Jul 08, 2024, 10:00:01 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.230 poruka u 18.756 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Bogdanb
X3MShop banner

Autor Tema: Komentarisite ...  (Pročitano 4802 puta)

Van mreže spartak95

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Komentarisite ...
« poslato: Februar 10, 2013, 11:50:48 pre podne »
Ovo je moj prvi post ,citao sam mnogo foruma i po mojoj procjeni ovaj je najkvaliteniji .
Imam 17 godina z akoji mjesec 18 , tezak sam 75 kg i visok 182 , treniram karate a ljeti se bavim medjunoznim guralom.
Priije 45 dana tezio sam 82 kg to niej neka velika kilaza ali tu je bilo mnogo sala tako da sam krenuo u akciju prehranu sam sredio ubacio kardio i kucnu teretanu (imam benc ravni-kosi ,za noge na njemu i razvlacenje ,nekih 50 kg tegova i nesto malo bucica i sobni bajs ) Po  mom znanju mrsao sam 1 kg sedmicno i cilj sam ispunio.
Sada  imam 75 kg imam tih masnoc ana stomaku jos malo gornji zid trbusni mi s enazire pomalo , sada zelim da skinem to sve da se sv vidi pa da pocnem graditi misicnu masu polahko.
Evo nesto oko moje prehrane :
Dorucak : Kuhana jaja sa zelenim cajem
Ako nisu jaja onda je riba tunjevina takodjer sa zelenim cajem

Medjuobrok: Posto sam u to vrijeme u skoli to je neki mali sendvic ili suho grozdje ponekad i cokolada

Rucak : Nemam nekog izbora sta bude kuci to jedem vecinom je to grah , riza sa piletinom ,kuhano meso (teletina ) zatim krompir sa piletinom i kad imam srece bude riba hmmm

Medjuobrok : Zeleni caj sa nekim namazom ili neko voce sezonsko

Vecera : Neki sir uzmem vecinom

To je sto se tice prehrane stvarno se trudim jer nisam pri nekim parama izvlacim najbolje od onoga sto mogu.

Sada trening : Treniram 3 puta kardio , dva puta je tu trening karatea a ovaj treci je trcanje ili HIT

Pon : Kardio -Karate
Uto:Noge/ramena
Sri:Ledja/triceps
Cet:Kardio-Karate
Pet:Prsa/biceps
Sub:Kardio -HIT ili je planinarenje
Ned:Odmor ili planinarenje

Vjezbe u teretani su sve osnovne vjezbe za svaku misicnu skupinu trbusne radim na kraju svakog treninga i na kraju teretane radim 15-20 min sobnog bajka ali lagano

Molio bi da komentarisete kazete nedostake i sve , svaka pomoc je dobrodosla

Hvala i POZZ
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga!
zivot umire kad borba zavrsava

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Komentarisite ...
« Odgovor #1 poslato: Februar 10, 2013, 12:34:39 posle podne »
Citat
Ovo je moj prvi post ,citao sam mnogo foruma i po mojoj procjeni ovaj je najkvaliteniji .

Ovaj forum očigledno nijesi previše čitao. Da jesi, ne bi postavljao pitanja na koja je toliko puta dat odgovor...

Što se tvoje ishrane tiče, ona je loša. Toliko izgladanja tijela stresu a tako malo obroka ne vodi ničemu.


Citat
Medjuobrok: Posto sam u to vrijeme u skoli to je neki mali sendvic ili suho grozdje ponekad i cokolada

Klasičan primjer da se nijesi potrudio pročitati ni ono osnovno na ovom forumu. Da jesi, znao bi da npr čokolada ne dolazi u obzir, posebno ne ako hoćeš da skineš masti.

Napiši tačno koliko čega jedeš i u kom vremenskom intervalu, pa ćemo da vidimo što i kako.

Trening je dosta intezivan. Barem po ovome što si napisao (ako sve ti to naravno odradiš kako treba)
Praktično odmaraš jedan dan u nedjelji a toliko kalorija sagoriš na takvu ishranu. Odmah da ti kažem da ćeš mišićnu masu na ovaj način teško dobiti, tj sa ovakvom ishranom nećeš uopšte.

Ali, eto, ispiši tačno što i kako radiš, pa da vidimo možemo li naći rješenje.
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže spartak95

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Komentarisite ...
« Odgovor #2 poslato: Februar 10, 2013, 01:38:14 posle podne »
Hvala sto ste mi ukazali na nedostatke

Sto se tice te cokolade to ej jedna cokoladica kada sam u skoli od 250 kcal nju jedam ako nije sendvic ili nesto drugo ...
A ja uopste nisam postavljao neka pitanja samo sam trazio neke komentare da mi iskusni ljudi ukazu na nedostake ovoga ...
Treninge radim jako kvalitetno jer sportom se bavim od 8 godine zivota :)
Ishrana to si apsolutno upravu  i tu trazim neke savjete npr Rucak mi je najobilniji jedem ono st ami se spremi kuci a dorucak se trudim da bude sto veci i kvalitetniji ...
 
Poceo sam da radim na ovoj ishrani ozbiljnije pa napisem sta i kako sam poceo ovo gore je sad za sad

Hvala i POZZ
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga!
zivot umire kad borba zavrsava

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.317
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Komentarisite ...
« Odgovor #3 poslato: Februar 10, 2013, 01:49:27 posle podne »
cao
dobro dosao
a pre nego sto nesto napisem ja bih voleo da mi ovo razjasnis

Citat
treniram karate a ljeti se bavim medjunoznim guralom.

Van mreže Serbian Beast

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 574
  • Battle Tested !
Odg: Komentarisite ...
« Odgovor #4 poslato: Februar 10, 2013, 01:50:54 posle podne »
cao
dobro dosao
a pre nego sto nesto napisem ja bih voleo da mi ovo razjasnis

Citat
treniram karate a ljeti se bavim medjunoznim guralom.

x2 ! :D
POWERLIFTING BECAUSE FUCK YOU !

Van mreže spartak95

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Komentarisite ...
« Odgovor #5 poslato: Februar 10, 2013, 02:02:30 posle podne »
Mislim da se to odnosi na medjunozno guralo ili vam ga biciklo haha ja ga tako zovem
Kada vrijeme dozvoljava ima nas jedna ekipica pa vozimo neke ture na bajkovima po planinama ali i cestovno ta dse dobro izdefinisem to sam samo naveo onako cisto informativno .

Poz
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga!
zivot umire kad borba zavrsava

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Komentarisite ...
« Odgovor #6 poslato: Februar 10, 2013, 02:19:53 posle podne »
Meni je malo sad (da kažem glupo) tebi sastavljati ishranu i uopšte kad to radim nekom kog poznajem. Prije svega jer imaš tek 17 godina, pretpostavka je da ne radiš nigdje i da finansijski ne možeš sebi da priuštiš ishranu kakva bi trebala da bude. Ako možeš, to je onda druga priča..

Obično kada nekom tvojih godina (mada sve češće i onim starijim) kažem što i kako, ljudi me gledaju kao mutavog. Ono, KAKO JA DA POJEDEM POLA KILE MESA DNEVNO I POLA KG PIRINČA? TI SI LUD..

Tako da, na kraju ja ispadnem budala. :)
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže spartak95

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Komentarisite ...
« Odgovor #7 poslato: Februar 10, 2013, 02:33:17 posle podne »
Ja sam gore naveo da sam skolarac i jeste finansiskiji nmg sad ja nesto na ishranu puno izdvojiti...
Samo pokusavam da izvucem maksimalno od onoga sto mogu i sto imam na meniju
Meni je svaki savjet dobrodosao eto gore ima to nesto u sustini kako se ja hranim to je veliki napredak na odnosu kako je to bilo prije 2-3 mjeseca za mene je napredak ..
Izbacio sam junk food , dosta slatkisa i ti gluposti  , vocne sokove uveo sam vise obroka za razliku od prije ka dniej bilo ni dorucka ono ko klasicni tinejdzer..
Cilj mi e d aiztvucem maksimalno is hrane sto mi je ponudjena i treninge da radim st kvalitetnije

Hvala
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga!
zivot umire kad borba zavrsava

Van mreže Serbian Beast

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 574
  • Battle Tested !
Odg: Komentarisite ...
« Odgovor #8 poslato: Februar 10, 2013, 02:38:13 posle podne »
Obično kada nekom tvojih godina (mada sve češće i onim starijim) kažem što i kako, ljudi me gledaju kao mutavog. Ono, KAKO JA DA POJEDEM POLA KILE MESA DNEVNO I POLA KG PIRINČA? TI SI LUD..

Tako da, na kraju ja ispadnem budala. :)

Hahaha , isti slucaj i kod mene :D
POWERLIFTING BECAUSE FUCK YOU !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.317
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Komentarisite ...
« Odgovor #9 poslato: Februar 10, 2013, 03:37:05 posle podne »
aha
pa znas kako
ishrana ti je LOSA
ali ako je takva kakvu si rekao onda je sigurno bolja od "tinejdzera" koji jedu fast food jednom ili dva puta dnevno
dakle
moj ti je savet da se tako nastavis i hraniti i baviti se sa fizickom aktivnoscu koju imas jer je to skroz ok a posto nemas nikakvkh vecih ambincija od tih kje sada imas-toi je vise nego super
ponavljam
ishrana ti je LOSA
i nece de odvesti nikuda kada su u pitanju rezultati u sprotu koji se zovu bb
ali generalno ces sigurno izgeldati bolje od tvojih vrsnjaka koju duvaju po prakovima i zderu junk

a za guralo  ;D ;D
ako je medjunozno guralo bajk
onda
Citat
ima nas jedna ekipica pa vozimo neke ture na bajkovima po planinama
ovo nisu turice bajkovima po planinma vec su ovo ture gurala po planinima a ? ;D

Van mreže cuturica

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
Odg: Komentarisite ...
« Odgovor #10 poslato: Februar 10, 2013, 04:29:32 posle podne »
ili turala gurala  :o

Van mreže Serbian Beast

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 574
  • Battle Tested !
Odg: Komentarisite ...
« Odgovor #11 poslato: Februar 10, 2013, 04:36:32 posle podne »
Citat
ima nas jedna ekipica pa vozimo neke ture na bajkovima po planinama
ovo nisu turice bajkovima po planinma vec su ovo ture gurala po planinima a ? ;D

Hahahaha :D
POWERLIFTING BECAUSE FUCK YOU !

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Komentarisite ...
« Odgovor #12 poslato: Februar 10, 2013, 04:38:10 posle podne »
Ture bure gura, ture bure valja, niti ture bure gura, niti ture bure valja...xD

Van mreže spartak95

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Komentarisite ...
« Odgovor #13 poslato: Februar 10, 2013, 10:02:57 posle podne »
aha
pa znas kako
ishrana ti je LOSA
ali ako je takva kakvu si rekao onda je sigurno bolja od "tinejdzera" koji jedu fast food jednom ili dva puta dnevno
dakle
moj ti je savet da se tako nastavis i hraniti i baviti se sa fizickom aktivnoscu koju imas jer je to skroz ok a posto nemas nikakvkh vecih ambincija od tih kje sada imas-toi je vise nego super
ponavljam
ishrana ti je LOSA
i nece de odvesti nikuda kada su u pitanju rezultati u sprotu koji se zovu bb
ali generalno ces sigurno izgeldati bolje od tvojih vrsnjaka koju duvaju po prakovima i zderu junk

a za guralo  ;D ;D
ako je medjunozno guralo bajk
onda
Citat
ima nas jedna ekipica pa vozimo neke ture na bajkovima po planinama
ovo nisu turice bajkovima po planinma vec su ovo ture gurala po planinima a ? ;D


Hvala na korisnim informacijama ,sto se tice bb tu i nemam nekih ambicija sad za sad , cilj mi je prvo sada skinuti preostalo salo da se izdefinisem , zatim da pocnem da radim na misicnoj masi i snazi jer to mi treba za Karatea..
Sada me zanim aneki savjeti  sta bi ovdje trebao u ovoj prehrani izbaciti a sta pojacati takodjer jeli trening uredu sto se tice teretane i jel uredu poslije teretane 20 minuta srednejg intziteta na sobnom bajku :)
Jeee ture gurala po planinama hhahahahaha

Pozz
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga!
zivot umire kad borba zavrsava

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.317
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Komentarisite ...
« Odgovor #14 poslato: Februar 11, 2013, 05:58:31 pre podne »
pa trening i nije bitan
jer ti je fiizkca aktivnost na zavidnom nivou
ali je problme u :

namazi (to su verovatno pastete i margiriini i sl)
grah,ili poletina sa rizom a to preetpoavljam da je nesto sto ti mama skuva ili popularni rizot ili tako nesto tj generlano domaca kuhinja nas blakanaca je prilcino losa
jeste ukusa,ali je losa
taj sendwich u skoli...

lose..jako lose sve u svem