Septembar 19, 2024, 06:17:17 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: Anta u pokusaju  (Pročitano 5091 puta)

Van mreže Anta95

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 9
Anta u pokusaju
« poslato: Februar 22, 2013, 04:02:04 posle podne »
Pozdrav svima  :)
Iako duze vreme znam za forum i povremeno ga iscitavam, tek danas resih da otvorim svoj profil. Zao mi je ako Vam je muka od silnih tema i novih clanova koji stalno zapitkuju, uglavnom vec ispricane stvari, ali ja sam stvarno zelela da imam svoju sopstvenu temu "gde cu izgraditi" svoje sopstveno telo 8)
Imam 18 godina i zaljubljena sam u ovaj sport. Kao devojci jako mi je tesko da se uklopim medju ljude sa takvom svojom ljubavlju, jer je moja okolina, nazalost, puna predrasuda o bodybuildingu, a narocito onom koji praktikuju tinejdzeri, pa jos devojke. Medjutim, ja sam poprilicno navucena na treninge i ishranu i stvarno nemam nameru da odustanem. Rezultati su, tu i tamo, vidljivi, ali verujem da to moze mnogo bolje i zbg toga sam se umesala medju Vas, profesionalce, da mi u tome pomognete.
Napisacu kako se hranim, sta je cilj, pored same ljubavi i ocekujem da cete se odazvati mom glasnom pozivu u pomoc :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Anta u pokusaju
« Odgovor #1 poslato: Februar 22, 2013, 04:11:27 posle podne »
cao
and velcoM  :D

sala mala na pocektu
dobro dosla
napisi kako se hranis,sta je cilj
naravno podatke
slike su uvek pozeljene ali posto devojke ili zene obicno i nemaju neku volju da stavljaju slike ,ok
ali to ej to
pa da krenemo

Van mreže Anta95

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 9
Odg: Anta u pokusaju
« Odgovor #2 poslato: Februar 22, 2013, 04:22:11 posle podne »
Pa ovako...
Visoka sam 162 cm i imam 50-52 kg..Kad uporedimo visinu i kilazu to mu dodje prilicno idealno, nema puno masti i pogodno je kao osnov za neki ozbiljan napredak. Znate onaj prosecan devojacki izgled, pristojna kondicija, pristojna kolicina misicne mase. Nista specijalno. Izgled koji se odrzava malim tezinama, bucicama i trcanjem. Ja hocu da predjem na neki visi nivo. Hocu da se na meni vidi da ozbiljno treniram.
Vezbam 5 ili 6 x nedeljno, nazalost, samo 3 x u teretani, ozbiljno. Ostali treninzi su improvizovani, kod kuce, sa home made tegovima, pilates loptom itd. Trcim 3 puta nedeljno, svega nekih 30-ak minuta. Ne bih da se istopim kardiom. Prosta matematika su neka tri kvalitetna treninga snage i tri cardio treninga.
Program vezbi mi takodje nije idealan, ali gledam da prodjem sve misicne partije za to neko minimalno vreme u gym-u.

Van mreže Anta95

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 9
Odg: Anta u pokusaju
« Odgovor #3 poslato: Februar 22, 2013, 04:39:50 posle podne »
Evo i ishrane...nece biti savrsena, znam, ali sam dosta radila i na tome.
Na raspolaganju svakodnevno imam jaja, piletinu, krompir, pirinac, ovsene, mlecne proizvode, salate. WHEY PROTEIN.
Za dorucak jaja na sto nacina. Najcesce 2 cela jaja, 2 belanca, uz to jogurt eventualno. Ili ovsene sa mlekom i whey-om.
Posle treniga popijem jednu mericu wheya sa vodom, mada mi je mng dobar sa mlekom, sto otezava apsorpciju, znam. Nakon toga jedan ponovo jaja ili piletinu. Imam pola pileta na dan. Znaci otprilike jedan kilogram piletine na dan. To rasporedim u jos dva-tri obroka, uz dosta povrca. Krompir ili pirinac posle treninga, naravno. Smazem jos neko kuvano jaje ako ostanem gladna i to je to. 

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Anta u pokusaju
« Odgovor #4 poslato: Februar 22, 2013, 04:44:40 posle podne »
dobro....
cilje bi bio koji osim toga sto si rekla da bi ozibljno vezbala jer 5 treninga deluje dosta ozlbijno
oi naravno hrana

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Anta u pokusaju
« Odgovor #5 poslato: Februar 22, 2013, 04:45:36 posle podne »
Citat
Znaci otprilike jedan kilogram piletine na dan

si sigurno tui u ovo?

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Anta u pokusaju
« Odgovor #6 poslato: Februar 22, 2013, 04:57:37 posle podne »
Poz i dobro dosla.

Lijepo je cuti da ima cura koje su navucene na trening.

Ovo 1kg pileta mi je odma zapelo za oko  :o

Napisi tacan trening sta kako i koliko radis, koje vjezebe kolko ponavljanja i to.
I bilo bi dobro da odredis sebi cilj: dobijanje malo misica, skidanje kojeg kg, odrzavanje postojeceg, kondicija....
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže Anta95

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 9
Odg: Anta u pokusaju
« Odgovor #7 poslato: Februar 22, 2013, 05:13:44 posle podne »
Cilj bi bio da imam vidljive trbusnjake do leta. Razmisljam o rotaciji UH za tako nesto. Pilici su domaci, sa sela. Jedno u proseku ima dva kilograma, a ako ja iz zamrzivaca iznesem pola od toga, znaci jedan kilogram. Naravno kosti ulaze u gramazu, a nisu jestive, tako da, nisam mislila kilogram cistog mesa.
Ponekad zamastim i sa svinjetinom, ali sto cisce komade. Mozda vam se cini puno, ali to je zbg nedostatka drugih izvora proteina. Ponekad pomislim da se pretvaram u kokosku. Po celi dan jaja i piletina. Tu nema ribe, nema elle, nema curetine, govedine, nzm ni ja cega... :-\

Van mreže Anta95

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 9
Odg: Anta u pokusaju
« Odgovor #8 poslato: Februar 22, 2013, 05:17:31 posle podne »
Mozda gresim sa brojkama. Nakon obroka ne umem tacno da preracunam koliko je tu bilo kalorija, koliko proteina, masti, uh-a. Ponekad mi se cini da unesem premalo hrane i da ce misici pojesti sami sebe, a ponekad treniram tako da mislim da treba da pojedem ceo kokosinjac.. ;D

Van mreže Anta95

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 9
Odg: Anta u pokusaju
« Odgovor #9 poslato: Februar 22, 2013, 05:28:21 posle podne »
Sto se treninga tice, nemam pravi program. Verovatno me to koci. Najvise se koncentrisem na noge, stomak i cardio. Ruke, ledja, grudi, bicepse, ramena, tricepse-izbegavam. U stvari, jedan trening jeste gornji deo tela, ali za svaku ovu partiju po samo jedna vezba, u 3 serije i to bude neka fina upala sutradan. Znam da to ne ide tako lako, ali ja se stvarno plasim razvijanja u gornjem delu.

Da rezimiramo, tri treninga u teretani. Jedan posvecen nogama/donjem delu tela(prednja loza, zadnja, guza, listovi, sve) + trbusnjaci. Drugi posvecen gornjem delu tela + trbusnjaci. Treci je celo telo. Taj treci je dosta neozbiljan, jer sam bukvalno nepokretna zbog prethodnih upala i tada trening izvuku oni trbusnjaci.  ;D Tri puta nedeljno trcanje(napolju). Mozda bi dobro bilo da to prebacim pre prvog obroka, na prazan stomak. Ako uspem da uklopim, zbog skole.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Anta u pokusaju
« Odgovor #10 poslato: Februar 22, 2013, 05:39:41 posle podne »
anita
pre svega gresis kod hrane
jer nije isto BELO PILICE MESO i batkovi ili krlca
to jeste sve da stoji na piletu ali NIJE ISTI kvaliatet
sto se tice racunanja svega
moj ti je predlog ovako
da pre svega izrunas svoj BMR i TDEE
http://www.dijeta.net/BMR-TDEE.htm

dakle ovo je prvi korak
kada budes/mo to znali
onda mozemo da prisptupimo da se radi kal deficit ili kroz rotacije tj razlciti unos UH svaki dan i sl
ali opet moramo da znamo ovo

onda bi trebaloda procuis ovu tablci koju imam okacenu na mojoj FB grupi gde samo uneses gramazu i samo ti se zibaci koliko ima B koliko UH i koliko M
naravno
podaci za pileca krilca i kozice-NEM

http://www.facebook.com/groups/121071231251584/544620012230035/

ajde prvo ovo da sredimo
jer kako vidim d da dosta lutis u hrani a bogami i u treningu
ali trening sada da ostavimo po strani jer od treninga ploicice neces imati
PLOCICE SE DOBIJU U KUHINJi

Van mreže Anta95

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 9
Odg: Anta u pokusaju
« Odgovor #11 poslato: Februar 22, 2013, 05:54:52 posle podne »
Ihh bre...zrtvujem celu kokosku za 200 grama mesa..bezveze xD

Sa matematikom stojim ovako:
 BMR=1372 kcal
 TDEE=2127 kcal
(Nije lose, necu gladovati uz ove brojke  ;D )


Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Anta u pokusaju
« Odgovor #12 poslato: Februar 22, 2013, 06:20:56 posle podne »
Ihh bre...zrtvujem celu kokosku za 200 grama mesa..bezveze xD

E tako ti je u ovom sportu. Tebi pilece grudi a ostali komadi pileta nek jedu drugi ukucani.

Moras sebi nabaviti kuhinjsku vagu i vagati hranu koju pripremas.
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže Anta95

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 9
Odg: Anta u pokusaju
« Odgovor #13 poslato: Februar 22, 2013, 06:45:39 posle podne »


Van mreže Anta95

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 9
Odg: Anta u pokusaju
« Odgovor #14 poslato: Februar 22, 2013, 06:59:15 posle podne »