Jul 02, 2024, 12:56:11 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Pozdrav! Kako vam se cini ovaj koncept?  (Pročitano 10403 puta)

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Pozdrav! Kako vam se cini ovaj koncept?
« Odgovor #15 poslato: Januar 29, 2013, 07:07:57 pre podne »
Ja sam skapirao da covek hoce da se poklopi sa ortakom koji ide 3 pa 1 i da je to kljucno.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pozdrav! Kako vam se cini ovaj koncept?
« Odgovor #16 poslato: Januar 29, 2013, 10:15:06 pre podne »
Ja sam skapirao da covek hoce da se poklopi sa ortakom koji ide 3 pa 1 i da je to kljucno.

pa dobro
to je ok i razumem
ali neznam ni kako mu ortak radi niti bilo sta-jer to nije ni bitno
jer ako ortak radi i malo drugacije od njega,to znaci da onda idu skupa zbog druzenja a ne zbog poklapanja termina i zajednikcke vrste treninga
ili ni to ne rauzmem?

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Pozdrav! Kako vam se cini ovaj koncept?
« Odgovor #17 poslato: Januar 29, 2013, 10:29:42 pre podne »
Salio sam se. Napravi covek celu filozofiju  a ide zbog druzenja.
A dobio je mali referat koji moze da iskoristi perfektno mada mi nesto govori da ce ipak po svom uraditi.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pozdrav! Kako vam se cini ovaj koncept?
« Odgovor #18 poslato: Januar 29, 2013, 10:57:11 pre podne »
Salio sam se. Napravi covek celu filozofiju  a ide zbog druzenja.
A dobio je mali referat koji moze da iskoristi perfektno mada mi nesto govori da ce ipak po svom uraditi.
a ok
moje je da probam da kazem sta mislim
a na njemu da to usvoji ili ne

Van mreže Viki

  • Član
  • *
  • Poruke: 34
Odg: Pozdrav! Kako vam se cini ovaj koncept?
« Odgovor #19 poslato: Januar 29, 2013, 01:10:24 posle podne »
Hvala Pedja na odgovoru i vremenu :)

Da, poneta jeste bila da ako mogu, moj split bude takav da ga poklopim sa drugarovim kako bi zajedno isli. Veruj te mi, ne idemo da se druzimo i zaj**** vec da treniramo :), nijednom od nas nije problem i ako treba i da sami idemo (a tako smo i radili vecinski u nasem "stazu" tj. sami trenirali). Ali ako mogu da poklopim, sto da ne, da imam uvek spoter-a na bench-u itd. Posto ponekad je ova teretana i skoro prazna, pa da ne trazim spoter-a po njoj itd. Pored toga malo pravimo i pozitivnu konkurenciju jedan drugom, iako je on primetno veci od mene, jer je ipak 4god. aktivan :)

Ne zelim da treniram sad jos VISE i JACE. Bas obrnuto i kazem, da umesto 2x sedmicno prebacim partije na 1x sedmicno, da im dam vise odmora. Ranije sam npr. radio isti dan grudi, ramena i triceps (znaci push), sada bi to malo rasclanio samo.

Zasto sam pitao ako sam "sve sam vec smislio"?? Pitao sam radi bilo koje sugestije, da li split izgleda u redu i da li mi je u redu da se prebacim na njega sa klasicnog push, pull, legs koji sam do sada koristio. Da li mi treba vise dana poptunog odmora/ne rada iako se partije rade na 6-7 dana. Da li mozda obrnuti nesto, ne spojiti biceps sa grudima itd. Na takve sam stvari mislio. U redu, trbuh moze da se ubaci eto npr. sa nogama, ne mora da ima poseban dan, moze taj dan da bude "prava" pauza i takve stvari.

P.S sto se ishrane tice napisao sam odnos markonutrienta samo, da ga ne tupim. Ajd' ako zelite, evo kako izgleda odprilike prosecan dan (smenjuje se hrana inace, nije svaki identican)

1. 100g ovsenih, dve banane, merica whey-a, sve to pomesano (grubo 105c 40p 7f)
2. pirinac ili krompir kao izvor UH, kolicina da to bude 70-80c + meso koje imam (dal je belo ili neko drugo) kolicina da to bude ~40g proteina iz mesa. Doda se poneko povrce ponekad itd.
3. 1L mleka + banana + whey (sejk kao zamena za obrok, grubo 65c 55p 8f)
4. kao i #2
5. 5-6 celih jaja + ovsene (koliko mi ostane tj. koliko mi preostali UH dozvolje ili koliko sam gladan ili ne)

Eto to je npr. jedan prosecan dan. Izmedju tih obroka ili uz njih se ubaci i po jos nesto ponekad, uvek razlicito. Jedem ponekad i hleb iz tost-a ili nesto drugo sa brasnom kada sam u "bulk" periodu. Nekada jaja budu ujutru i tako to. Nakon treninga whey + dex, to nisam racunao ovde, ali racunam u makronutriente kada ih brojim.

« Poslednja izmena: Januar 29, 2013, 01:24:48 posle podne Viki »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pozdrav! Kako vam se cini ovaj koncept?
« Odgovor #20 poslato: Januar 29, 2013, 01:42:00 posle podne »
Citat
moj split bude takav da ga poklopim sa drugarovim kako bi zajedno isli

e jebiga..

Citat
3. 1L mleka + banana + whey (sejk kao zamena za obrok, grubo 65c 55p 8f)

ovo je sve ,sam ne zamena za obrok  ;D

ali dobro
generalno da izmenis par stvari,to bi trebalo da bude ok
a na prvom mestu npr ovau |"zamenu " za obrok
a oko treninga smo resili
ili ti treniraj kao sto drug trenira ili da on trenira kao sto ti treniras i to je to-problem resen
nismo moralo ovoliko ni da se dopsiujemo da si domar rekao ,zar ne

Van mreže Viki

  • Član
  • *
  • Poruke: 34
Odg: Pozdrav! Kako vam se cini ovaj koncept?
« Odgovor #21 poslato: Januar 29, 2013, 01:52:30 posle podne »
Pa drugar trenira moj stari split  :D

On gotivi push, pull i legs. Hoce dva puta nedeljno da radi partije, a ja bi sada bas suprotno. Kapiras onda koja zavrzalama nastane kada hocu da napravim 3 on 1 off split sa kojime bi trenirao jednom nedeljno istu partiju :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pozdrav! Kako vam se cini ovaj koncept?
« Odgovor #22 poslato: Januar 29, 2013, 02:00:15 posle podne »
pa pet reseno
neka on trenirako kako ti treniras:D

Van mreže Viki

  • Član
  • *
  • Poruke: 34
Odg: Pozdrav! Kako vam se cini ovaj koncept?
« Odgovor #23 poslato: Januar 29, 2013, 02:03:47 posle podne »
 :D

Pa dobro, ako je moj onaj novo-kreirani split u redu, nije problem da svako radi svoj kada smo opet iste dane u teretani i odmoru.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pozdrav! Kako vam se cini ovaj koncept?
« Odgovor #24 poslato: Januar 29, 2013, 03:35:02 posle podne »
:D

Pa dobro, ako je moj onaj novo-kreirani split u redu, nije problem da svako radi svoj kada smo opet iste dane u teretani i odmoru.
a moze..sto ne moze..

Van mreže Marko Dj.

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Pozdrav! Kako vam se cini ovaj koncept?
« Odgovor #25 poslato: Januar 30, 2013, 01:21:37 pre podne »
:D

Pa dobro, ako je moj onaj novo-kreirani split u redu, nije problem da svako radi svoj kada smo opet iste dane u teretani i odmoru.
a moze..sto ne moze..
Predlazete mu da radi trening sa jednim danom off-a u nedelji i jednu gupu misica(noge ili ledja) 2x nedeljno?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pozdrav! Kako vam se cini ovaj koncept?
« Odgovor #26 poslato: Januar 30, 2013, 06:12:13 pre podne »
Citat
Predlazete mu da radi trening sa jednim danom off-a u nedelji i jednu gupu misica(noge ili ledja) 2x nedeljno?

ne
nego mu predlazem da radi ono sto sam ja napisao
nego zar ima smisla da kazem drugacije?
dali si pratio razvoj ovog posta?

kakvo vam se cini trening?
los
sta da radim?
treba da menjas po tom i tom princiipu
ali ja bih da treniram ovako..xxxxxx?
ti treba da smanjis oboim treninga

ok,znam

dali je ok da radim tako?
pa jeste..sto da nije..


Van mreže Marko Dj.

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Pozdrav! Kako vam se cini ovaj koncept?
« Odgovor #27 poslato: Januar 30, 2013, 10:23:13 pre podne »
Citat
ne
nego mu predlazem da radi ono sto sam ja napisao
nego zar ima smisla da kazem drugacije?
dali si pratio razvoj ovog posta?

kakvo vam se cini trening?
los
sta da radim?
treba da menjas po tom i tom princiipu
ali ja bih da treniram ovako..xxxxxx?
ti treba da smanjis oboim treninga

ok,znam

dali je ok da radim tako?
pa jeste..sto da nije..
dobro,dobro..moja greska.
ja sam ga shvatio da misli na njegov trening sa prve strane.(nadam se da sam pogrijesio)  ;D
« Poslednja izmena: Januar 30, 2013, 10:25:44 pre podne djuka92 »

Van mreže Viki

  • Član
  • *
  • Poruke: 34
Odg: Pozdrav! Kako vam se cini ovaj koncept?
« Odgovor #28 poslato: Januar 30, 2013, 08:06:14 posle podne »
Zasto se svi vezujete toliko za "sedmicu" i zasto trening mora da bude koncipiran po fazonu dana u nedelji. Zasto jedna "sedmica" mora da predstavlja jedan ciklus?

Trening koji sam osmislio je koncipiran na 3 radna dana i jednom off danu i tako ide ciklus. Kada padne nedelja, teretana ne radi, pa sta god palo taj dan to je jos jedan off dan. I inace, verovatno cu ubaciti trbuh sa nogama tako da i to bude off dan. Dobro analiziraj moj split pa onda sracunaj koliko ima radnih dana, koliko odmora i na koliko se dana ponovo rade iste partije.

Dakle noge i ledja NE PADAJU 2x nedeljno, PONEKAD ce pasti da se rade opet nakon 6 dana, i da li je dan razlike zaista toliko bitan, i da li je 6 dana zaista malo da se noge odmore? Da li su i dalje ne obnovljene nakon 6 dana ali su sigurno obnovljene nakon 7?

Svaka partija pada da se radi opet nakon 6 ili 7 dana. Po vama, ili najvise po tebi Djuka, jedan od najpopularnijih split-ova, push, pull, legs, off repeat ne valja uopste? A nije uopste da ga gooomila i rekreativaca i profi takmicara koristi? Ne poznajes ti moje telo, moju sposobnost odmora, moj metabolizam pa da mozes generalizovati i govoriti kako treba da radim istu partiju na npr. 9 ili 10 dana. Pitao sam za sam koncept, raspored partija po danima itd. Odmor je povecan (DUPLIRAN) u odnosu na stari split.
« Poslednja izmena: Januar 30, 2013, 08:08:59 posle podne Viki »

Van mreže Marko Dj.

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Pozdrav! Kako vam se cini ovaj koncept?
« Odgovor #29 poslato: Januar 30, 2013, 09:37:56 posle podne »
hahaha,kraaaaalju! :D
samo me ovo interesuje,jesi ostao ti pri onom svome 3dana trening,jedan off,pa opet 3dana trening itd?

edit:
ja protiv push/pull/legs nemam nista,da si citao sto se pisalo vidio bi da sam i ja radio takav trening.ALI 3 treninga nedeljno!
pon: pull
uto:off
sri:push
cet:off
pet:legs
sub:off
ned:off

ma nznm ni sto se raspravljam,pici kako ti mislis da treba ;) ali zasto pitas za savjete a nisi prihvatio nista od ovoga sto smo ti savjetovali,ne moras od mene,ja sam recimo neiskusan.medjutim i Pedja ti kaze,ali ti idalje po svom.
« Poslednja izmena: Januar 30, 2013, 09:42:41 posle podne djuka92 »