Jul 06, 2024, 05:29:52 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Velon trening  (Pročitano 1635 puta)

Van mreže veloN

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Velon trening
« poslato: Mart 31, 2013, 04:03:35 posle podne »
Pozdrav, interesuje me sta mislite o ovom treningu. Imam 16 godina, 183 cm, 77 kg, u teretanu idem malo vise od godinu dana. Vjezbe cesto promijenim radi onog "ne dozvoli da se misic navikne na isto" i tezine povecavam svaki put za 2.5 kg.

1. DAN Prsa/biceps :

Prsa  :

Jedna sedmica :

Kosi bench 12,10,8,6,6
Ravni bench 6,6,10
Kontrakosi 6,8,2
Leptir 15,15,15

Je li ovo previse ponavljanja na kosom benchu ?

Druga sedmica :

Potisak bucicama na ravnoj klupi
Potisak na kontrakosoj
Razvlacenje bucicama
Propadanja

Jedan prijatelj mi je govorio da je bolji ovaj trening za prsa u 2. sedmici jer pogadjam razlicite dijelove misica ... Vase misljenje, koji trening za prsa je bolji ?

Biceps :

Pregib sipkom 10,10,8,6,6
Koncentracijski pregib 12,12
Hammer pregib 10,10,8

2. DAN Ledja/triceps :

Lat masina 8,8,10
Sjedece vucenje 8,8,10
Veslanje na spravi 10,10,10
Zgibovi 8,8,8

Triceps :

Francuski potisak 12,12,10,8
Potisak kablom na spravi 8,8,8
Potisak iza glave 8,8,8
Ekstenzija na masini 8,8,8

Iskreno, ne znam koliko bi trebalo ponavljanja za triceps pa uradim ovako 3x8

3. DAN Noge/ramena

Znam da bi trebalo raditi posebno noge ali bojim se da necu stici ako ubacim jos jedan trening sedmicno.

Ramena :
Potisak na spravi 8,8,8
Potisak bucicama 6,8,10
Letenje u pretklonu 8,8,10

Noge :
Nozni potisak 10,10,10
Sjedeci nozni pregib 15,15,15
Nozna ekstnezija 8,10,10


Znam da je trening nogu los ali trener u teretani mi je savjetovao da jos ne radim cucanj...

Hvala unaprijed na odgovorima





Van mreže rapidsoft

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 397
Odg: Velon trening
« Odgovor #1 poslato: Mart 31, 2013, 06:53:14 posle podne »
Idemo ispocetka : Ne vidim poentu radjenja 5 serija kosog benca . Lepo zagrej se ko covek i odradi neke 3-4 radne serije i to je to . U drugoj sednici nemas kosi potisak,cemu to? Za biceps umesto 5 serija pregiba ,dodaj u koncentracijoni jos jednu neka budu 3 . Za triceps ti je dosta 3-4 vezbe po 3 serije  . A noge su katastrofa,nemas ni cucanj ,ni iskorak.. Kazes ides godinu dana u teretanu a jos ti je rano za cucanj? Pa ne moras ti da trpas ko zna kakve tezine .. Nauci da radis pravilno sa malim tezinama i polako ces vremenom povecavati .. Neces umreti ;)
A to sto ti prijatelj kaze da je to bolje to moras ti sam na sebi da isprobas ,da vidis sta ti vise odgovara ,pogadja itd...
« Poslednja izmena: Mart 31, 2013, 06:55:52 posle podne rapidsoft »
There are days when you feel like You don't have a home. No family or anything to Lean on. Your best friend can't even Spot you.That is why the Gym is my true home. The bench is always there for me to lean on, and a complete starnger will always Spot me.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Velon trening
« Odgovor #2 poslato: April 01, 2013, 06:53:37 pre podne »
sa manjimim obimom i naravno ubaciti noge (trener je genije) ovaj trening ima smisla za tebe s obzirom na tvoj staz itd itd itd

Van mreže veloN

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Velon trening
« Odgovor #3 poslato: April 01, 2013, 07:21:58 posle podne »
Hvala na odgovorima a ruku na srce, to za cucanj mi je govorio prije nekoliko mjeseci, vjerujem da bih sad mogao raditi cucanj bez problema sa nekim manjim tezinama jer su mi noge dosta slabe, listovi k'o cackalica...
Uglavnom, ubacicu i cucanj i ostaviti ove vjezbe koje sad radim, hoce li to biti ok onda ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Velon trening
« Odgovor #4 poslato: April 01, 2013, 07:30:00 posle podne »
Hvala na odgovorima a ruku na srce, to za cucanj mi je govorio prije nekoliko mjeseci, vjerujem da bih sad mogao raditi cucanj bez problema sa nekim manjim tezinama jer su mi noge dosta slabe, listovi k'o cackalica...
Uglavnom, ubacicu i cucanj i ostaviti ove vjezbe koje sad radim, hoce li to biti ok onda ?

trebalo bi
samo pamet u glavu