Septembar 28, 2024, 11:16:37 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.292 poruka u 18.761 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: Trening za visoke ljude  (Pročitano 3866 puta)

Van mreže RealWay

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 256
Trening za visoke ljude
« poslato: April 25, 2014, 02:36:54 posle podne »
Pozdrav,

nisam jako dugo bio na forumu,a teretana toplo-hladno zavisi od posla ;D

Vec neko vrijeme me nerviraju neke vjezbe koje izvodim savrseno pravilno ,a prvo sto osjetim je napor u ramenima  pa tek onda u npr. tricepsu.
Namjerno sam uzeo triceps jer kod gotovo svih vjezbi osjetim da mi se ramena mnogo ukljuce u vjezbu.
Isto tako nekad me(rijetko) te iste vjezbe savršeno pogode tamo gdje treba da sutra  ne mogu podici ruke,a ne znam zašto :o >:( ...
Istrazivao sam malo po netu i naisao na neke tehnike za visoke ljude koje se kose sa mojim iskustvom.
Npr. procitao sam da kad radim bench press trebam uzeti malo uzi hvat(prstenjak stavim kod oznake),a mene bolje pogodi širi hvat(palac stavim tamo gdje je oznaceno na sipci).

Procitah masu textova kako je najbolje raditi sa manjim tezinama sa sporim negativnim spuštanjem ,a iz iskustva najbolje mi odgovaraju vece tezine(oko 6 ponavljanja uglavnom).

Savjeti,sugestije dobrodole :)

I daaa , visok sam 2 metra okruglo ;D

Visok plećat moRe dobro mećat


Van mreže RealWay

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 256
Odg: Trening za visoke ljude
« Odgovor #2 poslato: April 26, 2014, 01:14:32 posle podne »
Ovo sam vec procitao, u svakom slucaju hvala na odgovoru.
Visok plećat moRe dobro mećat

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Trening za visoke ljude
« Odgovor #3 poslato: April 27, 2014, 10:47:58 pre podne »
Ovo sam vec procitao, u svakom slucaju hvala na odgovoru.


dobro
a sta je onda KONKRETNO pitanje na koje nisi mogao da nadjes odgovoro u ovim textovima?

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Trening za visoke ljude
« Odgovor #4 poslato: April 27, 2014, 12:27:52 posle podne »
Ja nisam procitao ovo, a EXTRA je i treba mi. Bas cu spustiti sipku kad radim cucanj, i forsirati presu. Do duse istina je da ja nikad ne osetim da mi misic gori od cucnja kao sto gori kad radim presu.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže RealWay

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 256
Odg: Trening za visoke ljude
« Odgovor #5 poslato: April 29, 2014, 04:59:57 posle podne »
Ovo sam vec procitao, u svakom slucaju hvala na odgovoru.


dobro
a sta je onda KONKRETNO pitanje na koje nisi mogao da nadjes odgovoro u ovim textovima?
Nista narocito ...Da nece mozda netko otkrit keca u rukavu kojeg nema u textu :D ...
Nema veze , svjestan sam da moram biti duplo strpljiviji od vecine.
Prilicno me frustrira kad uporedim svoj napredak i nekog ko je 15-20cm nizi od mene,a 1000% sam siguran da bolje treniram i bolje se hranim od takvih.
Visok plećat moRe dobro mećat

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Trening za visoke ljude
« Odgovor #6 poslato: April 29, 2014, 05:11:01 posle podne »
Iskreno da ti kazem sve je to individualno.Ja poznajem dosta ljudi sa visinom od 190 do 200 cm pa izgledaju odlicno.Ne kazem da ti nesto pogresno radis,ali tu igra ulogu i niz drugih faktora,a ne samo visina.Po meni je velika prednost kad je neko visok 190 i vise,jer visina je cudo.:)

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Trening za visoke ljude
« Odgovor #7 poslato: April 29, 2014, 06:33:49 posle podne »
Ja iskreno da kažem, teško je i malim ljudima u teretani - lat mašina mi je uvek previsoko, nikad nema normalan stalak po mojoj visini, svaka šipka mi je predebela da bih je lepo uhvatila, kad menjam ručke na latu uvek se pentram.... tako, uživaj u visini, jeste čudo ;D
suck it up, buttercup

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Trening za visoke ljude
« Odgovor #8 poslato: April 29, 2014, 07:36:12 posle podne »
Ja iskreno da kažem, teško je i malim ljudima u teretani - lat mašina mi je uvek previsoko, nikad nema normalan stalak po mojoj visini, svaka šipka mi je predebela da bih je lepo uhvatila, kad menjam ručke na latu uvek se pentram.... tako, uživaj u visini, jeste čudo ;D

:D

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Trening za visoke ljude
« Odgovor #9 poslato: April 29, 2014, 09:17:26 posle podne »
Ja iskreno da kažem, teško je i malim ljudima u teretani - lat mašina mi je uvek previsoko, nikad nema normalan stalak po mojoj visini, svaka šipka mi je predebela da bih je lepo uhvatila, kad menjam ručke na latu uvek se pentram.... tako, uživaj u visini, jeste čudo ;D
Milenadiao,svaka cast.:)

Van mreže Joca83

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 91
Odg: Trening za visoke ljude
« Odgovor #10 poslato: April 29, 2014, 10:49:12 posle podne »
Ja sam visok oko 185 sto je lepa visina za muskarca i kazem da visina gotovo da nema efektivno nikakvih prednosti osim vizuelno i sto zene vole visinu.
Manji ljudi mnogo lakse dolaze do rezultata. Moj najbolji drugar je visok mislim oko 170, ima znatno krace ruke i noge od mene, uza ramena. Iako smo se slicno hranili i imali gotovo isti trening on je znatno znatno brze od mene napredovao a takvih primera je mnogo. Kad je u pitanju bodibilding mogu da potpisem da je nizim ljudima lakse da napreduju i da je to prednost.

Van mreže RealWay

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 256
Odg: Trening za visoke ljude
« Odgovor #11 poslato: Maj 03, 2014, 03:11:40 posle podne »
Ja iskreno da kažem, teško je i malim ljudima u teretani - lat mašina mi je uvek previsoko, nikad nema normalan stalak po mojoj visini, svaka šipka mi je predebela da bih je lepo uhvatila, kad menjam ručke na latu uvek se pentram.... tako, uživaj u visini, jeste čudo ;D

Visina je cudo...


...kad treba sijalicu zamjenit :D

@dominikanac

Ja radim na smithu cucanj ,poslije mrtvog, vjezba koja me najbolje pogodi.
Dok je npr. triceps prava nocna mora.

« Poslednja izmena: Maj 03, 2014, 03:13:42 posle podne RealWay »
Visok plećat moRe dobro mećat

Van mreže Millan B

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 351
  • OLD SCHOOL BB
Odg: Trening za visoke ljude
« Odgovor #12 poslato: Maj 04, 2014, 09:15:03 pre podne »
                   

                     Iz ovoga sta sam ja procitao cini mi se da su ti ramena jaca partija od tricepsa....

           E sad, tebi treba da bude cilj da sprecis da ti ramena ne preuzimaju "stres" koji si namenio za triceps -
   
         Jedno od mogucih resenja jeste da prvo radis izolacionu vezbu za tridzu ( ekstenzija npr sa buckom, potisak na konopcu ) a onda da uradis slozenu vezbu kao sto je uski benc ili frenc potisak, bez odmora - to je tzv princip predumaranja...
LARGER THAN LIFE, STRONGER THAN EVER ! 

AKO UM HOCE, TELO MOZE !

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Trening za visoke ljude
« Odgovor #13 poslato: Maj 04, 2014, 12:04:49 posle podne »
Recimo :D Ovde nema ramena da preuzmu :)
https://www.youtube.com/watch?v=rWxTeNd-voY

Malo off, sto se tice ramena u bencu. Svi vi kojima preuzimaju veci deo stresa:Probajte da spojite lopatice i drzite ih tako, a da svako ponavljanje na bencu (kosi, uski koji god) radite sa pauzom od 1 sec na grudima. Ne upijajte sipku grudima vec je samo naslonite na sternum.Ako tad ne dobijete upalu..

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Trening za visoke ljude
« Odgovor #14 poslato: Maj 04, 2014, 03:54:02 posle podne »
Plus laktove malo ubacite unutra i nece biti tolika tenzija na ramenima.