Septembar 20, 2024, 07:40:33 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoć oko sastavljanja treninga i ishrane  (Pročitano 13299 puta)

Van mreže Gavrilo

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: Pomoć oko sastavljanja treninga i ishrane
« Odgovor #30 poslato: Avgust 01, 2014, 11:59:57 pre podne »
Da li jaja mogu samo kuvana ili mogu przena npr na maslinovom ulju?
Da li postoji mogucnost przenja mesa da ne mora samo kuvano da bude?


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoć oko sastavljanja treninga i ishrane
« Odgovor #31 poslato: Avgust 01, 2014, 12:02:31 posle podne »
Da li jaja mogu samo kuvana ili mogu przena npr na maslinovom ulju?
Da li postoji mogucnost przenja mesa da ne mora samo kuvano da bude?



imas jedno 20 vrsta i nacina termicke obrade namirnica sto ovde sto na YT itd
aposlutno ne kapiram,iz kog razloga je toliko tesko da se nesto procita...ali zaista..

Van mreže Gavrilo

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: Pomoć oko sastavljanja treninga i ishrane
« Odgovor #32 poslato: Avgust 01, 2014, 12:27:28 posle podne »
Da li jaja mogu samo kuvana ili mogu przena npr na maslinovom ulju?
Da li postoji mogucnost przenja mesa da ne mora samo kuvano da bude?



imas jedno 20 vrsta i nacina termicke obrade namirnica sto ovde sto na YT itd
aposlutno ne kapiram,iz kog razloga je toliko tesko da se nesto procita...ali zaista..


Nije tesko nego ne znam gde da potrazim i kako da uopste ukucam to u trazilicu, nisao sam trazeci na tvoj youtube  klip gde ima spremanje piletine ali opet se i tu kuvala :) Lako je tebi kad znas gde je šta i kako da potrazis ;)


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop

Van mreže _Stefan

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Pomoć oko sastavljanja treninga i ishrane
« Odgovor #34 poslato: Avgust 01, 2014, 01:25:54 posle podne »
Sve ti je objasnjeno, jos samo neko da umesto tebe trenira i pojede tu hranu :D..
ovde mozes naci tabele ako te interesuje sta koliko cega ima http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,88.0.html

A ovde na forumu, hvala Bogu imas sve sto te zanima, e sad jeste da treba malo citati, ali dobro drugacije ne moze ni da se nauci..Samo polako shvatices sve samo budi uporan

Van mreže Gavrilo

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: Pomoć oko sastavljanja treninga i ishrane
« Odgovor #35 poslato: Avgust 01, 2014, 05:48:51 posle podne »
Hvala Pedja!


Sve ti je objasnjeno, jos samo neko da umesto tebe trenira i pojede tu hranu :D..
ovde mozes naci tabele ako te interesuje sta koliko cega ima http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,88.0.html

A ovde na forumu, hvala Bogu imas sve sto te zanima, e sad jeste da treba malo citati, ali dobro drugacije ne moze ni da se nauci..Samo polako shvatices sve samo budi uporan

E našao sam u toj temi tabelu bas sam danas uzeo da je spojim kao jedan dokument. :) Hvala svakako!

Inače danas sam probao stari trening mislim nisam radio gigante,ok je islo samo nisam osetio na grudimo ono sto sam osetio sa gigantima. Pedja reče da nije za mene taj program ili da isti umanjim 70% to mi onda bas lako da predjem. Sad me trening muči, kapiram da je trening kako vi kažete samo 20% ali opet ne znam sta da uradim po pitanju njega. Inače dosta sam smrsao, danas sam probao stare pantalone koje sam lagano obukao, znaci tri broja sam smanjio :) a samo sam slatko i gazirano izbacio i malo korigovao ishranu + trcanje i giganti :)

Van mreže _Stefan

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Pomoć oko sastavljanja treninga i ishrane
« Odgovor #36 poslato: Avgust 01, 2014, 06:37:44 posle podne »
Hvala Pedja!


Sve ti je objasnjeno, jos samo neko da umesto tebe trenira i pojede tu hranu :D..
ovde mozes naci tabele ako te interesuje sta koliko cega ima http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,88.0.html

A ovde na forumu, hvala Bogu imas sve sto te zanima, e sad jeste da treba malo citati, ali dobro drugacije ne moze ni da se nauci..Samo polako shvatices sve samo budi uporan

E našao sam u toj temi tabelu bas sam danas uzeo da je spojim kao jedan dokument. :) Hvala svakako!

Inače danas sam probao stari trening mislim nisam radio gigante,ok je islo samo nisam osetio na grudimo ono sto sam osetio sa gigantima. Pedja reče da nije za mene taj program ili da isti umanjim 70% to mi onda bas lako da predjem. Sad me trening muči, kapiram da je trening kako vi kažete samo 20% ali opet ne znam sta da uradim po pitanju njega. Inače dosta sam smrsao, danas sam probao stare pantalone koje sam lagano obukao, znaci tri broja sam smanjio :) a samo sam slatko i gazirano izbacio i malo korigovao ishranu + trcanje i giganti :)

Po meni je trening bitan koliko i ishrana i odmor..a to da je trening samo 20% pricaju ovi sektasi(Herbalife) :D..
Pa pazi, nemoj gigantske serije, ja ne znam ni kako treniras, ne moguce da si prevazisao trening..mislim da negde gresis..fokusiraj se vise

Ja vec dugo radim jedan program,  nemenjam ga jer mi odgovara, nekad uradim super serije ili drop(da malo iznenadim misic), i svaku grupu misica odvojeno radim.
Pon.  Ledja
Uto.  Grudi
Sred. Noge
Cet.  Pauza
Pet.  Ramena
Sup. Biceps/Triceps

Van mreže Gavrilo

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: Pomoć oko sastavljanja treninga i ishrane
« Odgovor #37 poslato: Avgust 01, 2014, 08:29:36 posle podne »



Po meni je trening bitan koliko i ishrana i odmor..a to da je trening samo 20% pricaju ovi sektasi(Herbalife) :D..
Pa pazi, nemoj gigantske serije, ja ne znam ni kako treniras, ne moguce da si prevazisao trening..mislim da negde gresis..fokusiraj se vise

Ja vec dugo radim jedan program,  nemenjam ga jer mi odgovara, nekad uradim super serije ili drop(da malo iznenadim misic), i svaku grupu misica odvojeno radim.
Pon.  Ledja
Uto.  Grudi
Sred. Noge
Cet.  Pauza
Pet.  Ramena
Sup. Biceps/Triceps

Ovako slično i radim, ponedeljak ili gledam da je pauza ili radim ledja iz prostog razloga sto svi tada hoce da rade grudi, pa izbegnem gužvu.  :)

Evo danas sam probao vece težine za grudi, nisu nsto velike težine jer i da hocu to rame ne bi dalo jos da opet zaboli pa da uopste ne vezbam. :)  Dakle ne idem preko svoje tezine eventualno do 90kg.

Recimo isao sam umesto giganta ovako danas:

1. bench zagrevanje, pa 4 serije sa 80 KG fokusirao sam se da kontrolisem ceo pokret isao sam po 8 ponavljanja (mogu i 10 al da ne forsiram nisam dugo sipku drzao)
2. Radio sam kosi potisak bućkama sa 25kg po 10 ponavljanja kontrolisano 5 serija.
3. Kontra kosi bench sa oko 70kg 4 serije
4. Razvlačenje sa 15kg  3-4 serije
5. Cros masina razvlacenje ( nekad radim kao ravno da sam na klupi, nekad kao na kosom benchu, i nekad kao na kontrakosom menjam uglove.


Gledam da pauze ne budu velike. Sad nemam pojma mozda sam umislio da mi je ovo malo, ranije sam kazem stavljao dosta vece tezine i spajao sa ledjima. Sada to vise necu jer na grudima jedino osetim bol a na ramenu ne, a bol bude u ramenu, čudno jako.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoć oko sastavljanja treninga i ishrane
« Odgovor #38 poslato: Avgust 02, 2014, 07:08:28 pre podne »
Citat
.a to da je trening samo 20% pricaju ovi sektasi

evo ja nisam sektas i odgovrno ti tvrdim a na osovu mog znanja i emprijskog iskustva u 25 godina bavljenja ovog sporta da je trening 20%!!!

Van mreže _Stefan

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Pomoć oko sastavljanja treninga i ishrane
« Odgovor #39 poslato: Avgust 02, 2014, 09:26:28 pre podne »
Citat
.a to da je trening samo 20% pricaju ovi sektasi

evo ja nisam sektas i odgovrno ti tvrdim a na osovu mog znanja i emprijskog iskustva u 25 godina bavljenja ovog sporta da je trening 20%!!!
Moje mislljenje je da treningu se treba posvetiti koliko i drugim detaljima u ovom sportu.. vecina kada pocne da trenira ili trenira vec duzi period ne nauci neke osnovne stvari, vec svaku vezbu kao da radi mehanicki..nista drugo


Van mreže Gavrilo

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: Pomoć oko sastavljanja treninga i ishrane
« Odgovor #40 poslato: Avgust 02, 2014, 09:56:35 pre podne »
Slažem se u vezi ovog:

Moje mislljenje je da treningu se treba posvetiti koliko i drugim detaljima u ovom sportu.. vecina kada pocne da trenira ili trenira vec duzi period ne nauci neke osnovne stvari, vec svaku vezbu kao da radi mehanicki..nista drugo


Iz razloga kada sam u teretani i kad bacim malo pogled svi do jednog sem par ljudi rade mehanicki i tako pristupaju vezbama, posle odredjene vezbe rade neku vezbu i nema sanse da cuju da nekad malo treba korigovati trening. Sipku spustaju tako da je bukvalno puste na sebe da i mene kad pogledam zaboli :) Spajaju na ramenima prednji potisak i potisak iza glave, tj ubedjeni su da ako idu iza glave to je za zadnje rame, kada pokusam da nekome nesto kazem svi me gledaju cudno u fazonu sta lupam. :)

Inače kao neko ko nema iskustva sa dijetama u ovoj priči neka bude keto jer sam za nju pitao, da li je moguće dobijati na mišićima s obzirom da treba da povecam unos proteina koji do sada nisam toliko unosio? Koliko sam razumeo Pedju to nije moguće jer se te dve stvari ne rade u isto vreme?



Van mreže _Stefan

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Pomoć oko sastavljanja treninga i ishrane
« Odgovor #41 poslato: Avgust 02, 2014, 12:38:32 posle podne »
Slažem se u vezi ovog:

Moje mislljenje je da treningu se treba posvetiti koliko i drugim detaljima u ovom sportu.. vecina kada pocne da trenira ili trenira vec duzi period ne nauci neke osnovne stvari, vec svaku vezbu kao da radi mehanicki..nista drugo


Iz razloga kada sam u teretani i kad bacim malo pogled svi do jednog sem par ljudi rade mehanicki i tako pristupaju vezbama, posle odredjene vezbe rade neku vezbu i nema sanse da cuju da nekad malo treba korigovati trening. Sipku spustaju tako da je bukvalno puste na sebe da i mene kad pogledam zaboli :) Spajaju na ramenima prednji potisak i potisak iza glave, tj ubedjeni su da ako idu iza glave to je za zadnje rame, kada pokusam da nekome nesto kazem svi me gledaju cudno u fazonu sta lupam. :)

Inače kao neko ko nema iskustva sa dijetama u ovoj priči neka bude keto jer sam za nju pitao, da li je moguće dobijati na mišićima s obzirom da treba da povecam unos proteina koji do sada nisam toliko unosio? Koliko sam razumeo Pedju to nije moguće jer se te dve stvari ne rade u isto vreme?

Vidi ovako, proteini sluze da "hrane" misic..ti dijetom skidas masne naslage, samim tim misici dolaze vise do izrazaja..E sad kad budes tj. ako budes posle dijete hteo da izgradis kvalitetnu misicnu masu, isto se pridrzavas da ti unos proteina bude 2g/kg..a ugljene hidrate postepeno povecavas(Pedja je to objasnjavao)...ali da ne idem sad u  off..



Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoć oko sastavljanja treninga i ishrane
« Odgovor #42 poslato: Avgust 03, 2014, 07:53:41 posle podne »
Citat
.a to da je trening samo 20% pricaju ovi sektasi

evo ja nisam sektas i odgovrno ti tvrdim a na osovu mog znanja i emprijskog iskustva u 25 godina bavljenja ovog sporta da je trening 20%!!!
Moje mislljenje je da treningu se treba posvetiti koliko i drugim detaljima u ovom sportu.. vecina kada pocne da trenira ili trenira vec duzi period ne nauci neke osnovne stvari, vec svaku vezbu kao da radi mehanicki..nista drugo


Sta si ti sa ovim hteo da kazes?
I gde sam ja spominjao bilo koga da bi ti pricao o "nekome"?
Rec je o treningu
A ne o tome koliko paznje trebabposvetiti ovome ili onome
Normalno je da se paznja treba posvetiti treningu ali to ne uvecava% znacaja treninga i necijeg uspeha
Brkas pojmove
Ali nije ni bitno

Van mreže _Stefan

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Pomoć oko sastavljanja treninga i ishrane
« Odgovor #43 poslato: Avgust 03, 2014, 08:15:27 posle podne »
Citat
.a to da je trening samo 20% pricaju ovi sektasi

evo ja nisam sektas i odgovrno ti tvrdim a na osovu mog znanja i emprijskog iskustva u 25 godina bavljenja ovog sporta da je trening 20%!!!
Moje mislljenje je da treningu se treba posvetiti koliko i drugim detaljima u ovom sportu.. vecina kada pocne da trenira ili trenira vec duzi period ne nauci neke osnovne stvari, vec svaku vezbu kao da radi mehanicki..nista drugo


Sta si ti sa ovim hteo da kazes?
I gde sam ja spominjao bilo koga da bi ti pricao o "nekome"?
Rec je o treningu
A ne o tome koliko paznje trebabposvetiti ovome ili onome
Normalno je da se paznja treba posvetiti treningu ali to ne uvecava% znacaja treninga i necijeg uspeha
Brkas pojmove
Ali nije ni bitno

Ono sto sam hteo da kazem to sam i napisao..a i totalno ne bitno..pokusao sam da pomognem decku i to je to.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoć oko sastavljanja treninga i ishrane
« Odgovor #44 poslato: Avgust 04, 2014, 06:42:26 pre podne »
Citat
Ono sto sam hteo da kazem to sam i napisao..a i totalno ne bitno..pokusao sam da pomognem decku i to je to.

da pomgones to je ok..i treba
a sta si napisao-ja nisam rauzmeo ;)

ali dobro je da si se slozio-da nije ni bitno