Septembar 23, 2024, 07:15:01 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.971 članova - Poslednji član: JeremyTIX
X3MShop banner

Autor Tema: TEŽINA ILI KONTRAKCIJA?  (Pročitano 8574 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: TEŽINA ILI KONTRAKCIJA?
« Odgovor #15 poslato: Maj 31, 2013, 04:22:16 posle podne »
Jeste,ali  preteruje se sa glupim pricama o egu I dizanju kilaza,nepravilnoj formi I sl. Zastomse automatski misli da se forma kvari na tezinama,?poenta je da se ne kvari.
Zasto neko ne bi radio desetku sa velikom tezinom,ako vec moze?
Mislis da su Klancir, Jadran, Vukicevic I sl neznalice kad onako tovare u offsezoni?  Onakva gustina I tvrdoca se ne dobija od benca sa 60kg. A mozda I ja gresim :-)

ovo upuceno meni?

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: TEŽINA ILI KONTRAKCIJA?
« Odgovor #16 poslato: Maj 31, 2013, 04:24:03 posle podne »
Ne.

Van mreže aleksandar84

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 313
Odg: TEŽINA ILI KONTRAKCIJA?
« Odgovor #17 poslato: Maj 31, 2013, 04:25:24 posle podne »
ok, ali nabacio si mesa i mesa i takmicio si se i pod tim nacinom treniranja?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: TEŽINA ILI KONTRAKCIJA?
« Odgovor #18 poslato: Maj 31, 2013, 04:26:07 posle podne »
izivni milane nisam video ovo

Citat
Zasto neko ne bi radio desetku sa velikom tezinom,ako vec moze?

CAK I OSMICU!!
u ovome maximalno podrzavam pricu i naravno da svacije kosti nisu da radi 8 pon sa 160 kg nor kao sto mozes ti(ako ne i vise)

jos jednom-IZVINJENJE

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: TEŽINA ILI KONTRAKCIJA?
« Odgovor #19 poslato: Maj 31, 2013, 04:29:17 posle podne »
ok, ali nabacio si mesa i mesa i takmicio si se i pod tim nacinom treniranja?

menjas teze
nikada nisam radio 5 pon u seriji
nikada nisam rpobao koliko mogu da dignem u benchu
nikada nisam merio obime

DUGO VREMENA nisam znao da treniram vec sam radio po ostavistini fucking weidera i njegovih budlastina JER SE DRUGACIJE NIJE ZNALO i NIJE BILO INTEENTA i cuda /muda da bi se znalo
POENTA;
da se sada mogu vratiti u 2000 god npr i da imam oviliko dostuponih infomracija-SIGURNO NE BI MESO NABACIOVAO tako kako sam nabacivao vec bih drugacije radio i NABACIO VISE

ali kao sto rekoh
ova tema ide u pi..u materinu kako ja vidim i verujem da ce brzo pod katanac

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: TEŽINA ILI KONTRAKCIJA?
« Odgovor #20 poslato: Maj 31, 2013, 04:33:27 posle podne »
Neko kad cuje ovu pricu da tezina ne gradi misice, shvata bukvalno. Ode se u teretanu, na brzinu se odrade treninzi, odradi se zacrtanih 15 serija za ledja, bez da pusti kap znoja i ode se kuci. Smesno. Al bitno da on drmne 20g glutamina, 20g bcaa, 50g wheya pre posle u toku bla bla bla.

Periodizacija u toku godine se treba odraditi. Intenzitet kroz par meseci, pa potom preci na volumen, itd itd. Jednostavno sve ima svoje zasto. Sto se tice izgradnje samih misica, verujem da u odredjenom periodu radjenja niskog broja ponavljanja, pa u odredjenom periodu visokog, ima veceg efekta, nego konstantno drljati jedno. Al opet, svako je drugaciji, pa neka nadje sta mu odgovara.

Sad sto neko nece/ne moze/ nije sposoban da nauci tehnicki dobro da radi, pa se izlomi, pa krivi tezinu a ne sebe, je druga prica.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: TEŽINA ILI KONTRAKCIJA?
« Odgovor #21 poslato: Maj 31, 2013, 04:34:12 posle podne »
Neko kad cuje ovu pricu da tezina ne gradi misice, shvata bukvalno. Ode se u teretanu, na brzinu se odrade treninzi, odradi se zacrtanih 15 serija za ledja, bez da pusti kap znoja i ode se kuci. Smesno. Al bitno da on drmne 20g glutamina, 20g bcaa, 50g wheya pre posle u toku bla bla bla.

Periodizacija u toku godine se treba odraditi. Intenzitet kroz par meseci, pa potom preci na volumen, itd itd. Jednostavno sve ima svoje zasto. Sto se tice izgradnje samih misica, verujem da u odredjenom periodu radjenja niskog broja ponavljanja, pa u odredjenom periodu visokog, ima veceg efekta, nego konstantno drljati jedno. Al opet, svako je drugaciji, pa neka nadje sta mu odgovara.

Sad sto neko nece/ne moze/ nije sposoban da nauci tehnicki dobro da radi, pa se izlomi, pa krivi tezinu a ne sebe, je druga prica.

mashala
AMIN!
thnx

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: TEŽINA ILI KONTRAKCIJA?
« Odgovor #22 poslato: Maj 31, 2013, 04:34:56 posle podne »
Moja poenta je bila: Gde je stimulacija za misicni rast ako radim sa 80kg x10 a mogu sa 120x10? Pravilna forma, adekvatna tezina nacinu izvodjenja i da se u svakoj seriji daje svoj maksimum.
Imam drugara sa 8 god dopinga,10god treninga, mnogo para,suplemenata i mesa koji radi serije tako sto radi desetku sa tezinom sa kojom moze 20 pon.Bukvalno,jednom sam ga naterao da uradi 20 posto ta serija od 10 pon nije licila ni na sta. Da ne duzim dalje :)  bukas je to lepse opisao, nisam recit ovih dana :)

Van mreže aleksandar84

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 313
Odg: TEŽINA ILI KONTRAKCIJA?
« Odgovor #23 poslato: Maj 31, 2013, 04:36:41 posle podne »
takodje Bukas i Milan su bolje objasnili ono sto sam i ja hteo...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: TEŽINA ILI KONTRAKCIJA?
« Odgovor #24 poslato: Maj 31, 2013, 04:39:45 posle podne »
slazem se i ja sa vama
naravno-pricamo o hipetrofiji
a stvarno bi bilo kretenski od mene da se mesam u milanov ili bukasov ili cak mozda aleksandrov (neznam da li se momak sa tim bavi) sistem treninga kada je u pitanju PL i slicno..

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: TEŽINA ILI KONTRAKCIJA?
« Odgovor #25 poslato: Maj 31, 2013, 04:41:53 posle podne »
Svako radi onako kako oseca da treba, ali sumnjam recimo da bi Tom Platz imao onakve noge da nije imao jak cucanj. Bez obzira na hormone...
U nekom momentu verujem da je vecina bb opteretila svoje telo velikim tezinama. Mozda za tim nema potrebe kasnije, ali nekada je tako bilo
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: TEŽINA ILI KONTRAKCIJA?
« Odgovor #26 poslato: Maj 31, 2013, 04:46:47 posle podne »
mislim da svi razmisljamo slicno, al da ovako izgleda kao da je light vs heavy

Kao sto je Bukas rekao, periodizacija je ovde najbitnija, tehnika nikako i ni u kom slucaju se ne sme narusavati, a planirani broj ponavljanja se radi sa sto vecom kilazom ne narusavajuci tehniku.

Kada se kaze da tezina nije bitna, to neki shvate: ok 90kgx10 i narednih 10god furam tu kilazu i ima da narastem..(mozda i moguce uz danasnju farmakologiju) ali cinjenica da kad ova vezba ode na 120kgx10 sa istom formom pokreta, misic mora biti veci pa ne znam sta da je u pitanju.
Light weight ne znaci da ne treba davati maximum, ako ste sve uradili kako treba van teretane ishrana, odmor, misic nema druge nego da poraste i ojaca(citaj podigne veci teret).
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže aleksandar84

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 313
Odg: TEŽINA ILI KONTRAKCIJA?
« Odgovor #27 poslato: Maj 31, 2013, 04:49:25 posle podne »

Kada se kaze da tezina nije bitna, to neki shvate: ok 90kgx10 i narednih 10god furam tu kilazu i ima da narastem..(mozda i moguce uz danasnju farmakologiju) ali cinjenica da kad ova vezba ode na 120kgx10 sa istom formom pokreta, misic mora biti veci pa ne znam sta da je u pitanju.


e to  :)

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: TEŽINA ILI KONTRAKCIJA?
« Odgovor #28 poslato: Maj 31, 2013, 04:49:57 posle podne »
Ja idem u teretanu da bih bio zver:-) . Jedan od boljih komentara.
Men sana in corpore sano !

Van mreže OldFart

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: TEŽINA ILI KONTRAKCIJA?
« Odgovor #29 poslato: Maj 31, 2013, 07:06:05 posle podne »
Čisto da odgovorim momku koji me je pitao koliko sam jak. Nedovoljno. I nikada neću biti dovoljno.
Koliko sam jak? Kakvo je to pitanje? Jel ovo školsko dvorište?
Da mislim da ću biti jak i zdrav sedeći ispred TV-a i brsteći čips - ne bih ni trenirao.
Znam samo da sa svojih 2 metra i 135 kila i u 36-oj godini mogu da uradim 20 zgibova u perfektnoj formi i isto toliko propadanja odmah - bez pauze. Nije dovoljno? Pa nije.
Uvek može više i bolje. Zato i treniramo.
Žao mi je što je ovoliko ljudi pogrešno protumačilo ono što sam napisao.
Da, idem 18 godina u teretanu i  prvog dana sam ušao u nju s namerom da izgledam kao konan varvarin, a ne da sudiram lepe umetnosti.
Nisam kao klinac imao para pa sam vatao klinke na izgled. Neko na felne i garderobu, ja na izgled. Pa?
Kakve to ima veze s onim što sam pričao?
Inicijalni motiv nema nikakve veze sa greškama koje ljudi prave kad se nađu okruženi s 20 gromada i kad ego nadvlada racionalnost i strpljenje.
I ko normalan želi da bude mlad i izgleda kao prase sa stomakom kao baba i rukama ko špagete?
Ja ne, ali neke lekcije naučiš gledajući svojih 50 drugara kako vremenom postaju poluinvalidi i jedan po jedan odustaju od treninga, što zbog povreda što zbog stagnacije.
Kad-tad nepravilna forma dovodi do povrede. Neke se dešavaju u sekundi, neke akumuliraju godinama.
Ogromna težina izaziva ozbiljne povrede. Šta onda? Ja trening živim i ne želim da platim cenu nemogućnosti treniranja zbog jedne sekunde koliko treba ligamentu ili zglobu da odu u "%#&//#.
Meni bi nemogućnost treniranja bio smak sveta. Svega bih se odrekao ali toga ne. Ko razume - shvatiće.
Poštujem i cenim onoga ko je spreman na svaki rizik po cenu cilja, ali moj cilj je da treniram dok ne omatorim pa tako i kalkulišem.
Svaki višegodišnji vežbač se nagledao pucanja mišića, ispadanja ramena i nanosio drugara u bolnicu zbog istih tih nepravilnih formi i forsiranja težina po svaku cenu.
Što se tiče snage....
Šta, 90 kg iz benča pravilnom formom nije dovoljno? Ne, nego ću da lomim kičmu do položaja gde mi šake dolaze iznad kukova, skraćujem pokret za 30 cm i u stvari radim kontra-kosi???
To je snaga??? Nisam znao.
Ne. To je kontra-kosi s velikim izgledom za jako bolnu starost.
Eto, ja ne mogu da podignem 135 kila 8 puta iz benča s podignutim nogama, kičmom priljubljenom uz klupu i pokretom ruku od skoro metar. Ako neko može - svaka čast. Kapa dole.
I čemu toliki bukvalizam? Stvari koje svakodnevno gledaš pomalo i karikiraš.