Avgust 01, 2024, 11:21:23 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.259 poruka u 18.758 tema - 20.963 članova - Poslednji član: arnold2000
X3MShop banner

Autor Tema: Moj plan treninga, vase misljenje  (Pročitano 6518 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.321
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moj plan treninga, vase misljenje
« Odgovor #15 poslato: April 11, 2013, 03:57:32 posle podne »
Citat
svi bukvalisete na nebitnim mestima

a sta ces
zato i izlgedamo tako lose sto smo bukvalisti a ne glumci.  8)

Citat
Kod klasicnog treninga uvek guram koliko mogu, sigurno ne vracam teg na stalak a mogao sam da uradim jos 2-3 ponavljanja,

dobro
i koliko je to % od cega?
od tog dana,nedlje,meseca,vrste dijete,mensutracije,duxa?
mislim ne kapiram
ja bih voelo da mi neko to objasni
mogu da shvatim
1 RM i iz kog razloga je to nekim ljudima potrebno
ali bih voelo da mi neko dokaze i pokaze da u mesecu u kojem ima 4 treninga za grudi (da ssada ne ubacujem gurue koji rade po 45 misica na jednom treningu i imaju 439 trneinga mesecno za jednu misicnu partiju),objasni kako to da ce mu sva ta 4 treninga biti idneticna i da ce da postize iste fore?
npr
ako radis na masi
zar nije cilj povecanje snage a samim tim i povecanje tezina-kojom metodo onda otkriti %
zena te nadrkala kuci-aha..nema veze..ja moram da dam 80% od proslog puta
lagano digitron u ruke i racunamo
damn..uradio sam 78.2 % od zadatih 80
jebati cu joj mamu sada kada dodjem kuci
no no.
nije dobro za koritizolo

ili
radis na def
logicno je i prirodno da ti svaki trening NIJE i NEMOZE BITI ISTI
zanima me koliko je to 80% ili n60 ili 95-nije bitno
od razlicte vrste treninga.borj pon ,serija,rasplozena,glik depoa itd?

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Moj plan treninga, vase misljenje
« Odgovor #16 poslato: April 11, 2013, 04:07:09 posle podne »
vidi, Boban je naveo 80% necega..ja se uopste nisam bavio procentima, il si ti citao nesto drugo ;)

I precizno sam naveo da neces ostaviti teg nazad na stalak a mogao si uraditi jos nekoliko ponavljanja, ili ces vratiti i dodati tezinu.
Nije moguce uraditi 2 ista treninga(msm moze i da se desi, ali se ne desava stalno). Ako si imao ciljani broj ponavljanja od npr 8, uzeces kilazu sa kojom MISLIS da mozes da uradis, i danas ti bas nesto dobar dan krenes i skontas da bi mogao mozda i 12 uradis, sta radis na 8 ponavljanju? - i kako se to odrazava na celokupni plan tog treninga?
Nema potrebe cepidlaciti, jer ja to nisam radio, ali ne mogu da prihvatim da neko ne daje sve od sebe(osim ako i to nije planski i sa razlogom) u nekoj seriji.
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.321
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moj plan treninga, vase misljenje
« Odgovor #17 poslato: April 11, 2013, 04:12:03 posle podne »
Citat
Ako si imao ciljani broj ponavljanja od npr 8, uzeces kilazu sa kojom MISLIS da mozes da uradis, i danas ti bas nesto dobar dan krenes i skontas da bi mogao mozda i 12 uradis, sta radis na 8 ponavljanju? - i kako se to odrazava na celokupni plan tog treninga?

yes baybe-that I'm talking about  ;D ;D

ja bih zeleo da mi neko od novih gurua,objasni gde je tu onda 80% ili u bio kojoj drugoj varijanti
naravno
da neko ne misli
ja se nisam obracao Bojanu vec su ovo interne posalice i posle podnevne doskocice ;D,a sve iz razloga viska vremena od cirka 17 min sto je 45 % od ukupnog zacrtanog radnog plana za danas  ;D ;D

salim se ja zeru/malo

jebg buraz
i ja ne mogu da svhatim da neko moze da bude baba na treningu i da se osloni na to da uzima hemiju i da ce 5 mg necega da ga pretovri u hulka ili kutija rpoteina ili nesto slicno...
sta znam
nisam ucen da tako vezbam
svi mi imamo losih dana
evo npr ja danas,sam ruke odrazio ko za (*U&&%%E^E&*(U)(*&%^$#$%&^*..i to RUKE brate
ajde da sjebss noge  ;D ;D..vec jbg..nije mi bio dan i cao..
cekam sl cetvrtak gde cu da ih rastocim na proste faktore a moetodom grupiranja

ja sam danas gurao kao manijak,ali nije to to i jedfnsotavno ne vredi..batali i cao..hahahh

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Moj plan treninga, vase misljenje
« Odgovor #18 poslato: April 11, 2013, 04:27:46 posle podne »
ma kul, nego cela diskusija je bilo o BROJU ponavljanju, i da za pocetnike nema potrebe ici sa manjim brojem. Ovo o procentima 80%, max 8 ili 12 ako se moze, to je sve usputno i sporedno receno(cak vecinu ja nisam ni pomenuo), pa se natezemo oko necega sto je drugi rekao a nije ni tema ;)

A i libo mene da budem guru, koristim ono sto je vec oproban metod, eventualno probavam blage varijacije da vidim da li bi mi prijalo i to je to.

Moja greska pri ranijim pripremama za takmicenje nije bila u nacinu samih priprema(last 12weeks) vec forma i masa sa kojom sam docekivao te pripreme. Meni su sjajne rezultate dali i giganti, kao i neke blaze varijante giganta + sa vise kardia, a tu ti procenti nemaju sta da traze i ti to najboje znas :)
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.321
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moj plan treninga, vase misljenje
« Odgovor #19 poslato: April 11, 2013, 04:30:14 posle podne »
ma kul, nego cela diskusija je bilo o BROJU ponavljanju, i da za pocetnike nema potrebe ici sa manjim brojem. Ovo o procentima 80%, max 8 ili 12 ako se moze, to je sve usputno i sporedno receno(cak vecinu ja nisam ni pomenuo), pa se natezemo oko necega sto je drugi rekao a nije ni tema ;)

A i libo mene da budem guru, koristim ono sto je vec oproban metod, eventualno probavam blage varijacije da vidim da li bi mi prijalo i to je to.

Moja greska pri ranijim pripremama za takmicenje nije bila u nacinu samih priprema(last 12weeks) vec forma i masa sa kojom sam docekivao te pripreme. Meni su sjajne rezultate dali i giganti, kao i neke blaze varijante giganta + sa vise kardia, a tu ti procenti nemaju sta da traze i ti to najboje znas :)

yes

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Moj plan treninga, vase misljenje
« Odgovor #20 poslato: April 11, 2013, 05:16:46 posle podne »
Ako niste skuzili, mislite na istu stvar samo ste je napisali na drugaciji nacin. 8) Logicno je ako radi 8-12 ponavljanja kroz 4-5 serija da nece moci svaku seriju uraditi sa 12 ponavljanja ako je pogodio tezinu vec ce prva biti 12, ostale ce varirati izmedju 8 i 12 ponavljanja.

Ja sam skužio, ali on očigledno nije čim mi je uputio moj post. A i ne mora da mu variraju sve ostale od 8-12. Tu su i ponavljanja tipa 4-6 koja daju takođe dobre rezultate, posebno ako se radi do otkaza.

Tako je, samo sto se ne bih slozio da je pocetnik u stanju da isforsira misic u potpunosti sa 4 ponavljanja npr
Ako bi ikusan vezbac uradio seriju sa 4 ponavljanja, mnogo bolje bi stimulisao misic nego li pocetnik koji bi isto radio 4.
Cak, retko kada radim vise od 3 radne serije, jer mi to vise nema smisla

To je istina. Ali opet, ako ostane snage za 4 ponavljanja, što da ne, bez obzira na njegovo iskustvo. Cilj je pogodit mišić. Jer zaustaviti se npr na 8x po meni je glupost, jer definitivno može još ako mu je poslednja serija bila 8 ponavljanja tj stavlja se do znanja da nije dao svoj maksimum u toj vježbi ili recimo 80 % svog maksimuma.

To tek nikako ne bi smeo propustati. Ako je uradio 8, a mogao jos 2 -> ta 2 bi mu bila bitnija od svih 8 pre toga. Ne mora se ici do otkaza, niti bi valjalo u svim serijama, ali se podrazumeva da se da sve od sebe.
Iskustvo u radu sa devojkama mi je govorilo vise puta scenu - "pa ja sam uradila 3x10 odjednom" :D Dakle, mora se uskladiti tezina sa predvidjenim brojem ponavljanja. Te 80% serije mogu priznati samo kao zagrevanje.

Nisam samo siguran da si me shvatio, jer sam ja pricao o 4 ponavljanja sa 100%..pocetnicima odgovara veci broj ponavljanja kako bi bolje pogodili misic.

 Ovo 80 % je bilo baš u tom smislu da možeš da iščupaš npr još 2 ponavljanja a odustaneš. Zaključak - nikako ne odustajati ako već možeš.

Što se tiče 4 x sa 100 % shvatam te potpuno jer i sam radim često po tom principu. 3-4 x sa 100 % svog maksimuma. Ne u naravno u svakoj seriji, bilo bi suludo, već izaberem 1-2 vježbe tokom treninga na kojima ću da primjenim napisano.
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže bole gym

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 968
Odg: Moj plan treninga, vase misljenje
« Odgovor #21 poslato: April 11, 2013, 07:46:01 posle podne »
A jel ima neko da ne broji ponavljaje ili sam jedini 8)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.321
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moj plan treninga, vase misljenje
« Odgovor #22 poslato: April 11, 2013, 07:56:49 posle podne »
A jel ima neko da ne broji ponavljaje ili sam jedini 8)

evo ja
ne brojim br pon vec 6 godf

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Moj plan treninga, vase misljenje
« Odgovor #23 poslato: April 11, 2013, 07:59:03 posle podne »
Ja brojim iz razloga da znam đe sam na sledećem treningu u odnosu na prethodni. Potreban mi je ta neki red.
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Moj plan treninga, vase misljenje
« Odgovor #24 poslato: April 11, 2013, 08:28:06 posle podne »
Ja nekad 4 nekad 15 ponavljanja, tu je negdje raspon...

Van mreže Sector

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 118
Odg: Moj plan treninga, vase misljenje
« Odgovor #25 poslato: April 11, 2013, 09:46:41 posle podne »
A jel ima neko da ne broji ponavljaje ili sam jedini 8)

ja

Van mreže Nemanja M.

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Moj plan treninga, vase misljenje
« Odgovor #26 poslato: April 12, 2013, 05:35:23 posle podne »
Nisam bio tu bio sam u Torontu :P salim se. Dobro okej, po nekom vasem misljenju ovo valja, Msm da vise ne gledam serije, nego radim dok ne crknem. bas bas dok ne crknem. 

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Moj plan treninga, vase misljenje
« Odgovor #27 poslato: April 12, 2013, 07:14:15 posle podne »
Ne valja da crknes :-)
Men sana in corpore sano !

Van mreže vonMoger

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
  • train hard, feel good.
Odg: Moj plan treninga, vase misljenje
« Odgovor #28 poslato: Jun 27, 2013, 06:12:30 posle podne »
ja brojim kada radim sa maximumom, a kad radim zgibove ili trbusnjake ne brojim, sta ce mi  :)