Septembar 20, 2024, 04:50:03 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Bol u ramenu  (Pročitano 8052 puta)

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Bol u ramenu
« poslato: Jun 06, 2013, 11:46:08 pre podne »
Naime,vec neko duze vreme,tj.od februara,imam problem sa bolom u levom ramenu.Jos prosle godine,prvi put je pocelo da me boli,i to za vreme vežbanja na pek-deku.Tada sam prestao da radim ramena 2 meseca,koristio sam Fastum gel,i bol je na kraju potpuno nestao...
Sve do februara ove godine,kada sam jedno jutro ponovo osetio bol.Napomenuo bih da rame ne boli konstantno,i da bol nije nepodnošljiv,vec imam problema samo prilikom izvodjenja pojedinih vežbi-sedeći military press bucicama,prednje letenje bucicama,vežbi za ledja na latu.
Zanima me iskustvo onih koji su imali ovaj problem,tj.kako su ga resili?

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Bol u ramenu
« Odgovor #1 poslato: Jun 06, 2013, 12:03:41 posle podne »
Radi redovno vezbe za rotatore, pu je youtube toga i ne forsiraj potiske koji ti ne prijaju.
I naravno dobar sportski lekar je taj kome treba da se obratis.
Men sana in corpore sano !

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: Bol u ramenu
« Odgovor #2 poslato: Jun 06, 2013, 12:33:34 posle podne »

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Bol u ramenu
« Odgovor #3 poslato: Jun 06, 2013, 02:43:43 posle podne »
Videcu Vlado da od sada ubacujem vezbe za rotatore ramena,posto do sada nisam na njih obracao paznju.Ali jbg,covek neke stvari pocne da uvidja,tek posto ima neki problem.
Sto se tice doktora,za sta god sam do sada bio kod doktora u vezi neke sportske povrede,oni kao da po nekom sablonu rade-daju ti Fastum gel,kazu nemoj da treniras 3 nedelje,i to je to...
Mada,hvala Bogu,do sada nisam imao nijednu,da kazem tezu povredu...

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Bol u ramenu
« Odgovor #4 poslato: Jun 06, 2013, 02:50:31 posle podne »
Vidi rotatore da ubacis , svi koji vode racuna rade par puta nedeljno.
I naravno gledaj da se uvek dobro zagrejes.
Men sana in corpore sano !

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Bol u ramenu
« Odgovor #5 poslato: Jun 06, 2013, 03:15:30 posle podne »
Vidi rotatore da ubacis , svi koji vode racuna rade par puta nedeljno.
I naravno gledaj da se uvek dobro zagrejes.

Hocu,nego jos jedno pitanje:
Da rotatore radim 1x nedeljno,u sklopu treninga ramena?Vidim da kazes "par puta nedeljno".

Van mreže vinnie38

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 320
Odg: Bol u ramenu
« Odgovor #6 poslato: Jun 06, 2013, 03:17:39 posle podne »
Ako ti nesto pomaze, ja radim rotatore pred svaki trening, pogotovo kad radim pokoji gornji deo tela. Dakle, to su po 2 vezbe, ponavljanja ne brojim, tezina lagana.

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Bol u ramenu
« Odgovor #7 poslato: Jun 06, 2013, 03:19:41 posle podne »
1 ILI 2 puta, ja radim 2 puta rotatore i 2 puta face pulls 3,4 serije po 25 komada.
To sam od ovih vrsnih liftera sa foruma naucio
Men sana in corpore sano !

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Bol u ramenu
« Odgovor #8 poslato: Jun 06, 2013, 03:24:29 posle podne »
Hvala vam na savetima.Videcu da od sada rotatore obavezno ubacim u trening plan...

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Bol u ramenu
« Odgovor #9 poslato: Jun 06, 2013, 05:36:45 posle podne »
Ubacuj, mene su preporoili...

Van mreže Slanina

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 431
  • Spamer
Odg: Bol u ramenu
« Odgovor #10 poslato: Jun 07, 2013, 07:53:53 posle podne »
I ja imam problema sa levim ramenom..verovatno je slabije ili sta neam pojma ali obicno me uvek levo rame boli nakon treninga iako ne dizem velike tezine za ramena..pa ako neko moze da okaci neki snimak da vidim kako izgledaju te vezbe rotatori za ramena, mislim sigurnije mi je da mi vi pokazete nego da ja naletim na nekog "strucnjaka" na youtube koji nema pojma pa pogresno da radim te vezbe

Van mreže Ardžuna

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: Bol u ramenu
« Odgovor #11 poslato: Jun 16, 2013, 09:57:20 pre podne »
Imao sam i ja tih problema.

Meni je fizijatar rekao da nije baš toliko opasno koliko sam ja mislio, da sam malo odšrafljen što se tiče zglobova :), ali da će bol proći i da je potrebno samo da pauziram jedno mesec dana (a ja sam pauzirao dva i po meseca, za zlu ne trebalo) i rekao mi je da se ubuduće obavezno dobro zagrejem pred vežbanje.

Što se tiče terapije, dao mi je da mažem Reumon gel na mestu gde osećam bol, i da pijem Beniplex, Rantudil forte i Magnezijum. To sam pio sedam dana a nakon toga, na idućoj kontroli, mi je dao da mažem konjusku mast, koju doduše nisam ni kupio te je nisam ni mazao.

Sada ne osećam takve bolove, ali ipak još uvek osećam malo jači pritisak na levu ruku kada radim vežbe za grudi, ali kako je bilo sad je odlično. I ja sam ubacio rotatore, koje radim 2x nedeljno. Nego nešto mi dosta krcka levo rame dok ih radim... dal je to dobro?
"Lepota nije lepota zarad toga da se bude voljen. To je lepota snage, zarad toga da se izbegne obeščašćenje. Kad osoba počne da se trudi da bude lepa da bi bila voljena, tada počinje feminizacija." - Jukio Mišima

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: Bol u ramenu
« Odgovor #12 poslato: Jun 16, 2013, 02:41:45 posle podne »
I ja imam problema sa levim ramenom..verovatno je slabije ili sta neam pojma ali obicno me uvek levo rame boli nakon treninga iako ne dizem velike tezine za ramena..pa ako neko moze da okaci neki snimak da vidim kako izgledaju te vezbe rotatori za ramena, mislim sigurnije mi je da mi vi pokazete nego da ja naletim na nekog "strucnjaka" na youtube koji nema pojma pa pogresno da radim te vezbe

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,24976.30.html

Post pri dnu, sa videom.

Van mreže brankovich

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 61
Odg: Bol u ramenu
« Odgovor #13 poslato: Jun 16, 2013, 03:37:11 posle podne »
Ja sam imao prosle godine bol u prednjem delu ramena i grcenje u trapezu. Nisam isao kod doktora jer su mi zakazali fizijatra za mesed dana jedino sam mazao diklofenak, radio vezbe za rotatore i rehabilitaciju i raznorazne gluposti sto sam nasao na internetu i jos vise se sjebao, nisam mogao da pomeram ruku. Kada sam stigao do fizijatra uspostavilo se da imam upalu tetive duge glave bicepsa, koje sam vezbama za rotatore, zadnje rame i gornja ledja jos vise sjebao. Morao sam skoro 2 meseca da prekinem trening i isao sam na fizioterapiju  (laser, led, lampa, vezbe...) Zato ne treba sam sebi davati dijagnozu, nego ako treba plati dobrog fizijatra na VMA ili negde i ne treniraj dok imas bol...
« Poslednja izmena: Jun 16, 2013, 03:39:32 posle podne brankovich »

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Bol u ramenu
« Odgovor #14 poslato: Jun 16, 2013, 08:57:33 posle podne »
Benc, uski hvat na cucnju,potisci iza glave su obicno glavni izvori problema.