nekog ko je imao slicnu situaciju, i da li je probio takav plato i kako? Da li bi mozda bilo pametno da pauziram na mesec dana ili nesto slicno?
« Poslednja izmena: Avgust 07, 2014, 12:58:44 posle podne gavra »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Plato u treniranju
« Odgovor #1 poslato: Avgust 07, 2014, 01:01:02 posle podne »
Niti si napisao bilo ta o svojojnTACNOJ ISHRANI niti si napisao da li koristis nesto od suplemetacije niti bilo sta
treniras 5 godina isti sistem gore/dole i tebi i bi trebalo da bude jasno da je ovo logicna,normalna,prirodna i na svim drugim jezicima -obicna stvar koja se tebi desava

Van mreže gavra

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Plato u treniranju
« Odgovor #2 poslato: Avgust 07, 2014, 01:10:37 posle podne »
Sad sam editovao za suplementaciju, pijem oko 40 grama wheya sa 20-tak grama dekstroze posle treninga. Sto se tice ishrane nemam nikakav plan, ali jedem za rucak jedem neko meso ili ako nema mesa ubacim neke proteine tipa sir, ili nesto slicno.

Najvise se fokusiram na obroke posle treninga kojih ima 2 ili 3 a to mogu da budu: riba, jaja, meso.. Od uh obicno uzimam ovsene ili pirinac itd.

Sto se tice treninga, probao sam i dosta splitova, i 5/3/1 i jos neke powerlifting treninge, i gore dole split. Menjam na 4-5 meseca mozda trening..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Plato u treniranju
« Odgovor #3 poslato: Avgust 07, 2014, 01:13:30 posle podne »
Pa ovo je sport u kojem se moraju znati tacno stvari
dakle
obrok 1 to i to
obrok 2
itd itd
i to je jedna od greski
druge su sigurno to treniranje kod kuce
a ovoe ostale su sigurno JEDNOLICNO treniranje u tereatani kao sto je jednolicna i ishrana kao i suplemetacija
whey je OSNOVA ali za 5 godina se mora nesto i menjati tj ubacivati