Septembar 20, 2024, 09:32:38 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Moja ishrana za masu.  (Pročitano 2398 puta)

Van mreže Mali_Marko

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Moja ishrana za masu.
« poslato: Mart 24, 2013, 06:52:06 posle podne »
Pozdrav. Forum vam je super i bukvalno sve ima na njemu samo treba da se čita :D Nisam hteo da postavljam pitanja dok ne pročitam detaljno podforum ishrana. Imam 17 godina, visok sam 183 cm, težak 80 kg. U teretanu idem oko godinu dana. Trenutno ne koristim ništa od suplemenata jer nemam keša, ali čim budem skupio kupiću whey i bcaa. Inače moja ishrana izgleda ovako:
5.30: 4 belanaca, 1 celo jaje, 100 g ovsenih
9.30: Sendvic od tunjevine: 50g tunjevine 20 g ella sira- Ovo mi je najnezgodni obrok jer sam tad u školi, nosio bih belo i pirinač ali nemamo mesto gde mogu sesti i pojesti to na miru. Tako da nosim sendvič. Nekad ću ubaciti pileći belo meso umesto tunjevine. :D
13.00 Trening
14.30 150 g mesa (oslic, pilece belo…), 200 g pirinca
16.30 150 g mesa, 200 g krompira
18.30 Tunjevina 100g, 4 belanca, 1 celo jaje 200 g pirinca.
20.30 130g ella sira
Ovo je moja ishrana. Videću kako će mi odgovarati pa ću onda ili povećavati ili smanjivati uh. Mada mislim da će mi ovako biti najbolje. Ako može neki savet, šta da menjam, da li je ovo dobro? Hvala unapred :)

Van mreže Serbian Beast

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 574
  • Battle Tested !
Odg: Moja ishrana za masu.
« Odgovor #1 poslato: Mart 24, 2013, 07:34:39 posle podne »
Ok korektno je ovo skroz vise uh od ovoga ti ni ne treba , ja bih mozda samo ta belanca ubacio uz ella sir u poslednjem obroku , a tunjevinu samo uz pirinac pre .

I razmisli da taj trening pomeris za malo kasnije jer ti prodje skoro 4 sata od tog sendvica u skoli do treninga ili prebaci jos jedan obrok pre treninga .
POWERLIFTING BECAUSE FUCK YOU !

Van mreže Mali_Marko

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Moja ishrana za masu.
« Odgovor #2 poslato: Mart 24, 2013, 08:00:54 posle podne »
Ubaci ću jaja sa ella sirom. Nije problem. Problem je u tome da pomerim trening, jer posle škole odma idem u teretanu. Ne živim u gradu već na selu koje je udaljeno 10 km od tog grada. Jednostavno nemam vremena da odem kući da jedem i da se vratim. Znam da bi bilo najbolje da pojedem neki bolji obrok pre treninga ali ne ide :D

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Moja ishrana za masu.
« Odgovor #3 poslato: Mart 24, 2013, 08:10:39 posle podne »
Ponesi hranu sa sobom...

Van mreže Mali_Marko

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Moja ishrana za masu.
« Odgovor #4 poslato: Mart 24, 2013, 08:14:20 posle podne »
Ma nosio bi ja nije mi to problem, ali imam samo jedan odmor od 20 min i tad jedem. Jednom sam jeo na času i završio u napomeni. Ima svakakvih baksuza od profesora.

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Moja ishrana za masu.
« Odgovor #5 poslato: Mart 24, 2013, 08:17:03 posle podne »
Ma nosio bi ja nije mi to problem, ali imam samo jedan odmor od 20 min i tad jedem. Jednom sam jeo na času i završio u napomeni. Ima svakakvih baksuza od profesora.

Pa na odmoru, imaš vremena. Za 7-8 min ja pojedem 2 tune (ukupno 260 g). Tebi ako je malo 20 min za obrok...  :-\ :)
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže Serbian Beast

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 574
  • Battle Tested !
Odg: Moja ishrana za masu.
« Odgovor #6 poslato: Mart 24, 2013, 08:32:15 posle podne »
Slobodno ti jedi i na casu , ja sam jeo tako uvek :D
POWERLIFTING BECAUSE FUCK YOU !

Van mreže Mali_Marko

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Moja ishrana za masu.
« Odgovor #7 poslato: Mart 24, 2013, 08:49:30 posle podne »
Ok. Probaću da iskombinujem. Inače ne znam šta da uzmem od masti. Mislio sam omeg 3 ali nisam siguran koliko košta. Pošto mi je ovo baš maksimum što se finansija tiče.

Van mreže Kamasan_94

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Moja ishrana za masu.
« Odgovor #8 poslato: Mart 24, 2013, 09:39:56 posle podne »
Ok. Probaću da iskombinujem. Inače ne znam šta da uzmem od masti. Mislio sam omeg 3 ali nisam siguran koliko košta. Pošto mi je ovo baš maksimum što se finansija tiče.
ako imas para uzmi omega 3.. a ostale masti unosis putem hrane, maslinovo ulje,badem,orasi...

Van mreže Mali_Marko

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Moja ishrana za masu.
« Odgovor #9 poslato: Mart 24, 2013, 09:45:52 posle podne »
Pa i nisam baš pri parama. Svaki dinar skupljam za Whey.
« Poslednja izmena: Mart 24, 2013, 09:47:34 posle podne Mali_Marko »