Septembar 20, 2024, 07:36:02 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Timing uzimanja UH...?  (Pročitano 12840 puta)

Van mreže VLADICA.CLASSIC

  • VIP
  • Flyweight Member
  • *****
  • Poruke: 118
    • www,fitnessclubvladica.com
Odg: Timing uzimanja UH...?
« Odgovor #30 poslato: Mart 24, 2013, 10:22:51 posle podne »
Dobra tema. Ja imam 5 obroka dnevno i jedem po 100g UH u prva 4 obroka stim da mi je poslednji obrok sa UH oko 20/21h. E sad, pitanje je kako unositi preko 100g UH po obroku ako u tom obroku imate i proteine? Cini se tesko za pojesti npr. 200g pirinca + 200g belog mesa, osim ako se ne jede na silu. Moje misljenje je da je bolje rasporediti u vise obroka UH, ali naravno ne jesti ih bukvalno pred spavanje. Opet i ja sam primetio da neko jede u prva 3 obroka high UH + malo proteina i onda u ostala 2 obroka gurne ostale proteine. Meni recimo prija ona varijanta balansirano UH + proteini.
Kada planiras ugljene hidrate,moraš prvo da znas sta ti je cilj,ako želiš da skidas % masti jako je bitan tajming za uglj.hidrate,i podjednako je bitan izbor-odnosno glikemiski index uglj.hidrata,postoje velike zablude npr. za beli pirinač,beli krompir ili ovsene pahuljice,postoje mnogo bolje opcije sa manjim glikemijskim indexom,naravno sve se ovo odnosi ako je za cilj smanjivanje % masti,u drugom slucaju nije presudno
pa moze li jedan primjer za ovo...kad,koliko...okvirno..?????

Samo napisi sta ti je konkretan cilj?pa da na osnovu toga predložim nesto...
cilj mi je definicija...Imam 98kg ..vidno sala na donjem stomaku...Treniram navece oko 20h...Znaci cilj je da izgubim to salo..Proslu godinu sam zeznuo..unosio premalo UH i osusio se..nisam bio zadovoljan a uzrok je po meni vjerovatno pogresan unos UH..tj tajming..kad..kako...i koliko....
[/quote]
Prvo,razlog zasto si se kako ti kazes  ''osusio'' ne mora da bude u ugljenim hidratima,drugo ja bih ti izmerio procenat masti kaliperom i video koliki ti je BODY fat,tu bih dobio neke smernice u odnosu na deblinu koze na dve tacke s-skap(lopatice) i suprailiac(tacka kod oblikusa) i na osnovu te dve tacke bih mogao da ti kazem koliko ugljenih hidrata bi trebao dnevno da uzimas.ali da malo uprostim proteini(amino kiseline) su najbitniji,takodje jako bitni su i masti(omega3) pitanje je da li si ih dovoljno unosio,cak i ako jesi pitanje je na kom nivou ti je zeludacna kiselina(hcl) koja ti je presudna u tome koliko ces iskoristiti sve namirnice i suplemente koje uneses,ako nije dobra(uradi se test na hcl) i na osnovu toga se vidi koliko enzima u vidu suplemenatacije treba da se unosi uz obrok,da bi se stimulisao rad zel. kiseline povećala iskorišćenost proteina pre svega,vitamina i minerala.Proteini i masti(dobre)su osnova,a ugljeni hidrati se uzimaju po potrebi,jedini trenutak kada su nam hidrati prijatelji je odmah nakon treninga sa tegovima,cak i prosti seceri(dex. I malto dex.).kolicinu hidrata ne mogu da ti kazem jer ne znam nista o tebi osim tvoje kilaze,pitanje je kakav zivot vodiš,kako treniras,koliko spavaš itd.

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Timing uzimanja UH...?
« Odgovor #31 poslato: Mart 24, 2013, 10:39:56 posle podne »
podjednako je bitan izbor-odnosno glikemiski index uglj.hidrata,postoje velike zablude npr. za beli pirinač,beli krompir ili ovsene pahuljice,postoje mnogo bolje opcije sa manjim glikemijskim indexom

Kad si vec tu Vladice, moze li malo detaljniji odgovor u vezi ovoga?

Van mreže VLADICA.CLASSIC

  • VIP
  • Flyweight Member
  • *****
  • Poruke: 118
    • www,fitnessclubvladica.com
Odg: Timing uzimanja UH...?
« Odgovor #32 poslato: Mart 24, 2013, 11:08:03 posle podne »
podjednako je bitan izbor-odnosno glikemiski index uglj.hidrata,postoje velike zablude npr. za beli pirinač,beli krompir ili ovsene pahuljice,postoje mnogo bolje opcije sa manjim glikemijskim indexom

Kad si vec tu Vladice, moze li malo detaljniji odgovor u vezi ovoga?
Molim te mi postavi konkretno sta te zanima u vezi ovoga?

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Timing uzimanja UH...?
« Odgovor #33 poslato: Mart 24, 2013, 11:12:22 posle podne »
podjednako je bitan izbor-odnosno glikemiski index uglj.hidrata,postoje velike zablude npr. za beli pirinač,beli krompir ili ovsene pahuljice,postoje mnogo bolje opcije sa manjim glikemijskim indexom

Kad si vec tu Vladice, moze li malo detaljniji odgovor u vezi ovoga?
Molim te mi postavi konkretno sta te zanima u vezi ovoga?

Koje su mnogo bolje opcije sa manjim glikemijskim indeksom od pirinca, krompira i ovsenih pahuljica?

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: Timing uzimanja UH...?
« Odgovor #34 poslato: Mart 24, 2013, 11:26:42 posle podne »
@VLADICA.CLASSIC
OK jasno mi je sta govoris..ali evo konkretno pitanje da ne ulazimo u dubiozu oko procenta masti itd....
Kako bi ti rasporedio 200gr UH u toku dana....Znaci u koje doba i koliko bi konzumirao UH i kakvih???Uzmi u obzir da osoba trenira navece u 20h..trening zavrsava oko 21i30h....

Van mreže VLADICA.CLASSIC

  • VIP
  • Flyweight Member
  • *****
  • Poruke: 118
    • www,fitnessclubvladica.com
Odg: Timing uzimanja UH...?
« Odgovor #35 poslato: Mart 25, 2013, 12:34:05 pre podne »
Citat: damirjam link=topic=27371.msg346359#msg346359 date=1364164002t
@VLADICA.CLASSIC
OK jasno mi je sta govoris..ali evo konkretno pitanje da ne ulazimo u dubiozu oko procenta masti itd....
Kako bi ti rasporedio 200gr UH u toku dana....Znaci u koje doba i koliko bi konzumirao UH i kakvih???Uzmi u obzir da osoba trenira navece u 20h..trening zavrsava oko 21i30h....
Zasto 200gr?na osnovu cega?cisto pitam?a sad ti odgovaram kada bih ja nekome odredio tu kolicinu ugljenih hidrata,to bi bilo recimo u danu kada je takozvano punjenje,cak i vece kolicine,ili eventualno u periodu kada se rade rotacije,i gledao bih da odmah posle treninga sa tegovima bude 50gr dex i u obroku posle treninga 70 gr integralnog pirinča,a ostla dva obroka,osim prvog bih odradio sa po 200gr crvenog krompira ili sweet potatoes ,u punjenju bih gledao da taj dan bude bez treninga i recimo tih 200 gr bih podelio 50 gr ug hidr. po obroku,stim sto ne bih u prvom obroku isao sa hidratima,nego sa recimo orasastim i mesom,a u danima rotacije bih gledao da bude manja kolicina ug hidrata ali bih vecinu ubacio posle treninga,iz crvenog krompira ili jos bolje sweet potatoes jer ima manji glikemijski index.sigurno je da osoba koja trenira u 20h nije u dobroj poziciji,idealnije bi bilo da trenira 2h posle prvog ili drugog obroka i da posle uzima hidrate i rasporedjuje ih,ali sta je tu je

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Timing uzimanja UH...?
« Odgovor #36 poslato: Mart 25, 2013, 02:31:20 pre podne »
Kapiram sad sta si hteo da kazes za namirnice sa niskim GI indeksom. Ja sam mislio da su neke druge namirnice u pitanju.

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Timing uzimanja UH...?
« Odgovor #37 poslato: Mart 25, 2013, 06:09:26 pre podne »
Citat
.Znaci u koje doba i koliko bi konzumirao UH i kakvih

ovo mi je najsladje kada dobjam pitnaja
KOLIKO UH da jedesm pred trening da bi imao energije  >:( >:(

lepo je vladica objasnio
ako jedes 200 gr onda ih rasporedi i nemojte sebi dodatno da komplukjete zivot
druga je stvar da li treba 200 gr ili manje ili vise..

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: Timing uzimanja UH...?
« Odgovor #38 poslato: Mart 25, 2013, 08:23:46 pre podne »
Vladica@Pedja
Ja sam samo uzeo za primjer tih 200gr...to je okvirno...Ne zamaram se ja kolicinom,nego je ovde rijec o tajmingu..jer nije isti tajming za UH za osobu koja trenira ujutro i koja trenira navece u 20h....
Ja opet gledam da vecinu hidrata unesem do 18h(rasporedjenih po obrocima) a posle treninga u pwm malo dexa i to je to..kasnije u obroku posle ne unesem ni grama UH..jer tripujem da je prekasno za UH
U dane kad imam mali unos hidrata(recimo 100gr)..unesem  ujutro posle kardia 50gr i u obroku prije treninga 50gr...
Vladica je poprilicno objasnio dosta toga...Hvala ;)

Van mreže Volk

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 164
Odg: Timing uzimanja UH...?
« Odgovor #39 poslato: Mart 27, 2013, 12:28:00 posle podne »
Zbog cega je preporucljivo ne trenirati danima kada se vrsi punjene UH kod rotacija,zar tada ne bi trebali da treniramo jer najvise UH unosimo,tj imamo najvise energije,Da se ogradim odmah,ne kazem da je to TAKO,nego pitam,zbog cega?
Z obzirom da i ja treniram uvece,tj zavrsavam trening u 9,poslednji cvrsti obrok u 10,znaci tada da unesem kropmir umesto pirinca.Sledeci obrok mi je u 23:30 kazein.

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Timing uzimanja UH...?
« Odgovor #40 poslato: Mart 27, 2013, 01:08:35 posle podne »
Citat
Ja opet gledam da vecinu hidrata unesem do 18h(rasporedjenih po obrocima)

i ovo je u redu
ne vidim razlog dotatnog komlikovanja zivota sa totalno irelevatnim stvaimra
mislim
sam razmisli
sta bi promenilo a da je toliko dramtacino da uneses npr 200 gr Uh do 17 ili do 19 h?
woooow...ja mislim da bi imao 75% masnoca vise?
kapiras?
drugo je ako si mislio DA LI DA KONZUMIRAS UH pred spavanje a na nekoj dijeti si kojoj je cilj skidanje viska kg,onda bi naravno dogovr bio-LOS TAJMING
a ovako...
opterecivanje sa irelevatnim stvarima

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Timing uzimanja UH...?
« Odgovor #41 poslato: Mart 27, 2013, 01:10:21 posle podne »
Zbog cega je preporucljivo ne trenirati danima kada se vrsi punjene UH kod rotacija,zar tada ne bi trebali da treniramo jer najvise UH unosimo,tj imamo najvise energije,Da se ogradim odmah,ne kazem da je to TAKO,nego pitam,zbog cega?
Z obzirom da i ja treniram uvece,tj zavrsavam trening u 9,poslednji cvrsti obrok u 10,znaci tada da unesem kropmir umesto pirinca.Sledeci obrok mi je u 23:30 kazein.

zbog popune glik depoa i super kompenazacije tj depa koji ce ti biti potrebni da sl dan npr kada ne budes imao kolcinu UH kao prethidni dan,telo ne crpi energiju tj ne katabolizira vec da prozdere prvo glik rezerve ,pa da krene na fats
a da su depoei prazni,telo bi posegnulo za mastima,ali to na zalost kraje prilicno kratko i onda fino kliznes u katabolizam i ciao...

Van mreže Volk

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 164
Odg: Timing uzimanja UH...?
« Odgovor #42 poslato: Mart 27, 2013, 02:04:48 posle podne »
Zbog cega je preporucljivo ne trenirati danima kada se vrsi punjene UH kod rotacija,zar tada ne bi trebali da treniramo jer najvise UH unosimo,tj imamo najvise energije,Da se ogradim odmah,ne kazem da je to TAKO,nego pitam,zbog cega?
Z obzirom da i ja treniram uvece,tj zavrsavam trening u 9,poslednji cvrsti obrok u 10,znaci tada da unesem kropmir umesto pirinca.Sledeci obrok mi je u 23:30 kazein.

zbog popune glik depoa i super kompenazacije tj depa koji ce ti biti potrebni da sl dan npr kada ne budes imao kolcinu UH kao prethidni dan,telo ne crpi energiju tj ne katabolizira vec da prozdere prvo glik rezerve ,pa da krene na fats
a da su depoei prazni,telo bi posegnulo za mastima,ali to na zalost kraje prilicno kratko i onda fino kliznes u katabolizam i ciao...
U redu hvala.znaci onda ovako da mi izgleda rotacija.Imam 98 kg bf oko 17,18 %.ishrana korektna.od supsa whey,bcaa,zma.vitamini.

subota:
250 UH,cardio lagan
nedelja:
300 UH
ponedeljak:
150 uh noge
utorak:
200 uh grudi
sreda:
200 uh ledja
cet:
150 uh ramena
pet:
100 uh ruke
?
hvala

PREVOD TEKSTA SA T NATIONA

• Izaberite vasa dva glavna treninga. To su treninzi u kojoj grupe misica trebaju da se povecaju. Na ta dva dana treniranja, idete sa visokim unosom UH

• Izaberite dva sekundarna treninga. Na ova dva treninga uzimate umeren unos UH.

• Na poslednji dan vezbanja ili peti dan treninga, i za vreme kada ne trenirate idete sa niskim unosom UH.

Uglavnom, jedna recenica moze da sumira filozofiju rotacije ugljenih hidrata: "Jedite za ono sto ste uradili i treba da uradite."
bilder od 100 kg
1) Kada pokusava da dobije misicnu masu

Dani sa visokim ugljenim hidratima = 330g proteina, 412g ugljenih hidrata, 121g masti
Dani sa srednjim/umerenim ugljenim hidratima = 330g proteina, 330g  ugljenih hidrata, 121g masti
Dani sa niskim ugljenim hidratima = 33g proteina, 247g  ugljenih hidrata, 121g masti

2) Kada pokusava da izgubi telesne masti/salo:

Dani sa visokim ugljenim hidratima = 330g proteina, 344g  ugljenih hidrata, 33g masti
Dani sa srednjim/umerenim ugljenim hidratima = 330g proteina, 275g  ugljenih hidrata, 33g masti
Dani sa niskim ugljenim hidratima = 330g proteina, 206g  ugljenih hidrata, 33g masti
Kako na kraju da radim,sada sam zbunjen totalno? :D
« Poslednja izmena: Mart 27, 2013, 02:53:57 posle podne Volk »

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Timing uzimanja UH...?
« Odgovor #43 poslato: Mart 27, 2013, 03:06:22 posle podne »
hahhahahahhaha
auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
gde ti odo......aaauuuuuuuuuuuuuuuuuuu

bilder od 100 kg isto i na masi i na def......
pa ovo je sjajno!!!!!
ja ti kazem DA SENE OPTERECIVAS a ti i dalje radis isto i zato te sve oviliko i buni...

Van mreže Volk

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 164
Odg: Timing uzimanja UH...?
« Odgovor #44 poslato: Mart 27, 2013, 03:30:00 posle podne »
hahhahahahhaha
auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
gde ti odo......aaauuuuuuuuuuuuuuuuuuu

bilder od 100 kg isto i na masi i na def......
pa ovo je sjajno!!!!!
ja ti kazem DA SENE OPTERECIVAS a ti i dalje radis isto i zato te sve oviliko i buni...
:D
Pa nije isto,samo su proteini isti,UH se razlikuju a masti su za oko 100 g manje.