Septembar 29, 2024, 07:29:53 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.293 poruka u 18.762 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: POMOZITE! Pocetnik sam i trebaju mi odgovori na neka pitanja!  (Pročitano 2876 puta)

Van mreže XRayMuscle

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
POMOZITE! Pocetnik sam i trebaju mi odgovori na neka pitanja!
« poslato: Jun 16, 2014, 07:41:16 posle podne »
Kao sto sam naveo u naslovu pocetnik sam. Imam 14 god.(uskoro petnaest) i treniram 13 mjeseci.  Nisam jedan od onih likova koji se terete previse u teretani trudim se da radim vjezbe pravilno i sa tezinama primjerenim mome uzrastu. (Da vam dam prestavu kako izgledam:   VISOK 1.88 M , Tezak 85.kg, naziru mi se plocice nemam mnogo sala, Obim ruke mi je 40 cm i maksimalna kilaza na ravnom bencu je 100KG) 

Kao sto rekoh treba mi pomoc o ishrani.  Evo kako ja jedem u prossjecnom danu, pa vi recite valja , ne valja i posavjetujte ako nije prob.

obrok 1:     9.oo ujutru    : 4 jajeta
obrok 2:     12. podne        100g Sardine
obrok 3:     2.oo posle podne (prije treninga) 2 banane ili 2 kasike meda ili suvo meso
obrok 4:     4.00  Rucak   : kombinovano 50% povrce i corbe 50 % meso kuvano ili przeno ;D
obrok 5:     6.00 : meso, riba ili voce
obrok 6:     9.00  :  Voce pretezno

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: POMOZITE! Pocetnik sam i trebaju mi odgovori na neka pitanja!
« Odgovor #1 poslato: Jun 16, 2014, 10:22:12 posle podne »
Ne valja,ni raspored,ni vrsta hrane...
Od proteina-jaja,posni sir,pilece belo meso,junetina,riba(pastrmka,skusa,oslic)...
Ugljeni hidrati-pirinac,ovsene pahuljice,krompir,hleb od celo zrna...kao i vlaknsti uh(salate)...
Masti-zumanca,maslinovo ulje,laneno ulje,Omega 3 riblje ulje,lesnici,bademi,orasi...

To je manje-vise to,kada je u pitanju vrsta hrane,sad je samo potrebno to uklopiti...

Uzmi iscitaj ovaj clanak...
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php?topic=25311.0


Van mreže Jande

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
  • No pain - No gain
Odg: POMOZITE! Pocetnik sam i trebaju mi odgovori na neka pitanja!
« Odgovor #2 poslato: Jun 17, 2014, 01:19:01 pre podne »
A zasto UH unosis tek u 14h ?
When nothing goes right...Go lift !

Van mreže XRayMuscle

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: POMOZITE! Pocetnik sam i trebaju mi odgovori na neka pitanja!
« Odgovor #3 poslato: Jun 17, 2014, 09:34:56 pre podne »
Cuo sam da je dobro uzeti UH prije treninga da bi dobio brzu energiju

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: POMOZITE! Pocetnik sam i trebaju mi odgovori na neka pitanja!
« Odgovor #4 poslato: Jun 17, 2014, 09:41:52 pre podne »
Cuo sam da je dobro uzeti UH prije treninga da bi dobio brzu energiju

a sta je brza energija?

Van mreže XRayMuscle

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: POMOZITE! Pocetnik sam i trebaju mi odgovori na neka pitanja!
« Odgovor #5 poslato: Jun 17, 2014, 10:16:09 posle podne »
Imam prroblem sa skolom , Sada sam na raspustu ali dok idem prva sam smjena pa ne mogu svaki dan da jedem jer moram nositi od kuce. posto posle skole idem na trening pojedem nesto sto mi brzo digne secer i ucini me u kratkom roku 100% sposobnim da dam sve od sebe na treningu. raspitao sam se pa su mi rekli da je za to najbolje pojesti kasiku meda ili red cokolade, suve grozdjice i itd...

Van mreže Jande

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
  • No pain - No gain
Odg: POMOZITE! Pocetnik sam i trebaju mi odgovori na neka pitanja!
« Odgovor #6 poslato: Jun 17, 2014, 10:53:25 posle podne »
Imam prroblem sa skolom , Sada sam na raspustu ali dok idem prva sam smjena pa ne mogu svaki dan da jedem jer moram nositi od kuce. posto posle skole idem na trening pojedem nesto sto mi brzo digne secer i ucini me u kratkom roku 100% sposobnim da dam sve od sebe na treningu. raspitao sam se pa su mi rekli da je za to najbolje pojesti kasiku meda ili red cokolade, suve grozdjice i itd...
Doruckujes ujutru cim ustanes i spremis jos 2 obroka za skolu, jedan za veliki odmor a drugi za 1,5-2h pred trening. Imao sam istu situaciju i ovako sam je resio. To za med, cokoladice i suvo grozdje je po meni nevidjena glupost.
When nothing goes right...Go lift !

Van mreže XRayMuscle

  • Član
  • *
  • Poruke: 20

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: POMOZITE! Pocetnik sam i trebaju mi odgovori na neka pitanja!
« Odgovor #8 poslato: Jun 18, 2014, 02:16:02 posle podne »
Citat
Voce se jede ujutru na prazan stomak zato sto se tada vitamini najbolje apsorbuju.
ne na prazan zeludac... izmedju prvog i drugog obroka bolje...
nikako uvece...i nikako posle obroka

mada nece te to spasiti...pojedi vocku izmedju nekog obroka,kada ti se jede...nemoj se opterecujes

ti je cilj masa ili oces se steses?
mlad si 15 god...videces kada u nekoj narednoj godini eksplodiras i krenes da rastes kao iz vode...smo lagano..
imas brdo jelovnika po forumu nadji neki pa okaci ovde...obrok uh+prot ili prot+masti..citaj,nadji pa se vrati... 
« Poslednja izmena: Jun 18, 2014, 02:24:16 posle podne Black&Decker »

Van mreže XRayMuscle

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: POMOZITE! Pocetnik sam i trebaju mi odgovori na neka pitanja!
« Odgovor #9 poslato: Jun 18, 2014, 02:40:01 posle podne »
Citat
Voce se jede ujutru na prazan stomak zato sto se tada vitamini najbolje apsorbuju.
ne na prazan zeludac... izmedju prvog i drugog obroka bolje...
nikako uvece...i nikako posle obroka

mada nece te to spasiti...pojedi vocku izmedju nekog obroka,kada ti se jede...nemoj se opterecujes

ti je cilj masa ili oces se steses?
mlad si 15 god...videces kada u nekoj narednoj godini eksplodiras i krenes da rastes kao iz vode...smo lagano..
imas brdo jelovnika po forumu nadji neki pa okaci ovde...obrok uh+prot ili prot+masti..citaj,nadji pa se vrati...


Ma nemam ja problem sa viskom kilograma imao sam ranije pa sam poceo trenirati izbavio iz ishrane cipseve i sve te gluposti, poceo jesti zdravo, i smrsao. Postavio sam ovo pitanje zbog toga sto nemam neka pravila u ishrani jedem kad sam gladan obicno to bude 5 do 6 puta. Moj napredak je izuzetan od djeteta koje nije moglo da uradi 1 sklek ( radio sam po 6 sklekova sa rukama na stolu, eto zamislite koliko debeo) do 50 sklekova bez problema. Ali volio bih da imam neki orijentir , recimo da znam kad se sta uzima kad proteini kad hidrati...I da cilj mi je masa ali ne bih volio da to masa znaci da vratim salo na sebe jer to necu.

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: POMOZITE! Pocetnik sam i trebaju mi odgovori na neka pitanja!
« Odgovor #10 poslato: Jun 18, 2014, 05:10:22 posle podne »
Pa ja sam ti linkovao clanak,u kome imas sve dato za pocetnike,i sto bi i ti video da si procitao...i ne bi opet pitao kako da organizujes ishranu...
Citaj,citaj... ;)