Septembar 20, 2024, 10:52:44 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko ishrane-masa  (Pročitano 1767 puta)

Van mreže needforspeed

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Pomoc oko ishrane-masa
« poslato: Mart 31, 2013, 10:20:14 posle podne »
Pre svega pozdrav svima. Imam 21 god,184,78kg . Radim masu,ovo je moj jelovnik. Posto opet krecem sa ovom ishranom od srede nisam napisao tacnu gramazu jelovnika,posto ce ona varirati dok mi se organizam ne navikne malo,posto sam pravio pauzu sa treningom i zdravom ishranom zbog povrede:) Ovo je znaci maximum sto mogu zbog posla da ispostujem,saveti oko suplementacije su takodje dobrodosle,kao i u vezi ishrane.

•   1 .obrok        07:00h  Ovsene+blend+vitamin c
•   2.obrok         08:00h  4 cela jaja+salata+oligovit
•   3.obrok         13:00h  Sendvic tunjevina+salata+omega3
•   4.obrok         15:00h  Blend+banana+orasi,bademi,lesnici
•   5.obrok         17:00h  Belo meso,Curece belo meso,Riba+Pirinac,krompir+salata
•   18:00h TRENING  -  PWM (whey,monohidrat.amino1900+c vitamin + omega 3)
•   6.obrok         20:00h  Belo meso,Riba,Crveno meso+pirinac,krompir+omega3+salata
•   7. Obrok        23:00h Ella sir+saka badema,oraha,lesnika+oligovit


Cilj mi je masa. Sad.. Da li gresim sto blend uzimam 2 puta dnevno (jbg zbog posla mi je nezgodno,radim od 9:00 do 17:00) Da li u dobrom vremenu i u dobrim kolicinama uzimam omega3 i vitamine? Da li bi trebalo menjati nesto? Pozdrav svima,svaki savet je dobrodosao...

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Pomoc oko ishrane-masa
« Odgovor #1 poslato: Mart 31, 2013, 10:31:56 posle podne »
Ujutru uz ovsene sipas whey, blend mozes kasnije u toku dana kad si na poslu. Vitaminski kompleks isto uzmes uz prvi obrok, ne treba ti uz svaki obrok. Omega3 uzmes 2 kapsule ujutru i 2 kapsule uvece. Cini mi se da ti je malo UH iako nisi napisao koliko cega posto ih samo jedes u 2 obroka, osim naravno ako ne jedes u ta 2 obroka po 200g pirinca, 200g mesa i krompira, tesko ces to pojesti kolicinski. Ubaci UH i u drugi obrok, tako ce ti biti lakse posle da pojedes ostatak. Ipak se radi masa, a tebi treba minimum 300g UH dnevno.

Van mreže needforspeed

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Pomoc oko ishrane-masa
« Odgovor #2 poslato: Mart 31, 2013, 10:42:03 posle podne »
Ujutru uz ovsene sipas whey, blend mozes kasnije u toku dana kad si na poslu. Vitaminski kompleks isto uzmes uz prvi obrok, ne treba ti uz svaki obrok. Omega3 uzmes 2 kapsule ujutru i 2 kapsule uvece. Cini mi se da ti je malo UH iako nisi napisao koliko cega posto ih samo jedes u 2 obroka, osim naravno ako ne jedes u ta 2 obroka po 200g pirinca, 200g mesa i krompira, tesko ces to pojesti kolicinski. Ubaci UH i u drugi obrok, tako ce ti biti lakse posle da pojedes ostatak. Ipak se radi masa, a tebi treba minimum 300g UH dnevno.

Aha.. ok,onda ubacujem krompir uz jaja,i menjam whey sa ovsenim umesto blenda..  Negde sam procitao da nije dobro uzimati oligovit 3 uz dorucak,ne secam se gde,al se secam da je tako napisano:) Ali ok,od viska glava ne boli:)  sto se tice sup. jel ok? ili da umesto amino neke bcaa ubacim?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc oko ishrane-masa
« Odgovor #3 poslato: April 01, 2013, 06:56:55 pre podne »
oametnije bi ti bilo da si umesto tih amino (koje su i onako whey kocnneratat) kubio bcaa da imas pred trening i u pwm
mnogo bi ti vise koristilo u ostvarivanju tvog plana

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=categories.view&category_id=167