Septembar 20, 2024, 12:51:24 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Ishrana / kancelarijski posao+srednje godine / greske i saveti-ideje  (Pročitano 12619 puta)

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Ishrana / kancelarijski posao+srednje godine / greske i saveti-ideje
« Odgovor #15 poslato: Mart 27, 2013, 10:53:52 pre podne »
Onda cepam rizu, vidim da nema druge.

Ovaj blend masno skup, jel se smem isprobati sa nekim jeftinijim a da ne strada jetra :)

Hleb ide napolje, to sam i sam shvatio. Da li ima smisla ideja da pravim sam hleb kuci (imam onu automatsku kucnu mini pekaru), pa kupim bas crno brasno T1000 i integralno, bez kvasca sa malo lana, susama itd ?

Voce - sem sto uvece ne treba koristiti, jel ima jos neko vreme kad ga izbegavati? Koje voce vise koristiti (jabuka, kruska, banana ili mandarina, narandza, grejp) ?

Izvinite na smaranju i detaljisanju, ali moram da vas iskoristim dok ste raspolozeni i mozete da me trpite :)

Citat
Ovaj blend masno skup, jel se smem isprobati sa nekim jeftinijim

Evo, imaš raznih http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=categories.view&category_id=166

Citat
da ne strada jetra

Ovo je pretpostavljam šala.

Citat
Hleb ide napolje, to sam i sam shvatio. Da li ima smisla ideja da pravim sam hleb kuci (imam onu automatsku kucnu mini pekaru), pa kupim bas crno brasno T1000 i integralno, bez kvasca sa malo lana, susama itd ?

Ima smisla i tako je nabjolje da radiš. Kupovni zna da bude nekad varljivog sastojka.. :)


Citat
Voce - sem sto uvece ne treba koristiti, jel ima jos neko vreme kad ga izbegavati? Koje voce vise koristiti (jabuka, kruska, banana ili mandarina, narandza, grejp) ?

 npr 2 jabuke na dan ili dvije banane na dan itd.. što se koristi tiče, ne brini, nećeš osjetit neku bitnu razliku koristeći bilo koju navedenu voćku (ako je koristiš u granicama kao što sam napisao ), sve su manje više na istom principu.. izjutra je po meni najbolje za voće.. jednu npr ujutru i jednu popodne.. to su stvarno sitnice



« Poslednja izmena: Mart 27, 2013, 10:56:36 pre podne Boban -ban »
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže Zof

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Ishrana / kancelarijski posao+srednje godine / greske i saveti-ideje
« Odgovor #16 poslato: Mart 27, 2013, 11:05:27 pre podne »
Bio sam u zabludi za blendove, cena od cca 6000 za 2kg je prosek, ovi sto su jeftiniji su manja pakovanja pa izadje na isto. A za jetru sam se naravno salio :)

Generalna dilema - dal je vaznije obratiti paznju na koriscenje adekvatnih namirnica po obrocima (ono ovsene ujutro, ella uvece) ili na kalorijsku vrednost toga sto unosim? Naravno nisam mislio da jedem adekvatne namirnice, pa cepam 4000kcal dnevno...

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Ishrana / kancelarijski posao+srednje godine / greske i saveti-ideje
« Odgovor #17 poslato: Mart 27, 2013, 11:08:21 pre podne »
Bio sam u zabludi za blendove, cena od cca 6000 za 2kg je prosek, ovi sto su jeftiniji su manja pakovanja pa izadje na isto. A za jetru sam se naravno salio :)

Generalna dilema - dal je vaznije obratiti paznju na koriscenje adekvatnih namirnica po obrocima (ono ovsene ujutro, ella uvece) ili na kalorijsku vrednost toga sto unosim? Naravno nisam mislio da jedem adekvatne namirnice, pa cepam 4000kcal dnevno...

Naravno na adekvatne namirnice. Nije isto 500 kalorija iz mesa i 500 kalorija npr iz čokolade. :)
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže Zof

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Ishrana / kancelarijski posao+srednje godine / greske i saveti-ideje
« Odgovor #18 poslato: Mart 27, 2013, 11:16:19 pre podne »
Napravio sam jedan fajl u kome planiram da napravim plan ishrane sa nekoliko opcija za svaki od obroka u toku dana, pa tako za celu nedelju. Mislim da bi mi tako bilo lakse, da ne moram pred svaki obrok razmisljati sta sad da jedem...na dnu pisem napomene (kao sto sam poceo za blend i voce, dodajem dalje kako nesto naucim i dobijem dobar savet)! Inace je u excel ali morao sam da prebacim u pdf jer ne moze da se uploaduje drugacije

Ako ima nekih sugestija vise sam nego raspolozen

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Ishrana / kancelarijski posao+srednje godine / greske i saveti-ideje
« Odgovor #19 poslato: Mart 27, 2013, 11:21:09 pre podne »
Napravio sam jedan fajl u kome planiram da napravim plan ishrane sa nekoliko opcija za svaki od obroka u toku dana, pa tako za celu nedelju. Mislim da bi mi tako bilo lakse, da ne moram pred svaki obrok razmisljati sta sad da jedem...na dnu pisem napomene (kao sto sam poceo za blend i voce, dodajem dalje kako nesto naucim i dobijem dobar savet)! Inace je u excel ali morao sam da prebacim u pdf jer ne moze da se uploaduje drugacije

Ako ima nekih sugestija vise sam nego raspolozen

Uz ovaj treći obrok bih dodao malo zdravih masti. Omega 3 ili bademe. Ostalo je manje više sasvim OK.

edit: nemasš ti neke velike mudrosti što se ishrane u ovo sportu tiče. Nekoliko namirnica koje moraš kombinovati i kojih se moraš pridržavati. Iščitaj ovaj podforum, ima puno planova ishrane i naći ćeš dosta toga korisno. Ovako na svaki moj odgovor ti ćeš naći još po neko pitanje i tako ćemo u krug.
« Poslednja izmena: Mart 27, 2013, 11:23:45 pre podne Boban -ban »
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže Aleksandar_Brčić

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 137
Odg: Ishrana / kancelarijski posao+srednje godine / greske i saveti-ideje
« Odgovor #20 poslato: Mart 27, 2013, 11:24:19 pre podne »
Ovsene nemoj sa mlekom,voda-step sok!Jedi vise cela jaja,pileca prsa su pileci file ili ona salama,ako je ovo drugo ne valja ako ne onda odlicno!Ja voce ne bi,pogotovu kad je cilj skidanje kilaze!

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Ishrana / kancelarijski posao+srednje godine / greske i saveti-ideje
« Odgovor #21 poslato: Mart 27, 2013, 11:27:57 pre podne »
Ovsene nemoj sa mlekom,voda-step sok!Jedi vise cela jaja,pileca prsa su pileci file ili ona salama,ako je ovo drugo ne valja ako ne onda odlicno!Ja voce ne bi,pogotovu kad je cilj skidanje kilaze!

Dvije voćke mu neće ama baš ni malo škodit. Uzmi u obzir da tek kreće sa ovom pričom i da treba puno toga da se odrekne. Tako da, bolje ne ići iz krajnosti u krajnost.
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže Aleksandar_Brčić

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 137
Odg: Ishrana / kancelarijski posao+srednje godine / greske i saveti-ideje
« Odgovor #22 poslato: Mart 27, 2013, 12:03:19 posle podne »
nece ni meni pa ih ne jedem,sa ovakvom haoticnom ishranom koju je imao i ogromnog odricanja koje mora da sprovede mislim da te dve vocke nece da predstavljaju nikakav problem  da ih izbaci.I svakako nece da mu pomognu u cilju tako da  bi ih ja izbacio.Ne vidim razlog zbog kojih bi jeo 2 banane jer mu sigurno nece pomoci u mrsavljenju,ako je problem u glavi e pa jbg mora da se presece!Mada shvatam sta pokusavas da kazes!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana / kancelarijski posao+srednje godine / greske i saveti-ideje
« Odgovor #23 poslato: Mart 27, 2013, 12:10:43 posle podne »
Citat
ona salama

a ona SALAMA nisu pileca prsa (pise da jesu,ali i na tarabi je pisalo ono za Pericu i Maricu,ali to Perica uradio nije  ;D)
te salame su SVE samo nisu pilece belo meso
tako da
STO DALJE OD TOGA

Van mreže Aleksandar_Brčić

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 137
Odg: Ishrana / kancelarijski posao+srednje godine / greske i saveti-ideje
« Odgovor #24 poslato: Mart 27, 2013, 12:16:40 posle podne »
Bas tako!

Van mreže Zof

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Ishrana / kancelarijski posao+srednje godine / greske i saveti-ideje
« Odgovor #25 poslato: Mart 27, 2013, 12:31:36 posle podne »
Ako sam nesto shvatio to je da industrijske mesne preradjevine zaboravim!!! Nema pasteta, salama, kobasice itd

Sto se tice voca, izbacicu ga, mozda ostavim po 1 narandzu na svaka 2-3 dana...

Procitao sam tekst Dzonija Boudena o skidanju kilograma, mislim da sam shvatio dosta iz tog teksta. Proteini (iz zdravih izvora ili suplementi za nih) + povrce + zdrave masti. E sad ono sto mi nije jasno, covek nigde ne pominje UH, kako to? Nemoguce da ih ne unosis generalno, ali on ih ne analizira detaljno kao masti, proteine...  ??? ???

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Ishrana / kancelarijski posao+srednje godine / greske i saveti-ideje
« Odgovor #26 poslato: Mart 27, 2013, 12:32:23 posle podne »
ZAvisi od dijete, na keto dijeti se en unose ugljeni  hidrati, ali to tebi sada ne treba...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana / kancelarijski posao+srednje godine / greske i saveti-ideje
« Odgovor #27 poslato: Mart 27, 2013, 01:05:48 posle podne »
Ako sam nesto shvatio to je da industrijske mesne preradjevine zaboravim!!! Nema pasteta, salama, kobasice itd

Sto se tice voca, izbacicu ga, mozda ostavim po 1 narandzu na svaka 2-3 dana...

Procitao sam tekst Dzonija Boudena o skidanju kilograma, mislim da sam shvatio dosta iz tog teksta. Proteini (iz zdravih izvora ili suplementi za nih) + povrce + zdrave masti. E sad ono sto mi nije jasno, covek nigde ne pominje UH, kako to? Nemoguce da ih ne unosis generalno, ali on ih ne analizira detaljno kao masti, proteine...  ??? ???

ali
zasto ti gubis vreme citjuaci koje kave "tarzane:" i to ja eng jeziku dok na ovom forumu ima sve i vise nego tacno i to sve na srpskom!
ali ovo je onaj jos jedan primer
bitno da je od preko i po defalutu mora da je bolje od ovoga sto ovi glupani pisu..
zar ne?

Van mreže Zof

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Ishrana / kancelarijski posao+srednje godine / greske i saveti-ideje
« Odgovor #28 poslato: Mart 27, 2013, 01:17:44 posle podne »
Nasao sam tekst na srpskom, prevedeno...nisam ja od tih sto misle da oni preko sve znaju bolje, to nije tacno. A zasto citam? Pa zato sto konkretno ljudi nemaju volju da pomognu, svi samo citaj teme i tu imas sve...mene da neko zamoli da napisem predloge za jelovnik, ja bih to uradio, cenim da onome ko se razume i 10min je dovoljno. Umesto toga meni ljudi sa foruma nude da mi to napisu za 25eur, ako je to pomoc neka hvala!
Moja pitanja su konkretna, ako zelite da mi pomognete bicu vam zahvalan, ako ne opet hvala, nema ljutnje. Inace ja sam na nekim forumima (o temama u koje se razumem prilicno) vrlo cest posetilac, i uvek kad sam u mogucnosti pomognem konkretnim savetima, nekako je to moje shvatanje foruma. Nisam neki besposleni balavac pa da imam vremena da se sprdam po forumima sa ozbiljnim ljudima, samo sam zeleo da mi neko ko se razume da par saveta...ako je to mnogo sto trazim ,izvinjavam se svima

I ja stvarno ne znam ko je ovaj ciji sam clanak citao, ali bar mi je pomogao da shvatim neke pojmove...ne vidim nista pogresno u tom tekstu, osim sto me zbunio sa neobjasnjavanjem problematike UH, to sam i trazio pojasnjenje

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Ishrana / kancelarijski posao+srednje godine / greske i saveti-ideje
« Odgovor #29 poslato: Mart 27, 2013, 01:29:25 posle podne »
Ko ti nudi :)

vo neki program ishrane koji sam ja sastavio po ovom principu rotacije Uh i P. Ponavljam ovo je prvi put da se susrecem sa "kontrolisanom" ishranom, tako bilo bi dobro da neko ocjeni ovo sto sam uradio i ispravi moguce greske, program je uskladjen za moju tezinu od 80 kg... ovako:

Pon,Uto,Sre: 10:00/ kardio 30 min
                     11:00/ 6-7 bjelanaca+2 zum.
   (50g UH)    14:00/ 300g bijelog mesa+salata
   (160g P)     17:00/ teretana oko sat i po
                     19:00/ 200g bijelog mesa+250g kuvanog kromira
                     22:00/ 150g sira
 
Cet,Pet:         10:00/ HIT kardio 40 min
                      11:00/ 6-7 bjelanaca+2 zum.
                                  80g rize
  (100-150g)   14:00/ 200g bijelog mesa+salata
        UH          17:00/ teretana
  (120g P)       19:00/ 200g bijelog mesa
                                 80g rize+ 2-3 banane
                       22:00/150g sira

Sub,Ned:       odmor
                     11:00/ 6-7 bjelanaca+2 zum.
  (240g UH)              100g zobenih pahuljica
  (80g P)        14:00/ 100g bijelog mesa+ salata
                                 150g rize
                     17:00/ teretana
                     19:00/ 100g bijelog mesa
                               80g zob. pahuljica
                     22:00/ 100g bijelog mesa
 Ako vas buni sto je svaki dan navedena teretana to je zbog toga sto vjezbam  po sistemu 3 dana radim

ovo je gorstakov plan npr
Men sana in corpore sano !