Septembar 29, 2024, 09:17:36 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.293 poruka u 18.762 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko keto...  (Pročitano 5633 puta)

Van mreže Hogar Strasni 1987

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Pomoc oko keto...
« poslato: Jun 02, 2014, 03:17:48 posle podne »
Pozdrav svima!

treba mi dosta  savjeta jer nikako da savladam ovu materiju kako treba

poceo sam sa keto prosle nedelje ali nijesam siguran radim li sve regularno.
budjenje -  tribulus, vitamin c
 obrok 1 - oko 9 sati na poslu 60 gr badema + blend
 obrok 2 - oko 13 sati 150 gr pilece bijelo
 obrok 3 - 16 sati - 250 gr pilece bijelo, salata, 2 jaja u tosteru
trening od 18 do 20 sati (full kontakt klub)
PWM - whey, calcium/magnezium 300mg tableta
 obrok 4 - do 21 sat - tunjevina, 2 kuvana jaja
obrok 5 - 23 sata - casein, 3 kapsule omega 3
pred spavanje - tribulus
uzmem jos i Easy Joint Glucosamine and Chondroitin

punjenje sam  imao u subotu i treci obrok u nedelju ( 150 gr pirinca i pastrmka 400 gr i crni hleb sa piletinom u subotu, i 150 gr pirinca u nedelju samo obrok 3)

ne znam smijem li da koristim kapsule BCAA i imam kapsule Green Tea... al ne znam ni kad i koliko bi trebalo da ih uzimam.

e i imam 30 god, visok 188, trenirao sam dugo u teretani, imao tezak lom ruke i tad nabacio 35 kg za pola godine (dosao na 127) , opet trenirao 2 god u teretani solidno napredovao do nekih 105/106 kg, razbolio se malo ozbiljnije i za tih 7/8 mjeseci opet dosao na 132 kg. sad godinu dana treniram dosao na 115 i rijesio da bas stisnem do sledeceg loma ili bolesti

unaprijed zahvaljujem na pomoci

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Pomoc oko keto...
« Odgovor #1 poslato: Jun 02, 2014, 04:15:51 posle podne »
Ako si tek krenuo sa dijetom nisi trebao da pocinjes keto, posebno jer imas mnogo kilograma koje treba da skidas. Za pocetak je mnogo bolja opcija rotacija ugljenih hidrata. Sto se keto dijete tice dobro je osmisljeno, mada mi nedostaje masti u tvojim obrocima i zamenio bih subotu i nedelju. Bcaa i green tea mozes slobodno da koristis.

Van mreže Hogar Strasni 1987

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Pomoc oko keto...
« Odgovor #2 poslato: Jun 02, 2014, 05:17:23 posle podne »
a svjestan sam toga sto se tice rasporeda dijeta ali... nekako nijesam mogao da budem dosledan rotacijama za pocetak. radio sam ih prije par godina i nikako nijesam znao radim li sve kako treba. ovako na keto znam na cemu sam a onda sam mislio par mjeseci rotacije.

mislim zadovoljan bih bio da ode desetak kilograma a onda polako da guramo dalje sa jakim treningom, suplementacijom i sredjenom ishranom.

sto se tice masti ne znam sto da radim. vidio sam da sam los sa mastima ali ne znam na koji nacin da povecam a da ne pretjeram sa kalorijama.

da li bi mi znacio BCAA prije treninga? i ne znam kad da koristim kapsule zelenog caja...

puno hvala na savjetima

Van mreže rainbow

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: Pomoc oko keto...
« Odgovor #3 poslato: Jun 02, 2014, 05:17:33 posle podne »
I ja sam se odlucio prvo za rotaciju,imamo isti problem!:P iste smo kilaze pa ti mogu kopirati moj jelovnik da se ne "mucis" oko sastavljanja(ako je to uopste mucenje).

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Pomoc oko keto...
« Odgovor #4 poslato: Jun 02, 2014, 05:20:23 posle podne »
Ne ide to bas tako kako ste vi zamislili. Postoji razlog zasto se prvo rade rotacije pa tek onda keto (ako uopste i ima potrebe za njom).

Van mreže rainbow

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: Pomoc oko keto...
« Odgovor #5 poslato: Jun 02, 2014, 05:27:00 posle podne »
Sto se mene tice prvo rotacije,pa low carb,pa keto...Kod mene ima dosta materijala...:D

Van mreže Hogar Strasni 1987

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Pomoc oko keto...
« Odgovor #6 poslato: Jun 02, 2014, 05:32:20 posle podne »
I ja sam se odlucio prvo za rotaciju,imamo isti problem!:P iste smo kilaze pa ti mogu kopirati moj jelovnik da se ne "mucis" oko sastavljanja(ako je to uopste mucenje).

salji ako ti nije problem. hvala

Van mreže S T E F A N

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 464
  • MMA and GYM
Odg: Pomoc oko keto...
« Odgovor #7 poslato: Jun 02, 2014, 11:52:55 posle podne »
Rotacija ti je odlicna za pocetak, kada je izgustiras predji na low carb pa tek onda keto za kraj, ako uopste bude bilo potrebe.
Imas ovde na forumu dosta primera jelovnika kako se rade rotacije, pretpostavljam da znas kako sta ide?

Van mreže Hogar Strasni 1987

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Pomoc oko keto...
« Odgovor #8 poslato: Jun 03, 2014, 11:12:59 pre podne »
I ja sam se odlucio prvo za rotaciju,imamo isti problem!:P iste smo kilaze pa ti mogu kopirati moj jelovnik da se ne "mucis" oko sastavljanja(ako je to uopste mucenje).

ne ide mi nikako sa slanjem PP pa da ti se ovdje zahvalim na jelovniku :D

i imam par nedoumica u vezi sa njim. vidim da si  svaki dan osim nedelju stavio 12 jaja... da nije to mnogo?
e i mislio sam da rotacija ima jedan dan u nedelji sa 0 UH a ovdje koiliko vidim raspored je 250-50-150-75-125-50-100

moze li pojasnjenje oko te dvije  stvari

razmisljam da se potrudim i krenem sa rotacijom nekih 2 mjeseca a keto ostavim za kasnije (krenuo  sam sa njom prosle nedelje, jos ovu nedelju da zavrsim i onda od ponedeljka da guram rotaciju)

Van mreže S T E F A N

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 464
  • MMA and GYM
Odg: Pomoc oko keto...
« Odgovor #9 poslato: Jun 03, 2014, 12:00:14 posle podne »
Ako ti je rainbow poslao njegov jelovnik, a poslao je i meni na pp da vidim, dobar je kostur rotacije, samo preracunaj kolicine ugljenih hidrata po danima...
100 gr pirinca-80 gr UH
100 gr krompira-20 gr UH
100 gr ovsenih pahuljica-60 gr UH
Prema ovome izracunaj koliko cega ti treba...

Van mreže rainbow

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: Pomoc oko keto...
« Odgovor #10 poslato: Jun 03, 2014, 04:33:53 posle podne »
http://www.dodaj.rs/f/3O/xi/3VWGPZ5c/1401805775728.jpg evo pregledajte sada,ja sam racunao da ovsene imaju 70UH na 100gr....

Van mreže S T E F A N

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 464
  • MMA and GYM
Odg: Pomoc oko keto...
« Odgovor #11 poslato: Jun 03, 2014, 04:40:28 posle podne »
Sto se tice ugljenih hidrata, sad je sve ok, variras nekih 5 gr UH  u proseku od dnevne potrebne kolicine, ali to je dobro sve.Nadam se da si prolagodio unos masti kao i unos proteina.
Sad kreni da primenjujes ovaj jelovnik, pa kad stane skidanje kilaze ti kazi da vidimo gde je problem...:)

Van mreže rainbow

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: Pomoc oko keto...
« Odgovor #12 poslato: Jun 03, 2014, 05:00:43 posle podne »
50gr badema,lesnika,kikirikija svaki dan...A ovo za proteine,jbg neki vicu vise od 2,5 po kg neki vise,neki manje,zato sam poslao vise pmova,a niko nije odgovorio isto!:D Ali dobro hvala svima na odgovorima!:)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc oko keto...
« Odgovor #13 poslato: Jun 03, 2014, 05:14:29 posle podne »
50gr badema,lesnika,kikirikija svaki dan...A ovo za proteine,jbg neki vicu vise od 2,5 po kg neki vise,neki manje,zato sam poslao vise pmova,a niko nije odgovorio isto!:D Ali dobro hvala svima na odgovorima!:)

pa nije bitno STA se govori vec KO govori
jedno vreme na ovom forumu je bila praksa da se mora imati bar 100 postova,da bi se u opste mogao da salje PM
ali to smo ukinuli .
Licno mislim,da nije trebalo ali eto.
Medjutim,upravo tvoj slucaj i govori u prilog tome,jer si slao pitanje na ko zna koliko adresa i dobijao ko zna kakve odgovore,a za koje si za svaki smatrao da je relevatnan i onda dolazi do haosa u glavi
ovako
da nisi to radio,i postavio javno,onda je sigurno da mogu da pisu i kazu oni koji imaju iza sebe iskustvo u davanju odgovara i cije napisane reci imaju tezinu itd
Mozda je neko i od moderatora ti odgovarao,sto u ovom trenutku i nije bitno,jer je to vec onda malo slozen problem,ali defitivo slanje JEDNOG pitanja na VISE adresa izaziva samo haos i na kraju od cele price ne bude nista-stari narod bi rekao.STO BABICA,KILAVO DETE

i da,jos si iz Backe Palanke  :D
ali dobro,nista novo i nista sto vec nije prezvakano sto se kaze  8) 8)
« Poslednja izmena: Jun 03, 2014, 05:16:56 posle podne Pedja_Petrovic »

Van mreže rainbow

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: Pomoc oko keto...
« Odgovor #14 poslato: Jun 03, 2014, 05:38:26 posle podne »
Drzacu se 2.5gr...Pa cemo videdti...Ja se nadam napretku u svakom slucaju nema gde da omanem!:D Ovo za pm si totalno u pravu,za nekog ko je nov u ovome kada dobije vise informacija ne zna sta da radi,ja sam se eto odlucio za 2.5..