Septembar 25, 2024, 12:16:38 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.972 članova - Poslednji član: Yurenmaw
X3MShop banner

Autor Tema: Dudogodisnji bilderi come on !  (Pročitano 14933 puta)

Van mreže Pecha

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 58
  • Don't count days,make the days count !
Dudogodisnji bilderi come on !
« poslato: Novembar 19, 2013, 08:08:21 posle podne »
Ljudi idem u teretanu 11 meseci sto znaci da sam savladao neke tehnike,stekao odredjeno znanje,napredovao dosta u izgledu i snazi ali ipak nisam ni malo dobar u BB-u kao dugogodisnji vezbaci ili pak takmicari od kojih sada trazim misljenje.Ja sam dosao na ideju i neku svoju filozofiju za ovih 11 meseci koliko treniram i trudim se da jedem sto zdravije.Da li znate nekoga ko se ugojio od ovsenih,mleka,mladog sira,pirinca,mesa,voca ili cak celih jaja ? Ja ne,ali znam one koji su se ugojili od junk-a.Eto bas to je moja nova ideja i filozofija koju vec primenjujem par nedelja i koju planiram da testiram nekoliko narednih meseci.Treniram 4 puta nedeljno 1,5-2h mi traje trening.Jedem od 2500-3000kcal dnevno,a konkretno moja ishrana se zasniva ja ovsenim,whey-u,mlecnim proizvodima i mleku,mesu,integralnom pirincu i samo celim jajima(na dan pojedem i do 10 komada nekada).Junk ovih zadnjih par nedelja skoro da uopste ne jedem,nasao sam nacin kako da prevarim telo kad kriziram za slatkim ali to je neka druga tema.Posto sam,pa moze se reci slobodno,jos pocetnik,da li je moguce sa 11 meseci teretane uz ovu ishranu smanjiti BF i napredovati u misicnoj masi natural ? Znam da je to skoro nemoguce profesionalcima(mislim da ovo urade natural).Da li je neko probao vec ovo ili imate samo misljenje o ovome ? Da li ja radim masu a da toga nisam ni svestan ? Visok sam 180cm i imam 84-85kg varira.Spavam 6-7 sati dnevno kada idem pre podne u skolu i 8-10 sati dnevno kada idem po podne u skolu.Ako mislite da bih trebao da napisem konkretnu ishranu kazite kako biste lakse razmotrili moju ideju i filozofiju.Molim ove sto ne treniraju bar 4-5 godina da se ni ne javljaju...

Van mreže AcMilan91

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
  • Everything is beastmode
Odg: Dudogodisnji bilderi come on !
« Odgovor #1 poslato: Novembar 19, 2013, 08:57:25 posle podne »
Pa prvo ce mleko da te umasti ,ili ti nece dozvoli ti da skines bf onoliko koliko zelis

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Dudogodisnji bilderi come on !
« Odgovor #2 poslato: Novembar 19, 2013, 10:05:35 posle podne »
ja mislim da je cak i 11 meseci predug staz u teretani ako si radio sve po "P.S-u" dosad da bi mogao i jedno i drugo istovremeno...cak i da jedes na maintenencu i odradis nek body recomposition mislim da ce na neke duze staze biti sporiji napredak nego da odradis cut pa neki lean bulk ili obratno...
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dudogodisnji bilderi come on !
« Odgovor #3 poslato: Novembar 20, 2013, 06:37:45 pre podne »
ja mislim da je cak i 11 meseci predug staz u teretani ako si radio sve po "P.S-u" dosad da bi mogao i jedno i drugo istovremeno...cak i da jedes na maintenencu i odradis nek body recomposition mislim da ce na neke duze staze biti sporiji napredak nego da odradis cut pa neki lean bulk ili obratno...

mnogo bi te lakse razumeo da mu pises na sprskom jeziku-veruj mi
jer se obracas osobi koja je veoma mlada i koju veoma mozes da zbunis sa sutanjima i izrazima sa kojima se ti sluzis
razmisli malo ( maintenencu,body recomposition, cut,lean bulk)
licno mislim da te nije shvatio u opste,ali evo,ostavljam prostora da gresim dok se on ne javi

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dudogodisnji bilderi come on !
« Odgovor #4 poslato: Novembar 20, 2013, 06:38:49 pre podne »
Citat
Da li znate nekoga ko se ugojio od ovsenih,mleka,mladog sira,pirinca,mesa,voca ili cak celih jaja ?

znam ih ja bar 10 000

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Dudogodisnji bilderi come on !
« Odgovor #5 poslato: Novembar 20, 2013, 08:05:29 pre podne »
Citat
Jedem od 2500-3000kcal dnevno,
Malo ti je ovo kalorija ako zelis da dobijes na masi...

Mlijeko je junk, ok je popiti casu ujutru uz jaja ako si na masi, ali zalijevati se sa njim kao izvorom proteina je nepotrebna glupost, pogotovo ako se pripadas osobama koje su intolerantne na laktozu...

Van mreže Pecha

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 58
  • Don't count days,make the days count !
Odg: Dudogodisnji bilderi come on !
« Odgovor #6 poslato: Novembar 20, 2013, 01:03:16 posle podne »
Pa prvo pogrenso ste me razumeli,bar neki od vas kao npr. tenssa-meni nije cilj masa,a pitao sam vas da li ja radim masu a da to ni ne znam.Pedja sto se tice tih ljudi koje znas 10 000 da su se ugojili od onih namirnica koje sam nabrojao to su ljudi koji rade masu kao npr. ti i jos neko,ali meni masa nije cilj pa tako jedem umereno sve,evo ti primer-po 80-100g ovsenih dnevno u mleku.To je inace i jedini nacin mog konzumiranja mleka rektko kad uzmem onako ''iz flase'' pa se narokam ali se i to nekad dogadja i to ne zato sto na to gledam kao izvor proteina nego zato sto tako zelim,ako zelim protein na brzaka uzecu whey naravno.Sto se tice exelol-ovog komenta pa znam sta je cut i bulk a za ostalo nisam siguran ali obecavam da cu se potruditi :) I nisam svih 11 meseci radio po ps-u,ovo sam resio da probam od skoro

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dudogodisnji bilderi come on !
« Odgovor #7 poslato: Novembar 20, 2013, 01:04:58 posle podne »
Pa prvo pogrenso ste me razumeli,bar neki od vas kao npr. tenssa-meni nije cilj masa,a pitao sam vas da li ja radim masu a da to ni ne znam.Pedja sto se tice tih ljudi koje znas 10 000 da su se ugojili od onih namirnica koje sam nabrojao to su ljudi koji rade masu kao npr. ti i jos neko,ali meni masa nije cilj pa tako jedem umereno sve,evo ti primer-po 80-100g ovsenih dnevno u mleku.To je inace i jedini nacin mog konzumiranja mleka rektko kad uzmem onako ''iz flase'' pa se narokam ali se i to nekad dogadja i to ne zato sto na to gledam kao izvor proteina nego zato sto tako zelim,ako zelim protein na brzaka uzecu whey naravno.Sto se tice exelol-ovog komenta pa znam sta je cut i bulk a za ostalo nisam siguran ali obecavam da cu se potruditi :) I nisam svih 11 meseci radio po ps-u,ovo sam resio da probam od skoro

pa koji je onda cilj?

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: Dudogodisnji bilderi come on !
« Odgovor #8 poslato: Novembar 20, 2013, 01:18:02 posle podne »
Citat
Posto sam,pa moze se reci slobodno,jos pocetnik,da li je moguce sa 11 meseci teretane uz ovu ishranu smanjiti BF i napredovati u misicnoj masi natural
moguce je smanjit bf na ovoj ishrani(do odredjene granice)...zasto da ne..ali da izgledas kao taj sa tvog avatara to zaboravi..Mozes da izgledas prosjecno i nista vise...Posto ocigledno imas onaj pocetnicki cilj da ujedno pakujes misice i topis salo...

Van mreže Pecha

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 58
  • Don't count days,make the days count !
Odg: Dudogodisnji bilderi come on !
« Odgovor #9 poslato: Novembar 20, 2013, 02:28:47 posle podne »

moguce je smanjit bf na ovoj ishrani(do odredjene granice)...zasto da ne..ali da izgledas kao taj sa tvog avatara to zaboravi..Mozes da izgledas prosjecno i nista vise...Posto ocigledno imas onaj pocetnicki cilj da ujedno pakujes misice i topis salo...
[/quote] E bravo matori ti si me skapirao,bas to sam i pitao.Morao sam da otvorim novu temu jer nisam nasao nista slicno ovom mom pitanju.Za pocetak planiram ovako pa da isgledam kao i sto si rekao prosecno,cim se zavrsi skola idem na dijetu kao i prosle godine,pa posle leta kvalitetna masa.A znam da nikada necu izgledati kao jay cutler,ali nikad se ne zna... :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dudogodisnji bilderi come on !
« Odgovor #10 poslato: Novembar 20, 2013, 02:31:08 posle podne »
Citat
Posto sam,pa moze se reci slobodno,jos pocetnik,da li je moguce sa 11 meseci teretane uz ovu ishranu smanjiti BF i napredovati u misicnoj masi natural
moguce je smanjit bf na ovoj ishrani(do odredjene granice)...zasto da ne..ali da izgledas kao taj sa tvog avatara to zaboravi..Mozes da izgledas prosjecno i nista vise...Posto ocigledno imas onaj pocetnicki cilj da ujedno pakujes misice i topis salo...

kako je moguce smanjiti BF tj kako mozes da kazes ovako nesto a da nemas pojma ni st aon jede?
on je rekao da jede ,meso,mleko,jaja,ovsene i prinac
jel ti znas mozda njegov raspored kako on to radi?
jel jesti MESTO znaci i jesti svinju na masti,a nesto bas i nisam siguran da je to pravi nacin da se smanji bf?
ili je nesto novo?

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: Dudogodisnji bilderi come on !
« Odgovor #11 poslato: Novembar 20, 2013, 03:54:55 posle podne »
Pa pod pretpostavkom i da vuce ovih 3000cal iz ove hrane sto je naveo...zasto da ne ostvari cilj...Ja govorim uopsteno da je moguce!!!..i opet napominjem pod "predpostavkom"!!!!...a ako sam mu sta pogresno rekao izbrisi post hladno....Niko nije spominjao svinjetinu? :o..ti ga sad ode predaleko i iz krajnosti u krajnost >:( ..on je dijete i sudeci po njegovim postovima tek je poceo da uci kako i sta..i ja sam mu samo rekao da je moguce iz ove hrane koju je naveo da smanji bf.......A ako je on pod meso mislio svinjetinu e jbg onda..To sto on nije napisao njegov jelovnik neznaci da nemoze kako ti to tumacis
A ti umjesto sto si mu rekao znam ja barem 10 hiljada ljudi trebao si mu reci da napise jelovnik kako je mislio koncipirat svoju ishranu na osnovu ovih namirnica sto je naveo...pa bi mnogo jasnije sve bilo...ovako samo mislim da ste djecka zbunili i da ga niste shvatili kako treba...On je jednostavno uvidio za 11 mjeseci vjezbanja da mora da promjeni nacin ishrane i da ce se njegova ishrana sastojati od onoga sto je naveo..Nek napise eto sad planirani jelovnik i da vidimo odakle i kako bi vukao 3000cal....pa da mozemo ici dalje..Beze ulazimo u raspravu....

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dudogodisnji bilderi come on !
« Odgovor #12 poslato: Novembar 20, 2013, 04:12:13 posle podne »
Pa pod pretpostavkom i da vuce ovih 3000cal iz ove hrane sto je naveo...zasto da ne ostvari cilj...Ja govorim uopsteno da je moguce!!!..i opet napominjem pod "predpostavkom"!!!!...a ako sam mu sta pogresno rekao izbrisi post hladno....Niko nije spominjao svinjetinu? :o..ti ga sad ode predaleko i iz krajnosti u krajnost >:( ..on je dijete i sudeci po njegovim postovima tek je poceo da uci kako i sta..i ja sam mu samo rekao da je moguce iz ove hrane koju je naveo da smanji bf.......A ako je on pod meso mislio svinjetinu e jbg onda..To sto on nije napisao njegov jelovnik neznaci da nemoze kako ti to tumacis
A ti umjesto sto si mu rekao znam ja barem 10 hiljada ljudi trebao si mu reci da napise jelovnik kako je mislio koncipirat svoju ishranu na osnovu ovih namirnica sto je naveo...pa bi mnogo jasnije sve bilo...ovako samo mislim da ste djecka zbunili i da ga niste shvatili kako treba...On je jednostavno uvidio za 11 mjeseci vjezbanja da mora da promjeni nacin ishrane i da ce se njegova ishrana sastojati od onoga sto je naveo..Nek napise eto sad planirani jelovnik i da vidimo odakle i kako bi vukao 3000cal....pa da mozemo ici dalje..Beze ulazimo u raspravu....

NIJE bzvvz (sta god ovo da znaci) vec je stvar POGRESNE interpetacije stvari a znas da na ovom forumu TO NEMA!!!
dakle
pre svega
stavis konstataciju da je on DETE-slazem se
pa onda iznosis kosntatciju da je DETETU koje trernira 11 meseci (pitanje KAKO jer ni to nije izneo) je super 3000 cal da bi skidao masti,a iz tvog posta moze da shvati da moze da skida masti i da dobija na misicnoj masi
jedino ono sto je on shvatio je to da na takvoj dijeti NECE izgledati kao ciko sa njegovog avatara,mada i je i tu rekao-KO ZNA,JEDNOG DANA
DAKLE
ovde je rec o detetu za kojeg nemas pojma:
A-kako se hrani
B-kako trenira
C-nemas pojma io njegovom izlgeda i sadasnjem stanju i telesnoj kompozicji
D-ulazis u pretpostavke SBB /KBB (sta bi bilo kad bi bilo ili sanja baba sta bi rada)

tako da malo smiri loptu i bez da pokusavas da zakucas makazicima gol,pokusaj da vodis i da proigravas saigrace na terenu

i da
TO STO ON NIJE NAVEO KAKO JEDE-ZNACI UPRAVO TO STO SAM REKAO a ne kako TUMACIM
jer ovaj forum ne sluzi samo da bi se napisalo nesto "nako" vec sluzi da se dobije adekvatan i PRAVILAN savet
a to sto si ti napisao ni ni jedno ni drugo,pa cak ni trece-nepostojece

Van mreže Pecha

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 58
  • Don't count days,make the days count !
Odg: Dudogodisnji bilderi come on !
« Odgovor #13 poslato: Novembar 20, 2013, 06:04:54 posle podne »
Pre nego sto vam ispisem sta jedem,a uzecu jedan prosecan dan kada treniram,Pedja moram te pitati kako nije moguce kod pocetnika skidati mast i dobijati misicnu masu ? Ja sam ovde jos nov i ne znam mnogo stvari,kao i o dijeti i bulkovanju,ali sada cu se voditi cinjenicama.Moj drug Stefan sada ima 20 god a poceo je da trenira sa 18 u teretani,imao je stomak,i to bas onako visilo bre,imao je obraze i podbradak-onu ruznu mast ispod brade na vratu,debel noge itd.Posle 2 god treniranja u teretani,a vec duze vreme trenira i americki fudbal,on ima plocice-i to bas one prave plocice ne one kao sto imaju mrsavi(ima 85-93kg zavisi od vremena),ima prava ''krila'' na ledjima,veliku grudi,ruke,ramena i sve ostalo.Sto se ishrane tice samo je u sto vecoj meri izbacio junk i jeo malo vise mesa i to je to kaze mi on.A da li je koristio ''nesto'' nemojte ni da sumnjate,rekao bi mi jednostavno treniramo zajedno.Pedja to su cinjenice,pa mi ti sad objasni kako to nije moguce ?

E sad jedan dan ishrane:ustajem i odma dorucak ili ovsene sa mlekom i whey-em ili 5 jaja i 80-100g mladog sira.Posle nekih 2h sam u teretani i posle treninga pijem whey 1-2 merice zavisi koje misice radim tog dana.Kada dodjem kuci kuvam sebi 150g integralno pirinca(jednostavno mi je lepsi od belog) ,250-300g belog mesa i nekad ubacim brokoli unutra a nekad pravim salatu ali obavezno neka vlakna i vitamini.Od tada jednostavno moram da jedem na svaka 2h jer ako ne jedem na 2h postajem MNOGO gladan i onda sta god da pojedem nije dovoljno i samo bi neki junk da maknem,valjda tek upoznajem svoje telo i njegove reakcije pa sam i ovo spoznao.Pa tako posle 2h pojedem 5-6 jaja sa mladim sirom ili jogurtom.Malo kasnije napravim nesto sa whey-em,neki blend tipa 200g mleka 1 banana 1 merica whey-a jer moram neki secer da ubacim u sebe jednostavno mi telo tako trazi,i banana odradi posao a ukus ovog sejka je izvanredan ili pravim palacinku od whey-a i belanaca i 1-2 zasladjivaca ili isto sa bananom.I za veceru konzerva tunjevine u vodi sa jos 2-3 jaja kuvana i nekom salatom.

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Dudogodisnji bilderi come on !
« Odgovor #14 poslato: Novembar 20, 2013, 06:08:20 posle podne »
maintenencu-unesenje onoliko kalorija koliko je potrebno da tezina ostane konstantna
body recomposition-promena izgleda u cilju dobijanja misicne mase i gubljenja sala istovremeno (manje vise nemoguce)
cut-gubljenje na tezini sa ciljem gubljenja masti
lean bulk-dobijanje na tezini sa ciljem dobijanja misica

u zavisnosti od isrhane ce ici vise ka cilju manje ka dobijanju sala/gubljenju misica :)
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym