Septembar 28, 2024, 01:16:12 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.302 poruka u 18.764 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: Problem malo starijeg g-dina  (Pročitano 8485 puta)

Van mreže zyle

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Problem malo starijeg g-dina
« poslato: Maj 12, 2013, 01:29:17 posle podne »
Pozdrav svima,
Već duži vremenski period pratim dešavanja na forumu ali do sada nisam učestvovao u diskusijama.Razlog tome je taj što sam početnik i kao takav smatram da nebi bilo realno davati neke savete o bilo čemu,a s druge strane neprijatno mi je i nonstop nešto zapitkivati i smarati ljude.Prateći savete u vezi ishrane i treninga sa foruma,donelo je željene rezultate,da skratim priču,dostigao sam težinu 81kg i evo već mesec dana nikako nemogu da odem ispod pomenute težine tj. nemogu sagoreti mast što je moj cilj.Onda sam počeo sumnjati da nešto neradim dobro što se tiče ishrane i teninga čim nemogu sagoreti masti.Da bi sve bilo jasnije opisaću moj način ishrane i treninga.Počeo sam koristiti i WHEY Isolate (Nutrition) koji sam naravno naručio u Ogistra šopu.
Imam 42 godine i 81kg,visina 177cm oko godinu ipo dana mi je trebalo da sa 106kg dodjem na ovih 81kg.
Moj BMR=1781
TDEE=2761
E sada od 2761 sam oduzeo 500kcal,kako bih smršao,znači TDEE je 2261 to sam podelio na 50% UH; 30%PT i 20% masti
Ishrana:
Doručak                                               uh       pt        masti
200ml djus next 100%                     24   /   /
100gr pahuljica (mix ovsenih,raženih,s.groždja,golica,papaja,kornfleks)     70       7          7
250ml mleka(ela 0,5 masti)                               11,3    7,5       1,3
20gr med                           16        /           /

Ručak
150gr pileće belo meso                      /         32,8   5
200gr krompir mladi(pečen u relni)                  35,2   2   /
100gr paradajz                           2,8   1   /
50gr krastavac                           1   /   /

Oko 17:00h trening,odmah posle treninga konzumiram
30gr dekstroza                           30   /   /
30gr whey                           1   26   0,5
28gr bonžita                           21,7   1,4   3,4
Sat vremena posle treninga
130gr tunjevine(premia u salamuri)                  /   29   /
120gr sira(president 5,5% masti)                  4,8   15   6,6
Oko 22:00h ela sir 100gr + orasi + 20gr meda            22   11   6

Izmedju glavnih obroka u manjim količinama jedem uglavnom jabuke,masline,malo semenki golice,kikiriki.Naravno nejedem svakog dana isto,primera radi jedem i dimljenu svinjsku pečenicu,svinjsku kremenadlu,špagete sa junećim mlevenim,pirinač beli glazirani,jaja obično belanca,redje musaku,lazanje ali ipak jedem iako znam da je ovo visoko kal.hrana.
Treniram 3 puta nedeljno tegovima,dva dana ništa neradim a dva dana vozim biciklu,steper,preskačem vijaču i radim neke vežbe za „sagorevanje masti“legionari,raskorak predručenje,iskorak predručenje,jumping jacks,skok u sumo čučanj.Da kažem da ove aktivnosti upražnjavam dva dana po 30 minuta naravno ne sve odjednom i to je uglavnom lagani tempo.I još da napomenem da svih 7 dana unosim oko 2261 kcal.Zamolio bih nekoga ko ima strpljenja,razumevanja i slobodnog vremena da mi odgovori na postavljena pitanja.
1.Da li je ova računica dobra?
2.Kako sagoreti masti a ne smanjiti mišićnu masu(katabolizam valjda se tako zove)?
3.Da li nastaviti s ovakvom ishranom ili nešto menjati?
4.Jer treba pojačati fizičku aktivnost i koliko?
5.Da li treba upražnjavati rotaciju ugljenih hidrata i kako bi to izgledalo u mom primeru?

Hvala unapred

Van mreže Mali_Marko

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Problem malo starijeg g-dina
« Odgovor #1 poslato: Maj 12, 2013, 01:57:10 posle podne »

5.Da li treba upražnjavati rotaciju ugljenih hidrata i kako bi to izgledalo u mom primeru?

Rotacija je ono sto vam je potrebno. Ovo je delovalo jedno vreme jer ste se pre toga sigurno hranili veoma lose sa dosta junka. Ni ovo nije dobro, ali moze posluziti kao skelet.
Treba vam vise obroka, oko 5-6. U prvom obroku nista ne valja. Trebaju vam ovsene pahuljice, nisu bas ukusne, ali zato ne sadrze secere kao ove. Uz ovsene pahuljice ubacite i jaja i to 5 belanaca i 1 celo. Za racuak moze i da se kaze da je dobar. Posle treninga vam nije potrebna bonzita. Ovaj sir takodje nije dobar, ima previse masti. Uzmite posni ella sir.
Katabolizam je neizbezan ali ga mozete umanjiti tako sto ce te uzimati amino kiseline.
Probajte sastaviti plan za rotacije da ugljeni hidratiidu ovako 200-150-75-0-150-75-50.

Van mreže zyle

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Problem malo starijeg g-dina
« Odgovor #2 poslato: Maj 12, 2013, 03:10:14 posle podne »
Hvala na odgovoru,u pravu si ranije sam se hranio prilično loše,poslušaću tvoj savet i izbaciti mix pahuljica a takodje i sir.Nije mi baš jasan ovaj odnos rotacije ugljenih hidrata ali pogledaću malo po forumu,sigurno ću naći odgovor.

Van mreže Mali_Marko

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Problem malo starijeg g-dina
« Odgovor #3 poslato: Maj 12, 2013, 03:15:05 posle podne »
Sto se tice rotacija proteine drzite na 2-2.5 g/kg, masti na oko 0.5 g/kg a ugljene hidrate rotirate svaki dan. Znaci jedan dan bi bilo 200 g uh, drugi 150 i tako dalje. Nadam se da je malo jasnije :)

Van mreže zyle

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Problem malo starijeg g-dina
« Odgovor #4 poslato: Maj 12, 2013, 03:26:36 posle podne »
Upravo sam pročitao na forumu,a i tvoje objašnjenje je razjasnilo nedoumice ukapirao sam odnos gore navedenih brojki 7 brojki sedam dana u nedelji samo rasporedjivati po ovom sistemu.

Van mreže Mali_Marko

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Problem malo starijeg g-dina
« Odgovor #5 poslato: Maj 12, 2013, 03:53:16 posle podne »
Sada probajte sastaviti neki plan pa cemo da vidimo da li je dobar i sta treba se ispravi.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Problem malo starijeg g-dina
« Odgovor #6 poslato: Maj 12, 2013, 07:46:28 posle podne »
pozdrav
molio bih pre svega da zanemerite ove gore stvari sto sto su Vam odgovarane
ovako
ostalo je NEJASNO
kako ste dosli do te kilaze koju sada imate? jer je to veoma bitno u celoj stvari
ako ste pokusali da skinete kg sa ovom ishranom koju st naveli a sa 100kg + ste skinuli na 81 sa necim drugim te racunali svoj BMR i TDEE kao "normalna" osoba onda to defitivno NIJE U REDU i mnge stvari ne stimaju
nadam se (a bojim se da sam u pravu) da ste do kilaze od 81 kg dosli sa RADIKALNIM REZOVIMA u ishrani koja se svodila na dva ili tri obrka od koji je prvi bio kriska hleba,rucak jabuka a vecera casa vode ili nesto slicno?
pre svega da ovo resimo?

Van mreže zyle

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Problem malo starijeg g-dina
« Odgovor #7 poslato: Maj 13, 2013, 09:18:18 pre podne »
Pozdrav i vama Pedja,
da vam odmah kažem u potpunosti ste u pravu.Težinu sa 106kg na 81kg sam skinuo radikalnim rezovima,pravi izraz.Tačno je imao sam 2-3 obroka dnevno bez užina i nisu bili obilni a ni kvalitetni.Praktikovao sam i fizičke aktivnosti nakon obroka(ručka) lagano trčanje,igranje basketa,vožnja stepera i bicikla.Kada sam stigao do 81kg onda sam počeo sa gore navedenim režimom ishrane,pre mesec dana.

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 863
Odg: Problem malo starijeg g-dina
« Odgovor #8 poslato: Maj 13, 2013, 01:14:41 posle podne »
E pa to je problem. Zato sto si malim brojem nekavlitetnih obroka usporio metabolizam i sada uspostavljanjem normalnih rotacija moze doci do pojave jojo efekta. Sa druge strane postoji mogucnost da si narusio zdravlje takvim nacinom ishrane. Ja imam teoriju kako dalje ali posto je Pedja poceo nek on nastavi, posto ima mnogo vise iskustva. Sto se tice plana ishrane ima jos nekoliko korekcija.
« Poslednja izmena: Maj 13, 2013, 01:17:36 posle podne icko »

Van mreže zyle

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Problem malo starijeg g-dina
« Odgovor #9 poslato: Maj 13, 2013, 01:53:09 posle podne »
Evo par slika kako bi imali što bolji uvid u moje trenutno fizičko stanje.

Kada sam imao 106kg


Sada sa 81kg


Sada sa 81kg

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Problem malo starijeg g-dina
« Odgovor #10 poslato: Maj 13, 2013, 02:15:48 posle podne »
Ja samo da pohvalim rezultat a savete ces dobiti sigurno adekvatne.
I nadam se da nema vracanja na staro, ogroman je ovo posao.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Problem malo starijeg g-dina
« Odgovor #11 poslato: Maj 13, 2013, 03:10:28 posle podne »
da,
ovoga sam se i bojao da ce te da kazete
oa nista
steta je uradjena i povrtatka nema!!
ono sto bih ja da preprucio je to da idete na KETOGENU DIJETU gde ce biti adekvatan br cal iz B i M a sa druge strane kroz nekih 8 ned te dijete,pokrenuti ce mo ponovo metabolizam da krene da adekvatno trosi enerrgiju iz masi i da to preprznaju kao primaran izvor
pre svega
moj predlog bi bio da procitate ovu temu na sl linku:
http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2012/05/ketogena-dijeta-by-extreme-team.html

te da na osonvu ovih smernica pokusate da sastavite jelovnik koji ce mo skupa da korigujemo i da pokusamo sta se popraviti moze

Van mreže zyle

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Problem malo starijeg g-dina
« Odgovor #12 poslato: Maj 13, 2013, 06:55:34 posle podne »
Vlado hvala na pohvalama,jeste ovo je bio mukotrpan posao i nema čak ni teoretske šanse za povratak na staro fizičko stanje.Iskreno se nadam da ću uz Pedjine savete istrajati u mojoj nameri i napraviti još veći uspeh.

Pedja budite sigurni da ću prihvatiti sugestiju i pročitati i proučiti  temu o ketogenoj dijeti.Javiću se već sutra sa predlogom jelovnika.Hvala još jednom na trudu koj ulažete.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Problem malo starijeg g-dina
« Odgovor #13 poslato: Maj 13, 2013, 08:30:20 posle podne »
sve ok
idemo dalje

Van mreže zyle

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Problem malo starijeg g-dina
« Odgovor #14 poslato: Maj 14, 2013, 04:50:17 posle podne »
Pročitao sam dosta toga za kratko vreme o keto dijeti.Čitao komentare,savete,uputstva i ubrzo sam uvideo da to baš nije toliko naivno kao što sam mislio,iskreno malo mi se zamutilo u glavi od kombinacija,izraza i izračunavanja ali valjda sam približno shvatio poentu cele priče.Da bi se postigao rezultat potrebno je dosta volje i samokontrole.Pedja ako sam dobro shvatio u ovoj temi koju ste preporučili da pročitam se radi o cikličnoj keto dijeti,pet dana nizak unos uh a onda vikendom punjenje glikogenskih depoa.Takodje ne unositi skrobne uh,osim vikendom, nego vlaknaste koji imaju nizak glikemijski indeks i malo uh.Možemo kombinovati više vrsta vlaknastih uh,proteine i vlakna,unositi više nezasićenih masti a manje zasićenih.Vodeći se ovim smernicama moja ishrana bi bila:

Prvi,treći i peti dan
Obrok 1: 2 cela jaja + 3 belanca (kuvana)
Obrok 2: 150gr belog mesa + zelena salata + 20gr maslinovog ulja
Izmedju 50gr oraha suvih
Obrok 3: 130gr tunjevine (salamura) + 50gr maslina
Izmedju 30gr badema
Obrok 4: 150gr belog mesa + dve zelene paprike
Posle treninga 10gr dekstroze + 30gr whey
Obrok 5: 2 belanca kuvana

Drugi i četvrti dan
Obrok 1: 2 cela jaja + 3 belanca (omlet-kajgana)
Obrok 2: 150gr belog mesa + salata(paradajz,krastavac) + 20gr maslinovog ulja
Izmedju 50gr oraha suvih
Obrok 3: 150gr losos (pržen na maslin.ulju) + 50gr maslina
Obrok 4: 150gr belog mesa + salata(kupus)
Izmedju 50gr kikiriki(slani)
Obrok 5: 2 belanca kuvana

Subota
Obrok 1: 100gr ovsenih pahuljica + 200ml ella mleka
Obrok 2: 200gr belog mesa + 100gr pirinča
Izmedju  50gr semenki bundeve (golica)
Obrok 3: 130gr tunjevine (salamura) + 150gr špageta
Obrok 4: 200gr belog mesa + 150gr paradajza
Obrok 5: 130gr tunjevine (salamura)

Nedelja
Obrok 1: 100gr ovsenih pahuljica + 200ml ella mleka
Obrok 2: 200gr belog mesa + 100gr pirinča
Izmedju  50gr semenki bundeve (golica)
Obrok 3: 130gr tunjevine (salamura) + 150gr paradajza
Obrok 4: 200gr belog mesa + 300gr krompira mladog
Obrok 5: 130gr tunjevine (salamura)


Svakog dana 4 litra vode,obično pijem i više ali nema veze.
Ubacio bih drugog i četvrtog dana malo fizičke aktivnosti 30 minuta (preskakanje vijače,steper ili vežbe za sagorevanje masti).
Veliki pozdrav