Septembar 28, 2024, 03:03:51 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.292 poruka u 18.761 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: Ishrana za celu nedelju potrebna  (Pročitano 5176 puta)

Van mreže uros93

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Ishrana za celu nedelju potrebna
« poslato: April 10, 2014, 08:56:00 pre podne »
Pozdrav svima...Ja sam Uros,imam 20 godina,visok sam 183cm i imam 81 kilogram...trenirao sam kick boks ali sam prestao i sada bih hteo da krenem sa teretanom...Citao sam po forumu u vezi ishrane dosta tema ali nikako da nadjem ono sto meni treba...mislim moglo bi se nesto sastaviti ali posto nemam iskustva sto se tice ishrane evo trazim pomoc od vas...Citam i svako postavlja ishranu za svoj jedan dan..meni treba nesto drugacije,treba mi ishrana za celu nedelju ako je neko u mogucnosti da mi sastavi...stvarno imam zelju i disciplinovan sam sto se toga tice ako resim nesto...sve mogu da jedem tako da nije nista problem...nisam rekao zeleo bih definiciju,pritom da napomenem da vec imam dobru gradju...trenirao bih 2 puta dnevno,negde oko 16h teretana i uvece 21h-22h trcanje...naravno i suplement bih neki uzimao..tako da prijatelji ako je neko voljan da pomogne pisite...:)

Van mreže blacky

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 62
Odg: Ishrana za celu nedelju potrebna
« Odgovor #1 poslato: April 10, 2014, 09:29:36 pre podne »
Dobrodošao. Da poštedim starije članove pisanja onoga što su dosta puta napisali, reći ću ti ja... Napiši kako se trenutno hraniš, napiši svoj plan treninga, sastavi neki program ishrane za dalje (kakav - takav) pa neka ti neko sa više iskustva uradi korekcije.

Van mreže uros93

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Ishrana za celu nedelju potrebna
« Odgovor #2 poslato: April 10, 2014, 01:11:19 posle podne »
Hvala...Trenutno nemam nikakav raspored niti odabir hrane,sta ima kuci da se jede ja jedem...samo sto na primer od 7h do 15h radim i doruckujem u 9h a kao imam uzinu neku oko 12h i to je to do 15h....na poslu je od prilike i u vecini slucajeva brza hrana...ali resio sam da to izbacim i da pocnem zdravo da se hranim...zato mi je potrebna pomoc...Plan treninga bi bio 6 dana treninga i jedan odmora,znaci svaki misic drugi dan..trening oko 40 min maksimalno...i naravno uvece trcanje,to cu tek proveriti koliko mogu zbog teretane da se ne preforsiram previse...Sto se tice programa stvarno ne mogu da sastavim nista nekim redosledom zato mi je veoma bitna pomoc...

Van mreže Steam

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 170
Odg: Ishrana za celu nedelju potrebna
« Odgovor #3 poslato: April 10, 2014, 01:18:06 posle podne »
Hvala...Trenutno nemam nikakav raspored niti odabir hrane,sta ima kuci da se jede ja jedem...samo sto na primer od 7h do 15h radim i doruckujem u 9h a kao imam uzinu neku oko 12h i to je to do 15h....na poslu je od prilike i u vecini slucajeva brza hrana...ali resio sam da to izbacim i da pocnem zdravo da se hranim...zato mi je potrebna pomoc...Plan treninga bi bio 6 dana treninga i jedan odmora,znaci svaki misic drugi dan..trening oko 40 min maksimalno...i naravno uvece trcanje,to cu tek proveriti koliko mogu zbog teretane da se ne preforsiram previse...Sto se tice programa stvarno ne mogu da sastavim nista nekim redosledom zato mi je veoma bitna pomoc...
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,25311.msg312506.html#msg312506 za pocetak.
Valjalo bi da ubacis jos 1 dan odmora.

Van mreže uros93

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Ishrana za celu nedelju potrebna
« Odgovor #4 poslato: April 10, 2014, 01:44:23 posle podne »
Hvala puno...sve odlicno navedeno...naravno,ubacicu ramena noge zajedno i 2 dana pauze samo me zanima da li da sastavljam ta dva dana zajedno  odmora ili da ih razdvojim...hvala jos jednom...:)

Van mreže blacky

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 62
Odg: Ishrana za celu nedelju potrebna
« Odgovor #5 poslato: April 10, 2014, 02:10:41 posle podne »
Ako imaš poseban dan za trbušnjake, ja bih prije to spojila sa ramenima, ali neka prokomentariše neko iskusniji.
Trčanje ubaci svaki drugi - treći dan.
Prelistaj malo teme, vidi na koji princip su drugi sastavili svoje jelovnike, nađi tabelu sa sastojcima namirnica (uh, b i m) i polako (:

Van mreže Steam

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 170
Odg: Ishrana za celu nedelju potrebna
« Odgovor #6 poslato: April 10, 2014, 02:14:27 posle podne »
Hvala puno...sve odlicno navedeno...naravno,ubacicu ramena noge zajedno i 2 dana pauze samo me zanima da li da sastavljam ta dva dana zajedno  odmora ili da ih razdvojim...hvala jos jednom...:)
Mozes da kombinujes dosta stvari ali ne preporucujem ti rame i noge zajedno.
u 5 treninga mozes da uradis stotinu kombinacija na primer:
1.noge listovi
2.grudi
3.ledja trapez
4.odmor
5.ramena stomak
6.ruke i podlaktica
7.odmor
ako ti je cilj masa svaki dan kardio je previse smanji.

Van mreže uros93

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Ishrana za celu nedelju potrebna
« Odgovor #7 poslato: April 10, 2014, 02:19:04 posle podne »
Ok poslusacu savete...hvala puno na pomoci... :)

Van mreže Spirit

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Ishrana za celu nedelju potrebna
« Odgovor #8 poslato: April 10, 2014, 11:39:09 posle podne »
A zasto ne bi trebalo rame i noge u jednom treningu?

Van mreže Hoop4Life

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 283
Odg: Ishrana za celu nedelju potrebna
« Odgovor #9 poslato: April 10, 2014, 11:51:47 posle podne »
Pa poznanik od poznanika mog poznanika (da se ogradim) rekao mi je da kada radis ramena zajedno sa nogama, da ce tesko napredovati ramena, jer su noge dosta veliki misici pa ce sintezi proteina prioritet biti noge  ;D

A moje misljenje je da nema sanse da odradis i jedno i drugo kako valja, ja npr posle treninga ne mogu ni da razmisljam, a kamoli da razmisljam i to o ramenima. Tako da je najbolja opcija jedna partija dnevno 8)

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Ishrana za celu nedelju potrebna
« Odgovor #10 poslato: April 10, 2014, 11:53:11 posle podne »
A zasto ne bi trebalo rame i noge u jednom treningu?

Zato,jer ako noge radis onako kako bi trebalo da ih radis,buduci da su najveca partija,nema sanse da sa istim takvim intenzitetom odradis I ramena...
Mislim,odradis cucanj,presu,iskorak...itd,i onda predjes da radis letenja.
Ne ide bas...

Van mreže Spirit

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Ishrana za celu nedelju potrebna
« Odgovor #11 poslato: April 18, 2014, 02:35:09 posle podne »
Aha, shvatam. Idem samo 3 puta nedeljno u teretanu i ne mogu povecati taj broj...
Ponedeljak: Grudi, biceps
Sreda: Ledja, triceps
Petak: Ramena, noge
I svaki dan posle toga radim trbusnjake.
Imate li ideju kakav plan da napravim da izbegnem ramena i noge? Ako je moguce sa 3 dana nedeljno treninga...

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Ishrana za celu nedelju potrebna
« Odgovor #12 poslato: April 18, 2014, 03:43:37 posle podne »
ledja+grudi
noge
ramena+ruke

ili

grudi+ramena+triceps
noge
ledja+biceps

tako bih ja nesto...a sada... trening planova 1000

Van mreže djLE

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Ishrana za celu nedelju potrebna
« Odgovor #13 poslato: April 18, 2014, 03:50:41 posle podne »

Van mreže bodi biber

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 347
  • ne odustaj i vidjeces druge kako odustaju
Odg: Ishrana za celu nedelju potrebna
« Odgovor #14 poslato: April 18, 2014, 04:07:20 posle podne »
ili si buldozer ili te djubrad pregaze