Jul 02, 2024, 12:54:52 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Potreban savet za pocetnika  (Pročitano 10524 puta)

Van mreže Zoran023

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Potreban savet za pocetnika
« poslato: Mart 13, 2013, 03:20:40 posle podne »
Kao prvo pozdrav svima , nov sam na ovom forumu :) ...
imao sam 90 kg za god dana sam smrsao na 64 kg uz to sam drzao strahovite dijete i gladovao strasno ( znam da to ne valja ali jedino sam tako mogao da skinem kile ) ... Stim kad sam krenuo sa dijetom radio sam samo napolje vezbe . U pocetku sam jedva pola zgiba radio i 10 tesko sklekova sirokih , propadanja sam mogao samo da sanjam da ih uradim ... Polako kako su kile isle dole tako sam sve vise i vise mogao da uradim vezbi i ponavljanja ... Pre nekih pola godine sam krenuo na box jer se trosi puno kalorija i iscrpljujuci je trening , non stop se trci , skakuce , udara i itd... Svaki put posle treninga sam ostajao nekih 1h do 1ipo da odradim 5x- 10x serija propadanja ( po 15 - 30 u seriji ) 5x - 10x sklekova ( po 20 u seriji ) 10x - 15x serija trbusnjaka ( po 20 u seriji ) ( to zavisi koliko nas ima na treningu jer svaki put na kraju treninga radimo partner odnosno trbusnjake pa u krug svi zadamo po 1 vezbu ) ... i radio sam jedno vreme po 5x po 7 zgibova u seriji... Eh sad , posto sam mogao uradim 10 serija sa vise od 30 propadanja u seriji poceo sam da dodajem opterecenje ... radio sam sa 12,5kg isto tako i za sklekove .... Dobio sam ledja , grudi , biceps i triceps ... i pocinju polako trbusnjaci da mi se vide ... E sada sam mislio do leta da idem u teretanu i da prestanem jedno vreme sa boxom ... pa me interesuje sta bi ja mogao da radim za definiciju , to jest da dobijem na misicima i da mi se lepo vide ... ili sta mi vi preporucujete i kakvu ishranu ...
P.S. Gledam svaki dan ujutru da popijem casu jogurta i za veceru pola litre mleka posle treninga

Ovako visok sam 170cm
Tezak 64kg


imam jedan snimak od pre nekoliko dana pa pogledajte i preporucite mi sta dalje da radim ... posto nemam slika od skoro ...
Zezanje
p.s. Nisam znao gde da uploadujem snimak a da moze da se pusti preko neta pa sam stavio na yt ... Skinucu posle kad mi date savet sta dalje ... i sta je pametnije da radim ...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Potreban savet za pocetnika
« Odgovor #1 poslato: Mart 13, 2013, 03:22:50 posle podne »
cao
pa zar ti nisam na FB rekao tj objasnio sta si:

A uradio sam sebi
B sta bi trebalo da uradis sada

ali ajde
evo
neka i drugi daju svoja misljanje posto vidim da ti se moje nije svidelo

Van mreže Zoran023

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Potreban savet za pocetnika
« Odgovor #2 poslato: Mart 13, 2013, 03:28:53 posle podne »
Naravno da mi se svidelo al ti si mi rekao konkretno za ishranu ... a ovaj post sam okacio jer sam stavio video ... jer si rekao da imas puno poruka pa da nemas bas vremena tolko da odgledas i ovaj snimak pa sam stavio ovde cisto ako vidis ili neko vidi pa da mi da savet kakav trening da odrzim ... Cisto da se zna kako "izgledam" pa na osnovu toga i sta mi je za dalje raditi
« Poslednja izmena: Mart 13, 2013, 03:31:15 posle podne Zoran023 »

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Potreban savet za pocetnika
« Odgovor #3 poslato: Mart 13, 2013, 03:30:15 posle podne »
posle ovakvog akanja organizma, sad raditi definiciju ?!
Metabolizam ti je na izdisaju, definiciju tj uklanjanje preostalog sala se granici sa naucnom fantastikom.

Poznajem jednog momka, koji je i malo vise vezbao nego ti, smrsao dosta kg ali sav bio mlohavam, podrazumeva se da duze vreme nije jeo ni na nivou medicinskog bolesnika..visok batica, i sav tako mlohav, uzjebanog metabolizma dosao je do 90 vrecastih kg i tu je stajao.

Posto je poceo da slusa, sada ima u kvalitetu jedno 115 sa sve trbusnjacima posle godinu i po..mislite o tome
Dakle sta god ti je Pedja savetovao, bilo je sigurno kontra onog sto bi ti zeleo i jedino realno.
Realna je ova situacija koju sam ti naveo, a nerealna - pa lekar nisam, ali da je nezdravo NEZDRAVO je.
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Potreban savet za pocetnika
« Odgovor #4 poslato: Mart 13, 2013, 03:30:56 posle podne »
Naravno da mi se svidelo al ti si mi rekao konkretno za ishranu ... a ovaj post sam okacio jer sam stavio video ... jer si rekao da imas puno poruka pa da nemas bas vremena tolko da odgledas i ovaj snimak pa sam stavio ovde cisto ako vidis ili neko vidi pa da mi da savet kakav trening da odrzim ..

snimak je zoki 23 sec i toliko sigurno vremena mogu da odvojim i pogledam
ali cak sta vise
posle ovoga snimka sam jos sigurniji u ono sto sam rekao
ali kazem
evo neka i drugi kazu svoje misljenje pa da skupa dodjemo to zakljucka
samo si zaboravio da kazes ovde (a meni si to rekao),,da se mnogo puta osecao neverovatno ispcepljnost i da nisi imao sange za treninge itd itd itd tid
a to e VEOMA BITNA STAVKA u ovoj prici da i drugi mogu da ukapiraju o cemu se radi

Van mreže Zoran023

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Potreban savet za pocetnika
« Odgovor #5 poslato: Mart 13, 2013, 03:53:24 posle podne »
Da , to sam zaboravio da kazem .... da mi se desilo da nemam snage ni da skocim na trening kolko sam iscrpljen ... video sam da je lose krenuo sam da se hranim normlanije vise ... naravno polako umereno ... kao sto si mi i rekao

Van mreže cuturica

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
Odg: Potreban savet za pocetnika
« Odgovor #6 poslato: Mart 13, 2013, 04:02:51 posle podne »
Ja verujem da si ti ponosan sto si uspeo sa 90 na 64  i treba da budes ponosan jer si to radio na najgori moguci nacin gore je moglo da bude da si bio samo na infuziji. takodj verujem da ce tebe biti tesko razuveriti kako se mrsavi, i kako se dobija kvalitetna misicna masa, gladovanjem neces doci do trbusnjaka kao sto ih nemaju ni gladni etiopljani (vidjao si onu gladnu decu u africi na TV) mrsavi do zla boga a nemaju trbusnjake. ja da sam na tvom mestu bi poslusao savet o ishrani jer ona je bit svega. A iscrpljenost i nedostatak snage mogu te dovesti i do tezih posledica, a o pravilnoj ishrani jako malo znas a a znam da si od Pedje dobio najbolji moguci savet.

Van mreže Zoran023

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Potreban savet za pocetnika
« Odgovor #7 poslato: Mart 13, 2013, 04:18:59 posle podne »
Jesam ponosan sam sto sam smrsao al zato imam i fobiju da se ne ugojim opet zato i pisem ovde na forumu i trazim pomoc od svih.Dobio sam savet o ishrani i poceo sam da primenjujem kako mi je receno

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Potreban savet za pocetnika
« Odgovor #8 poslato: Mart 13, 2013, 04:40:14 posle podne »
Jesam ponosan sam sto sam smrsao al zato imam i fobiju da se ne ugojim opet zato i pisem ovde na forumu i trazim pomoc od svih.Dobio sam savet o ishrani i poceo sam da primenjujem kako mi je receno

tako i nastavi
a fobija je OPRDAVDANA
jer kao sto sam ti objasnio
ti si NAUCIO METABOLIZAM da VEGETIRA
i sada i 100 cal VISE od unosa koji si mu zadao (a to nije problem jer si vegetirao na 1100-1200  cal) i sa 17-18 god gde hormoni divljaju,svakih 100 cal a da nisu OK ,ce da se lepe kao SALO
iz tog razloga
pamet u glavu
drzi se ciste hrane koje sam ti i rekao
cilj ti je sada cista misicna masa
i to ces da uspes,ali moras da budes pametan sada i da to odradis na najbolji moguci nacin

Van mreže Zoran023

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Potreban savet za pocetnika
« Odgovor #9 poslato: Mart 13, 2013, 04:43:01 posle podne »
Aham , ok hvala svima jos jednom ...

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Potreban savet za pocetnika
« Odgovor #10 poslato: Mart 13, 2013, 04:45:54 posle podne »
posle suse, dodje i poplava :)
tj sad bi morao napakovati 'mesa', samo sto pedja kaze budi striktan sa ishranom i nece biti problema sa salom..cak, sa porastom misica BF ce biti manji, pa ce ti misici bolje doci do izrazaja, ali ne bi se sada trebao ubivati u pojam salom, jer ti je prioritetno da ubrzas metabolizam.
Otvori svoju temu, pa cemo zajedno ispratiti sva desavanja i pravovremeno sugerisati ako nesto treba da se menja, najbitnija ti je volja, jer znanje je dostupno.
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Potreban savet za pocetnika
« Odgovor #11 poslato: Mart 13, 2013, 04:51:52 posle podne »
posle suse, dodje i poplava :)
tj sad bi morao napakovati 'mesa', samo sto pedja kaze budi striktan sa ishranom i nece biti problema sa salom..cak, sa porastom misica BF ce biti manji, pa ce ti misici bolje doci do izrazaja, ali ne bi se sada trebao ubivati u pojam salom, jer ti je prioritetno da ubrzas metabolizam.
Otvori svoju temu, pa cemo zajedno ispratiti sva desavanja i pravovremeno sugerisati ako nesto treba da se menja, najbitnija ti je volja, jer znanje je dostupno.

x 2

Van mreže Serbian Beast

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 574
  • Battle Tested !
Odg: Potreban savet za pocetnika
« Odgovor #12 poslato: Mart 14, 2013, 12:22:38 pre podne »
E sada sam mislio do leta da idem u teretanu

E kada bi se sve nase zelje u izgledu resavale sa 2,3 meseca teretane bilo bi idealno , ali teska posla .
POWERLIFTING BECAUSE FUCK YOU !

Van mreže Zoran023

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Potreban savet za pocetnika
« Odgovor #13 poslato: Mart 14, 2013, 12:45:07 pre podne »
Da al , nisam pocetnik u vezbanju ... dosta sam radio vezbi samo sto nisam sa tegovima .. Treniram oko 8 meseci streat workout posle box pise vec iznad ... ne zelim ja sad da izgledam kao rambo vec jednostavno samo da dobijem malo na misicima i definiciju da se lepo vide kolko tolko
« Poslednja izmena: Mart 14, 2013, 12:46:57 pre podne Zoran023 »

Van mreže Kolev Nenad

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
  • IRON MAN
Odg: Potreban savet za pocetnika
« Odgovor #14 poslato: Mart 14, 2013, 01:13:39 pre podne »
Da al , nisam pocetnik u vezbanju ... dosta sam radio vezbi samo sto nisam sa tegovima .. Treniram oko 8 meseci streat workout posle box pise vec iznad ...

Veruj mi da za neke stvari jesi pocenik,jel znas da izvedes pravilno vezbe za zadnje rame,veslanje u pretklonu,cucanj i tako dalje,da ne navodim sad..??
Pusti to sto si trenirao box i sto si radio napolju,krece sad novo poglavlje,pamet u glavu,klopica fina i edukacija oko vezbi...


ne zelim ja sad da izgledam kao rambo

Eeeeeeeeh brate.... :)


                               www.fitnessclubvladica.com