Jul 05, 2024, 07:11:39 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Pitanje, Pomoc..  (Pročitano 5993 puta)

Van mreže mankiii

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 90
Pitanje, Pomoc..
« poslato: Februar 12, 2013, 08:58:53 posle podne »
Pozdrav svima kao prvo.
Zovem  se Milan, imam 14 godina.
Sa 12 godina sam poceo da vezbam, sklekovi,trbusnjaci,ledjni,zgibovi, I od tad se informisem preko interneta o vezbanju i ishrani i suplementima ( iako jos ne planiram da ih uzimam, mlad sam) I ja mislim da sam jako puno naucio.
Sad, Moje pitanje je, da li smem da radim sa tegovima ? Jer sam nasao na internetu ,ako se neke vezbe ne rade pravilno, moze se povrediti kicma, ili usporiti rast, smanjiti rast kako god ???
Na ishranu pazim, bez junk fooda,slatkog, alkohola i ostalih gluposti. Otprilike jedem ovako
-7.00- Zobene pahuljice sa mlekom, kasikom meda i iseckanom bananom
-10.00- Kad sam u skoli Cokoladno mleko i jabuka, a  kad sam kuci onda sardina.
-13.00- Najcesce za rucak imam neko meso, sa povrcem i pirincem/testom
-14.30- Banana/Jabuka uglovnom neko voce.
-17.00- Posni sir.
-20.00 4 jajeta ( trudim se da budu kuvana)
I tako otprilike svaki dan, mozda mi nekad nesto promakne ili promenim ako mi nestane necega od gore navedenog, ali trudim se da mi nista ne promakne.

Evo sad moj program, pa recite da li treba sta menjati itd. Radim kod kuce, i imam jedan jedini teg od 5kg.

Ponedeljak -  Biceps,Ledja,Trapez
-Seated Biceps curl - 15,12,10
-Biceps curl -15,12,10
-Pregib bucicama 15,12,10 (mislim da znate na koju vezbu mislim)
-Povlacenje bucice 15,12,10 (mislim da znate na koju vezbu mislim)
-Veslanje bucicm 15,12,10
-Ledjni 15,12,10
-Zgibovi 4 serije do otkaza ( mogu 7 pravilnih )

Sreda - Grudi,Triceps
-Siroki sklekovi 3 serije do otkaza
-Uski sklekovi 2 serije do otkaza
-Hindu sklekovi 2 serije do otkaza
-Propadanja 3 serije do otkaza
-Dumbel pullover 12,10,10
-Triceps exentation 12,10,10

Petak - Noge
-Siroki cucnjevi 30,25,25
-Obicni cucnjevi 30,25,25
-Podizanje na prste 50,45,45 ( sa oterecenjem)
-Bocni iskorak 50,45,45
-Skok cucanj 25,20,20

Utorkom i Cetvrtkom radim trbusnjake razne vrste, Subotom i nedeljom odmor.
Trudim se da cucnjeve ne radim sa opterecenjem da se ne sjebem kicmu. Za svaku vezbu pazim na kicmu, tj da mi bude prava.  Ako sta treba menjati recite, dobro bi mi dosla pomoc.

EDIT!! : Nisam jos poceo sa ovim programom, prvo da vidim da li uopste valja dizati taj teg od 5kg sa 14 godina..

« Poslednja izmena: Februar 12, 2013, 09:59:22 posle podne Milan99 »
NO PAIN - NO GAIN

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Pitanje, Pomoc..
« Odgovor #1 poslato: Februar 12, 2013, 11:24:45 posle podne »
Uh, ja se samo nadam da nisi gledao Nixu mahera posto mi ta ishrana lici na njegove savete. Vidi, ishrana ti nije dobra, poslednji obrok ti je u 20h, a prvi u 7h. Treba da jedes u razmacima od 3h i da imas 5, 6 kvalitetnih obroka. Nemasni sir koji jedes u 17h treba da jedes pred spavanje, a u toku dana kombinuj belo meso, jaja, ribu, pirinac i krompir. U svakom obroku treba da imas proteina. Nisi napisao sta ti je cilj, koliko kg imas. Tacno je da se mozes povrediti ako vezbe ne izvodis pravilno (svako moze i ti sa 14 i neko sa 34 god.) i zato je veoma bitno da nadjes izvor odakle ces sakupljati informacije i dobro je sto si dosao na ovaj forum. Za pocetnike je trening koji podrazumeva jednu misicnu partiju jednom nedeljno i 2 dana odmora u nedelji najbolji zato moram da te pitam imas li mogucnost da ides u teretanu ili si strogo ogranicen samo na vezbanje kuci sa bucicama? Jbg, vecina roditelja se plasi za decu u tvom uzrastu i brane trening u teretani. Sa jednom bucicom od 5kg ne mozes nista posebno uraditi i nemas veliki izbor vezbi kao sto mozes raditi u teretani. Za pocetak sto se ishrane tice procitaj ovu temu i na osnovu toga sastavi jelovnik pa nam napisi ovde kako bi to izgledalo i dobices savete da li treba nesto da popravis itd.

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,25311.0.html

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: Pitanje, Pomoc..
« Odgovor #2 poslato: Februar 12, 2013, 11:34:03 posle podne »
Ma sta kazes, na svaka tri sata? Nemoj decko da slucajno nisi pojeo 6 obroka dnevno, odma ode ti u katabolizam. Slusaj ti nas ljude koji savetujemo preadolescentne decake da moraju da imaju obroke kao profesionalni bodibilderi...



No curling in the squat rack!

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Pitanje, Pomoc..
« Odgovor #3 poslato: Februar 12, 2013, 11:38:23 posle podne »
Zasto ne bi trebao da jede u razmacima od 3h?  ??? Ako je resio da radi na sebi, ishrana treba da se sredi. Ne treba striktno da se drzi 3h, ali je to sasvim optimalan razmak, ne vidim sta je tu problem?

Van mreže Sector

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 118
Odg: Pitanje, Pomoc..
« Odgovor #4 poslato: Februar 12, 2013, 11:42:03 posle podne »
Decko ima 14 godina...Kakvih crnih 6 obroka,merkanje proteina u gram,nosenje belog i pirinca u skolu i slicno...A to tek da je 1 misic 1 sedmicno optimalan za pocetnike je posebna prica..

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Pitanje, Pomoc..
« Odgovor #5 poslato: Februar 12, 2013, 11:46:37 posle podne »
Decko ima 14 godina...Kakvih crnih 6 obroka,merkanje proteina u gram,nosenje belog i pirinca u skolu i slicno...A to tek da je 1 misic 1 sedmicno optimalan za pocetnike je posebna prica..

Cekaj, ko je rekao da treba da merka u gram? Za svaki uzrast se ishrana i trening mogu prilagoditi, ne vidim zasto on sa 14 godina ne bi mogao primenjivati neke osnove?

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: Pitanje, Pomoc..
« Odgovor #6 poslato: Februar 12, 2013, 11:51:20 posle podne »
Zato sto su osnove da:

1. Ide u teretanu
2. Nauci da pravilno izvodi vezbe
3. Ima 3-4 treninga nedeljno
4. Da nauci da misic raste od proteina a telo od kalorijskog suficita
5. Da se hrani zdravo i vodi zdrav zivot

Kako je da imas obroke na svaka tri sata postala osnovna stvar, nemam pojma. O treningu da ne pricam.
No curling in the squat rack!

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Pitanje, Pomoc..
« Odgovor #7 poslato: Februar 13, 2013, 12:00:34 pre podne »
Zato sto su osnove da:

1. Ide u teretanu
2. Nauci da pravilno izvodi vezbe
3. Ima 3-4 treninga nedeljno
4. Da nauci da misic raste od proteina a telo od kalorijskog suficita
5. Da se hrani zdravo i vodi zdrav zivot

Kako je da imas obroke na svaka tri sata postala osnovna stvar, nemam pojma. O treningu da ne pricam.

1. Na osnovu informacija koje je on napisao u svom postu ne mozes da zakljucis kakav on cilj ima.
2. Ima jednu bucicu od 5kg sto otezava izbor vezbi, zato sam ga pitao da li ima mogucnost da vezba u teretani ili ne i kakav mu je cilj.
3. Zasto nije ispravno imati 5 obroka sa 14 godina?
4. Zasto ne treba da radi jednu misicnu partiju jednom nedeljno sa opterecenjima koja su primerena njegovom uzrastu i gradji naravno uz pravilno izvodjenje svih vezbi?

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: Pitanje, Pomoc..
« Odgovor #8 poslato: Februar 13, 2013, 12:08:18 pre podne »
3. Zato sto ne mora, nisam rekao da nije ispravno ne vuci me za jezik. Zato sto ima gomila ljudi koji pojedu ono sto treba dnevno da pojedu u 4 ili 3 obroka i nista im ne fali.

4. Zato sto pocetnici nemaju neuromuskularnu osnovu da on ima nesto od razvlacenja sa bucicama, koncentracionog biceps pregiba i ne znam ti sta jos stavite tamo da napunite te splitove. Zato sto ce najlakse i najjednostavnije decko napredovati ako se drzi osnovnih, slozenih vezbi i glat moze da radi upper/lower ili fullbody split i da napreduje iz treninga u trening, nauci koje su vezbe najbolje i zasto i ne vrti se u krug.
No curling in the squat rack!

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Pitanje, Pomoc..
« Odgovor #9 poslato: Februar 13, 2013, 12:17:46 pre podne »
Kada napise vise informacija onda se moze diskutovati o tome, ja mu nisam napisao program vezbanja niti sam predlozio koje vezbe treba da radi. Savet i link koji je dobio od mene u vezi ishrane ne moze biti pogresan ni u kom slucaju.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pitanje, Pomoc..
« Odgovor #10 poslato: Februar 13, 2013, 06:09:56 pre podne »
stevcho
i ti i kemish ste u pravu ali da se selektiraju odgovri
mislim
nema potrebe da meri bilo sta u gram i nema potrebe da jede 6 obroka
ali sigurno NEMA potrebe da jed sardine i cokladno mleko i jabuku za uzinu i te stvari
kao i sto nema potrebe da radi full body SIGURNO osim u ogranicenm uslovima kucne varijante kao i sto momak kaze da ima neku kucnu varijatnu ali naravno onda i ne treba ni pricati o PRAVLINOM UCENJU pocetnika vec o fizickoj kondciji koja nema veze satim sto taj momak zeli (a ne verujem da zeli i da u opste zna sta znaci em fizicka kondicija em izgradnja misicne mase)
on NEMA mgocnost da se drzi OSNOVNIH vezbi stevho drugar kako rpeldazes jer je liomitiran sa kucnom varijantom a naravno da bi bilo najbioljje da krene u teretanu i pre svega da 30 dana UCI PRAVILNO IZVODJENJE POKRETA,CEO RADIJUS POKRETA i svega ostalog kada je u pitanju ovaj sport
svi ti koji preskacu prvih 5 razreda i odlaze u 6 tako i izlgedaju
zato nam je danas takva....ajde,necu da pisem dalje jer ce mnogi odmah da skoce i da krivo protumace celu pircu
sveu u svemu,sigurno biu sve to izlgedlao lepse i bolje da umesti whey proteina se ne kroiste plavaci
da se umesto bureka sa masnim sirom koristi pilceco belo (ili u vom slcuaju umesto sardine,npr tunjevina) itd
jer onda na kraju price dobijemo jendom Tadiju Tadica i nista  vise

to je poenta
ali kao sto rekoh
i jedna i drugi ste u pravu i pokusao sam ukratko da flitirram vase odgovore da se momam snadje
mada ne verujem da ce mu pasati ovakvi odgovri a i na kraju krajeva,on je dete koje je 98-99 godista i sa njega je jos uvek da se kuci igra sa sklekovima,trbunsjacima i po koji zgib da uradi ali da se pazi od povrede jer ne verujem da moze i da digne svoju tezinu U PRAVILNOM RADIJUSU POKRETA itd itd itd.

i jos nesto stevhco
ti koji rpicaju da piju gainere i jedu banane a izlgedaju extra
VERUJ DA LAZU
pitaj ih za savet (ne ti,jer ti i ne treba),vec kada ih neko pita za savet onda kazu-uplati 100 jura na konto i kazem ti u stvari istinu..
dako da batali te koji jedu 3 ili 4 puta i sve a izlgedaju extra
da zanemrrarmimo cinjenicu o xxxx mg hemije...
a znam i na koga aludiras buraz

Van mreže mankiii

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 90
Odg: Pitanje, Pomoc..
« Odgovor #11 poslato: Februar 13, 2013, 09:14:18 pre podne »
Prvo hvala svima na odgovorima...
Kao drugo, ja zivim u selu, U KOJEM NEMA TERETANE , tako da moram cekati srednju skolu, pa tek onda mogu da  krenem u teretanu. Inace tata i mama mi ne prave problem oko toga, tata se razume u to pa joj sve obajsni.
Ja treniram fudbal 7godina, u odlicnoj sam kondiciji,i mislim da sam vrlo dobro  gradjen za svoje godine. Ja imam 51kg (otprilike) i zelim da nabacim koju kilu (misicne mase)do 55,56. (Naravno ne ocekujem da cu ih dobiti za 1/2 meseca, spreman sam raditi dugo ,jer ne idem u teretanu i nemam suplemente ) Sad od para sto imam, jos  sto mi mama i tata daju, kupicu sipku za zgibove, jos 2 bucice, i mozda jos neku spravu...
Oko ishrane mozda me niste razumeli, ja se trudim da ne jedem junk food,slatko,cigare i alkohol,  i trudim se da jedem sto zdravije i pravilnije moguce,  A ono sam napisao da vidim jel valja ista.

I  da, stevcho, kemis,pedja,  da li valja da krenem u teretanu sa  14 godina?
I jel valja onaj program vezbi uopste ? Ponedeljkom i Petkom imam fudbalski  trening, a tata mi je trener inace, pa mu predlazem stalno da radimo vezbe snage i da sprintamo..
« Poslednja izmena: Februar 13, 2013, 09:19:49 pre podne Milan99 »
NO PAIN - NO GAIN

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pitanje, Pomoc..
« Odgovor #12 poslato: Februar 13, 2013, 11:33:38 pre podne »
ufffff kako je ovo tesko ..kao breme od 5000 kg...
dakle
posto ti se tata JAKO SLABO razume i to mu slobodno mozes reci (kada je ovaj sport u pitanju) onda i imamo rpbolem
sine
5-6 kg misica se ne dobija NA TRENINGU vec sa ISHRANOM i ODMOROM sto je tebi pored NEPARVILNOG TRENIGA najveci problem
dakle
nemas adekvatane uslove za trening.naravno,sada ce mnogi "strucnjaci" da kao sto je ovde pre neki da bio jedan i rekao da radis bodyw treninge sto je u redu i sto moze da ti popravi fizicki izgled u odnosu na sada zapreko 2.5 % (ovo je sala,ali na istinita)
problem opet predstavlja ISHRANA jer od takve ishrane ti nemozes uz toliki obim fizikce aktivnosti i uzevis u obzir tvoju dob tj pubertet gde hormoni rade pun gas da dobijes ni 1 kg SALA a kamoli 1 kg MISICA
jer su telesna tezina i misicna masa dva razlcita pojma sine
meni,a i svima ovde je sine mnogo tesko da tebi krenemo od kulina bana pa da za pocetak ti samo objasnimo sta znace reci hipetofija tj uvecanje misicne mase,pa da onda idemo preko toga kako dolazi do porasta iste,koje su metode,tehnike,nacini i sve ostalo

ja bih licno ti preprucio da vezbas sa tatom (fudbal),da uzivas u svojoj mladosti i nevinosti
da radis skleokove i trbunsjake i da skupis tja novac iu kupis jos dve bucice i sipku za zgibove i da uzivas u tome sta radis
izvlaci spritneve do mile volje,radi sa caletom na snazi
hrani se tako kako se hranis i jedi maminu hrani
UZIVAJ SINE u zivotu i nemoj da zelis da odrastes i upadnes u zamke u koje tvoji vrsnjaci po gradovima upadju vec u tvojim godinama a da ne pricam o tome sta se desava kasnije
zapatmi ovo sta ti je rekao cika pedja ,jer mozda ces se nekada i setiti ovoga

Van mreže LavaBit

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 166
Odg: Pitanje, Pomoc..
« Odgovor #13 poslato: Februar 13, 2013, 11:38:11 pre podne »
Ja mu ne bih izbacio tu jabuku za uzinu. :)
Nema u naturalca logike nikakve, krepao senzor za to...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pitanje, Pomoc..
« Odgovor #14 poslato: Februar 13, 2013, 11:40:37 pre podne »
Ja mu ne bih izbacio tu jabuku za uzinu. :)

BRAVO
to je od krucijalnog znacaja da bi se sa 50 kg popeo na 50.3 kg!!
USVOJENO