Septembar 09, 2024, 07:17:37 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.259 poruka u 18.762 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dr. MIKI91
X3MShop banner

Autor Tema: Stagnacija u bench pressu  (Pročitano 9505 puta)

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: Stagnacija u bench pressu
« Odgovor #15 poslato: Mart 29, 2013, 07:36:06 pre podne »
Stavi snimak
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Stagnacija u bench pressu
« Odgovor #16 poslato: Mart 29, 2013, 10:15:28 pre podne »
Cek, jel svaki trening radis benc ili u svakom treningu za grudi?

Van mreže Volk

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 164
Odg: Stagnacija u bench pressu
« Odgovor #17 poslato: Mart 29, 2013, 10:46:58 pre podne »
Poslusaj momke sta ti kazu,ja sam gurao 150 kg iz bencha ali tek sada vidim kakvom tehnikom,gde mi je sve radilo samo ne grudi.Sada seriju radim sa 100 kg,maksimalno pravilno i jedva izvucem 10 ponavljanja.

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: Stagnacija u bench pressu
« Odgovor #18 poslato: Mart 29, 2013, 11:08:56 pre podne »
pa ako već ganja težinu, benč i ne treba da se radi grudima... :)
prvenstveno rame, triceps, gornja leđa pa tek onda grudi...

rad sa većim težinama + pokušaj da se pogode grudi (što automatski znači laktovi u stranu), lako će dovesti do povrede, a i težine će biti manje nego kad se uključi veći broj mišićnih grupa...
« Poslednja izmena: Mart 29, 2013, 11:11:05 pre podne filip85 »

Van mreže Volk

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 164
Odg: Stagnacija u bench pressu
« Odgovor #19 poslato: Mart 29, 2013, 12:31:10 posle podne »
Upravo tako,tezine su u ovom sportu stvarno nebitne.

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Stagnacija u bench pressu
« Odgovor #20 poslato: Mart 29, 2013, 02:17:40 posle podne »
e sad, da su bas nebitne..misic ne poznaje koliko teg ima kg-a, ali tema je previse opsta a odgovori specificni!
Prvo, kako izgleda nedeljni plan treninga? vezbe, serije, ponavljanja
Kakva je ishrana?

Pa moz da diskutujemo o cemu god, ovako je to sve malo bzvz
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže stevan_nk

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Stagnacija u bench pressu
« Odgovor #21 poslato: Mart 29, 2013, 02:41:18 posle podne »
Cek, jel svaki trening radis benc ili u svakom treningu za grudi?

U svakom treningu za grudi.

Ishrana mi je prosečna, izbjegavam nezdrave namirnice, posle i prije treninga pazim šta jedem prije da ima dosta uh a posle da ima dosta proteina i to je to.

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Stagnacija u bench pressu
« Odgovor #22 poslato: Mart 29, 2013, 03:12:57 posle podne »
Cek, jel svaki trening radis benc ili u svakom treningu za grudi?

U svakom treningu za grudi.

Pa onda ok, radi benc, sto da ne. Ja sam mislio da ti radis benc svaki dan, tj. svaki trening koji imas.

Van mreže stevan_nk

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Stagnacija u bench pressu
« Odgovor #23 poslato: April 18, 2013, 09:10:53 posle podne »
Dvije nedjelje posle otvaranja ove teme sam uradio 75 što znači da sam samo bio malo više nestrpljiv.

Van mreže Nutryman

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Stagnacija u bench pressu
« Odgovor #24 poslato: Maj 22, 2013, 11:24:44 posle podne »
Pozdrav svima,nisam hteo da otvaram novu temu kad vec imam isti problem.Treniram godinu i po dana u teretani,imam 17 godina.Trenutna ishrana-u kalorijskom deficitu,gledam da jedem sto cistije,ali cinjenica je da ima junk-a,pomalo prostih secera,i moze to mnogo bolje...Imam problem sa bench-om  vec neko vreme,stagniram,cak mogu reci opadam sa tezinama.Puno sam citao o treninzima i ishrani,i posle jedno 3 meseca treniranja postao bukvalno bb fanatik.Hranio sam se maksimalno dobro,cista hrana itd.Bench mi je rastao sve do juna prosle godine,kad sam jednom izbacio 100kg,a u to vreme obicno 95 kg.Tada sam jos ozbiljnije i odlucnije prisao i treningu i alimentaciji.Hranio sam se 2-2.5g P, 5-6g UH(koje sam povecavao) ,masti 1-1.2g.Medjutim od tada pocinje moja regresija u kilogramima na bench press-u.Polagano do avgusta iste godine padam na 90kg,80kg,a u jesenjim mesecima i 80 kg jedva odrzavam,da bih se danas mucio i sa 70kgx3.Ishrana je sve vreme bila na nivou,ali uprkos tome ja sam padao u toj disciplini.Mislim da bi jedna od stvari mogla biti pretreniranost,na koju najvise i sumnjam,ali kontradiktorno je da nastavljam u progresiji u kasnijem periodu disciplina DL i SQ,gde dostizem vece tezine.Tu sam definitivno poklekao,i pao psihicki,jer sam stvarno toliko sebe ulozio u to,citanje,ishranu,treniranje,itd,medjutim izgleda da se nisu poklopile sve ''kockice''.Zbog tog klonuca sam prestao da se pridrzavam svih rezima ishrane i treniranja.Molio bih da mi neko pomogne,i da mi kaze sta bi bio moguci uzrok mog problema.Hvala svima,sportski pozdrav:) :) :) .

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: Stagnacija u bench pressu
« Odgovor #25 poslato: Maj 23, 2013, 07:17:15 pre podne »
Pojačaj klopu, smanji treninge, radi 2-3 nedeljno i shvati da ne može skakati istovremeno DL&SQ i BP. Može do određene mere

RAadi osnovnu vežbu i ne preteruj sa asistentima. Odradi deload i kad uđeš u trening svake 4-5 nedelje
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže Nutryman

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Stagnacija u bench pressu
« Odgovor #26 poslato: Maj 23, 2013, 10:35:54 pre podne »
Hvala:)...Pa video sam da sam napravio greske sto se tice periodizacije...Mada tada sam trenirao 3xnedeljno po nekih sat i po.Ali kasnije sam smanjio na 1h,i shvatio da mi to najvise odgovara,bio sam jesenas na uh rotaciji i skinuo malo sala,i za to vreme sam opao sa tezinama,ali sam to pripisao jednostavno restrikcionoj ishrani.Trenutno idem samo 1 nedeljno u teretanu i radim FB trening,koji se bazira na kompleksnim vezbama,sa trajanjem 45min,uz to radim par puta nedeljno sklekove i zgibove i to je to,mislio sam da bi takav deload bio ok,tezine sam smanjio otprilike na 60% RM.A koliko nedelja to da radim,i kako ponovo da pocnem da povecavam intenzitet kasnije?Otprilike 1ned 60%,2 65%,3 75%, 4ned 80-85%,pa 5 ned 55% itd?Ako moze neko da me posavetuje?:) Na koji nacin bih mogao povratiti snagu i tezine?

Van mreže Nutryman

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Stagnacija u bench pressu
« Odgovor #27 poslato: Maj 24, 2013, 09:44:17 pre podne »
Molim vas, ako neko ima vremena i zivaca da mi odgovori:))...

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Stagnacija u bench pressu
« Odgovor #28 poslato: Maj 24, 2013, 10:04:59 pre podne »
531 recimo 2-3x nedeljno
Pricam o snazi, da ne bude posle kako tezina nije bitna i kako sa 70kg svi odvale grudi.
Mozes da radis par petica sa 70-80 posto i da 1 u 3-4 nedelje ides na keca sa 90posto od maksimuma.
Posle toga bih radio neku vezbu na 3-5 serija desetki (floor press, ravni/kosi potisak bucicama,potisak za ramena).Znaci nesto od toga. Kasnije triceps, i mnogo gornjih ledja.U slucaju da si pretreniran (mnogo dugo u zoni 90+ %) na par nedelja bih zaboravio bilo sta ispod 8 ponavljanja

Van mreže Nutryman

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Stagnacija u bench pressu
« Odgovor #29 poslato: Maj 24, 2013, 10:29:28 pre podne »
531 recimo 2-3x nedeljno
Pricam o snazi, da ne bude posle kako tezina nije bitna i kako sa 70kg svi odvale grudi.
Mozes da radis par petica sa 70-80 posto i da 1 u 3-4 nedelje ides na keca sa 90posto od maksimuma.
Posle toga bih radio neku vezbu na 3-5 serija desetki (floor press, ravni/kosi potisak bucicama,potisak za ramena).Znaci nesto od toga. Kasnije triceps, i mnogo gornjih ledja.U slucaju da si pretreniran (mnogo dugo u zoni 90+ %) na par nedelja bih zaboravio bilo sta ispod 8 ponavljanja
Hvala Milane,probacu ovako:)...Pa nije ovo problem mog ega,da neki ne shvate pogresno,vec to da sa smanjenjem tezine verovatno nema nista od mase,s obzirom da sam u ranijem periodu dizao vise.Sto se tice bucica za asistente,u teretani ih nazalost nemam.Sta da kazem,tuga.Gornja ledja imam dosta razvijenija u odnosu na neke delove tela,a sto se tice tricepsa,zanima koji obim treninga i vezbe za triceps da radim,ako zelim da povecam kilazu?Mozda neki uski potisak na smithu?Potisak bucicom jednorucni,francuski?Tako sam obicno radio,ali mozda bi bilo bolje da i tu promenim nesto...?Hvala:)
« Poslednja izmena: Maj 24, 2013, 10:33:45 pre podne Nutryman »