Septembar 09, 2024, 07:15:33 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.259 poruka u 18.762 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dr. MIKI91
X3MShop banner

Autor Tema: Stagnacija u bench pressu  (Pročitano 9503 puta)

Van mreže stevan_nk

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Stagnacija u bench pressu
« poslato: Mart 28, 2013, 10:08:31 posle podne »
Pozdrav svima, krenuo sam sa 16 godina i idem u teretanu 4 mjeseca. Trenutna kilaža 73 a visina 184. Nisam još uzimao suplemente. Imam pitanje povodom bench pressa, od prvog dana u teretani radim tu vježbu i na početku sa nekih 50 kg max sam za dva mjeseca stigao na 70x1 i prošlo je skoro dva mjeseca i nemam veće rezultate u toj vježbi, u svemu drugo imam napredka, radim više propadanja, više sa bučicama ali bench je ostao isti. Probam 75 ne ide. Šta može biti uzrok toga ?

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Stagnacija u bench pressu
« Odgovor #1 poslato: Mart 28, 2013, 10:26:16 posle podne »
Pozdrav svima, krenuo sam sa 16 godina i idem u teretanu 4 mjeseca. Trenutna kilaža 73 a visina 184. Nisam još uzimao suplemente. Imam pitanje povodom bench pressa, od prvog dana u teretani radim tu vježbu i na početku sa nekih 50 kg max sam za dva mjeseca stigao na 70x1 i prošlo je skoro dva mjeseca i nemam veće rezultate u toj vježbi, u svemu drugo imam napredka, radim više propadanja, više sa bučicama ali bench je ostao isti. Probam 75 ne ide. Šta može biti uzrok toga ?

Ja mislim da si suviše mlad da bi se zamarao sa težinama i benčhom. A uzrok može biti umor, pretreniranost, suviše vježbi u toku treninnga, ne-dovoljno odmora između dana treninga, slaba ishrana itd... itd...
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže stevan_nk

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Stagnacija u bench pressu
« Odgovor #2 poslato: Mart 28, 2013, 10:30:02 posle podne »
U martu sam napunio 17 :) a da li može biti zbog toga što nisam mnogo mijenjao vježbe, od početka sam ubacio možda dvije vježbe sa bučicama a bench, ravni i kosi, razvlačenje na mašini i propadanja radim svaki trening.

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Stagnacija u bench pressu
« Odgovor #3 poslato: Mart 28, 2013, 10:33:19 posle podne »
U martu sam napunio 17 :) a da li može biti zbog toga što nisam mnogo mijenjao vježbe, od početka sam ubacio možda dvije vježbe sa bučicama a bench, ravni i kosi, razvlačenje na mašini i propadanja radim svaki trening.

A zašto radiš svaki trening benčh, ravni i kosi? Koja je svrha svega toga i što očekuješ od takvog treninga???
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže stevan_nk

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Stagnacija u bench pressu
« Odgovor #4 poslato: Mart 28, 2013, 10:37:20 posle podne »
Iskren da budem ne znam :D da probam ponekad umjesto bencha da radim na mašinama ?

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: Stagnacija u bench pressu
« Odgovor #5 poslato: Mart 28, 2013, 10:38:04 posle podne »
@stevan_nk
pa polako na benchu..to kad bi kilaze isle tako na benchu kako ti ocekujes onda bi svi bili baje i dizali po 150 kg....Malo strpljenja i nastavi trenirati...

Van mreže stevan_nk

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Stagnacija u bench pressu
« Odgovor #6 poslato: Mart 28, 2013, 10:44:19 posle podne »
@stevan_nk
pa polako na benchu..to kad bi kilaze isle tako na benchu kako ti ocekujes onda bi svi bili baje i dizali po 150 kg....Malo strpljenja i nastavi trenirati...

Nastavljam da treniram naravno a shvatam da ne mogu tek tako da se povećavaju težine ali ipak mi je malo čudno što na drugim vježbama vidim napredak a na nekim ništa.

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Stagnacija u bench pressu
« Odgovor #7 poslato: Mart 28, 2013, 10:46:14 posle podne »
Iskren da budem ne znam :D da probam ponekad umjesto bencha da radim na mašinama ?

Samo sam htio da vidim što ti je cilj, tj imaš li ga uopšte. Kao što vidiš i sam - nemaš. :) Treba mijenjati, ne treba robovati samo benčhu iako on spada u osnovne vježbe i poželjna je posebno za početnike.

Tek si tu 4 mjeseca, polako, posebno sa težinama.
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže urlich

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 192
  • Храброст није порицање ни одсутност страха
Odg: Stagnacija u bench pressu
« Odgovor #8 poslato: Mart 28, 2013, 10:51:14 posle podne »
nemoj da ubijas misic da ides stalno na keca, uzmi tezinu s kojom mozes da radis serije pravilnom formom, ili piramidalno dize tezine, ima hiljadu nacina da se trenira, ali je vrlo bitno pogotovu za pocetnike da se ne sile na benchu.Samo polako i radi bez otkaza videces kako snaga napreduje vremenom.

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Stagnacija u bench pressu
« Odgovor #9 poslato: Mart 28, 2013, 11:52:19 posle podne »
I ne radi benc svaki trening pobogu. Cenim i da ruke radis svaki trening.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Stagnacija u bench pressu
« Odgovor #10 poslato: Mart 29, 2013, 12:06:02 pre podne »
Ja se pitam zasto svako ko dodje u teretanu ima u glavi samo da mora benc da nabije i da podigne najvise od svih ostalih i da je apokalipsa ako neko ne moze da podigne iznad 70kg?  :o Pa pobogu, valjda je cilj da vezbu uradis pravilno i pogodis misic, a ne da ga pokidas, zar ne? Kilaza ce se doci, polako sa time, ne zuris nigde. ;)

Van mreže rapidsoft

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 397
Odg: Stagnacija u bench pressu
« Odgovor #11 poslato: Mart 29, 2013, 01:04:12 pre podne »
I ja sam bio jedan od tih kad sam poceo.. ne znam zasto ali ono.. a sad taj benc skoro ni ne radim , bucke su keva :D :D
There are days when you feel like You don't have a home. No family or anything to Lean on. Your best friend can't even Spot you.That is why the Gym is my true home. The bench is always there for me to lean on, and a complete starnger will always Spot me.

Van mreže stevan_nk

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Stagnacija u bench pressu
« Odgovor #12 poslato: Mart 29, 2013, 07:14:33 pre podne »
Svaki trening grudi radim bench, u skoro svim planovima se nalazi pa sam ga i ja tako radio zato što je osnovna vježba, a inače radim grudi,triceps ledja,biceps noge i ramena, ponekad samo zamjenim da radim grudi biceps a ledja triceps i to je to.

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: Stagnacija u bench pressu
« Odgovor #13 poslato: Mart 29, 2013, 07:17:14 pre podne »
Kakva ti je tehnika?
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže stevan_nk

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Stagnacija u bench pressu
« Odgovor #14 poslato: Mart 29, 2013, 07:22:38 pre podne »
Trudim se da radim sve pravilno, čitao sam i na ovom forumu i gledao preko interneta klipove sa pravillnom tehnikom.