Jul 12, 2024, 01:39:07 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.240 poruka u 18.756 tema - 20.956 članova - Poslednji član: Darko_SBD
X3MShop banner

Autor Tema: Povreda sake.  (Pročitano 5825 puta)

Van mreže Steam

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 170
Povreda sake.
« poslato: Oktobar 20, 2013, 07:14:15 posle podne »

Imam povredu oznacenog dela sake vec DUUGOO vremena.
Povredio sam je tako sto sam izvodio vezbu za podlakticu sa pravom sipkom obrnut hvat i u trenutku nepaznje udarim tim delom sake u klupu i povredim se kao najveci mamlaz.
Povreda se desila sigurno pre 5 meseci prvu nedelju dana nisam uopste mogao da  vezbam,kasnije sam mogao opusteno ali izbacio sam ravnu sipku za biceps i neke vezbe za podlatkicu.Posle kraceg vremena nisam osecao bol preko dana ali bol bio bi prisutan pri izvodjenju nekih pojedinih vezbi koje vrse pritisak na taj deo ruke.
Stvarno me nervira da vec ovoliko dugo imam taj problem.
Imate li neki savet ili da odem do lekara pa da vidim mozda je nesto ozbiljno,mada dugo je vremena proslo i nije to toliko ozbiljno kako je bilo na pocetku ali idalje mi malo smeta   :-\

A imam veliki problem kod ove vezbe i slicne njoj

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Povreda sake.
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 20, 2013, 08:07:31 posle podne »
ja cesto imam tup bol u zglobovima saka...msm da je to normalno valjda od pritiska na njih 
a sta ti je psliha,kako citam tekst sve vise i vise boli :)
secam se kada sam polomio ruku,bas taj pokret nisam mogao da uradim(kao na slici) da podignem tako ni najmanji teret,a sve ostalo sljakalo normalno...tek sam polse 5dana otisao kod doktora,nisam ni sumljo da je polomljena...ima koscica u tom zglobu mozda si neki zeznuo...
mislim da ce ti svi samo kratko reci,,,idi kod lekara :)
« Poslednja izmena: Oktobar 20, 2013, 08:12:36 posle podne Black&Decker »

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Povreda sake.
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 20, 2013, 08:35:20 posle podne »
kratko reci,,,idi kod lekara :)

i ne radi vezbe koje ti stvaraju bol - moze samo gore da bude  ;)

Van mreže Steam

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 170
Odg: Povreda sake.
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 20, 2013, 10:33:39 posle podne »
ja cesto imam tup bol u zglobovima saka...msm da je to normalno valjda od pritiska na njih 
a sta ti je psliha,kako citam tekst sve vise i vise boli :)
secam se kada sam polomio ruku,bas taj pokret nisam mogao da uradim(kao na slici) da podignem tako ni najmanji teret,a sve ostalo sljakalo normalno...tek sam polse 5dana otisao kod doktora,nisam ni sumljo da je polomljena...ima koscica u tom zglobu mozda si neki zeznuo...
mislim da ce ti svi samo kratko reci,,,idi kod lekara :)
Daa daa skroz si u pravu,recimo radim teska mrtva dizanja,bench press,potisci i sve je super bez problema,ipak cu otici nemam sta da izgubim mozda cak usput izvadim krv  :D

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Povreda sake.
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 20, 2013, 11:19:37 posle podne »
Tesko bas da je normalno da nesto stalno boli.Preispitajte polozaj sake kod drzanja sipke na svim potiscima.

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Povreda sake.
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 23, 2013, 12:56:32 pre podne »
Tesko bas da je normalno da nesto stalno boli.Preispitajte polozaj sake kod drzanja sipke na svim potiscima.
od toga i jeste bol kod mene,verovatno :) ...ja se trudim da je drzim kao kada radis sklekove na pesnicama..pravo..al jbg zaserem nekako ..
imam prolem isto kada mrtvo radim,nemam snage u stisku uopste..hoce da mi ispadne sipka iz ruku..a imam jos brdo snage..

nikada u zivotu nisam radio trening podlaktica...nzm da li bi pomoglo kod stiska?il sta vec?
a za bol sigurno lose drzanje krivac ...

 

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Povreda sake.
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 23, 2013, 02:45:17 pre podne »
Ispravljaj to lose drzanje, bice ti bolja forma na bencu. ONda ti sipka ne bezi ka glavi pa guras kroz putanju u kojoj si najjaci itd..
Za mrtvo i hvat-Postoji mnogo nacina da se hvat ojaca sam od sebe. Mrtvo je jedan od najboljih, ali ako ti to nije dovoljno procackaj na youtube i guglu. Mada, ako radis bb i snaga stiska ti nije bitna-koristi gurtne.I onda mozes obe ruke u nadhvat sto je i bezbednija varijanta zbog bicepsa.

Van mreže dejan94

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 338
  • Nikad ne odustaj!!!
    • limundo
Odg: Povreda sake.
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 23, 2013, 01:49:51 posle podne »
Evo meni ,npr je skoro duplo ojacao hvat od kad sam poceo da radim vezbu farmers walk...lepo dve bucice po 50-60 kila i teraj :D
Powerlifting competitor
Gold medal on Balcan championship in category -75kg junior
TOTAL 500kg
https://www.youtube.com/watch?v=svUSdk00q3Y

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Povreda sake.
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 24, 2013, 10:48:40 posle podne »
koliko bih ned. puta trebalo da radim to ? nasao sam jos neke vezbe na netu...mislio sam na kraju treninga odradim

Van mreže dejan94

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 338
  • Nikad ne odustaj!!!
    • limundo
Odg: Povreda sake.
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 24, 2013, 10:59:32 posle podne »
Podlaktice 2 puta nedeljno,jedan dan ova vezba(na kraju treninga),drugi dan mrtvo dizanje :)
Powerlifting competitor
Gold medal on Balcan championship in category -75kg junior
TOTAL 500kg
https://www.youtube.com/watch?v=svUSdk00q3Y