Septembar 24, 2024, 09:25:12 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.311 poruka u 18.765 tema - 20.971 članova - Poslednji član: RobertbeP
X3MShop banner

Autor Tema: SelicM.1  (Pročitano 6636 puta)

Van mreže SelicM.1

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
SelicM.1
« poslato: Februar 19, 2014, 03:01:25 posle podne »
pozz svima,imam 15 godina i poceo sam sa treningom prije 3 mijeseca imam 67 kg i imam prilicno slaba donja ledna makar mislim da ih imam jer su me neko vrijeme boljela,imam prilicno jake noge jer treniram nogomet i dizem bez problema 45kg na cucnju,i posto mi je to postalo lagano hocu da dodam na 55 ali se bojim povrede ledja,sta vi mislite jel ok da dodam tezine i da mi to nece ostetiti kicmu i sl.

Van mreže SelicM.1

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
Odg: cucnjevi
« Odgovor #1 poslato: Februar 19, 2014, 03:07:08 posle podne »
i zaboravio sam reci da ne idem u teretanu nego imam improvizovanu u garazi i tamo vjezbam

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: cucnjevi
« Odgovor #2 poslato: Februar 19, 2014, 04:02:02 posle podne »
Ne boli nešto ako je slabo već i ako je bilo neke povrede. Jel su ti
bolovi dok radiš ili inače?

Možda ne bi bilo loše da snimiš sebe kako radiš taj čučanj, pa da
napišeš celu koncepciju treninga - da li je taj čučanj radna težina ili
ti je to maksimalna težina koju si podigao, itd. Nije "mnogo" 55kg,
bitnije je kako to radiš.
suck it up, buttercup

Van mreže SelicM.1

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
Odg: cucnjevi
« Odgovor #3 poslato: Februar 19, 2014, 07:01:44 posle podne »
evo ovako znaci te bolove u ledima imam nesto vise od 3 godine i to me uhvati i drzi nekih 5 dana ali to nije redovno zadnji put me uhvatilo prije 5 mjs kada sam sjedio ruzno na stolici u skoli to sam siguran da je od toga ali me zna uhvatiti bez razloga i do sam me nije tako da me ne boli dok radim trening, bol nije jaka osjetim je par centimetara desno od kicme kod sakrealnih prsljenova(donji dio kicme) kada se saginjem, a posto me je strah da radim normalni trening naprvaio sam sam sebi nacin treninga ide ovako

1. istezanje
2.zagrijavanje
3.serija cucnjeva sa 15 ponavljanja
4.odmor 1 min
5.serija cucnjeva 17 ponavljanja
6.odmor 1,5min
7.serija 15 ponavljanja
8.odmor 1.5 min
9.serija 15 ponavljanja
10.odma poslije bez tegova cucnjeve koliko mogu

tako odprilike izgledju cucnjevi koje radim,ali posto sam slabo informisan i nisam siguran da li je to sigurno za ledja ne smijem stavljati vise kg a ovo mi postaje sve lakse i lakse,prije sam dobivao jake upale poslije treninga koje drze po 5 dana a sad poslije treninga samo malo osjetim bol koji traje par dana

a ucim preko youtube vjezbe od nixe i six pack shortcuts
« Poslednja izmena: Februar 19, 2014, 07:03:23 posle podne SelicM.1 »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: cucnjevi
« Odgovor #4 poslato: Februar 19, 2014, 07:08:48 posle podne »
Citat
a ucim preko youtube vjezbe od nixe i six pack shortcuts

e tu si se usrecio  :-X :-X

a
sta kazes da ti odes kod lekara da tebe lepo cika doktor prelgeda,a ne da ti sam donosis zakljcuke koliko cm od sakralnog dela tebe boli i da li te boli od sedenja na stolici u skoli  :o :o

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: cucnjevi
« Odgovor #5 poslato: Februar 19, 2014, 07:16:35 posle podne »
a ucim preko youtube vjezbe od nixe i six pack shortcuts


Hahahahahahaha idi u....

Ali ni cika doktori nisu sveznalice, vecina preporucuje ne treniranje u teretani vec neke vezbe za probleme sa ledjima . Ja licno citao studiju koja je radjena sa 3 grupe ljudi koji imaju iste probleme sa ledjima. Jedna grupa radila hodanje, druga fitnes, treca teretanu. Ubedljivo najaci uspeh imala grupa koja je radila teretanu... (Kad kazem teretanu mislim heavy lifting)
Iz licnog iskustva, imao sam uzasne probleme sa ledjima, nekada nisam mogao ni da hodam, i cucanj je u mom slucaju resio sve probleme. Cak i dok sam isao u teretanu i izbegavao cucanj, imao sam i dalje problema. Od kad sam poceo da ga radim, sa po 10 kila plocama, pa vremenom dizao, nikad vise problema sa ledjima nisam imao (Ne preporucujem tebi isto, vec samo prenosim moje iskustvo).
« Poslednja izmena: Februar 19, 2014, 07:22:28 posle podne Dominikanac »
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: cucnjevi
« Odgovor #6 poslato: Februar 19, 2014, 07:30:45 posle podne »
a ucim preko youtube vjezbe od nixe i six pack shortcuts


Hahahahahahaha idi u....

Ali ni cika doktori nisu sveznalice, vecina preporucuje ne treniranje u teretani vec neke vezbe za probleme sa ledjima . Ja licno citao studiju koja je radjena sa 3 grupe ljudi koji imaju iste probleme sa ledjima. Jedna grupa radila hodanje, druga fitnes, treca teretanu. Ubedljivo najaci uspeh imala grupa koja je radila teretanu... (Kad kazem teretanu mislim heavy lifting)
Iz licnog iskustva, imao sam uzasne probleme sa ledjima, nekada nisam mogao ni da hodam, i cucanj je u mom slucaju resio sve probleme. Cak i dok sam isao u teretanu i izbegavao cucanj, imao sam i dalje problema. Od kad sam poceo da ga radim, sa po 10 kila plocama, pa vremenom dizao, nikad vise problema sa ledjima nisam imao (Ne preporucujem tebi isto, vec samo prenosim moje iskustvo).

Zaboravih da dodam, pre 5 god doktor mi rekao da ne mogu vise nikad da treniram u teretani... Imam ravnu kicmu tj nemam krivinu, i bio se ukocio pa u bolnicu... Eto mene u teretani sve prsti :D
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže SelicM.1

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
Odg: cucnjevi
« Odgovor #7 poslato: Februar 19, 2014, 07:33:13 posle podne »
isao sam doktoru vise puta zbog koljena i ledja ali svaki put kada odem ispadne ovo :slikanje,hodanje po bolnici gore dole,zakljucak : "to ti je sine moj od rasta" i tako :D inace u teretanu ne idem nego sam improvizovao nesto osnovno u garazi i dosta mi je pomoglo mozda uslikam cime vjezbam i rezultate nakon 3 mjeseca ali posto sam 15god 183cm a 67kg tesko nabacivam masu a drug (isto ide u teretanu duze vrijeme) mi je rekao da imam finu genetiku i definiciju nabacit cu par slika ako bude vremena,

ne vidim drugi nacin ucenja osim preko youtube a ako pitam bilo koga za savjet ismijavanje nastaje tako da sve radim sam ako imate kakve predloge reci te pomoce te mi mnogo

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: cucnjevi
« Odgovor #8 poslato: Februar 19, 2014, 07:57:48 posle podne »
isao sam doktoru vise puta zbog koljena i ledja ali svaki put kada odem ispadne ovo :slikanje,hodanje po bolnici gore dole,zakljucak : "to ti je sine moj od rasta" i tako :D inace u teretanu ne idem nego sam improvizovao nesto osnovno u garazi i dosta mi je pomoglo mozda uslikam cime vjezbam i rezultate nakon 3 mjeseca ali posto sam 15god 183cm a 67kg tesko nabacivam masu a drug (isto ide u teretanu duze vrijeme) mi je rekao da imam finu genetiku i definiciju nabacit cu par slika ako bude vremena,

ne vidim drugi nacin ucenja osim preko youtube a ako pitam bilo koga za savjet ismijavanje nastaje tako da sve radim sam ako imate kakve predloge reci te pomoce te mi mnogo

Smejao sam se zato sto ucis od Nixa. coveka koji nema veze sa vezom o bilo cemu u zivotu a kamoli o treningu ili ishrani!
Sve je napisano ovde, ali sve. Krenes Od nutrition pa preko Training i sve ces nauciti. Posveti par nedelja ucenju, ne treba ti biti cilj da ti neko kaze tacno sta i kako i da ti to posle slusas. Cilj ti je da NAUCIS sam zasto, sta i kako. Na pocetku si zivota, ako si zaista zainteresovan naucices, i to sto naucis isprobavati na sebi, i videces kako ces napredovati.
Pozdrav i zagrej stolicu i pocni da citas tekstove sa ovog foruma, Pedja i jos neki su svoje znanje nesebicno podelili sa nama. A onog debila nixu zaboravi, i njega i sve sto si od njega ikada naucio.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže SelicM.1

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
Odg: cucnjevi
« Odgovor #9 poslato: Februar 19, 2014, 08:19:47 posle podne »
evo ulovio sam vremena jer sam prehladen  pa citam redom cijeli forum da naucim sto vise,nisam znao da je nixa glup ali i tako i tako sam ga prestao slusati zadnjeg mjeseca,evo postavljam slike za drugu temu da vidite sta bi trebao da dobijem na masi,najvise sam radio na grudima jer su mi se gadile ali i sve drugo redovno bez preskakanja

hvala na savjetima

Van mreže Metak

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 760
Odg: cucnjevi
« Odgovor #10 poslato: Februar 19, 2014, 08:34:05 posle podne »
evo ulovio sam vremena jer sam prehladen  pa citam redom cijeli forum da naucim sto vise,nisam znao da je nixa glup ali i tako i tako sam ga prestao slusati zadnjeg mjeseca,evo postavljam slike za drugu temu da vidite sta bi trebao da dobijem na masi,najvise sam radio na grudima jer su mi se gadile ali i sve drugo redovno bez preskakanja

hvala na savjetima

NIsi znao da je NIxa glup, brate to je moja paba provalila kad je gledala onaj klip za prirodne i fejk bodibildere  ;)

Van mreže SelicM.1

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
Odg: cucnjevi
« Odgovor #11 poslato: Februar 19, 2014, 08:46:55 posle podne »
inace nisam ni gledao sve  njegove klipove samo trening i to je to

p.s. pokusaj slike koja nema vzez sa ovim samo da vidim jeli znam postavit sliku :D


Van mreže SelicM.1

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
napredak nakon 3 mjeseca treninga
« Odgovor #12 poslato: Februar 19, 2014, 08:50:50 posle podne »
nisam siguran jesam li stavio temu na pravo mjesto tako da ne zamjerate

znaci jako sam uporan i disiplinovan sto se tice treninga i zelio bi ici u teretanu ali zelje su jedno mogucnosti drugo,
ali nije bitno napravio sam sebi prilicno ok teretanu ako mogu da kazem trenutno mogu raditi:propadanja,sklekove,zgibove,sve sa bucicama i ako su lagane,cucnjeve,bench,veslanje i sl.
ako moze sto vise predloga sta da radim vise sta manje,dali sam dovoljno napredovao i sl.

nisam siguran jesu li slike postavljene

"teretana" xD



prije 3 mjeseca :D









i trenutno kako izgledam :D








Van mreže Metak

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 760
Odg: napredak nakon 3 mjeseca treninga
« Odgovor #13 poslato: Februar 19, 2014, 09:01:12 posle podne »
Evo ti jedan predlog sta da radis vise: JEDI!!!

Van mreže SelicM.1

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
Odg: napredak nakon 3 mjeseca treninga
« Odgovor #14 poslato: Februar 19, 2014, 09:02:25 posle podne »
a jedem ko konj pocne mi se povracati nekad uvjek jedem i kad sam gladan i kad ne ali za tri mjeseca sam samo 7 kg dobio