Jul 02, 2024, 12:58:02 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Pozdrav! Kako vam se cini ovaj koncept?  (Pročitano 10404 puta)

Van mreže Viki

  • Član
  • *
  • Poruke: 34
Odg: Pozdrav! Kako vam se cini ovaj koncept?
« Odgovor #30 poslato: Januar 30, 2013, 11:42:15 posle podne »
Pa napisao sam vec sta me je konkretno interesovalo u tom split-u :) Ako treba da ponovim, redosled kojim sam odabrao da stvar ide kao i partije koje sam odabrao da uparim (npr. ramena & triceps, a biceps s ledjima).

Ja sam navikao na veci obim od toga, i ovo za mene nije prevelik obim. Izbacio sam abs i ubacujem ga ponekad s nogama.

Tako da sam na:

1. Noge & abs ponekad
2. Ledja
3. Grudi & biceps
4. Pauza
5. Ramena i triceps


TIM REDOM cu ici, a nakon 3 radna dana, pauza, pa odakle se stalo ide se dalje.

Posto opet nece neko skapirati, ovako bi znaci izgledalo :)

noge > ledja > grudi & biceps > pauza > pauza > ramena i triceps > noge > ledja > pauza > grudi & biceps > pauza > ramena i triceps > noge > ledja > pauza itd.

Znaci pauza je uvek svaki treci dan i kada dodje njen red na listi tj. ubacena je u listu pauza umesto abs.

Ako pogledas to iznad, videces da se znaci iste partije rade svaki 6-7 dan i po meni i mojoj spoznaji svog tela to treba da je itekako dovoljno da se ista partija odmori i oporavi :)


Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Pozdrav! Kako vam se cini ovaj koncept?
« Odgovor #31 poslato: Januar 31, 2013, 12:05:04 pre podne »
Samo cu te pitati kako ti radis noge i ledja kad su dan za danom?

A jesi probao pilates???, ja sam cuo da cuda cini !!!  ;)
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže Viki

  • Član
  • *
  • Poruke: 34
Odg: Pozdrav! Kako vam se cini ovaj koncept?
« Odgovor #32 poslato: Januar 31, 2013, 12:29:39 pre podne »
Ne radim mrtva i cucnjeve zbog diskus hernije, tako da ih vrlo lako radim  ;)

Ne brini ti nista za mene, za 1.5god. sam ja vec daleko dogurao u odnosu na pocetnku tacku, i daleko od toga da ne znam sta radim i da nemam rezultate, vreme i ja radimo zajedno :)
« Poslednja izmena: Januar 31, 2013, 12:32:06 pre podne Viki »

Van mreže Marko Dj.

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Pozdrav! Kako vam se cini ovaj koncept?
« Odgovor #33 poslato: Januar 31, 2013, 01:32:47 pre podne »
to bree!samo naprijed,gazi! ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pozdrav! Kako vam se cini ovaj koncept?
« Odgovor #34 poslato: Januar 31, 2013, 06:17:47 pre podne »
Citat
jedan od najpopularnijih split-ova, push, pull, legs, off repeat ne valja uopste?

naravno da NE VALJA vec je VELIKA GLUPOST
razlog
pa evo

ti kazes da imas jebackog "iskustva:" vec 1.5 god
odlcino
nakon 1.5 god ti trazis pomoc jer si uradio glavom u zid i nema napretka
ok-nije problem,moze da se resi
ali
od jednog SAVREMENOG kocnepta kojeg treba raditi posle ko zna koliko prebacenih tona preko sebe i zavidne muskutarue ti si krenuo od nule da radis takav program
NARAVNO-rauzlatti su ocigledni
samo,nekako me zanima dali mozda razmisljas u pravcu da sada i sam primeciujes da ti treba VISE da bi napreodvao a nakon 1.5 god
mene intrersuje sta ces ti tj koje treninge raditi nakon 5 god bavljenja ovim sportom kada izredjas sve moguce moderne tehnike na sebi? Mislim,zar ces ona da vezbas dva puta dnevno jedan misic i sl?
mislim da gresis
tvoje trengnu obaveze ti dosvljavaju da radis to izivaljvanje na svom telu-i to je isgunro bolje nego da zderes pivo u nekoj kafani
ali
moras da vodis racuna da nisi prof sprotista i da tako ceo zivot biti nece-

ti si na pocetku kao i svako ko krece trebao da radis OSNOVE
pa koliko se razvijes-razvijes
kasnije je lako pomerati,ubacivati i sve ostalo sto je potrebno za napredak
ovako si vis enego limitiran i ti trazis potvrdu onoga sta zelis da uradis..
neznam dali me rauzmes

Van mreže Viki

  • Član
  • *
  • Poruke: 34
Odg: Pozdrav! Kako vam se cini ovaj koncept?
« Odgovor #35 poslato: Januar 31, 2013, 12:09:41 posle podne »
Da probamo da vidimo da li sam te dobro skontao.

Prva stvar koju mi kazes je ta da sam dosadasnjim treningom dosta vec upoznao telo sa svime i svacime, te mi je sada napredak tezi (barem i ja ovako smatram da jeste) jer moram da nadjem nesto novo, na sta telo nije navilko, jel tako? Jel pod limitiran mislis na to ili na nesto drugo?

Sta mi uopste savetujes, ista partija jednom nedeljno (kako sam i odabrao) samo da su trening dani u nedelji skresani a odmor tj. off dani povecani ...?

Ili sta, jedan "reset". Rekoh da sam 2 nedelje odradio neki "deload" i dobro se osecam, a sad da li je bez obzira na to sto se ja dobro osecam to dovoljno da se malo resetujem, ne bi tacno znao ..
Ako nije, sta, da prestanem potpuno trening na 3-4 nedelje kako bi se mozda "resetovao" ?

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Pozdrav! Kako vam se cini ovaj koncept?
« Odgovor #36 poslato: Januar 31, 2013, 12:27:40 posle podne »
De mater ti procitaj malo forum, ja ne znam ko te je i zasto tako unakazio savetima?, jer sam siguran da sam nisi mogao ovo da smislis.

Covek sa ogromnim iskustvom ti lepo govori, e sad je na tebi hoces li shvatiti ili ces uskoro osetiti kako to izgleda kad se 'spali' CNS (izmedju ostalog).
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pozdrav! Kako vam se cini ovaj koncept?
« Odgovor #37 poslato: Januar 31, 2013, 12:37:17 posle podne »
Citat
Prva stvar koju mi kazes je ta da sam dosadasnjim treningom dosta vec upoznao telo sa svime i svacime, te mi je sada napredak tezi (barem i ja ovako smatram da jeste) jer moram da nadjem nesto novo, na sta telo nije navilko, jel tako? Jel pod limitiran mislis na to ili na nesto drugo?

bas obratno
NISI UPZNAO NISTA niti si ista znao i daleko da si upoznao svoje telo
tvoj izlged je splet okolnosti tj tvoje dobre genetike i tako bi rekagovao da si radio bilo koji tip treninga
samo sto bi za tebe bilo bolje da si trenirao osnvne sisteme i principe i izlgedao tako pa bi sada mogao da napredujes istom brzinom a ovako..

Citat
Sta mi uopste savetujes, ista partija jednom nedeljno (kako sam i odabrao) samo da su trening dani u nedelji skresani a odmor tj. off dani povecani ...?

pa npr

Citat
Rekoh da sam 2 nedelje odradio neki "deload" i dobro se osecam

ti si rekao da se NE OSECAS dobro kada nema treninga tako da pojam "dobro se osecam" kod tebemoze biti shvacen na mnogo nacina

Van mreže Viki

  • Član
  • *
  • Poruke: 34
Odg: Pozdrav! Kako vam se cini ovaj koncept?
« Odgovor #38 poslato: Januar 31, 2013, 02:25:24 posle podne »
 "Upoznao telo" u smislu izlozio ga svakakvim torturama, a ne u tom kontekstu.

OK, razumeli smo se, savet je ista partija jednom nedeljno i split koji se sastoji od npr. 3-4 trening dana u nedelji.

Kada "nema treninga" fizicki se dobro osecam, u pitanju je vise neki mentalni, psihicki osecaj i zelja za treningom i sve se to obicno probudi nakon dva uzastopna dana pauze tj. dodje mi na treci dan odmora i ako i ostane odmor taj treci dan za redom, onda je tako ..

De mater ti procitaj malo forum, ja ne znam ko te je i zasto tako unakazio savetima?, jer sam siguran da sam nisi mogao ovo da smislis.

U redu je. Od tebe sam dobio najlepsu dobrodoslicu, prvo pokusavas da me ismejavas i govoris mi da probam pilates, a sada me indirektno nazivas i glupim. Posto ovde nisi ni od kakve koristi, probaj neko drugo mesto, ili drugu temu ..




Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pozdrav! Kako vam se cini ovaj koncept?
« Odgovor #39 poslato: Januar 31, 2013, 02:33:29 posle podne »
Citat
u pitanju je vise neki mentalni, psihicki osecaj i zelja za treningom

upravo o ovome i govorim

Van mreže Viki

  • Član
  • *
  • Poruke: 34
Odg: Pozdrav! Kako vam se cini ovaj koncept?
« Odgovor #40 poslato: Januar 31, 2013, 02:37:22 posle podne »
Pa da, ali nije da se generalno iz dana u dan ili tokom nedelje osecam lose, neraspolozeno, da nemam volje itd. Samo mi psihicki malo pravi nervozu (mislim da je to prava rec) ako napravim duzu pauzu. Pauza od dan i dva mi ne predstavlja neki problem jer mi je u glavi da vec sutra ili prekosutra nastavljam dalje, tri dana mi se vec cine dalekim  :-\

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pozdrav! Kako vam se cini ovaj koncept?
« Odgovor #41 poslato: Januar 31, 2013, 05:41:37 posle podne »
ok

Van mreže LavaBit

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 166
Odg: Pozdrav! Kako vam se cini ovaj koncept?
« Odgovor #42 poslato: Februar 01, 2013, 11:04:40 pre podne »
Mozda bi trebao i da hebes nesto, zbog te nervoze kad ne treniras.    :D
Nema u naturalca logike nikakve, krepao senzor za to...

Van mreže Viki

  • Član
  • *
  • Poruke: 34
Odg: Pozdrav! Kako vam se cini ovaj koncept?
« Odgovor #43 poslato: Februar 04, 2013, 02:24:54 pre podne »
Imas pravo ..

Elem, otpoceo sam split i ovako zapravo na kraju sve to izgleda.

pon - noge (+ abs kada i ako me ne mrzi)
uto - ledja
sre - grudi i biceps
cet - odmor
pet - ramena i triceps
sub - odmor
ned - odmor

Meni se licno dopada i odgovara mi. Jedina stvar za koju nisam bas najsigurniji je sam trening tj. serije, vezbe i odmor. Uglavnom, klasika ..

Ledja i grudi - 4 vezbe po 4 seta 8-12 ponavljanja.
Ramena, biceps i triceps 3 vezbe po 3 seta 10-12 ponavljanja.
Za noge mi je leg press glavna vezba zbog donjih ledja, 4-5 seta po 12 ponavljanja i jos 3 izolacione vezbe 12-15 ponavljanja.

Odmor izmedju serija je 1-2min. (nesto blize 2min. kako trening odmice). Kada kazem da "nisam siguran" mislim na to da sam sto se odmora, serija i setova vec radio isto ovako do sada a kao sto rekoh u stagnaciji sam zadnja 3 meseca. Pa sad ne znam dal da ista komplikujem ili da guram ovako i vidim kako mi se cini.
Bulk mi traje do sredine aprila, max pocetak maja. Pa otpocinjem novi verovatno u septembru. Pre novog cu napraviti malu pauzu da se telo odmori, i posto cu usporiti metabolizam cut-om probacu lagano da ga vracam i da malo iskoristim taj period kada je telo u nesto vecoj mogucnosti da napreduje, isto sam uradio i pred ovaj bulk i prvih mesec i po dana sam cini mi se najvise postigao.

To je to nadam se da ovaj konacni split i sam post ovaj put nece imati razloga za pljuvanje ..
« Poslednja izmena: Februar 04, 2013, 02:26:58 pre podne Viki »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pozdrav! Kako vam se cini ovaj koncept?
« Odgovor #44 poslato: Februar 04, 2013, 06:12:24 pre podne »
niko ovde nikoga ne pljuje
objektivna kritika je uvek i sigurno u interssu onga ko pita
ovaj split je korektan i zasto da ne
radis ovako 6 weeks i ako ond amoze i promena...