Septembar 28, 2024, 01:14:56 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.292 poruka u 18.761 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Program za vezbanje  (Pročitano 16350 puta)

Van mreže Zoran1234

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 78
Odg: Program za vezbanje
« Odgovor #30 poslato: Decembar 05, 2013, 03:18:29 posle podne »
Hvala na odgovorima. Pedja nije mi bio cilj u temi da napisem da treniram 7 meseci,vec sam zeleo da znate da nisam bas toliki pocetnik,da tek krecem u teretanu i to,a znam da sam jos uvek pocetnik i sto bi se reklo da jos puno trebm da teglim muda za dobre rezultate :D . Mogu puno vremena da odvojim za teretanu,trening mi ne traje ispod sat-sat ipo vremena :) . Jos jednom hvala puno na odgovorima i savetima :)

Van mreže bane802

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 213
  • 200cm 132 kg
Odg: Program za vezbanje
« Odgovor #31 poslato: Decembar 05, 2013, 03:35:10 posle podne »
Dok se ne preteruje sa opterecenjem uz pravilno drzanje i rad nema bojazni od povrede,a povrede se desavaju  bas na ovoj vezbi kod osoba koje zele da se dokazu pred publikom na 200+ .
Napisao si da imas 150kg, pa ako ti je 200kg na mrtvom dokazivanje, ti onda mozes opusteno hiperekstenziju za donja ledja, veca ce ti muka biti.
Ne valja ti tehnika ako ti kazes da ti je to samo za donja ledja i da ti je 200kg "dokazivanje pred publikom".

Inace momak koji te je pitao kako ti to samo donja ledja pogadja, Milan, sigurno ima bolju ("zdraviju") tehniku nego sto ti, pa i ja, imamo pri svega 100kg, a oborio je drzavni rekord nedavno.
Svaka cast Milanu  i zelim mu da bude no.1 u svojoj disciplini ,ali me iskreno ne zanima 200kg bilo cega ,jer se to ne uklapa u moje zelje i potrebe,ali to je moje misljenje.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Program za vezbanje
« Odgovor #32 poslato: Decembar 05, 2013, 03:42:11 posle podne »
Hvala na odgovorima. Pedja nije mi bio cilj u temi da napisem da treniram 7 meseci,vec sam zeleo da znate da nisam bas toliki pocetnik,da tek krecem u teretanu i to,a znam da sam jos uvek pocetnik i sto bi se reklo da jos puno trebm da teglim muda za dobre rezultate :D . Mogu puno vremena da odvojim za teretanu,trening mi ne traje ispod sat-sat ipo vremena :) . Jos jednom hvala puno na odgovorima i savetima :)

pa super
a mislim da bi sada trebalo da napravis neki plan i program a na osnovnu procitanog npr na temi o trenizima itd
pa da onda svi skupa korogijujemo i prilagodimo ga tebi

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Program za vezbanje
« Odgovor #33 poslato: Decembar 05, 2013, 05:09:42 posle podne »
Koji deo ledja pogadjas mrtvim? Ja se upalim od loza do trapeza i zadnjeg ramena ako ga radim na veci broj ponavljanja.

ja kada sam probao jedan program koji sam dobio od Seada za klinca,a hteo sam da se napravim pametan i da ga odradim pa sam uradio nekoliko serija "mrtvaka" sa 15-18 pon kroz 5 serija
drugi dan je bio haos u mnogim misicnim partijima
najvecim delom iz razloga sto ja mrtvo dizanje u opst ene radim niti sam ga ikada radio
vezba je naravno zakon i OSNOVA pod uslovom da se savalda pravilan porket
sve drugo je potencijalni rizik

Ja sam primetio da mi ne odgovara vise da je radim i radim samo cucanj pred takmicenja. Tek sad shvatam koliko je ta vezba porazna po telo ako se radi jako i cesto.U poslednje vreme razmisljam da i nije nesto sto ce preterano da nabaci meso, osim ako se ne radi u vecem volumenu i intenzitetu, sto opet moze da bude opasno.

@Bane
To sto radis 3x nedeljno i odmoran si da radis mi govori da nema nikakvog efekta niti stimulacije, jer ko radi deadlift vise od 1 nedeljno/10dana taj nema bas mnogo prostora da radi jos 2x u toku nedelje i da jako trenira noge. A mozda i gresim.

Van mreže Zoran1234

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 78
Odg: Program za vezbanje
« Odgovor #34 poslato: Decembar 05, 2013, 05:21:27 posle podne »
Nasao sam program po kom cu da radim i odlucio sam se za njega
Ponedeljak-grudi
utorak-ledja
sreda-pauza
cetvrtak-rame
petak-noge
subota-biceps triceps
nedelja-pauza
:)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Program za vezbanje
« Odgovor #35 poslato: Decembar 06, 2013, 06:02:34 pre podne »
Nasao sam program po kom cu da radim i odlucio sam se za njega
Ponedeljak-grudi
utorak-ledja
sreda-pauza
cetvrtak-rame
petak-noge
subota-biceps triceps
nedelja-pauza
:)

ako ti vreme dozovalja
ako ne
spoji misice antagoniste na jednom treningu,smanji obim i samo gas

Van mreže Zoran1234

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 78
Odg: Program za vezbanje
« Odgovor #36 poslato: Decembar 06, 2013, 10:01:39 posle podne »
Dozvoljava,i radim trbusnjake svaki drugi dan :)
samo trening :D

Van mreže kaljestro

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Program za vezbanje
« Odgovor #37 poslato: Decembar 17, 2013, 11:30:27 posle podne »
Citat
To sto radis 3x nedeljno i odmoran si da radis mi govori da nema nikakvog efekta niti stimulacije, jer ko radi deadlift vise od 1 nedeljno/10dana taj nema bas mnogo prostora da radi jos 2x u toku nedelje i da jako trenira noge. A mozda i gresim.

Ово никако да објасним неким људима...
Сјећам се да сам одрадио мртво на почетку тренинга за леђа, након два дана дођем да радим ноге, дошло ми да плачем од муке, једва са 50 кила одрадио чучањ...


Citat
Ponedeljak-grudi
utorak-ledja
sreda-pauza
cetvrtak-rame
petak-noge
subota-biceps triceps
nedelja-pauza

Да ја радим, радио бих прво леђа па груди из разлога што ме обично упала трицепса држи по два дана, 'бем му мајку :)
А и ваља што више да прође после мртвог (ако га радиш) до чучња :))

'ел гријешим неђе?

Van mreže Zoran1234

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 78
Odg: Program za vezbanje
« Odgovor #38 poslato: Decembar 20, 2013, 05:12:42 posle podne »
Imam jedno pitanje samo,ako nekad ne mogu da stignem u teretanu da li mogu da odradim kod kuce trening sa bucicama,i da li ce imati isti znacaj kao i u teretani? :D

Van mreže bane802

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 213
  • 200cm 132 kg
Odg: Program za vezbanje
« Odgovor #39 poslato: Decembar 20, 2013, 06:55:35 posle podne »
Imam jedno pitanje samo,ako nekad ne mogu da stignem u teretanu da li mogu da odradim kod kuce trening sa bucicama,i da li ce imati isti znacaj kao i u teretani? :D
Kako mislis ledja i noge da radis sa bucicama?

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Program za vezbanje
« Odgovor #40 poslato: Decembar 20, 2013, 07:06:13 posle podne »
Imam jedno pitanje samo,ako nekad ne mogu da stignem u teretanu da li mogu da odradim kod kuce trening sa bucicama,i da li ce imati isti znacaj kao i u teretani? :D

Kad bi imo isti ucinak ne bi moro ni ic u teretanu   ;D

Ako nes stignes taj dan onda odradis u dan kada si planiro odmor.
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže Zoran1234

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 78
Odg: Program za vezbanje
« Odgovor #41 poslato: Decembar 21, 2013, 12:47:39 pre podne »
Aha ok,znaci tako moze da ubacim kad pravim pauzu.
Kod kuce imami spravu za propadanje i zgibove pa na njoj radim zgibove sto je malo :P

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: Program za vezbanje
« Odgovor #42 poslato: Decembar 21, 2013, 05:55:53 posle podne »
Koji deo ledja pogadjas mrtvim? Ja se upalim od loza do trapeza i zadnjeg ramena ako ga radim na veci broj ponavljanja.

ja kada sam probao jedan program koji sam dobio od Seada za klinca,a hteo sam da se napravim pametan i da ga odradim pa sam uradio nekoliko serija "mrtvaka" sa 15-18 pon kroz 5 serija
drugi dan je bio haos u mnogim misicnim partijima
najvecim delom iz razloga sto ja mrtvo dizanje u opst ene radim niti sam ga ikada radio
vezba je naravno zakon i OSNOVA pod uslovom da se savalda pravilan porket
sve drugo je potencijalni rizik

Ja sam primetio da mi ne odgovara vise da je radim i radim samo cucanj pred takmicenja. Tek sad shvatam koliko je ta vezba porazna po telo ako se radi jako i cesto.U poslednje vreme razmisljam da i nije nesto sto ce preterano da nabaci meso, osim ako se ne radi u vecem volumenu i intenzitetu, sto opet moze da bude opasno.

@Bane
To sto radis 3x nedeljno i odmoran si da radis mi govori da nema nikakvog efekta niti stimulacije, jer ko radi deadlift vise od 1 nedeljno/10dana taj nema bas mnogo prostora da radi jos 2x u toku nedelje i da jako trenira noge. A mozda i gresim.

Znaci da je za rekreativce dovoljno 3-4 puta mesecno raditi mrtva dizanja. Tezine su otprilike, 60-70 kg po 10-tak ponavljanja, sa 3 da kazem radne serije i 2 zagrevanja. Cilj mi nije forsiranje sa kilazama.

Van mreže Metak

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 760
Odg: Program za vezbanje
« Odgovor #43 poslato: Decembar 24, 2013, 10:49:59 pre podne »
ma ne sekiraj se ako lepo odredis tezine, nema sanse da ti se desi neka povreda, ja cepam 8 serije, i nista mi nije

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Program za vezbanje
« Odgovor #44 poslato: Decembar 24, 2013, 12:12:33 posle podne »
Sa 60-70 kg ga pre ne bih radio. Jel radis biceps sa 2kg?

@tabletoid
nikad ne reci nikad