Oktobar 01, 2024, 09:24:33 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.295 poruka u 18.762 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Punoca misica?  (Pročitano 8006 puta)

Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Punoca misica?
« poslato: Jul 02, 2014, 10:48:20 posle podne »
Pozdrav. Molim za jedno objasnjenje!

Od cega zavisi punoca i tvrdoca misica, tj. kako stalno odrzavati formu da misici budu tvrdi i da imaju volumen?
Da li kada su misici puni glikogenom tada imaju i bolju prokrvljenost, ili volumen zavisi jednostavno od redovnog trninga i prokrvljenosti misica?
Moze li mi neko malo bolje pojasniti sve ovo, hvala unapred svima!!

Van mreže djLE

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Punoca misica?
« Odgovor #1 poslato: Jul 03, 2014, 02:40:59 pre podne »
Pozdrav. Molim za jedno objasnjenje!

Od cega zavisi punoca i tvrdoca misica, tj. kako stalno odrzavati formu da misici budu tvrdi i da imaju volumen?
Da li kada su misici puni glikogenom tada imaju i bolju prokrvljenost, ili volumen zavisi jednostavno od redovnog trninga i prokrvljenosti misica?
Moze li mi neko malo bolje pojasniti sve ovo, hvala unapred svima!!

od ugljenih hidrata ti je cvrstina


Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Punoca misica?
« Odgovor #3 poslato: Jul 03, 2014, 11:04:36 pre podne »
Ja mislim da trebas da se opsutis,  drzis kontinuitet u treningu i ishrani, i ne lupas glavu glupostima.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti


Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: Punoca misica?
« Odgovor #5 poslato: Jul 04, 2014, 01:46:53 posle podne »
Ok. Hvala na odgovoru.
Ja sam Endomorf i inace kada ih jedem vise u toku dana jednostavno dobijam salo i opet nemam niti tu cvrstinu niti snage na treningu. Kada je najbolje vreme da ih jedem, da bih imao snage na treningu i tvedocu misica, a da mi se ne stvara salo?
Hvala

Van mreže Dzon90

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 92
Odg: Punoca misica?
« Odgovor #6 poslato: Jul 04, 2014, 01:51:34 posle podne »
Samo pre i posle treninga (odmah) nezavisno od toga kad je trening. Ja bi vecu kolicinu jeo posle a manju pre.

Van mreže djLE

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Punoca misica?
« Odgovor #7 poslato: Jul 04, 2014, 02:32:05 posle podne »
ne nije bitno vecu manju kolicinu bitno je da ih pravilno rasporedis tj jednako u toku dana,a nemoj ih bas bas Kasno unositi

Van mreže kikibgd

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 291
Odg: Punoca misica?
« Odgovor #8 poslato: Jul 04, 2014, 11:39:20 posle podne »
Koja gomila gluposti ako budes se trpao sa uh ima da budes cvrst 2 dana posle ces poceti se gojis. Najbolje odrzati cvrstocu rotacijama kontrolom unosa sodiuma. Ovo trpanje  uh je debilno osim ako nisi bio na keto/low carb pa treba loading. 24/7 cvrstoca tesko da moze da se odrzi jer se organizam brzo privikne bilo to high carb ili low carb

Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: Punoca misica?
« Odgovor #9 poslato: Jul 05, 2014, 12:05:08 pre podne »
Mozes li mi reci jos ovo. Da li od kolicine popunjenosti glikogena u telu zavisi kakva ce biti "pumpa" na treningu?

Van mreže djLE

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Punoca misica?
« Odgovor #10 poslato: Jul 05, 2014, 12:55:32 pre podne »
Koja gomila gluposti ako budes se trpao sa uh ima da budes cvrst 2 dana posle ces poceti se gojis. Najbolje odrzati cvrstocu rotacijama kontrolom unosa sodiuma. Ovo trpanje  uh je debilno osim ako nisi bio na keto/low carb pa treba loading. 24/7 cvrstoca tesko da moze da se odrzi jer se organizam brzo privikne bilo to high carb ili low carb
.  Buraz mnogo debilno razmisljas tj brzopleto citas ja nisam njemu savetovao da se tovari uh nego decko je 5 puta pitao od cega se dobija to sto on zeli ja sam mu reko istinito od cega je to i tunje kraj price. Sad na njemu je to dal ce da se trpa uh ili ne!
« Poslednja izmena: Jul 05, 2014, 12:58:14 pre podne djLE »

Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: Punoca misica?
« Odgovor #11 poslato: Jul 07, 2014, 12:14:01 pre podne »
djle,
jel to znaci da sa konstantnim unosom UH mogu stalno odrzavati cvrstocu ili moram da radim rotacije da bih je imao?
hvala

Van mreže djLE

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Punoca misica?
« Odgovor #12 poslato: Jul 08, 2014, 01:15:20 pre podne »
djle,
jel to znaci da sa konstantnim unosom UH mogu stalno odrzavati cvrstocu ili moram da radim rotacije da bih je imao?
hvala

naravno kada konstantno unosis UH to je to ,a rotacije su nesto sasvim drugo

Van mreže kikibgd

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 291
Odg: Punoca misica?
« Odgovor #13 poslato: Jul 08, 2014, 08:37:33 pre podne »
djle,
jel to znaci da sa konstantnim unosom UH mogu stalno odrzavati cvrstocu ili moram da radim rotacije da bih je imao?
hvala

ako kazes da si endomorf drzanjem konstantnog unosa uh bices cvrst neko vreme dok se telo ne prilagodi tom unosu i onda ces poceti da nabacujes masne naslage.

rotacijama to mozes da sprecis i odrzis punocu misica. nisu rotacije samo za skidanje masti ;)

ako bas volis da krkas a neces se ugojis kardio ce ti pomoci

Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: Punoca misica?
« Odgovor #14 poslato: Jul 08, 2014, 02:40:36 posle podne »
Mozes li mi napisati samo kako da ih radim i u kojim obrocima da unosim uh?
Hvala