Septembar 25, 2024, 12:22:13 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Uvod u dijetu  (Pročitano 3102 puta)

Van mreže alexi

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 547
Uvod u dijetu
« poslato: Oktobar 16, 2013, 04:12:41 posle podne »
Ekipa,treba mi vasa pomoc... Dakle zamoljen sam od strane jednog 18-godišnjeg momka da mu pomognem oko dijete... Naime,ide u teretanu mozda godinu dana,tako nesto,jos uvijek je skolarac i sad se konacno odlucio za skidanje kg... E sad problem je sljedeci - u periodu od 12 (mozda malo vise) mjeseci je napredovao nenormalno,a ishrana je bila uobicajeno "mamina kuhinja",hljeba puno,jogurata,jaja znaci standardno za jednog tinejdzera koji ne zaradjuje za sebe. Znaci imao je srecu,genetika mu naklonjena,tu i tamo poneki whey i radio je bas s jakim ljudima od samog starta,sve mu je bilo objasnjeno i servirano na tacni sto se tice forme i filozofije treninga,ali s ishranom nikako... Tako da ja kad sam cuo da su mu neki savjetovali snitu hljeba i meda za dorucak,za rucak kuvano povrce na vodu,uzina casa nemasnog jogurta,vecera sardina i puno vode u toku dana morao sam pomoc covjeku da se ne pati i krene kako treba...

Znaci rotacije standardno sam mu preporucio,objasnio kako sta,uloga ovog/uloga onog u cijeloj prici i vec od ponedjlejka krece punom parom...

E sad ja nisam siguran oko par stvari :

1) da li ce ga ovakva nagla promjena ishrane i drasticno odnosno iznenadno rezanje kalorija automatski uvesti u katabolizam i "pojest" misice iako bi u dijetu ukljucio 8.1.1 bcaa i glut pokraj naravno 100% sredjene ishrane ?

2) sta je najbolje na dijeti,tj. koje antikatabolike , da li je to po vama npr. 20 gr. EAA prije i poslije treninga ili 10 gr Bcaa i 10 gr glut. prije i poslije treninga s whey-om?

pozz.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Uvod u dijetu
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 16, 2013, 04:16:52 posle podne »
pre bilo kakvih odgovora sa nase strane
da li bi ti mogao da nama odgovris na ovo pitanje

posto su u pitanju
Citat
radio je bas s jakim ljudima od samog starta,sve mu je bilo objasnjeno i servirano na tacni sto se tice forme i filozofije treninga

kao je moguce da ovakvi gorostasi nemaju pojma o ishrani a da je on toliko dobro napredovao,a sada nemaju pojma ni o dijetu

i
da li bi mogao da okacis neke slike da vidimo taj fantastican napredak?

Van mreže alexi

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 547
Odg: Uvod u dijetu
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 16, 2013, 04:24:28 posle podne »
okacicu pedja,nije problem,zamolit cu ga da se uslika... kad kazem s jakim ljudima mislim prvenstveno na PL ekipu,ja te ljude ne poznajem osobno tj. ne znam njihov "background" i sta  je sve ovaj momak mogao uzimati,tj. sta mu je sve bilo preporucivano ranije,znas na sta mislim, i siguran sam da si i ti se susretao s takvim slucajevima ranije.. klinci su to (cast izuzecima),lako im je svasta prodati itd itd. da ne ulazimo sad u to bespotrebno...

tako da pomozi ti meni da ja mogu pomoc njemu.

Van mreže alexi

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 547
Odg: Uvod u dijetu
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 16, 2013, 04:27:08 posle podne »
da se razumijemo nije on sada postigao neki mutantski napredak,vec cisto ok tijelo s ne prevelikim BF...

znaci da ne bi bilo ono "kako ja jedem toliko i toliko kada tamo taj netko buja na kupusu i grahu" jer sam i ja to dosta puta pomislio nevezano za ovaj slucaj kad tako vidim te neke "izuzetke"....

pozz.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Uvod u dijetu
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 16, 2013, 04:33:18 posle podne »
pa nije isto
o tome se i radi
ako je dete se gojilo da bi izlgedao VELKI u majici-onda tu nema reci o fansttacinom napretku
ako se dete gojio zderuci junk i gutajuci plava srca-onda tu nema govra o fanstaticnom napredku
i na kraju,ako se dete odlucilo da mu sada smeta taj fantastican napredak-koji su razlozi za to.

Odgovri na tvoje pitanje
-da,rezanje kalorija ce mu doneti jako brz napredak u skidanju kg jer preptosavljam da je tu stanje prilicno alarmatno (bez obzira na taj fantastican napredak-jer ovo je pojam koji sigurno se ne slaze sa mojim pogledam npr na fantastican napredak)
-nema potrebe za antiakatabolcima bar prvih 3 ned dok ne izbaci svu vodu i dok ne krene sa nekom tacno koncipirano dijetom
-sada treba da sreze kal od te (mamine hrane) za jedno 300 cal nedljeno tj ukupno 900 cal za tri ned (jer ja kapiram da on sada unosi 4000-4200 cal kao jedan kroz jedan (a to nisi napisao)
i tek onda kada se resi svih tih toxina i celog zla
moze da mu se koncpira pravillna dijeta sa nekim rotacjima itd
mada opet ponavljam
nikakve infomracije nisi dao da bi bilo ko naovom svetu da sastavi bilo sta
mislim
podaci
-drugar mi je skolarar i hrani se na maminoj kuhiji
-trenira sa jakim momcima
-fanstacino je napredovao
-ide u tereatnu godinu dana

ovo nisu paramteri na osnovnu cega bi ti bilo ko mogao da napise bilo sta,cak ni da kaze bilo sta
ako me rauzmes

Van mreže alexi

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 547
Odg: Uvod u dijetu
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 16, 2013, 04:48:01 posle podne »
razumijem te pedja, zato je tema tu jer je po meni nemoguce izracunati dnevni kalorijski unos kod nekoga tko se hrani cim stigne...

ja sam mozda malo pretjerao ali sam se ispravio gore sto se tice napretka... Tu sam rijec iskoristio jer sam i ja malo ostao zatecen,a onda sam malo razmislio o svemu,kako su se neke stvari mogle odigrati imajuci u vidu neke price koje sam ranije cuo i par slucajeva kojima sam i sam svjedocio,stoga drago mi je da si u svom uvodnom dijelu zadnjeg posta ovdje shvatio TACNO ono sto ja pokusavam cijelo vrijeme reci..
A ja sam u tu cijelu pricu uletio jer sam malo i ja se zelio dokazati tj. nikad nikome nisam pisao nikakve ni programe ni ishrane iako i sam relativno dugo vjezbam i jos uvijek ucim...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-da,rezanje kalorija ce mu doneti jako brz napredak u skidanju kg jer preptosavljam da je tu stanje prilicno alarmatno (bez obzira na taj fantastican napredak-jer ovo je pojam koji sigurno se ne slaze sa mojim pogledam npr na fantastican napredak)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

eh znaci ovo me i zabrinulo...Znaci situacija je sljedeca : On ne zeli da postepeno ulazi u cijelu pricu vec je to bukvalno zamislio kao "eh u nedjelju cu se prezderat maksimalno da bi sutradan mogao fino startati na mesu i pirincu kuvanom na vodi" ... Iako bi u tom slucaju porastao unos B,dobrih masti,vitamina minerala i svega ostalog a drasticno srezao unos UH to ne moze biti dobro,makar ja na to tako gledam...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Uvod u dijetu
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 16, 2013, 05:04:19 posle podne »
naravno da nemoze da bude dobro
kaem
kratkorocno ce on npr da unosi malo manji broj ali cistih kal i krenuti ce da skida kg (vodu veicnom i malo kg)
kasnije ce telo da se adapitra na taj unos kacl i sta ce onda?
mislm
nema smisla
daj mu forum,neka dodje i procita par stranica
ili ga ostavi da radi sta hoce,pa ce veoma brzo da ti se ponovo obrati sa molbom da mu pomgnes,jer on ocigledno zeli da cuje sta njegovim usima prija.
neznam sta drugo da kazem?

Van mreže alexi

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 547
Odg: Uvod u dijetu
« Odgovor #7 poslato: Novembar 08, 2013, 12:18:11 pre podne »
Sve ide po planu,samo treba mi Pedja jos tvoja pomoc oko necega... Da li moze svaki dan da se konzumira umjesto jednog obroka mjerica blenda i ako da/ne zasto ? ja se sjecam da sam nekada davno procitao na forumu da nije to bas pozeljno,ali zasto ne bi bilo ako je malo problem s vremenom a ako se uklapa u dnevni proteinski unos...


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Uvod u dijetu
« Odgovor #8 poslato: Novembar 08, 2013, 06:00:36 pre podne »
Sve ide po planu,samo treba mi Pedja jos tvoja pomoc oko necega... Da li moze svaki dan da se konzumira umjesto jednog obroka mjerica blenda i ako da/ne zasto ? ja se sjecam da sam nekada davno procitao na forumu da nije to bas pozeljno,ali zasto ne bi bilo ako je malo problem s vremenom a ako se uklapa u dnevni proteinski unos...



ovisno koji blend
ali generalno DA
uz npr 50 gr lesnika i 2 caps omega 3 -ODLICAN obrok

Van mreže alexi

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 547
Odg: Uvod u dijetu
« Odgovor #9 poslato: Novembar 08, 2013, 09:28:22 pre podne »
Pa ja sam mu preporucio ili THE ketonic protein ili orbilox,oba su micelarni kazeini i najkvalitetniji u ponudi sigurno...

znaci islo bi ovako dnevni raspored:

whey+ovas+mulitivt+2caps flaxssed oil
meso + uh
meso + uh
meso + uh
mjerica blenda+50 gr lesnik+ 2 caps omega 3
posni sir pred spavanje s jos par caps lana

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Uvod u dijetu
« Odgovor #10 poslato: Novembar 08, 2013, 10:20:11 pre podne »
Pa ja sam mu preporucio ili THE ketonic protein ili orbilox,oba su micelarni kazeini i najkvalitetniji u ponudi sigurno...

znaci islo bi ovako dnevni raspored:

whey+ovas+mulitivt+2caps flaxssed oil
meso + uh
meso + uh
meso + uh
mjerica blenda+50 gr lesnik+ 2 caps omega 3
posni sir pred spavanje s jos par caps lana

pre svega ostaje nejasno sa kim iili o kome ti pricas?
Posto u prvom obracanju trazis pomoc za SEBE
dok sada pricas o tome kako sti ti NEKOME preporucio nesto???
a druga stvar
ni ketonic ni orbilox NISU micelarni kazeini vec u sebi pored nekoliko vrsta proteina imaju i micelarni kazein