Septembar 20, 2024, 09:22:56 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Suplementi za oporavak od operacije  (Pročitano 2460 puta)

Van mreže Ognjen.

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Suplementi za oporavak od operacije
« poslato: Februar 28, 2014, 12:25:39 posle podne »
Interesuje me koliko je pametno , ja licno mislim da je okey ali ipak da proverim sa iskusnijim

Koleginica sa posla je imala kancer zeludca , odstranjen joj je ceo zeludac i sada ima problem sa hranom , izgubila je dosta na tezini i neko joj je preporucio da uzme suplemente tipa proteina ili gejnera kao dodatak ishrani pa je mene pitala za savet. Ne moze da jede mnogo cvrstu hranu a i kad jede puno ima probleme pa bi joj ovo bila neka pomoc ...

Hvala svima unapred..

Spartak

  • Gost
Odg: Suplementi za oporavak od operacije
« Odgovor #1 poslato: Februar 28, 2014, 01:47:44 posle podne »
Cao Ognjene

Potrazi po youtubu neke snimke od NPC takmicara i poznatog trenera John "the mountain dog" Meadowsa.
U nekim od videoa prica o svojoj ishrani i na cemu se pretezno bazira.Naime njemu je isto odstranjen zeludac, pa zato....


Van mreže sele137.

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
  • ALPHA MALE
Odg: Suplementi za oporavak od operacije
« Odgovor #2 poslato: Mart 01, 2014, 04:37:19 posle podne »
Koliko ja znam John je uklonio debelo crjevo, a ne zeludac.
Anyway ljudima koji su parcijalno ili totalno uklonili zeludac se preporucuju prahovi proteina i to je mogla naci na bilo kojoj cancer web stranici. U bolnicama poslje operacije se tezim pacijentima koji se mogu samostalno hraniti daje za njih (doktore) "specijalni napitak" koji se sastoji od proteina i glutamina. Da ne duzim problem je nedostatak rezervoara iz cega proizilazi nemogucnost skladistenja hrane i malapsorbcija nutrijenata. Preporuka je sto manje vlaknaste hrane i generalno hrane koja "puse" i ljude koji imaju zeludac i manje hrane koja izaziva sitost. Sto se tice suplemenata preporucio bi sve sto ima brzu apsorbciju isolat,hydro ili jos bolje peptopro sa vodom,bcaa,eaa,glutamin. U te sejkove moze dodati brze UH najbolje dextrin. Dakle sve sto ima obiljeze brze apsorbcije. Preporucio bi i injekcije B12 koje bi svakako trebala uzimati do kraja zivota ako joj doktor zna svoj posao, omega 3 i neki dobar multi. sa dobrom apsorbcijom (Albion minerali).
Natural

fallen angel